Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Joj ljudi koji smor od vremena.
Jesam li samo ja smorena kad je ovakvo vreme?

..ovde sinulo sunce, ja crkoh shto ne mozemo napolje.. :(

..zsuki - daj detetu testeninu, u njoj ima jaja (mogu da zamislim u kojoj besnoj kolichini :roll: ) ali taman dovoljno da proba.. :)
..iseckash tri kuvane makarone u ruchak, ja sam tako (naravno, kad kuvam nama, kako bih skuvala tri komada :lol: )

- - - - - - - - - -

..zabice, zaboravih koliki ti je sin - u plazmi ima soje, kravljeg mleka i meda..
 
..ovde sinulo sunce, ja crkoh shto ne mozemo napolje.. :(

..zsuki - daj detetu testeninu, u njoj ima jaja (mogu da zamislim u kojoj besnoj kolichini :roll: ) ali taman dovoljno da proba.. :)
..iseckash tri kuvane makarone u ruchak, ja sam tako (naravno, kad kuvam nama, kako bih skuvala tri komada :lol: )

- - - - - - - - - -

..zabice, zaboravih koliki ti je sin - u plazmi ima soje, kravljeg mleka i meda..

Ima 10 meseci i par dana! :eek: Počela sam da mu dajem plazmu pre par dana ali sve ok. jel to znači da mogu da nastavim da mu dajem!? :eek:

I da, davala sam mu i testeninu.. par puta je jeo supicu sa malo testenine i povrćem :confused:
 
Ima 10 meseci i par dana! :eek: Počela sam da mu dajem plazmu pre par dana ali sve ok. jel to znači da mogu da nastavim da mu dajem!?

I da, davala sam mu i testeninu.. par puta je jeo supicu sa malo testenine i povrćem :confused:

..ako nema problema - smatraj da je sve ok..

..ja sam mislila da je to oko plazme preterano,
ali sin moje sestre je gadno reagovao na plazmu sa 9-10 meseci, ustanovishe da je zbog soje, najverovatnije.. :roll:
..sad ima tri i kusur i jede i plazmu i svashta neshto shto ima soju, tako da nije u kamenu zapisano ako dete i odreaguje da mu je to zauvek..
 
..ako nema problema - smatraj da je sve ok..

..ja sam mislila da je to oko plazme preterano,
ali sin moje sestre je gadno reagovao na plazmu sa 9-10 meseci, ustanovishe da je zbog soje, najverovatnije.. :roll:
..sad ima tri i kusur i jede i plazmu i svashta neshto shto ima soju, tako da nije u kamenu zapisano ako dete i odreaguje da mu je to zauvek..

E dobro je! Totalno sam previdela..
 
..ma svako se zezne bar ponekad.. :)

..ja sam hraneci istovremeno bebu od pet meseci i dechkonju od nepune dve uspela da
viljushku sa nabockanom boranijom i pire krompirom tutnem bebi u usta :eek:
..on malo razrogachio ochi na krupan zalogaj i jak ukus, ali ne otvara usta ni za zivu glavu, mljac, mljac i progutao..
..a meni prolazi kroz glavu: gluten, kravlje mleko, so, crni luk, beli luk.. :sad2:

..nishta se nije dogodilo, kao shto je i za ochekivati
ali opet ne savetujem da probate isto.. :lol:
 
..ma svako se zezne bar ponekad.. :)

..ja sam hraneci istovremeno bebu od pet meseci i dechkonju od nepune dve uspela da
viljushku sa nabockanom boranijom i pire krompirom tutnem bebi u usta :eek:
..on malo razrogachio ochi na krupan zalogaj i jak ukus, ali ne otvara usta ni za zivu glavu, mljac, mljac i progutao..
..a meni prolazi kroz glavu: gluten, kravlje mleko, so, crni luk, beli luk.. :sad2:

..nishta se nije dogodilo, kao shto je i za ochekivati
ali opet ne savetujem da probate isto.. :lol:

:zcepanje:
 
..e, btw - jednoj porodilji je patronazna savetovala da izmuze svoje mleko, pa poshto je "slabo", koristi njega umesto vode za adaptirano.. :eek:
..beograd, dvaesprvi vek, ebote.. :neutral:

:pljus:

e novka, nisi ni ti bezgreshna, ovo za boraniju :zper: ... mogu misliti da si sama sebi skratila zhivot ... :lol: ... ja sam uspela da utreniram sveki, da je plazma i smoki fuuujjjj, da se to ne daje deci i takoto, :zper:, ali moram da joj nabavim neki spisak da u SVAKOJ salami ima soje, jer ce me sa'raniti sa "ali ovo su pilece GRUUUDIII" :cistinaocare:
 
I kod nas granulo sunce :) jupi!!!

Kad pominjete plazmu(moja sveki je tura nonstop iako ja uvek ponavljam ne! :roll: ) pa me zanima, jel ima kod nas neki mleveni keks za bebe, bez soje, mleka, jaja?
Vidim da u italiji imaju neki u konzervama(kao ova alernova), bas za male male bebe. kod nas nisam videla
 
Evo izvestaja sa kontrole kod fizijatra .....sto se tice stavljanja na stomak ,kaze dr trebali smo odmah cim je zarastao pupak da ga stavljamo par pita u toku dana dana...sad vrlo malo odize glavu pa moramo da radimo vezbe...Tara tvoja beba super dize glavu ,videla sam na onoj slici moj jedva da je malo podigne ali je zato za trbusnjake kad legne na ledja majstor i tu lepo drzi glavu na pada mu unazad ,kaze dr treba razvijati obe strane i na ledjima i na stomaku jer je bitno da glava ne pada i da je lepo podize ,bitno je kad je na stomaku da su mu sake otvorene tako da nam je pokazao fizioterapeut vezbe i zza to ...otvore mu se sake i drze pritisnute 15sec ....necu pisati vezbe sad detaljno ako nekog bude zanimalo napisacu ....sto se tice zabacivanja glave u stranu rekla je da ga stavljam na ledja da spava a ne na bok on ce sam okrenuti glavu u stranu levo ili desno kad bude hteo da bljucne da ne brinem a na gaj nacin preveniramo to zabacivanje glave ....sve drugo je ok..
 
..skuvash chaj na fizioloshkom, prohladish pa zamutish adaptirano u tome.. :lol:
..koristiti svakodnevno.. :mrgreen:

..chichak :zag:

znas sta, daj ti njoj caj, kani malo fizioloskog unutra i praha AD mleka. ako to prezivi bez posledica i alergija, sta je belance :mrgreen:

p.s. cickave da nema, trebalo bi je izmisliti :heart:

..e, btw - jednoj porodilji je patronazna savetovala da izmuze svoje mleko, pa poshto je "slabo", koristi njega umesto vode za adaptirano.. :eek:
..beograd, dvaesprvi vek, ebote.. :neutral:

ahahahahahhaha lude žene.

ja sam grešnica od početka, dajem bogme čaja ahahhahah
evo ovih dana je kao treniram da pije samo vodu, pa možete zamisliti popije celih 30 ml dnevno.

e a pre neki dan, ja pametna kupila neki losos od 100 000 dinara, kao samo najbolje za moje dete. kad ono izgleda bilo usoljeno i dimljeno :manikir::manikir:
narafski nisam ja to pročitala na kutiji, i kad sam skuvala osetim ja onako super miris. poklopala je sve, a još sam meso samo naseckala na sitne komadiće, a španać ismiksala, dodala pavlaku, ma odlično.
i nešto se migolji u stolici ja joj dam malo vode, a ona stuče 60 ml :eek::eek::eek::eek: i još posle preko dana je baš tražila vodu, uzme flašicu i sama pije ahahahahhahahahahahh
ja probam ono slano. ne jako ali mislim da je za nju bio šok pravi. eto. :rumenko:

inače konačno smo se rešili ešerihije....sad možemo ponovo na plivanje :zper:
 
čičak baninijev Gustav hrskavi keks, nema soje. nema ni jaja, za mleko nisam sigurna. a bacila kutiju...ja joj ponekad kad ne mogu da jedem od nje dam keksić da gricka sa ona 2 zubića.
posni zlatni pek, ili ovaj gustav. nekad joj dam krišku jabuke :) muči se po pola sata. taman da jedemo na miru.

i pre koji dan sam joj u večernje voće dodala malo mlevene plazme. bez reakcije :)
 
joj a slušajte ovo. neki drugar od mm pita njega kao koje adaptiranom kupujemo. kaže mm ne kupujemo, žena doji. ovaj samo što se nije onesvestio. auuuuu, naopako pa gde da doji DETE (ne bebu) od 11 meseci. pa gde to ima. zato su izmislili formulu!!!
dojenje samo dve nedelje, posle je bolja formula. jača je od mejčinog mleka 10 puta, ima svačeg dodatog što bebi treba, tipa minerali vitamini, što jel nema u majčinom mleku. i duže su siti, ne bude se noću, deblji su os formule....
ih kao što me nisi pitao pa ja to sve znam, imamo dvoje dece...eto da znaš za sledeće da se ne zahebete.

mm vešti diplomata, samo prešao na neku skroz drugu temu. ko im je samo dao savet????
 
Evo izvestaja sa kontrole kod fizijatra .....sto se tice stavljanja na stomak ,kaze dr trebali smo odmah cim je zarastao pupak da ga stavljamo par pita u toku dana dana...sad vrlo malo odize glavu pa moramo da radimo vezbe...Tara tvoja beba super dize glavu ,videla sam na onoj slici moj jedva da je malo podigne ali je zato za trbusnjake kad legne na ledja majstor i tu lepo drzi glavu na pada mu unazad ,kaze dr treba razvijati obe strane i na ledjima i na stomaku jer je bitno da glava ne pada i da je lepo podize ,bitno je kad je na stomaku da su mu sake otvorene tako da nam je pokazao fizioterapeut vezbe i zza to ...otvore mu se sake i drze pritisnute 15sec ....necu pisati vezbe sad detaljno ako nekog bude zanimalo napisacu ....sto se tice zabacivanja glave u stranu rekla je da ga stavljam na ledja da spava a ne na bok on ce sam okrenuti glavu u stranu levo ili desno kad bude hteo da bljucne da ne brinem a na gaj nacin preveniramo to zabacivanje glave ....sve drugo je ok..

e da li se dete stavlja na ledja ili na bok??? ja citala da se stavlja na ledja, neko kazu na bok....nikako da ukapiram...
 
..ja sam stavljala na jedan pa na drugi bok naizmenichno posle svakog podoja..
..urolan peshkiric iza ledja..
..naravno, chim malo ojachaju oni se vrte kako im se svidja, aleksej je od neka dva meseca spavao iskljuchivo na ledjima..
..jedino se ne savetuje spavanje na stomaku sve dok ne uspeju sami da se okrenu tako,
tj ne nocno spavanje, a preko dana samo ako beba spava tamo gde ti je na vidiku..
 
..ja sam stavljala na jedan pa na drugi bok naizmenichno posle svakog podoja..
..urolan peshkiric iza ledja..
..naravno, chim malo ojachaju oni se vrte kako im se svidja, aleksej je od neka dva meseca spavao iskljuchivo na ledjima..
..jedino se ne savetuje spavanje na stomaku sve dok ne uspeju sami da se okrenu tako,
tj ne nocno spavanje, a preko dana samo ako beba spava tamo gde ti je na vidiku..

:think: znaci, kombinacije sa vezbama na stomaku....hvala :)
 
ja sam po tom pitanju spavanja bila veeeoma neodgovorna ;) ... on je sa dva meseca ( chak i ranije) uspevao nekako da odgurne cebe ili peshkiric pa da lepo spava na ledjima ... a najvishe je voleo da spava na stomaku, prvo je to mesec dana radio na meni, pa sam pochela tako da ga stavljam i u krevetac ... nocu je tako spavao mirno i duboko, bez kenjkanja i sl. ... ja ga jesam obilazila, i spavala pored u sobi nocu, ali nije bilo nikad problema ... i dan danas najvishe voli da spava opruzhen na ledjima kao rezanac, ili na stomaku(bukvalno klecheci) sa dupetom u vis :D
 
..zbog te preporuke da deca ne spavaju na stomaku (SIDS) su i uveli prichu o vezbanju na stomachicu,
ranije su to bebe same odradjivale kad ih stave tako da spavaju.. :)

..ja sam spavala skoro iskljuchivo na stomaku, kaze moja majka..tako sam volela..

pa i ja sam sina tako stavljala, tako su ga stavili i u bolnici....nije se bunio, ubrzo je poceo i da se sam okrece.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top