Svađa

Niko nije pričao o svakodnevnim svađama, barem ja nisam na to mislila. Ali svakako će nekad doći do sukoba. Ja mislim da nije rešenje čuvati ljutnju ili bilo šta negativno u sebi, u fascikli "nerešeno", jer ako ta fascikla pukne, biće vatromet. Ja lično se ne svađam nikad sa ljudima iz okoline koji mi nisu bitni, pa i to svađanje je znak da emocije postoje....

Pričao sam ja :lol:
Dobro, tu sam se nadovezao na neki drugi post, ne na uvodni.
Problem jeste u tome što je teško naći sklad i što je malo razumevanja. Što ljudi danas generalno teško razmenjuju mišljenja bez tenzija i izričitosti. Nema kompromisa a kompromis je uvek rešenje. Sa druge strane, ako je neka baš krupna stvar u pitanju tipa neverstvo, fizičko ili psihičko nasilje, hronična ljubomora ili slično u pitanju, opet nema svrhe za svadjom jer to opet ne rešava situaciju. Rešava je prekid veze.
I time što ćemo da se isvadjamo kao Indijanci i kažemo jedno drugom sve i svašta, ne postižemo i ne dokazujemo ništa. Ako jedno drugom možemo neke stvari da objasnimo psovkama i drekom i dramom a ne normalnim razgovorom, zašto smo i dalje u vezi i kakva je to bolesna veza u stvari?
 
Oboje ste nervozni i nekako dođe do teških reči...
Šta radite onda? Kako se osećate?
Jel se kajete što niste rekli još nešto, kad je bal nek je maskenbal, ili Vam je žao što niste prećutali?

Kako uopšte rešavate sukobe?

Nisam oosba za svadju,ne prija mi i zato se ne svadjam..i ako dodjem u takvu situaciju jednostavno se okrenem i odem..
 
mozak mi extra radi u svim situacijama posebno u svadjama,sta ces jbg naviklo se treniram na svakom koraku,svaki put sve vise istresem jer ocigledno napadaju sa svih strana
 
Meni je stresnija svadja oko sitnica. Recimo da ti se neko konstantno uskurčuje za neke gluposti tipa što ovo stoji ovde, što si kupio ovo a ne ono, a što ovako, a što onako... Zamisli tako svaki dan.

To nije svađa oko sitnica. To je projektovanje dubljih problema na svađu oko sitnica. Ima mnogo dublje značenje i po meni je opasnija pojava od ozbiljne svađe... Pogotovo ako je svakog dana tako... :sad2:
 
To nije svađa oko sitnica. To je projektovanje dubljih problema na svađu oko sitnica. Ima mnogo dublje značenje i po meni je opasnija pojava od ozbiljne svađe... Pogotovo ako je svakog dana tako... :sad2:

Onda sesti zajedno i razgovarati. I rešiti. Hladna glava i strpljenje. Ako ima ljubavi - biće i rešenja. Svakako nešto treba preduzeti jer u buduće može da bude samo gore. Recimo zanemare se nesuglasice i mimoilaženja pod izgovorom da je sve to normalno i da se vi u stvari volite a jednog dana dodje brak, pa deca, pa razvod i onda nastaje kuršlus od života.

Potrebna je želja da se problemi prevazidju i to obostrana. Ako toga nema onda stvari idu malo teže. Ima li obostrane želje?
 
Onda sesti zajedno i razgovarati. I rešiti. Hladna glava i strpljenje. Ako ima ljubavi - biće i rešenja. Svakako nešto treba preduzeti jer u buduće može da bude samo gore. Recimo zanemare se nesuglasice i mimoilaženja pod izgovorom da je sve to normalno i da se vi u stvari volite a jednog dana dodje brak, pa deca, pa razvod i onda nastaje kuršlus od života.

Potrebna je želja da se problemi prevazidju i to obostrana. Ako toga nema onda stvari idu malo teže. Ima li obostrane želje?

Mene pitaš? Pa ja nisam sad u problemu, to mi tema pala na pamet...
Ja sve rešim, smireno, naoštrim noževe, očistim pušku, spremim i palicu, zlu ne trebalo, pa sednem da razgovaram, civilizovano, nego kako drugačije. :zkez:
 
Oboje ste nervozni i nekako dođe do teških reči...
Šta radite onda? Kako se osećate?
Jel se kajete što niste rekli još nešto, kad je bal nek je maskenbal, ili Vam je žao što niste prećutali?

Kako uopšte rešavate sukobe?



Budući da sam ja uvek u pravu nema ni svađa ni sukoba. :mrgreen:

Postoje povremene "razmene mišljenja". Onako, demokratski, da i drugoj strani dam reč. :hahaha:
 
Oboje ste nervozni i nekako dođe do teških reči...
Šta radite onda? Kako se osećate?
Jel se kajete što niste rekli još nešto, kad je bal nek je maskenbal, ili Vam je žao što niste prećutali?

Kako uopšte rešavate sukobe?

Sukobe najčešće rešavamo tako što se ja izvinim što sam bio u pravu i onda mi ona oprosti uz komentar kako nije lepo biti uvek u pravu.
 
Meni je stresnija svadja oko sitnica. Recimo da ti se neko konstantno uskurčuje za neke gluposti tipa što ovo stoji ovde, što si kupio ovo a ne ono, a što ovako, a što onako... Zamisli tako svaki dan.

tad vec imas posla sa ludjakinjom :lol:
to je krajnost, nema veze sa onim sto sam ja pricala
to ako ti radi onda je neki problem dublji i toliko je frustrira taj problem da mora da izbacuje te varnice stalno, a nije sposobna da kanalise problem na tu kljucnu stvar
no tako rasprsuje na sve zivo
sustinski gubi se u sitnicima umesto da se fokusira na konkretan problem
 
Poštovanje nov sam ovde. Hteo sam da vas zamolim za jedan odgovor. Zašto devojka sa kojom sam u svađi blokirala me je a potom odblokirala a ne želi da odgovori na poruku?
 
Šta mislite, koliko pogubno po sam odnos može da bude prećutkivanje i izbegavanje svađe? Da li je to možda i gore od konkretne svađe?
 

Back
Top