Suprotni pol i međusobna nerazumevanja

eh steta, taman sam mislila da te muvkam :p
Hetero sam do srži))
Nego, eto jedne razlike. Moji dečaci sad vidim da uopšte nešto nisu zainteresovani za devojčice, jedan ima 7 drugi 10, stalno pričaju o drugovima. S druge strane, ja sam već sa 8 godina napisala ljubavno pismo jednom drugu i ubacila ga u poštansko sanduče))... Ima puno razlika, no ništa nije a priori dobro ili loše..
 
Hetero sam do srži))
Nego, eto jedne razlike. Moji dečaci sad vidim da uopšte nešto nisu zainteresovani za devojčice, jedan ima 7 drugi 10, stalno pričaju o drugovima. S druge strane, ja sam već sa 8 godina napisala ljubavno pismo jednom drugu i ubacila ga u poštansko sanduče))... Ima puno razlika, no ništa nije a priori dobro ili loše..
mozda si ti samo bila ispred svog vremena i svojih vrsnjaka. sa druge strane, interesovale su te muske igre, pa svejedno nisi postala lezbejka.
 
Hetero sam do srži))
Nego, eto jedne razlike. Moji dečaci sad vidim da uopšte nešto nisu zainteresovani za devojčice, jedan ima 7 drugi 10, stalno pričaju o drugovima. S druge strane, ja sam već sa 8 godina napisala ljubavno pismo jednom drugu i ubacila ga u poštansko sanduče))... Ima puno razlika, no ništa nije a priori dobro ili loše..
To je normalno decaci se uglavnom druze sa decacima, devocjice sa devojcicama zato sto ne postoji privlacnost. Deca se stide
 
Ja imam nerayumevanje u vezi sa tom pojavom... da se ljudi etiketiraju i "optužuju" tako po polovima...
Ne znam kako jedan mozak može da dođe do toga da SVE muškarce smatra ovakvim ili SVE žene onakvim... to se suproti svakom sikustvu... JEr je nemoguće da ćovek tokom svog života sretne samo OVAKVE žene ili TAKVE muškarce... vrlo je mala verovatnoća. Pa će biti da su to neki duboko usađeni problemi, možda iz porodice, ko zna... No, nije logično
 
Ima ih i uzivo.
Vidiš, ne poznajem u realnom životu ni jednog muškarca ili ženu sa takvim stavom... dobro, ja baš i nemam puno poznanika, ali nekako me zaobilaze takvi... ili ja njih

Nekada stvarno mislim da ima istine u onome da ti bude u životu onako kako razmišljaš... Izgleda da muškarci koji imaju tako negativan stav prema ženama uvek biraju ili nailaze na slučajeve žena koje potvrđuju njihov stav... Ili žene koje imaju predrasude o muškarcima uvek i iznova imaju slična iskustva... Verujem da oni imaju neki problem i da bi u nekom razgovoru sa analitičarom, ako žele, mogli doći do mehanizma zašto ih zapravo privlače osobe koje spadaju u tu kategoriju koja ih bar deklarativno odbija
 
Tako srećem na netu pisanja pojedinih muškaraca koji stalno se hvataju kako žene vole novac... kao da sve žene sveta samo bulje u novac i ništa ih drugo ne zanima... Pa je to zanimljivo kako oni ne vide sve one žene kojima novac nije središte interesovanja. To znači najverovatnije da za takve žene ONI nisu zainteresovani pa ih i ne primećuju... već ih privlače baš te osobe, npr sponzoruše, koje se kače za to. Ili žene koje stalno završavaju sa nekim likovima koji ih tuku... ili sa nekim budalama itd... Dakle, one same biraju takvo društvo na početku, i to treba da reše sa sobom ako žele da promene vrstu ljudi u svom životu
 
Sl
Vidiš, ne poznajem u realnom životu ni jednog muškarca ili ženu sa takvim stavom... dobro, ja baš i nemam puno poznanika, ali nekako me zaobilaze takvi... ili ja njih

Nekada stvarno mislim da ima istine u onome da ti bude u životu onako kako razmišljaš... Izgleda da muškarci koji imaju tako negativan stav prema ženama uvek biraju ili nailaze na slučajeve žena koje potvrđuju njihov stav... Ili žene koje imaju predrasude o muškarcima uvek i iznova imaju slična iskustva... Verujem da oni imaju neki problem i da bi u nekom razgovoru sa analitičarom, ako žele, mogli doći do mehanizma zašto ih zapravo privlače osobe koje spadaju u tu kategoriju koja ih bar deklarativno odbija
Slazem se, mislim da iz takvih stavova izvlace korist tako sto sebe stavljaju u poziciju zrtve, kako ne bi videli da nisu savrseni i da imaju mane. Lako je kritikovati druge, tesko je menjati sebe. Verovatno je uzrok tome negativna zivotna iskustva sa suprotnim polom.
 
Verovatno je uzrok tome negativna zivotna iskustva sa suprotnim polom.
Ja ne mislim da je to zbog negativnih iskustava... Takva iskustva su samo izgovor. Svi imamo negativna iskustva i sa suprotnim i istim polom, jer su svi ljudi... Ja bih mogla da nađem mnogo izgovora da muškarce smatram ovakvima ili onakvima.. ili žene. Međutim, vodim se razumom, ono što si pitao... Iskustva su objektivno gledano šarolika... I kažem, ljudi nailaze na ono što dubinski traže, često (ne kažem uvek)
 

Back
Top