Suplementi

Nakon malo istrazivanja, dosao sam do ove uze liste na osnovu staza kompanije, istorije, reputacije itd. Kakvo je vase misljenje i za koje se kompanije moze reci da postuju procedure, prate kvalitet i bezbednost suplemenata (vitamini/minerali, omega 3/6, probiotici...)

Jamieson
NOW foods
TwinLab
Solgar
Bronson
Jarrow
Himalaya

Hvala
Samo Dolce& Gabbana, sve ostalo nije provereno.:zcepanje:
 
KAKAV CRNI HERBALIFE - Herbalife je pseudonaucna, nadrimedicinska, dijetetska SEKTA. Ali bukvalno sekta. Da samo znate kako obucavaju svoje "trenere i klijente". To su ljudi ispranog mozga koji uce napamet razne gluposti.

Herbalajf je OPASNO RIZICNO DJUBRE, najgori protein soje + jos nekih 1000 rizicnih sastojaka, jedno vreme su ih i zabranili zbog toksicnosti, ali kao i svaka OPASNA SEKTA, poput SAJENTOLOGIJE, isplatili su milijarde, optuzili novinare u Italiji i te studije se valjda vise ne mogu naci, kao i objave novinara da SE RADI O STETNOM DJUBRU.

Izuzetno su OPASNI, BOGATI I MOCNI.

Oni idu cak toliko daleko da pisu sarene lazi i manipulisu i zene koje ne mogu ostati u drugom stanju - Koristite nas Herbalife i ostacete trudne, bla bla bla.

Inace, oni i od zdravih ljudi koji nemaju potrebe za sportskom suplementacijom prave tj pokusavaju da naprave hipohondre i ORTOREKSICARE (bolesnike za zdravom hranom koji preteruju unistavajuci svoje zdravlje ironicno) - Pocinju presiju nad vasim mozgom, tvrdeci da niste zdravi, da Vam je pao imunitet, da ne mozete sve uneti iz hrane koliko Vam treba, a da je jedino resenje njihov HERBALIFE.

Pre par godina, gledao sam kako je koleginica psiholog, drugu koleginicu takodje psihologa (sto je za nepoverovati) ubedila da kupi sve zive proizvode Herbalife-a i maltene je istropovala da bez svega toga NEMA ZIVOTA, ZDRAVLJA I SRECE. I da ce joj uz sve to, plod biti zdraviji i napredniji.

Epilog - otislo tada pola solidne plate.

Skura58 - A to sto pises da ga koriste "reprezentacije", priglupi Djovak Nokovic i ne zna ko vec (valjda i Kristijano Ronaldo ga reklamira), nije nikakav pokazatelj, vec PSEUDOARGUMENT AUTORITETA ili pseudoargument populizma.

ONi to REKLAMIRAJU ZA BESNE PARE, ONI TO NE PIJU. On uzme nekoliko miliona evra da kaze da to pije, slika se u njihovoj majici, a onda baci sranje u kantu za djubre i uzme popije whey protein Ultimate Nutrition-a ili nesto slicno.

Nije valjda da verujete i da nasa Ivana Spanovic skace onoliko jer "PIJE KOKA KOLU" koju reklamira ili sta vec?

A Djokovic mi je mnooogo pouzdan faktor i kredibilan, da nije onako glup kao tocilo i totalno sumanut ne bi grlio drvece i vacario se sa voodoo new age sarlatanima "duhovnim trenerima".

Kakav crni Herbalife, necu to vise da cujem ovde na pdf zdravlje. Sekto jedna piramidalna.
 
Sta si ovim hteo da kazes? Ko su ti *oni* i kako to *varaju najzesce na proteinu*?

Hteo je brate da kaze da postoje budale koje kupuju proteine koje prodaju lazovcine i prevaranti po fejsu, preko interneta, a sve uvek jeftinije "na snizenju i sl".

Te tako varaju, izvade ti 40% wheya, dodaju 40% brasna ili vanilinog secera i eto ti "Whey preko fejsa, cena 40% niza nego u prodavnici".

Verovao ili ne, postoje razne budale koje ce za 2000din u razlici po kantici od 3 ili 5kg-a otici i kupiti kod budale sa neta kome oci nisu videli nego recimo da odu i kupe zvanicno, ispitano u Pansportu ili gde vec.

 
Poslednja izmena:
Hteo je brate da kaze da postoje budale koje kupuju proteine koje prodaju lazovcine i prevaranti po fejsu, preko interneta, a sve uvek jeftinije "na snizenju i sl".

Te tako varaju, izvade ti 40% wheya, dodaju 40% brasna ili vanilinog secera i eto ti "Whey preko fejsa, cena 40% niza nego u prodavnici".

Verovao ili ne, postoje razne budale koje ce za 2000din u razlici po kantici od 3 ili 5kg-a otici i kupiti kod budale sa neta kome oci nisu videli nego recimo da odu i kupe zvanicno, ispitano u Pansportu ili gde vec.

Ovo sto si napisao je pojava koja se, tu i tamo, desava ali je u sustini beznacajna. Verovatno se krece na nivou 10-ak kutija proteina na godisnjem nivou u celoj Srbiji preko svih *fejsbuka i interneta* zajedno pa je na zato nivou *statisticke greske*. To je toliko simbolicno (jer i takve *budale- kupci* nisu bas ceste pojave) i tako se brzo procuje da se nikom, i da hoce, ne bi isplatilo da se za ozbiljno bavi tako *grandioznim i opakim kriminalom*. To je objasnjenje vrlo *tanko* i lici na ono u sta se, preko medija, cesto ubedjuje- vara javnost da je siva ekonomija (koja se meri sa nekoliko milijardi evra) u tome sto neki jadni ljudi po coskovima pijaca prodaju dzidza bidze na kartonskim kutijama. Ili da zato sto se neki ljudi bespravno prikljuce direktno na banderu i kradu struju (sto naravno postoji) navodno zato EPS godisnje *ima gubitak* u svojim bilansima od 5 milijardi kilovat-sati. To su simpaticna , jednostavna i NETACNA objasnjenja. Koja su ,nazalost, mnogim ljudima prijemciva. I kao sto nekoliko milijardi evra sive ekonomije u Srbiji ne *vrte* babe na kutijama i haubama i 5 milijardi kilovat-sati (15 % ukupne struje u Srbiji) ne ukrade Ciga iz karton sitija tako i gro prometa proteina van *legalnih* tokova nema izvoriste u otvaranju kutija, vadjenju orig. sadrzaja, ubacivanju brasna unutra itd. 95% Tih proteina (i ostalih suplemenata) koji se prodaju preko *fejsbuka i interneta* su zapravo isti oni koji se prodaju u zvanicnim radnjama u Srbiji ili u isto takvim radnjama zemalja pored Srbije. Naravno. takvi uglavnom nisu bas 40% jeftiniji nego u prodavnici vec manje (mada i to bude ponekad u *vanrednim okolnostima*) Nadam se da je ovo dovoljno (posto volis logiku) da povezes 2 i 2 i pogodis gde je zapravo koren takvog stanja (po analogiji sa EPS-om...)
A ovaj video nema potrebe opsirno komentarisati. Cim u uvodnoj recenici voditelj kaze da je na trzistu sve vise *laznih, svercovanih i zabranjenih preparata* jasno je da se nije nimalo *raspitao* o temi nego otaljava prilog. Jer lazni, svercovani i zabranjeni nikako nisu sinonimi. Lazni su falsifikovani kojih jos i najmanje ima (to bi bilo otprilike ono iz tvog objasnjenja...), svercovani su oni koji su nelegalno uvezeni sto nije ni u kakvoj korelaciji sa njihovim kvalitetom (koji moze da bude i vrhunski za razliku od *laznih*) a zabranjeni su ... pa ...zabranjeni (u smislu da je zakonski sankcionisano njihovo distribuiranje a cesto i koriscenje). Sve je to mnogo kompleksnije od ovakvog neozbiljnog najavljivanja *ozbiljnog* jutarnjeg novinara Srdjana. A ovo sto je posle govorio jedan od uvoznika je otprilike kao kad se danasnji legalni filmski i video distributeri u Srbiji zaklinju da sve rade po propisima (sad ) ali nikad ne govore kako su nastali (tj. ko se od njih nije bavio video piraterijom 90.-ih godina).
Ali, sve ovo zapravo i nije tema pa predlazem da se vratimo veselom cavrljanju o kvalitetu brendova kao sto su Bronson, NOW Foods, Solgar, Jarrow i sl.
 
Poslednja izmena:
Nakon malo istrazivanja, dosao sam do ove uze liste na osnovu staza kompanije, istorije, reputacije itd. Kakvo je vase misljenje i za koje se kompanije moze reci da postuju procedure, prate kvalitet i bezbednost suplemenata (vitamini/minerali, omega 3/6, probiotici...)

Jamieson
NOW foods
TwinLab
Solgar
Bronson
Jarrow
Himalaya

Hvala

Slušaj prijatelju, da je BOG, (MAJKA PRIRODA, EVOLUCIJA, VANZEMALJSKA INTELIGENCIJA, nazovi kako hoćeš) hteo , i smatrao da je potrebno da u organizam unosiš DESETOSTRUKO VEĆE KONCENTRACIJE i DOZE vitamina, minerala, fruktoze i drugih energetskih i gradivnim elemenata, SAM BI NAPRAVIO TAKVE SUPLEMENTE ?

A očigledno je da ih u PRIRODI nema ?

Al smo se zato pojavili mi, da mu kažemo da je GLUP !

Da mi evo umemo da napravimo proizvod koji sadrži recimo 50 puta više Mg od njegove prirodne tvorevine koja ga sadrži maksimalno ?

Za gvožđe takođe imamo suplement koji je "BOLJI" od njegovog prirodnog ? I td i td , u svemu smo bolji od njega!

Barem mi tako mislimo ?

Primera radi, pokušaj da u benzinski motor sipaš gorivo sa duplo većom oktanskom vrednošću ?

Šta će se desiti ?
 
Radovane opet lupetas gluposti koje su zamena teza i "ne sledi" logicke greske?

Koji to mi da kazemo KOME da je glup? Kome? Dokazi prvo taj da postoji pametnice pa onda izvodi zakljucke da li je neko rekao da je on glup.

Ostavi se te logicke greske "prirodnjacki pseudoargument" jer je dokazano, glup do bola, nema glupljeg pseudoargumenta. Priroda ti nije podarila ni automobil, ni pastu za zube ni internet, ni kompjuter, niti je predvidela bilo sta da radis od toga pa opet LICEMERNO RADIS, a za suplementaciju o kojoj pojma nemas, kao ni o cemu drugom, pa cak ni o maternjem pravopisu, bi zeleo da trubis nesto.

Sve se plasim zivis "prirodno" kao Isus Hrist, sin boga. :cepanje:

Gde postoji suplement sa 50 puta vise magnezijuma od preporucene doze koja se treba uneti na dnevnom niovu? Nigde, osim u tvojoj glavi.
Vidis, postoje odr. propisi i ne moze to da se pravi kako bi se Radovanu cefnulo da pravi.

I jos nesto, u whey suplementima nema takodje 50 puta vise necega, vec ima slicno kao i u hrani. To su dodaci ishrani.

Drugi, MEDICINA I LEKARI PROPISUJU KORISCENJE NEKIH VITAMINSKO-MINERALNIH SUPLEMENATA, LJUDIMA KOJI IMAJU DEFICIT ISTIH, I TO NA ZDRAVLJE DOBRO DELUJE, A TAJ PSEUDOARGUMENT "TU BOCICU MINERALA I VITAMINA NISI UBRO NA DRVETU PREMA TOME, KAZUJES ISPIJANJEM ISTE DA JE BOG, VANZEMALJAC, TVORAC KREATOR GLUP JE JEDNAKO RETARDIRANA KAO KADA BI REKAO - "VOZIS AUTO, DAKLE KAZES DA JE BOG GLUP STO TI DAO NOGE DA PESACIS I CAK I POTRCIS, DA JE TO BOG HTEO, DAO BI TI NOGE DA PRETRCIS ZACAS I PO 1000KM, ALI NIJE, DAKLE AUTOMOBIL JE ZAPRAVO IZRAZAVANJE BOGU DA JE GLUP".

Da li ti svhatas koliko su tvoje pisanije licemerne, neuke, logicka greska i sve ostalo?

I od koje "njegove prirodne tvorevine" ? Od koga njega bre? Ne mozes se baviti covece naukom a polaziti od pretpostavke da postoji neki tamo vanzemaljac ili bog koji je sve napravio, jer je DOKAZANO za mnoge stvari da nisu napravljene od strane njega, evo za pocetak savremen homo sapiens NIJE DELO BOGA NIT VANZEMALJCA, NIJE GA BOG NAPRAVIO.

Kao sto ni Dobermana nije napravio bog, vec covek koji je ukrstio razne druge rase pasa, a nije cak ni psa napravio bog nego su evoluirali od vukova u ovom smeru. Kao sto nije nista drugo bog ni napravio, jer sve govori i da ne postoji.

Dakle, ne temelji zakljucke na necemu NEPROVERENOM I NEDOKAZANOM, a onda to nesto novo dokazujes da je tacno, dobro i da postoji, pozivajuci se na NEDOKAZANU STVAR iz koje si izvrteo celu pricu i na nazovi autoritet te nepostojece stvari.

Ja transfer blama dozivljavam uvek kada citam koliko si ti kognitivno ogranicen. Jos kad pocnes da gresis i u pravopisu samo covek da cita i prevrce oci.
 
Radovane hajde malo ti i tvoj "vanzemaljac History channel tvorac bog" da placete sada :

Birth defects and miscarriages could be significantly reduced around the world if vitamin B3 supplements are given during pregnancy, a major study has found.

A 12-year study by scientists at the Victor Chang Cardiac Research Institute in Sydney, Australia discovered that the vitamin could cure molecular deficiencies that cause miscarriages and birth defects.


Bas danas objavljeno. Ko u inat tebi.

http://www.iflscience.com/health-an...revent-birth-defects-and-reduce-miscarriages/



extra_large-1502358424-cover-image.jpg
 
Iz sopstvenog iskustva, suplementacija je apsolutno potrebna.
Zimi nema dovoljno vitamina D, a ako ne provodis dovoljno vremena napolju na suncu ni drugim godisnjim dobima. Takodje, magnezijum... malo ko jede dovoljno... to je samo pocetak. Svaki covek ima svoje specificne potrebe za dodatnim ...
 
Iz sopstvenog iskustva, suplementacija je apsolutno potrebna.
Zimi nema dovoljno vitamina D, a ako ne provodis dovoljno vremena napolju na suncu ni drugim godisnjim dobima. Takodje, magnezijum... malo ko jede dovoljno... to je samo pocetak. Svaki covek ima svoje specificne potrebe za dodatnim ...
Ja magnezijum uzimam jer imam vec godinama opasne i jako neprijatne grceve u nogama ( samo nocu), ali ih uzimam onako totalno bez veze, nit mi pomaze,
a ocigledno i ne odmaze, Grcevi su uvek prisutni.
Vitamin D ne uzimam jer se suncam, momentalno uzimam gvozdje, al opet na svoju ruku sto nikako nije preporucljivo.
 
Iz sopstvenog iskustva, suplementacija je apsolutno potrebna.
Zimi nema dovoljno vitamina D, a ako ne provodis dovoljno vremena napolju na suncu ni drugim godisnjim dobima. Takodje, magnezijum... malo ko jede dovoljno... to je samo pocetak. Svaki covek ima svoje specificne potrebe za dodatnim ...

Konacno da se slozim negde sa tobom...

Mada, dovoljno je coveku na suncu bilo kakvom da bude i 5 minuta da bi zadovoljio kolicine vitamina D posebno ljudima sa belom puti (jos jedan od vidova evolucije organizama, zasto su gore Skandinavci bele puti, plavkasti, a zasto ovi dole u Africi po jakim suncem crni).

A zamisli sad da se bavis izuzetno teskim sportovima, skoro pa kao profi sportisti, a ne odmaras ceo dan kao oni, i ne placaju te sponzori, nego moras jos i da radis kao i svi ljudi.

Tek se onda vidi potreba za suplementima, u prvom redu onim gradivnim suplementima koji bar sprecavaju katabolizam organizma i pad imuniteta (protein, aminokiseline, posebno glutamin, kreatin zbog adenozin3 fosfata, dextroza, neki NO reaktor ako neko bas zeli da boostuje svoje performanse i trening itd).

Koliko puta od hronicnog umora, nategnutih nerava, mikro povreda misica i mrdanja nerava unutra imam zezancije i onda uzmem magnezijum, da bi mogao uvece da opustis taj nervno-misicni tandem i lakse uronis u san...

Samo magnezijum-citrat pici Ejbisidi, to je najbolja forma za uneti.

P.s. A i ono pre sto sam Radovanu pisao - ZASTO SE TRUDNICAMA DAJE FOLNA KISELINA SUPLEMENT kada je "tvorac toliko pametan i stvorio sve u prirodi".

Em sto priroda nije savrsena kako prirodnjaci misle i tripuju se,
Em sto tvorac ne postoji, vec je naucno objasnjeno sve u prirodi kako sta, i nigde nema realne potrebe za tvorcem, a ko misli da je potreban negde pravi logicku gresku "God of the gaps".
Zapravo "tvorac" je nista vise no jedna Rorsahova mrlja gde se mi projektujemo kao zene u talogu kafe, i kada bi neki analiticar analizirao psihicke osobine tog "tvorca, boga" shvatio bi da nosi sve projektovane osobine jednog isfrustriranog coveka koji se plasi prirode i sveta, ne zna smisao svog postojanja, te mu ovako infantilno daje smisao i na laksi i prost nacin objasnjava ono sto ne zna, i od cega ima strah, posebno podsvesni strah od smrti, koji je izuzetno jak, da je homo sapiens animalia zivotinja jedini organizam koja je morala i u polnoj zrelosti da izmisli Deda mraza odn nekog pra roditelja koji ga pazi, nadgleda, kaznjava, nagradjuje i beskonacno dugo u vecnost stiti u nekom nepostojecem raju.

Sve su to nadanja malog deteta koje zahteva od svoje majke i oca - Da bude zasticeno, da ce ga vecno paziti, da ce vecno biti bezbrizan (jer nema uvid o nuznosti odrastanja i prihvatanja odgovornosti na svoja pleca).

Malo dete odraste, ali odrastao covek - nikad.

Zato su ovi prirodnjacko-kreacionisticki, boziji pseudoargumenti teska infantilnost i prkose logici, racionalnosti i realnosti.
 
Svaki covek je zaista prica za sebe. U nekoj idealnoj prici tvoja teorija da samo profi sportistima treba extra vitamina i slicno stoji. Ljudi iz nekih razloga (bezbroj mogucnosti) ne apsorbuju nesto dovoljno ili hrana nije raznovrsna ili je siromasna... ili kombinacija ne odgovara....

Svako neka donese odluku za sebe, nije obavezno ko vakcinacija u Srbiji.

- - - - - - - - - -

Uzimam magnezijum hlorid. Stavim ga u sok od brusnice ili pomesam sa Vega elektrolitima.
 
K

A zamisli sad da se bavis izuzetno teskim sportovima, skoro pa kao profi sportisti, a ne odmaras ceo dan kao oni, i ne placaju te sponzori, nego moras jos i da radis kao i svi ljudi.

Tek se onda vidi potreba za suplementima, u prvom redu onim gradivnim suplementima koji bar sprecavaju katabolizam organizma i pad imuniteta (protein, aminokiseline, posebno glutamin, kreatin zbog adenozin3 fosfata, dextroza, neki NO reaktor ako neko bas zeli da boostuje svoje performanse i trening itd).

Koliko puta od hronicnog umora, nategnutih nerava, mikro povreda misica i mrdanja nerava unutra imam zezancije i onda uzmem magnezijum, da bi mogao uvece da opustis taj nervno-misicni tandem i lakse uronis u san...

Samo magnezijum-citrat pici Ejbisidi, to je najbolja forma za uneti.

P
.
Ali ako se ne bavis kao sto se ne bavi tim sportovima 99,99% ljudi?
Sinoc je Bolt kljoknuo zbog grca u nozi ( sad dal je namesteno, da li je samo inscenirano,ili stvarno, ja ne znam).
Ja mislim da nije potrebno uzimati te suplemnete ako covek nekako manje, vise normalno zivi, hoda, jede, pije.
Vitamin D nikada nisam uzimala jer volim sunce, suncham se dvajes-trijes minuta bosa i gola i to je OK za taj vitamin.
Inace stvarno bolujem od grceheva u nozi i uzimam taj magnezijum ( uvek je sa vitamiinom C), ali ga uzimam totalno
bez veze jer me ti grchevi 10 dana fataju, onda 20 dana prave pauzu pa opet ispocetka. Nema to veze sa magnezijumom.
 
Konacno da se slozim negde sa tobom...

Mada, dovoljno je coveku na suncu bilo kakvom da bude i 5 minuta da bi zadovoljio kolicine vitamina D posebno ljudima sa belom puti (jos jedan od vidova evolucije organizama, zasto su gore Skandinavci bele puti, plavkasti, a zasto ovi dole u Africi po jakim suncem crni).

A zamisli sad da se bavis izuzetno teskim sportovima, skoro pa kao profi sportisti, a ne odmaras ceo dan kao oni, i ne placaju te sponzori, nego moras jos i da radis kao i svi ljudi.

Tek se onda vidi potreba za suplementima, u prvom redu onim gradivnim suplementima koji bar sprecavaju katabolizam organizma i pad imuniteta (protein, aminokiseline, posebno glutamin, kreatin zbog adenozin3 fosfata, dextroza, neki NO reaktor ako neko bas zeli da boostuje svoje performanse i trening itd).

Koliko puta od hronicnog umora, nategnutih nerava, mikro povreda misica i mrdanja nerava unutra imam zezancije i onda uzmem magnezijum, da bi mogao uvece da opustis taj nervno-misicni tandem i lakse uronis u san...

Samo magnezijum-citrat pici Ejbisidi, to je najbolja forma za uneti.

P.s. A i ono pre sto sam Radovanu pisao - ZASTO SE TRUDNICAMA DAJE FOLNA KISELINA SUPLEMENT kada je "tvorac toliko pametan i stvorio sve u prirodi".

Em sto priroda nije savrsena kako prirodnjaci misle i tripuju se,
Em sto tvorac ne postoji, vec je naucno objasnjeno sve u prirodi kako sta, i nigde nema realne potrebe za tvorcem, a ko misli da je potreban negde pravi logicku gresku "God of the gaps".
Zapravo "tvorac" je nista vise no jedna Rorsahova mrlja gde se mi projektujemo kao zene u talogu kafe, i kada bi neki analiticar analizirao psihicke osobine tog "tvorca, boga" shvatio bi da nosi sve projektovane osobine jednog isfrustriranog coveka koji se plasi prirode i sveta, ne zna smisao svog postojanja, te mu ovako infantilno daje smisao i na laksi i prost nacin objasnjava ono sto ne zna, i od cega ima strah, posebno podsvesni strah od smrti, koji je izuzetno jak, da je homo sapiens animalia zivotinja jedini organizam koja je morala i u polnoj zrelosti da izmisli Deda mraza odn nekog pra roditelja koji ga pazi, nadgleda, kaznjava, nagradjuje i beskonacno dugo u vecnost stiti u nekom nepostojecem raju.

Sve su to nadanja malog deteta koje zahteva od svoje majke i oca - Da bude zasticeno, da ce ga vecno paziti, da ce vecno biti bezbrizan (jer nema uvid o nuznosti odrastanja i prihvatanja odgovornosti na svoja pleca).

Malo dete odraste, ali odrastao covek - nikad.

Zato su ovi prirodnjacko-kreacionisticki, boziji pseudoargumenti teska infantilnost i prkose logici, racionalnosti i realnosti.

Da, da, da. Samo na pitanje kako to da je tebe, (i milijarde drugih) majka rodila zdravog i pravog (pretpostavljam) BEZ TE TVOJE FOLNE KISELINE koju ovde promovises ?

B L E J A ?
 
Nakon malo istrazivanja, dosao sam do ove uze liste na osnovu staza kompanije, istorije, reputacije itd. Kakvo je vase misljenje i za koje se kompanije moze reci da postuju procedure, prate kvalitet i bezbednost suplemenata (vitamini/minerali, omega 3/6, probiotici...)

Kontrola kvaliteta i bezbednosti suplemenata je na daleko nižem nivou nego što je kontrola lekova.
Tek kada se podigne prašina oko nekog leka, onda se pažnja fokusira i na neka pomoćna lekovita sredstva, koja bi po pretpostavci, mogla da sadrže neku aktivnu (nedeklarisanu u suplementu) supstancu. Tako je u januaru 2010. utvrđeno da lek Reductil čija je aktivna supstanca sibutramin, izaziva kardiovaskularne probleme. Lek je momentalno povučen sa evropskog tržišta. Inače, Reductil je bio lek za mršavljenje, ali se koristio u stacionarnim zdravstvenim ustanovama.
U to vreme se ovde reklamirala (kao najbolji preparat za mršavljenje) i veoma dobro prodavala, neka zelena kafa. Odmah po povlačenju Reductila, urađena je analiza svih preparata za mršavljenje, i utvrđeno je da u toj "Leontini":D ima sibutramina. I ta prodaja bi išla u nedogled, da nisu malo pročešljali tu dijetetiku za mršavljenje.
Eto, to su ti potpuno prirodni proizvodi. ;)

- - - - - - - - - -

Da, da, da. Samo na pitanje kako to da je tebe, (i milijarde drugih) majka rodila zdravog i pravog (pretpostavljam) BEZ TE TVOJE FOLNE KISELINE koju ovde promovises ?

B L E J A ?

Mnoge je majka rodila pametne i bez folne kiseline.
A poneko, čija majka nije pila folnu kiselinu, rođen je sa defektom neuralne cevi.
Zato se sad to ne prepušta više slučaju.
 
Poslednja izmena:
Uzas... nikad nisam pila nista za mrsavljenje, upravo jer se plasim. Te stvari za mrsavljenje su kao kreme protiv bora. Ima puno primera.
Moja sestra ce sve progutati i probati samo ako se obeca mrsavljenje... pri tom zena nije ni debela. Secam se pila je tu zelenu kafu... i jos i sama radi u laboratoriji tog tipa, gde istrazuje stvari u proizvodima. Ah, ljudi su nepopravljivi.
 
dal mogu ublaziti propadnje organa izazvnog preteranim konzumiranjem alkohola i junk hrane

Mozes. Izbaci junk hranu i alkohol...Redovno treniraj i spavaj na vreme i min 8 sati sna.

Prosto je. Ne trebaju ti suplementi za to, a i ne postoje suplementi kao "zamena" za nezdrav zivot. To takvo nesto ne postoji. Da ti rokas alkohol i jedes junk hranu nezdravo zivot a da nesto tamo pijes i kao to sve anulira.

To ko ti govori, bezi dalje od toga svega, da ti ne uvaljuju svakojake alternativne gluposti i zaradjuju na tebi.
 
Mozes. Izbaci junk hranu i alkohol...Redovno treniraj i spavaj na vreme i min 8 sati sna.

Prosto je. Ne trebaju ti suplementi za to, a i ne postoje suplementi kao "zamena" za nezdrav zivot. To takvo nesto ne postoji. Da ti rokas alkohol i jedes junk hranu nezdravo zivot a da nesto tamo pijes i kao to sve anulira.

To ko ti govori, bezi dalje od toga svega, da ti ne uvaljuju svakojake alternativne gluposti i zaradjuju na tebi.
Ima nekih stvari koje mogu da pomognu, ali ne bez promena koje si naveo jer su one glavni pokretac boljitka :)
Nema magicne pilule, nema precice.
 
Najbolji suplement koji sam ikada pila je Karnozin Extra. Sadrži dipeptid karnozin, koenzim Q10, L karnitin, vitamin E i bioflavonoide iz semena groždja i borovnice. Vraća snagu i štiti vas od svih vrsta oksidativnog stresa odnosno slobodnih radikala, potpuno neverovatan i jedinstven proizvod na našem tržištu, iako zapadne zemlje poznaju karnozin već desetak godina.
 
Najbolji suplement koji sam ikada pila je Karnozin Extra. Sadrži dipeptid karnozin, koenzim Q10, L karnitin, vitamin E i bioflavonoide iz semena groždja i borovnice. Vraća snagu i štiti vas od svih vrsta oksidativnog stresa odnosno slobodnih radikala, potpuno neverovatan i jedinstven proizvod na našem tržištu, iako zapadne zemlje poznaju karnozin već desetak godina.

draga jasna ako na dnevnom nivou pojedete saku zaledjenih ili svezih borovnica, nekoliko cvetova brokolija, solju zelenog caja ili napravite drugaciju kombinaciju od sezonskog voca i povrca koje vam je dostupno, efekat zastite organizma od slobodnih radikala ce da bude isti
da vi ovo ne pokusavate nama da uvalite preparat mozda z:)
 

Back
Top