Suplementi za 40+

Točno je da sve to imamo i u hrani, ali se postavlja pitanje da li putem hrane unosimo dovoljno. Ako pogledaš što ljudi jedu, nisam siguran da zadovoljavaju realne potrebe svog organizma. Pogotovo ako se radi o sportašima, nekim fizikalcima - radnicima kojima treba nešto veći unos.
Ok,...nije tema za ljude koji bi trebalo da budu i na specijalnom režimu ishrane.😁

Točno je da sve to imamo i u hrani, ali se postavlja pitanje da li putem hrane unosimo dovoljno. Ako pogledaš što ljudi jedu, nisam siguran da zadovoljavaju realne potrebe svog organizma. Pogotovo ako se radi o sportašima, nekim fizikalcima - radnicima kojima treba nešto veći unos.
Kvalitet hrane jeste pod velikim znakom pitanja. To je ozbiljno pitanje i veliki problem u svetu. Prvo,...hoće li je u budućnosti uopšte biti dovoljno? Ili ćemo imati i tu zamenu u obliku "obrok tablete", kao osoblje svemirskih letelica.
Inače bi hrana i trebalo da nas obogati energijom i data nam je upravo kao LEK.
Za ostale kategorije možda važe i suplementi, onda bi se ja lično zapitala, "čemu taj sport uopšte"?

Ima ona neka šala što se vrti po Facebooku kaže kad pređeš 40-te kreneš više shoppingirati po ljekarnama 😂
Sve nekako tako se i osjećam 😂
Da,...nažalost.
Sećam se kad je mojoj pok.baki doktor prepisao "šaku lekova". Ona žena se zahvali, izađe iz ordinacije, pa umesto u apoteku po lekove, baci recepte u kantu otpatke i ode da bere baštu. Tu je bila njena "apoteka".

Veliki sam protivnik suplemenata generalno. Sad,...nekad su preka potreba.
Inače sam koristila (koristim i dalje) noćne kreme sa q10 i vremenom stvarno koži lica daju sjajni vitalnost ( izgledaš sveže i odmorno) , pa ko zna kako izgleda ako krenem da ga pijem. :zper:
Mda,...jedno je mazati, drugo je piti.
Da, ali ako mi cink pomaže, a magnezijum mi je neophodan, dok vitamin C prija zašto bih to ignorisala?

Q10 deluje dok se koristi, ima trenutni efekat. Ali kao i sve drugo - prija? Super, onda koristi.

Radila sam na nekim projektima kozmetike par godina i raspitivala se o tom Q10 pa su mi kozmetolozi i dali tu informaciju. Deluje dok se koristi i čak može da ime i suprotne efekte po prestanku korišćenja. Mada, da je i malo štetan ne bi bio toliko u upotrebi.

Nije stvar u tome da smo neaktivni,...već kako da se nadomesti taj utrošak energije u toku dana. Ne mogu u 21-om veku da ležem u 20h kao moja pok.baka, kad realno imam triput više obaveza.
Vrlo prosto. Obicno pocnem sa voznjom oko 9 ujutru a zavrsavam oko 16:00. Izmedju neki sendvic a posle voznje normalan rucak i predvece voce. Ja sam doduse u penziji pa imam vremena. Pod normalnim ruckom mislim sve sto ti se jede.

Vrlo prosto. Obicno pocnem sa voznjom oko 9 ujutru a zavrsavam oko 16:00. Izmedju neki sendvic a posle voznje normalan rucak i predvece voce. Ja sam doduse u penziji pa imam vremena. Pod normalnim ruckom mislim sve sto ti se jede.
Da sam u penziji, gajila bih svoju baštu.
Ovako,...šipak. Imam još dosta, tako da treba izdržati " tempo"!
Zašla sam u ozbiljne godine, nisam više mlada, pa da preskačem obroke i spavanje.😁

Pijete li Koenzim Q10? 😁

Molim za iskustva ukoliko ga koristite, ukoliko ne, onda pišite da li i šta pijete kako biste se osećali bolje, vitalnije, "mlađe". Tema je možda više za PDF "Zdravlje", ukoliko moderatori smatraju, neka je prebace, mda je više namenjena osobama 40+
Hvala.😁
IMG_2901.jpeg
sa pauzama od tri meseca
pomaže za kožu kosu i nokte.
extra je

Kuvaj kosti i srči jbg svi bi nešto instant brzo jednostavno i jeftino. Zato ljudi posle 40te i izgledaju ko šupe i barake. Žurim samo da gricnem nešto iz pekare.
Ja vidiš,...ne izgledam tako.:zcepanje:
Ali se usporavam, zamaram,...ne pratim više tempo života. Pratim ustvari,...ali sve mi teže pada. Nisam u situaciji da trenutno drastično menjam način života, iako bi to bilo napametnije rešenje.

Back