СУМРАК МЕДИЈА Вучићу 32 пута више времена на ТВ него целој опозицији заједно!

3BEP

Veoma poznat
Poruka
10.437
Александар Вучић је у информативним емисијама добио простор од 108 минута. Драган Ђилас добио је три минута или 36 пута мање од Вучића. Зоран Лутовац добио је 24 пута мање простора од Вучића, Вук Јеремић 64 пута мање времена, Бошко Обрадовић девет пута мање времена, а Сергеј Трифуновић 54 пута мање времена.





Ово су подаци из истраживања Бироа за друштвена истраживања, али не о Дневнику РТС или Пинка, већ телевизије Н1. Анализирана је заступљеност политичких актера, као и тон извештавања о њиховим активностима. Истраживање је обухватило Јавни сервис, четири телевизије са националном фреквенцијом и Н1, за период од 01.02. до 15.03.2020, дакле у периоду пре увођења ванредног стања.

У информативним емисијама Н1 Александар Вучић имао је 3.084 позитивне секунде, док је Ђилас имао 137, Лутовац 236, Јеремић 97, Обрадовић 446, а Сергеј Трифуновић 120 позитивних секунди.


На четири телевизије са националном фреквенцијом (Пинк, Хаппy, Прва и О2) Александар Вучић је заузео 37.875 секунди, док су Ђилас, Лутовац, Јеремић, Обрадовић и Трифуновић заједно заузели 32 пута мање од њега самог са свега 1.168 секунди! Александар Вучић има 292 пута више позитивних секунди од наведених лидера опозиције заједно, међу којима Ђилас, Јеремић и Трифуновић имају 0 позитивних секунди за 45 дана. У исто време Ђилас има значајно више негативних секунди у односу на Вучића, 367 наспрам 205.


Када је у питању Јавни сервис РТС, финансиран од стране свих грађана, подаци изгледају овако. Александар Вучић добио је простор од 4.868 секунди, што је укупно 31% свог времена информативних емисија. О њему је Јавни сервис извештавао 3.134 секунди позитивно, 1.677 секунди неутрално и свега 57 секунди негативно.


Што се опозиције тиче, она судећи по времену које јој је посвећено за РТС, апсолутно не постоји. Од лидера опозиције Зоран Лутовац добио је 22 позитивне секунде и Бошко Обрадовић 48 секунди (22 позитивне и 26 негативних). Драган Ђилас, Вук Јеремић и Сергеј Трифуновић од јавног сервиса добили су НУЛА СЕКУНДИ за наведени период истраживања.



https://srbin.info/politika/sumrak-...esignal&utm_medium=push&utm_campaign=web_push

Molio bih natašu da mi objasni kako je ovo po njoj ravnopravnost u medijima,kao što tvrdi.I sve druge naprednjake.Dakle gospodo jel ovo demokratija?Daco ne odgovaraj,znam da ne znaš značenje te reči.Jesu li ovo ravnopravni uslovi za izbore kako tvrdite?:evil::evil::evil:
 
Poslednja izmena od moderatora:
I tako će biti još dugo. Rešenje je da SBB proširi svoju mrežu mnogo šire nego sada u svim mestima Srbije pa da Nova S i N1 postanu dostupnije i naravno da nude povoljnije pakete od Telekoma.
Mislis da postanu dovoljno gledani da bi mogli dobro da se prodaju , poput b92 .
 
Poslednja izmena od moderatora:
СББ услуге КДС-а пружа, путем „територијалних дирекција“, у следећим градовима:

Na osnovu podataka za treći kvartal (poslednji dostupan) od šest najvećih igrača na tržištu distribucije medijskih sadržaja Telekom je poslednjih meseci kupio dva. Pre toga je SBB kupio Ikom koji je u tom trenutku bio treći na tržištu. Tako u ovom trenutku, pored SBB-a koji drži 51 odsto tržišta i Telekom sa oko 36 odsto...
 
Poslednja izmena:
I tako će biti još dugo. Rešenje je da SBB proširi svoju mrežu mnogo šire nego sada u svim mestima Srbije pa da Nova S i N1 postanu dostupnije i naravno da nude povoljnije pakete od Telekoma.
Pogledaj podatke za N1,i oni su deo problema.Ne tako očigledni i krupni kao rts i pink,ali..
Evo:
У информативним емисијама Н1 Александар Вучић имао је 3.084 позитивне секунде, док је Ђилас имао 137, Лутовац 236, Јеремић 97, Обрадовић 446, а Сергеј Трифуновић 120 позитивних секунди.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ko meri te sekunde? Koliko znam za Vučićeve akcije, toliko znam i za Obradovićeve.
Pa, ako ste zaboravili, većina radnog stanovništva uzme telefon ili tablet, desktop, laptop itd da vidi šta se dešava i pretraži imena koja ga zanimaju. Znači, gledanost na TV-u je možda nekome važna, ali se na raznim mrežama, YT kanalima i sl. tek pokazuje interesovanje građana za angažovanje političara.
Pa nije TV jedini medij, a na kraju krajeva više nije ni glavni medij koji će mi vesti servirati.
Uz TV sedam (sedim, sednem u fotelju), a računala sam pažljivo, sedmično 1-3 sati posvećenih info programu.
Sve ostalo što saznajem mi nudi moj pretraživač, tako da hajde da se izmeri ta druga, realnija gledanost.
 
1590095712357.png


jer taj ideološki, totalitaristički imperativ optimizma nije zapravo ništa drugo do instrument u rukama zločinaca

danilo kiš
 
Pogledaj podatke za N1,i oni su deo problema.Ne tako očigledni i krupni kao rts i pink,ali..
Evo:
У информативним емисијама Н1 Александар Вучић имао је 3.084 позитивне секунде, док је Ђилас имао 137, Лутовац 236, Јеремић 97, Обрадовић 446, а Сергеј Трифуновић 120 позитивних секунди.
To je zato što je AV u kampanji i nonstop otvara neke bolnice i šta god a N1 prosto prenese tu vest
 
Ko meri te sekunde? Koliko znam za Vučićeve akcije, toliko znam i za Obradovićeve.
Pa, ako ste zaboravili, većina radnog stanovništva uzme telefon ili tablet, desktop, laptop itd da vidi šta se dešava i pretraži imena koja ga zanimaju. Znači, gledanost na TV-u je možda nekome važna, ali se na raznim mrežama, YT kanalima i sl. tek pokazuje interesovanje građana za angažovanje političara.
Pa nije TV jedini medij, a na kraju krajeva više nije ni glavni medij koji će mi vesti servirati.
Uz TV sedam (sedim, sednem u fotelju), a računala sam pažljivo, sedmično 1-3 sati posvećenih info programu.
Sve ostalo što saznajem mi nudi moj pretraživač.
Internet se ne može porediti sa televizijom po uticaju,dobar deo ga nema a i deo onih koji ga imaju su navikli da se informišu sa rts(dnevnici),pinka,novina..
 
Internet se ne može porediti sa televizijom po uticaju,dobar deo ga nema a i deo onih koji ga imaju su navikli da se informišu sa rts(dnevnici),pinka,novina..
Zavisi u kojoj populaciji. Penzioneri ga koriste vrlo malo. I dio one baš neobrazovane populacije. Ostali bome da. I većina ga ima.
 
Internet se ne može porediti sa televizijom po uticaju,dobar deo ga nema
Slabije situirana žena koja dođe povremeno kod mene da vidi ima li neke garderobe i nekih suvišnih stvari da uzme kaže-javi mi na Viber da dođem!
Znači, mnogo veći broj ljudi nego što se zamišlja funkcioniše već na internetu.
TV je trenutno zabava za penzionere. Penzioneri su ti koji malo teže barataju internetom, a upravljanje daljinskim su usavršili i sad znaju kako da stignu do Hepija ili Pinka, legitimno.
 
Da zavisi u kojoj populaciji a mi smo stari narod.
Sad zavisi kako i to gledaš. U redu jesu jedno 30% populacije penzioneri. Ali oopet ima dosta mladih. To što većina političara ne zna da iskoristi internet za promociju je nešto drugo.
 
Slabije situirana žena koja dođe povremeno kod mene da vidi ima li neke garderobe i nekih suvišnih stvari da uzme kaže-javi mi na Viber da dođem!
Znači, mnogo veći broj ljudi nego što se zamišlja funkcioniše već na internetu.
TV je trenutno zabava za penzionere. Penzioneri su ti koji malo teže barataju internetom, a upravljanje daljinskim su usavršili i sad znaju kako da stignu do Hepija ili Pinka.
Na stranu ovaj pokušaj spinovanja.Da te pitam,jel ovo demokratski?Jel ovo sloboda medija?
 
Sad zavisi kako i to gledaš. U redu jesu jedno 30% populacije penzioneri. Ali oopet ima dosta mladih. To što većina političara ne zna da iskoristi internet za promociju je nešto drugo.
Populacija 45-65 misliš da više surfuje ili gleda tv?Ako i koriste net,to je zbog filmova,društvenih mreža,muzike..ne zbog informisanja.
 
Pa normalno, jok dace Bosku i Djilasu. I treba da bude. Pa zuti su bili 100 puta gori sto se medija tice pa se to ne pominje? Kako je SNS tada pobedio? Hmm
Lepo sam te zamolio da ne potvrdjuješ ono što već svi znaju,da ne znaš šta je demokratija i slobodno informisanje.
 
СУМРАК МЕДИЈА Вучићу 32 пута више времена на ТВ него целој опозицији заједно!
Da opozicija ista valja, bila bi prisutna u medijima.
Kukavna kakva jeste, ne zasluzuje da se pojavljuje na drzavnoj televiziji.
S druge strane, sasvim je legitimno da se na drzavnoj televiziji pojavljuju kako uspjesni ljudi poput Vucica, tako i uspjesne stranke, poput SNS-a.
 
Na stranu ovaj pokušaj spinovanja.Da te pitam,jel ovo demokratski?Jel ovo sloboda medija?
Ovo nije sloboda medija, ali život teče kako teče već tri dekade i nikoga to više ne potresa. Lakše je medije napustiti i ne gledati/ne slušati ih više, nego se boriti protiv njih. Konačno će ti mediji služiti jednoj određenoj grupaciji za izdavanje direktiva, a mi koji smo imuni ćemo informacije tražiti na drugom mestu ili će nam opstanak biti toliko otežan da nas vesti iz političkog života naše zemlje više uopšte neće zanimati.
 

Back
Top