Sulejman Veličanstveni

Meni nije jasno je li se princes Izabeli sviđa sultan ili želi da što prije pobjegne? Malo je kontradiktorna...:)

...Izabela je spanska infanta i vatikanska princeza, pripremana za preuzimanje prestola jedne od najmocnijih katolickih kraljevina Evrope tog doba...Podignuta je i vaspitavana u strogom katolickom duhu - olicava hriscanske vrednosti, evropsku kulturu i tradiciju koje su dijametralno suprotne svemu sto Sulejman predstavlja u svetu iz kojeg dolazi i cija je predstavnica, koja zahvaljujuci statusu ima i posebnu odgovornost...Uz sve navedeno, on je i njen tamnicar, mucitelj...Izabela je u Sulejmana zaljubljena od prvog susreta, iako se podsvesno opire zabranjenim emocijama koje gaji prema svom dzelatu (Stokholmski sindrom ;)), pokusavajuci da ih potisne i racionalizuje...Medjutim, kako vreme prolazi, ona neminovno popusta pred silinom osecanja koja ima prema njemu i suocava se sa sobom, prihvatajuci nedozvoljenu ljubav, kojoj se na kraju i bezuslovno predaje...;)
 
moze li neko da mi ispirca sta je bilo sinoc, ukratko samo :)
nisam bila kuci

Nisam siguran, moguće da pomešam jer ovi na prvoj više sa GLEDALI STE i GLEDAĆETE izlude me i nemam više pojma kada je šta... Uostalom, neko na temi će me već ispraviti ako lupim nešto...

Hurem puca film i odlazi kod granny-sultanije i roštiljajući je (malo i Hatidže) preti im u zatvorenoj formi (fora: Ili ste sa mnom ili protiv mene)... Što Valide-babu razbesni i ona od Nigar, Zumbul-zmije i Đula zatraži da iznesu Huremine stvari iz njenih odaja... Sultan prisustvuje divanu na kojem se raspravlja o novom (ne znam čemu) valjda nekom propovedniku...nisam pratio taj deo, koji pokušava da ubaci Isusa u njihovu veru... Sulejman se razbesni zbog svojih ljudi koji nisu umeli da odgovore tom koji nešto kao pametuje a naročito je ljut na Ibrahima konja koji se (kao neka žena) onesvesti, zamalo da padne sultanu u naručje (krade Hurem foru...)... Mislim da je to to... Hurem čula da je Ibrahim "spavao" malo na podu i oduševila se...
 
Nisam siguran, moguće da pomešam jer ovi na prvoj više sa GLEDALI STE i GLEDAĆETE izlude me i nemam više pojma kada je šta... Uostalom, neko na temi će me već ispraviti ako lupim nešto...

Hurem puca film i odlazi kod granny-sultanije i roštiljajući je (malo i Hatidže) preti im u zatvorenoj formi (fora: Ili ste sa mnom ili protiv mene)... Što Valide-babu razbesni i ona od Nigar, Zumbul-zmije i Đula zatraži da iznesu Huremine stvari iz njenih odaja... Sultan prisustvuje divanu na kojem se raspravlja o novom (ne znam čemu) valjda nekom propovedniku...nisam pratio taj deo, koji pokušava da ubaci Isusa u njihovu veru... Sulejman se razbesni zbog svojih ljudi koji nisu umeli da odgovore tom koji nešto kao pametuje a naročito je ljut na Ibrahima konja koji se (kao neka žena) onesvesti, zamalo da padne sultanu u naručje (krade Hurem foru...)... Mislim da je to to... Hurem čula da je Ibrahim "spavao" malo na podu i oduševila se...

Hvaaalaa :)

Uspela sam da vidim Ibrahimovo padanje jutors jes!
 
Zato su za vreme ESC-a pustili 2 sata. A sinoc neki glupi film umesto da puste seriju.

Nego koliko vidim Hurem ce optuziti za Hatidzinog klinca. Ali mi nije jasno da li je to opravdano ili ne. Da li je Hurem zadavila bebu ili Hatidze.
 
Da li ima dalje od 44. epizode?

Na sajtu gde ja gledam 44. je poslednja, a mislim da je emitovano preko 60 epizoda.

Imaš na YT-u sve epizode normalno BEZ PREVODA, zadnja izbačena je 61... Nalaze se na oficijalnom kanalu televizije koja emituje/snima seriju... Msm da se zove TurkWebTv... Nove epizode u Turskoj izlaze svake srede... Mali spoil, u toj zadnjoj 61. umire jedan glavni lik...i mislim da nam neće biti žao... I Hurem je kriva za tu smrt (čudo) i zbog toga je još više volim...msm nisam poremećeni psihopata ali prosto...volim kada je neko muči i ona mu/joj vrati i više od milo za drago...
 
Poslednja izmena:
Nikako ne mogu da razumem taj njen strah. Realno, ona ništa loše nije uradila sa Leom na dvoru niti u tom dnevniku može bilo šta slično da piše.
Mislim, može i Nigar da piše dnevnik i da Hurem dođe do njega i kao time bi mogla da uceni Ibrahima. :roll:
 
Koliko je do sada epizoda emitovano u Turskoj?

Svake srede izlazi nova pa je najnovija 62... (ne gubite iz vida činjenicu da Prva seče epizodu na po nešto više od 15 min. a cela ep. traje oko sat i 45 min. pa vi računajte koliko će biti epizoda kod nas...:eek::lol:) A koliko ima da se emituje zaista ne znam... I sami znate da je snimanje prekinuto zbog smrti glavne (čitaj: jedine) scenaristkinje a ona je (navodno) pisala samo par epizoda unapred...dve-tri možda...
 
Poslednja izmena:

Back
Top