Sukobi policije i demonstranata u Omanu

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
ap05121805621.jpg


Omanski sultan Kabus


Očevici u Omanskom sultanatu u Persijskom zalivu, kažu da su pripadnici bezbednosnih snaga danas ubili dva demonstranta pucajući gumenim mecima na masu koja traži političke reforme.
Sukob policije i demonstranata koji su je zasipali kamenicama, dogodio se u gradu Soharu, oko 200 kilometara severozapadno od prestonice Muskata.
Omanska državna agencija je potvrdila vest o sukobima i objasnila da je policija štitila narod i imovinu. U izveštajima iz Omana se navodi da su stotine demonstranata zapalile policijsku stanicu i najmanje jednu državnu zgradu.
Sultan Kabus je juče izvršio promene u vladi, očigledno pokušavajući da predupredi proteste kojima se traže političke promene u arapskom svetu.

VOANews
 
Geografija [uredi]
Većinu zemlje zauzima ravna pustinja, a planinski lanci nalaze se duž obale na sjeveru (najviši vrh zemlje, Šams, 2.980 m) i jugu. Omanu pripada i eksklava Musandam, odvojena od ostatka zemlje teritorijom UAE, koja zauzima strateški važan položaj na južnoj obali Hormuškog tjesnaca na ulazu u Perzijski zaliv.
Historija [uredi]
Oman je dugo bio važno trgovačko središte. Godine 1508. Portugalci su zauzeli glavnu luku, Muscat i držali je do dolaska Osmanlija 1659. Turci su istjerani 1741. kad je Ahmed ibn Said osnovao sadašnju vladarsku dinastiju.
U početku 19. vijeka Oman je izrastao u značajnu regionalnu silu s posjedima u Baludžistanu i Zanzibaru. Od 1891. do 1971. bio je britanski protektorat. Godinu dana prije odlaska Britanaca današnji sultan je zbacio svog oca, Saida ibn Taimura, nakon čega je započeo modernizaciju zemlje, a 1996. i ograničenu demokratizaciju.
Stanovništvo [uredi]
Islam je najzastupljenija religija. Oman je jedina islamska zemlja u kojoj dominira Ibadi islam, različit od sunitskog i šijitskog. Arapski odnosno njegov lokalni dijalekt je jezik većine stanovništva. Velik broj stanovnika su strani državljani na radu u industriji nafte.
Privreda [uredi]
Omanska privreda zavisi od izvoza sirove nafte. Prihodi od prodaje nafte omogućili su izgradnju infrastrukture i poboljšanje socijalnog standarda nekad siromašne i zaostale zemlje. BDP je u 2003. bio 13.100 USD po glavi stanovnika, mjereno po PPP-u.

Wikipedia
 
2. Al-Baqara - Krava
Medina - 286 ajeta

Bismillahi rrahmani rrahim

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Vjerujte u ono što objavljujem, čime se potvrđuje da je istinito ono što vi imate, i ne budite prvi koji u to neće vjerovati. I ne zamjenjujte riječi Moje za nešto što malo vrijedi, i samo se Mene bojte!

I istinu sa neistinom ne miješajte i istinu svjesno ne tajite!

Molitvu obavljajte i zekat dajite i zajedno sa onima koji molitvu obavljaju i vi obavljajte!

Zar da od drugih tražite da dobra djela čine, a da pri tome sebe zaboravljate, vi koji Knjigu učite? Zar se opametiti nećete?

Pomozite sebi strpljenjem i molitvom, a to je, zaista, teško, osim poslušnima,

koji su uvjereni da će pred Gospodara svoga stati i da će se Njemu vratiti.

O sinovi Israilovi, sjetite se blagodati Moje koju sam vam podario i toga što sam vas nad ostalim ljudima bio uzdigao;

i bojte se Dana kada niko ni za koga neće moći ništa učiniti, kada se ničiji zagovor neće prihvatiti, kada se ni od koga otkup neće primiti i kada im niko neće u pomoć priteći;

i kada smo vas od faraonovih ljudi izbavili, koji su vas najgorim mukama mučili: mušku vam djecu klali a žensku u životu ostavljali; - a to vam je bilo veliko iskušenje od Gospodara vašeg -

i kada smo zbog vas more rastavili i vas izbavili, a faraonove ljude, na oči vaše, potopili;

Jos ti ne odgovori za taoizam.
 
Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin


Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Poruke:
3.239
Reputaciona moć:
11
Re: Loše zdravstveno stanje Hosnija Mubaraka
Mene ne interesuje sto ce neke muslimanke iz Sandzaka u Beogradu stajati na Srpsku kitu jer one mogu cak i da mijesaju na Srpskoj kiti ali cinjenica je da se one nikada nece udati za Krscanina i da ce uvijek traziti muslimana za muza a to je bitno.Sta mene briga da li je moja zena muzla Srpsku dugacku kitu kad ce mene uzeti za muza i prethodno otici kod doktora da sasije ranu jer su se prethodno Srbi pisali po njenoj rupi.
Poslednji put ažurirao/la Mingo : danas u 20:24



Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin


Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Poruke:
3.259
Reputaciona moć:
11
Re: Loše zdravstveno stanje Hosnija Mubaraka
Mene ne zanima da li je muslimanka bila luda kad se tucala sa Srbinom jer mene ne interesuje da li je pusila i da li je vristala od srece.Jer sve se moze medicinom sanirati.Meni je glavno da muslimanke nece postati vase supruge jer one ce biti supruge samo muslimanima.



Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin


Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Poruke:
3.259
Reputaciona moć:
11
Re: Loše zdravstveno stanje Hosnija Mubaraka
Kad se vodi ljubav onda se vrcka dupetom naprijed nazad i zatim dolazi kiti od slatkoce da piski i on se popisa u zeninu rupu a zatim poslije devet mjesci dodje beba na svijet.Inace nama muslimanima je naredjeno da zenimo sve cure i one koje su se proburazile i one koje to nisu samo da ne bi prijesle u Krscanstvo.



Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin


Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Poruke:
3.259
Reputaciona moć:
11
Re: Loše zdravstveno stanje Hosnija Mubaraka
Dok se ne popisas u zeninu rupu nema bebe.Ne moze da se zacne beba ako se ne popisas u njenu rupu i to da kita bude duboko zaronjenja u zeninu rupu.U toku pisanja pjena preliva iznad zenine rupe jer to je dokaz da muskarac ima dosta sjemena.


Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin


Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Poruke:
3.259
Reputaciona moć:
11
Re: Loše zdravstveno stanje Hosnija Mubaraka
I poslije pisanja u zeninu rupu kita se polako vadi iz zenine rupe i izlazi jedna masna kita koja kao da se najela zavrsila posao.
Ne obrisem kitu nego odem zajedno sa zenom u kupatilo i lijepo se okupamo kao pravi muslimani uzimajuci Gusul Kupanje a to je vjersko kupanje po Islamu.



Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin


Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Poruke:
3.273
Reputaciona moć:
11
Re: Loše zdravstveno stanje Hosnija Mubaraka
Taj Cika izbacuje sok koji moze da napravi bebu.Kad se taj sok pomijesa sa zeninom rupom onda nastaje beba.Zene treba da su svjesne da trebaju upijati ovaj sok.
 
Е мој Ђеде што дозволи да ти унука сунети стари хоџа,коме дрхте руке,и отфикари више него треба,па сад Минго немере наћи неку добру муслиманку,а и вакат му је,има преко 35 година,већ
само замишља те лепе муслиманске земље где би волео да живи. Како нема вајде од њега као мушкарци пусти га да буде шехид,па да се бар у Џенету, гледајући,наужива !
 
Е мој Ђеде што дозволи да ти унука сунети стари хоџа,коме дрхте руке,и отфикари више него треба,па сад Минго немере наћи неку добру муслиманку,а и вакат му је,има преко 35 година,већ
само замишља те лепе муслиманске земље где би волео да живи. Како нема вајде од њега као мушкарци пусти га да буде шехид,па да се бар у Џенету, гледајући,наужива !

Ih ma sve on to moze, ali nece...Da je stvarno sehid pa da gi razumijem...ali ovako sprovodi ovaj net-dzihad i samo besjedi o slatkim zemljama i zamara druge...i smara ljude o pisanju u zeninu rupu, brisanju dupeta i ispustanja sjemene tekucine.
 
Oman je jedna lijepa zemlja koja treba biti slobodna od diktature i mislim da Omanski narod treba da se podiugne i da srusi postojecu vlast a to je sultanat Oman.U Omanu treba da se ljudi dignu i da kazu sta imaju jer niko nece da trpi absolutnu monarhiju jednog covjeka koji zeli da vlada cijeli zivot.
 
Oman je lijepa drzava i ona ima je cijela ravna a ima samo malo planina gdje je najcesce naseljeno stanovnistvo u tom djelu.Inace Oman je Islamska drzava i mislim da ona zasluzuje da bude prava islamska drzava u pravom smislu i da se moraju klanjati Allahu kako bi Oman bio jaci i blagosloveniji od Allaha.Oman je jedna zemlja koja se granici sa UAE i ona ima vazne strateske tacke u Persijkom zalivu i Oman je drzava u kojoj se moze uzivati i u kojoj se moze klanjati biti radostan sto je Oman Islamska zemlja i sto se izborila da postane drzava.
Ipak podrzavam demonstreante koji su ustali sirom islamskih zemalja jer podrzavam demonstrante i u Omanu jer i Oman mjora pretrpjeti neke reforme jer Oman absolutna monarhija u kojoj vlada jedan Sultan.Inace po drzavnom uredjenju Oman je slican Saudijskoj Arabiji.Znaci Oman mora postati demokratsko drustvo i mora da bude drzava islama iu kome ce uzivati svi muslimani jer Oman je zemlje prelijepih predjela u kome se moze samo uzivati.
 
Ja podrzavam demonstrante i zelim da se cijeli Istok probudi i da se dese smjene vlasti kako bi Islamske zemlje dozivjele jedan preporod.Oman je jedna lijepa muslimanska zemlja i ona je jedna divna zemlja koja treba da se posjeti kako bi ljudi mogli vidjeti te lijepe predjele.

Ти да си прави муслиман не би подржавао оне који пале и пуцају на џамије....!
 
Oni koji pale u pucaju na Dzamije su Gadhafijevi placenici koji su dosli da bi gra branili od sopstvenog naroda.ja se zalazem da Libija postane srediste Islama i da sagradi puno Dzamija koje ce biti lijepe ali one ce bivstvovati u jednoj slobodnoj i demokratskoj drzavi.
Inace demonstranti u Omanu zele isto ono sto zeli i Libija a to je demokratizaciju i zele da Omanom vladaju muslimani odnosno Mule i Hodze koje bi sudile za prekrsaje Omanskom narodu.
 
Oni koji pale u pucaju na Dzamije su Gadhafijevi placenici koji su dosli da bi gra branili od sopstvenog naroda.ja se zalazem da Libija postane srediste Islama i da sagradi puno Dzamija koje ce biti lijepe ali one ce bivstvovati u jednoj slobodnoj i demokratskoj drzavi.
Inace demonstranti u Omanu zele isto ono sto zeli i Libija a to je demokratizaciju i zele da Omanom vladaju muslimani odnosno Mule i Hodze koje bi sudile za prekrsaje Omanskom narodu.

А доказ да то раде Гадафијеви је вероватно на CNN-u !? :D
 
Pa ja hocu svo vrijeme kazati da je Oman jedna lijepa drzava koja mora da se cuva jer to je staniste muslimana koji zele da se hrane u Omanu i da zive i rade u toj drzavi i ta drzava mora da obezbijedi sve potrepstine muslimanima kako bi Oman bio jak i ekonomski razvijen jer mi muslimani moramo cuvati Oman jer Oman je stara civilizacija koja pociva od pocetka Islama i zato mi muslimani moramo klanjati se Allahu kako bi smo dokazali da smo muslimani i kako bi nam se Allah smilovao i dao nam blagodati u kisi i u vegetaciji kako bi smo se mogli prehraniti u Omanu.Inace Oman nije siromasna zemlja i ona ima prirodne derivate tako da Oman moze biti jos razvijeniji i da bude slican UAEu.
 
Pa ja hocu svo vrijeme kazati da je Oman jedna lijepa drzava koja mora da se cuva jer to je staniste muslimana koji zele da se hrane u Omanu i da zive i rade u toj drzavi i ta drzava mora da obezbijedi sve potrepstine muslimanima kako bi Oman bio jak i ekonomski razvijen jer mi muslimani moramo cuvati Oman jer Oman je stara civilizacija koja pociva od pocetka Islama i zato mi muslimani moramo klanjati se Allahu kako bi smo dokazali da smo muslimani i kako bi nam se Allah smilovao i dao nam blagodati u kisi i u vegetaciji kako bi smo se mogli prehraniti u Omanu.Inace Oman nije siromasna zemlja i ona ima prirodne derivate tako da Oman moze biti jos razvijeniji i da bude slican UAEu.

Jел ти некада пало на памет да се не своди све на свету на веру ...поготово не на ислам... :D
Својим постовима само штетиш угледу муслиманског народа....можда грешим то је само моје мишљење...надам се да не неће избацити Крстарице због тога ко Мају са Двора ! :-)))
 
Poslednja izmena:

Back
Top