Studiranje u Beču

Draga Saro, ja sam takodje zavrsila 3 razred ss, i imam nameru da upisem arhitekturu.. Ako imas neke inforajmacije o pitanjima koje si postavila ili imas neko pitanje za mene kontaktiraj me putem emaila(bojanatucakov@gmail.com). Bila bih srecna ako bi mi se javila da sa nekim prolazim kroz ovo putovanje.. :-)
 
Cao svima ! Da li neko zna "nekoga" ko je presao sa Stomatoloskog fakulteta u Beogradu u Bec i koja je procedura ? Ostao mi je 1 ispit i razmisljam da li je pametnije da diplomiram pa zatim jurim doktorske u Becu ili da dobijem diplomu sa kojom mogu da radim u EU prebacivanjem :-)
 
Imam jedno pitanje, ako neko moze da mi odgovori bilo bi odlicno. Obavio sam preregistraciju i svu potrebnu dokumentaciju poslao Pravnom fakultetu u Becu, ali to sam uradio negde oko 20. avgusta. Stigao mi je E-mail da su primili moje papire i da trebam da cekam 12 nedelja da bi dobio odobrenje. Moje pitanje je da li nisam zakasnio sa slanjem(posto sam procitao ovde da je rok do kraja avgusta, a zatim procitao da je do kraja jula)?
 
Pozdrav svima

Završio sam Osnovne Akademske Studije na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu. Želeo bih da Master Akademske Studije završim u inostrasntvu, prvenstveno u Beču. Da li bi neko ko zna nešto više o ovome, napisao koji su uslovi studijanja, kao i svoje impresije o studiranju i životu u Beču.

Unapred zahvalan
 
Poslednja izmena:
Htela bih nekoga da pitam za pomoc oko izbora predmeta, upisala sam se na fakultet hemije u Becu na uniju sam
Mnogo mi je tesko da se snadjem oko izbora predmeta a imam jos samo 3 dana da izaberem, pa ako moze neko da mi pomogne ko ima iskustva sa studiranjem hemije u Becu bila bih zahvalna
Pozdrav
 
Postovani,
Ja sam zavrsila master na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, ali bih da nastavim studije na WU u Becu. Da li mogu da ucim citave ove godine nemacki u Srbiji i posle nastavim (ako budem pturimljena), jos godinu dana ili koliko je jos potrebno na fakultetu? Ako je to moguce, da li imam vizu normalno kao student ili kako vec?
Hvala unapred!
Pozdrav
 
Pozdrav, moram da napisem da imam nejasnoca oko upisa i treba mi pomoc. Zivim vec pet godina u inostranstvu, sada sam u Austriji i planiram da upisem studije u Becu za engleski jezika(Bachelor). Sad, zavrsio sam u Beogradu graficku i visu sportsku i nakon toga nisam mogao puno osim da sljakam :) Sada sam u Austriji, gse ucim jezik i imam zeljuda pocnem sa studijama engleskog. Gde god pogledam na forumima, pise se samo o prebacivanju. Ja sam zavrsio i srednju i visu skolu i zelim da pocnem da studiram od pocetka engleski. Da li za to imam sanse ili za nas iz Srb vazi samo prebacivanje? Nemacki mi je jasno da mora do B2 nivoa. Oprostite na greskama u kucanju, pisem na brzaka :)
Pozz
 
Pozdrav, moram da napisem da imam nejasnoca oko upisa i treba mi pomoc. Zivim vec pet godina u inostranstvu, sada sam u Austriji i planiram da upisem studije u Becu za engleski jezika(Bachelor). Sad, zavrsio sam u Beogradu graficku i visu sportsku i nakon toga nisam mogao puno osim da sljakam :) Sada sam u Austriji, gse ucim jezik i imam zeljuda pocnem sa studijama engleskog. Gde god pogledam na forumima, pise se samo o prebacivanju. Ja sam zavrsio i srednju i visu skolu i zelim da pocnem da studiram od pocetka engleski. Da li za to imam sanse ili za nas iz Srb vazi samo prebacivanje? Nemacki mi je jasno da mora do B2 nivoa. Oprostite na greskama u kucanju, pisem na brzaka :)
Pozz

Mi iz Srbije moramo da idemo na prebacivanje, a to ne znaci da ne pocinjemo iz pocetka .Proces za nas je da upisemo fax u nasoj zemlji i tek onda konkurisemo za Austriju. Savet ti je da odes na UNIWIEN i pitas sta ti sve treba jer ne znam kakav status imas i koju dukumentaciju.Ako imas srpski pasos i ti moras prvo upisati u Srbiji , ali idi pitaj nije daleko.
 
nudim pomoc oko upisa bilo kog fakulteta u Becu.
Meni treba pomoc, posto bih zelela sledece godine da upisem psihologiju na UW :)!
Prvo zanima me da li postoji mogucnost dobijanja stipendija odmah od prve godine ili mozda ako se pokazes kao dobar student pa od narednih godina, posto koliko ja znam nije dozvoljeno raditi vise od 10 sati nedeljno( sve ukupno mesecno se zaradi najvise 400 eura) sto svakako nije dovoljno za zivot u Becu.
Takodje bi mi znacila mozda neka preporuka za neki studentski dom( do 250 eura, dvosobna soba), i koliko ranije bi trebala da se prijavim da bih dobila mesto :)?
Hvala unapreed :)
 
Meni treba pomoc, trenutno sam cetvrta godina i zelela bih da upisem psihologiju u UW, zanima me da li postoji mogucnost dobijanja bilo kakvih stipendija od prve godine ili ako se pokazem kao dobar student ili tako nesto :)
Takodje zanima me ako postoji neki dobar studentski dom sa cenom do 200 eura, dvosobna soba :D?
Hvalaaa !!!
 
Cao svima narode dobre volje. Moze li mi neko reci vise o uslovima upisa doktorskih studija u Becu? Konkretno hemija na Uni Wien? Koji su uslovi? Kakva je situacija sa jezikom? Da li postoji period za ucenje jezika ili ne? kad se jure mentori? Da li je problem da dobijes mesto kao Phd saradnik ili kako god se to zove kad oni tebi placaju za taj neki rad kod njih?
Svaka informacija je dobrodosla! Hvala
 
Meni treba pomoc. Zavrsavam ove godine Tehnicki fakultet u Zrenjaninu. Moja porodica zivi u Becu, pa me zanima koji fakulteti u Becu postoje, i kako da uopste upisem? Citala sam da treba da se upise fakultet ovde kod nas, pa da se prebacim tamo, ali ja ne znam sta da upisem jer ne znam da li to isto ima i u Becu da se zavrsi? Hvala.
 
Pitanje za studente ovog fakulteta:

Kako se finansirate tamo, u stvari da li je moguce tokom studija raditi taman toliko da se pokriju troskovi?
Ako ne, koliko para da se pripremi ne bi li se imalo manje glavobolje :)
 

Back
Top