Studiranje u Beču

Trebao bi predati najkasnije do kraja Jula 2014. godine, online registracija se treba obaviti nešto ranije. U Beču postoje 2 fakulteta iz te struke , jedan na starom bečkom "Univerzitetu" http://cs.univie.ac.at/ i na Tehničkom Univerzitetu www.informatik.tuwien.ac.at, ja bih svakome ko želi da aplicira preporučuio da to uradi na oba univerziteta. Aplikacija nije aplikacija za prijem, već svako ko ima diplomu srednje škole izvan Austrije mora da podnese dokumenta na proveru, pa tako i državljani Srbiji. Posle dobijanja potvrdnog odgovora fakulteta, student ima pravo da se upiše u naredna tri semestra (trajanje potvrde). Dodatna stvar je za zemlje van EU, zbog "nepoznavanja" obrazovnog sistema trećih zemalja (ne zemalja trećeg sveta :D ), gde spada i Srbija, potrebno je doneti potvrdu o ispunjenju uslova upisa na isti ili sličan smer na fakultetu u Srbiji! Da bi vam fakultet kod nas izdao tu potvrdu, tj. da biste ispunili uslove, morate položiti prijemni. Imajte u vidu da je za informatiku npr. potpuno svejedno da li ćete upisati Fakultet za kompjuterske nauke ne Megatrendu, informatiku na MATF-u ili ETF-u, ono što je bitno jeste da je fakultet akreditovan u Srbiji, a samim tim je formalno priznat i u Austriji. U Austriji, generalno nema kvota, niti prijemnih ispita, sem na nekim smerovima koji su baš pretrpani, cena školovanja za njihove, a i EU državljane je 18evra po semestru, to im omogućuje zakon o pravu svakog na visoko obrazovanje. Za treće zemlje (USA,Kanadu,Srbiju, itd) se plaća određena svota, pa tako na primem Tehnički univerzitet naplaćuje školovanje 744e po semestru, dok glavni bečki "Univerzitet" duplo manje 380e po semestru. Ukoliko student ne ispunjava uslove za pohađanje nastave i.e. nepoznavanje jezika, biće poslat odgovarajućoj instituciji koja vrži obuku, za to vreme, obično 2 semestra, studeti dobijaju status "vanrednih" i ne plaćaju školarinu, već samo intezivni (ali stvarno) po ceni od cca. 400€ po semestru. Posle 2 semestra, nekad i 3 studenti bi trebali biti osposobljeni da pohađaju nastavu na nemačkom. Što se poslova tiče, studenti na osnovnim studijama imaju prava da rade 10č nedeljno, na master 20č nedeljno.
 
E ovako, treba mi pomoć u vezi sa upisom fakulteta u Beču. Ja sam sada učenik 4. razreda gimnazije i svakako ću se spremati za prijemni ovde u Beogradu. Spremam prijemni 99% za FON i FPN. Zanima me da li neko ima iskustva sa prelaskom sa ovih fakulteta na bečke i koji fakulteti Univerziteta u Beču su pandan ovima kod nas. One opšte stvari u vezi sa upisom uglavnom znam, ali ne znam za iskustva sa konkretno ovih fakulteta i da li je tamo mnogo teže.
 
Ljudi moji !
Da li neko zna nesto o Humanmedizin na medicinskom fakultetu u Becu? Htela bih da upisem FSPER, smer specijalna edukacija i rehabilitacija slepih i slabovidih. Koliko sam razumela to se uci na tom Humanmedizin ali na sajtu ne pise nista konkretno o tome..
Zafaljujem unapred
 
Ljudi moji !
Da li neko zna nesto o Humanmedizin na medicinskom fakultetu u Becu? Htela bih da upisem FSPER, smer specijalna edukacija i rehabilitacija slepih i slabovidih. Koliko sam razumela to se uci na tom Humanmedizin ali na sajtu ne pise nista konkretno o tome..
Zafaljujem unapred


Moj brat studira Medicinu u Becu. Ceo postupak sam prosla zajedno sa njim. Ja sam nameravala da upisem FASPER -za logopeda u Becu.Saznala sam sledece- to je kod njih nesto kao visa skola ,nije na medicinskom fakultetu.Ta visa skola je i mnogo skupa. Radi se prijemni ispit i velika je konkurencija. Ako zelis medicinu imas informacije iz prve ruke.
djinamira@gmail.com ako imas pitanja.Ja sam iz Beograda
pozzzzz
 
Ćao svima :) Ja uskoro završavam gimanziju i htjela bih upisati menadžment, naravno po mogućnosti u Austriji. Pošto imam super znanje iz engleskog, dok s druge strane na njemačkom ne znam sklopiti ni jednu rečenicu, zanima me da li postoje studiji samo na engleskom? Hvala unaprijed :)
 
Cao svima :)
Jel ima slucajno neko iskustva sa Pravnim fakultetom? ja sam 3. razred,ucim nemacki,za godinu dana bi zavrsio b2 nivo, pa me zanima kako mogu da se prijavim na fakultet u Becu,jel jos uvek vazi onaj ugovor da srpski studenti mogu da studiraju u Becu sa polozenim prijemnim na nasem Fakultetu ? Ja bih studirao prava, ako znate pomozite :D
 
Ne mogu da citam sve postove,izvinjavam se svima,samo ako moze neko da mi kaze jel moze posle Beogradske poslovne skole ,smer finansije,bankarstvo i racunovodstvo da se upise Ekonomski u Becu,UNI WIEn ili neki drugi ako postoji, i da li bih bila 4 godina,tj da li priznaju ispite?? Hvala unapred na odgovoru
 
Trebao bi predati najkasnije do kraja Jula 2014. godine, online registracija se treba obaviti nešto ranije. U Beču postoje 2 fakulteta iz te struke , jedan na starom bečkom "Univerzitetu" http://cs.univie.ac.at/ i na Tehničkom Univerzitetu www.informatik.tuwien.ac.at, ja bih svakome ko želi da aplicira preporučuio da to uradi na oba univerziteta. Aplikacija nije aplikacija za prijem, već svako ko ima diplomu srednje škole izvan Austrije mora da podnese dokumenta na proveru, pa tako i državljani Srbiji. Posle dobijanja potvrdnog odgovora fakulteta, student ima pravo da se upiše u naredna tri semestra (trajanje potvrde). Dodatna stvar je za zemlje van EU, zbog "nepoznavanja" obrazovnog sistema trećih zemalja (ne zemalja trećeg sveta :D ), gde spada i Srbija, potrebno je doneti potvrdu o ispunjenju uslova upisa na isti ili sličan smer na fakultetu u Srbiji! Da bi vam fakultet kod nas izdao tu potvrdu, tj. da biste ispunili uslove, morate položiti prijemni. Imajte u vidu da je za informatiku npr. potpuno svejedno da li ćete upisati Fakultet za kompjuterske nauke ne Megatrendu, informatiku na MATF-u ili ETF-u, ono što je bitno jeste da je fakultet akreditovan u Srbiji, a samim tim je formalno priznat i u Austriji. U Austriji, generalno nema kvota, niti prijemnih ispita, sem na nekim smerovima koji su baš pretrpani, cena školovanja za njihove, a i EU državljane je 18evra po semestru, to im omogućuje zakon o pravu svakog na visoko obrazovanje. Za treće zemlje (USA,Kanadu,Srbiju, itd) se plaća određena svota, pa tako na primem Tehnički univerzitet naplaćuje školovanje 744e po semestru, dok glavni bečki "Univerzitet" duplo manje 380e po semestru. Ukoliko student ne ispunjava uslove za pohađanje nastave i.e. nepoznavanje jezika, biće poslat odgovarajućoj instituciji koja vrži obuku, za to vreme, obično 2 semestra, studeti dobijaju status "vanrednih" i ne plaćaju školarinu, već samo intezivni (ali stvarno) po ceni od cca. 400€ po semestru. Posle 2 semestra, nekad i 3 studenti bi trebali biti osposobljeni da pohađaju nastavu na nemačkom. Što se poslova tiče, studenti na osnovnim studijama imaju prava da rade 10č nedeljno, na master 20č nedeljno.

Pozdrav Aleksandar_M, nemam pojma da li cete ovo videti u nekom skorijem vremenskom periodu ali vredi pokusati... Ovako, ja sad zavrsavam studije u Srbiji, u Nisu. U pitanju su osnovne strukovne studije za koje dobijam Bechelor diplomu (IT-Modern Computer Technologies). Da li moze mala pomoc oko toga da li postoji mogucnost da upisem neki master u Becu i ako ste u mogucnosti da mi odgovorite mogu da vam posaljem link sa kompletnim spiskom predmeta i njihovim sadrzajem. Hvala unapred.. Nadam se da cu dobiti bilo kakav odgovor. Prijatno.
 
Dobar dan! Student sam filozofije na završnoj godini i želeo bih da upišem master studije u Beču! Imao bih par pitanja povodom toga!
1. Koliko traju master studije kod njih,pošto koliko sam uspeo da saznam kod njih je program studiranja malo drugačiji, odnosno kod njih studije traju tri godine osnovnih plus dve godine mastera! E,sad,ako je zaista tako da li nam se onda priznaje naša 4 godina,odnosno da li se računa kao prva godina mastera!
2. Da li postoji neka škola jezika u Beogradu gde može da se prođe brže kroz B2 kurs,ili da se polaže samo za B2 bez ostalih nivoa,pod uslovom da se kroz ostale prođe samostalno?
3. Može li neko da mi objasni kako funkcionišu letnji i zimski semestar i do kad je prijava za jedan a kad za drugi?
4. Da li je istina da mora da se priloži bankovni račun sa povećom svotom novca prilikom prijave na studije?
5. Da li za master studije važi pravilo da moraju prvo da se upišu na našim matičnim fakultetima i da budemo primljeni i upisani kod nas a onda te potvrde da šaljemo u Beč!
Imam još pitanja,pa ako može neko ko je prošao kroz upis na master studije da mi se javi na privatan mail-hdsimens@gmail.com!
Pozdrav i hvala unapred!!!
 
Trenutno idem u 4.razred i voleo bi da studiram u Becu na engleskom jeziku.Polagao sam toefl medjutim nisam se bas proslavio sa 75 poena.Mogi li da konkurisem negde sa ovim (ne)uspehom? Prosek iz skole 4.0 ukupno..
 
Ove godine zavrsavam 3. razred gimnazije u Novom Sadu i zelela bih da upisem arhitekturu u Becu, prosek mi je bio 5.00 do sada i uveliko se pripremam za prijemni, nemacki ucim od 4. razreda osnovne i trenutno zavrsavam nivo B1 i verujem da mi nemacki nece biti problem posto imam jos jednu godinu za ucenje jezika i polaganje nivoa B2 na Goethe Institutu. Imam neke nedoumice oko upisa na fakultet jer imam dvojno drzavljanstvo (srpsko i madjarsko) i interesuje me da li mi to madjarsko drzavljanstvo donosi neke "povlastice" prilikom upisa (cena semestra, vize, itd...). Takodje me zanima kako izgleda konkurisanje za dom i prijava na fakultet, da li moram ici licno ili samo posaljem papire postom, putem e-maila... i takodje da li postoji neka stipendija ako kojim slucajem znate? Ne znam na koji nacin da dodjem do informacija koje me zanimaju jer je na drugim sajtovima sve jako sturo objasnjeno i nisam nasla slucaj slican mom, pa kao biste mogli da mi pomognete ili saznate jer koliko sam videla imate saznanja koja nama, buducim studentima, mogu biti veoma dragocena. Hvala unapred
 
Sad ću 4 razred ekonomske škole, smer turistički tehničar i želela bih da upišem fakultet u Beču, tačnije pravni ili nešto u vezi turizma,al' turizam nisam videla ni na jednom spisku fakulteta u Beču, niti hotelijerstvo. Treba mi pomoć odnosno informacije o ta dva fakulteta, što više znate. Da li postoje stipendije? Cena studija, smeštaj i ostalo. Imam položen B1 nivo nemačkog jezika, tako da mislim da mi jezik neće predstavljati veliki problem. Hvala unapred.
 

Back
Top