Što više partnera pre braka to manja šansa za srećan brak - kaže studija

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.999
Stručnjaci za porodične studije na Institutu Vitli BIU-a pokazali su da je 10 do 20 odsto odraslih u braku koji su imali seks samo sa jednom osobom – svojim supružnikom – izjavili da imaju srećniju i kvalitetniju zajednicu od onih koji su imali mnogo seksualnih partnera pre nego što su se vezali.

Štaviše, otkrili su da su oni koji su imali samo jednog seksualnog partnera skoro tri puta skloniji izjaviti da ne razmišljaju o razvodu i dvostruko verovatnije da su izjavili da su „veoma zadovoljni“ svojim brakom.

NYPICHPDPICT000010097691.jpg


Institucija braka je sve nepopularnija tako da mnoge ovo ne interesuje, jel tako?
 
Stručnjaci za porodične studije na Institutu Vitli BIU-a pokazali su da je 10 do 20 odsto odraslih u braku koji su imali seks samo sa jednom osobom – svojim supružnikom – izjavili da imaju srećniju i kvalitetniju zajednicu od onih koji su imali mnogo seksualnih partnera pre nego što su se vezali.

Štaviše, otkrili su da su oni koji su imali samo jednog seksualnog partnera skoro tri puta skloniji izjaviti da ne razmišljaju o razvodu i dvostruko verovatnije da su izjavili da su „veoma zadovoljni“ svojim brakom.

NYPICHPDPICT000010097691.jpg


Institucija braka je sve nepopularnija tako da mnoge ovo ne interesuje, jel tako?
Da, zato je najbolje da ostanu nesigurni slepci i zaglave u brak s prvom/prvim i ostatak zivota gorko i u neznanju da trpe sve sto inace ne bi sa osobom koju je tesko naci ali se ostvaruje zdravo psiholosko partnerstvo.
 
Stručnjaci za porodične studije na Institutu Vitli BIU-a pokazali su da je 10 do 20 odsto odraslih u braku koji su imali seks samo sa jednom osobom – svojim supružnikom – izjavili da imaju srećniju i kvalitetniju zajednicu od onih koji su imali mnogo seksualnih partnera pre nego što su se vezali.

Štaviše, otkrili su da su oni koji su imali samo jednog seksualnog partnera skoro tri puta skloniji izjaviti da ne razmišljaju o razvodu i dvostruko verovatnije da su izjavili da su „veoma zadovoljni“ svojim brakom.

NYPICHPDPICT000010097691.jpg


Institucija braka je sve nepopularnija tako da mnoge ovo ne interesuje, jel tako?


Pa ja to pričam od 2015
 
Meni je to negde logicno. Neko ko je izmenjao xy partnera ima drugaciji emotivni sklop od nekoga ko nije.
Sve ima svoje prednosti i mane.
Ono sto sam primetila, a ne mora da je tacno, je da neko ko je imao/la mnogo partnera gleda vise svoje zadovoljstvo a neko ko nije, zajednicko zadovoljstvo.

Ovo za - ne znaju za bolje jesu u pravu, delimicno.
Problem je sto u pojedinacnim stvarima uvek ima neko bolji za nas i od nas. Neko je vislji, neko mrsaviji, neko je manji, neko ima vece sise, neko ima 3 fakulteta, neko vise zaradjuje, neko je mladji, neko je lepsi, neko zna vise jezika od nas, neko ovo, neko ono...

Ukoliko neko trazi uvek nekog boljeg, uvek ce naci nekog "boljeg", novijeg i uvek ce biti nezadovoljan na kraju.

Valjda je sustina da je za nas neko najbolji u kombinaciji svih karakternih, emotivnih, fizickih karakteristika a ne u pojedinacnom polju. Manje partnera znaci vise ulaganja, vise partnera znaci manje ulaganja.
 
Ja sam imala veze sa normalnim muškarcima koji poštuju žene. To su osobe koje ne gledaju ženu kao manje vrednu što je imala više partnera pre njega. Nije mi jasno kako se to neko troši. Moj bivši recimo nikad ne bi gledao ženu koja nema dovoljno iskustva u vezama i sa muškarcima, smatra da sa neiskusnom osobom je sve teže, 0puno objašnjavana, , bespotrebnih priča itd, dok sa iskusnom osobom se btžei dogovoriš i razumeš, ume da razdvoji bitno u vezi od nebitnog. Znači, različiti su pristupi i šta nekog privlači.

Možda toj statistici pomaže činjenica da među promiskuitetnim osobama ima nestabilnih ličnosti. Ali ako je osoba na mestu, zrela i sposobna za emotivnu razmenu onda je iskustvo samo plus. No to ne odgovara nesigurnim muškarcima? Ne znam.
 
ma iskustvo se moze strekne i sa jednom osobom
zajednickog volenja istrazivanja sta ko zeli , naravno proba se ako obojel zele...

bitan je broj seksova da tako kazem a ne partnera... u ostaolom kad je neko nekim inspirsan zaljubljen voli ima sve preduslove da....praksa cini cuda
mislim da to sa iskustvom zavisi kako se gleda na to...

a i de ces ko mlad da steknes tolko partnera ... bar u moje vrijeme... danas je to drugacije, brze se menjaju krace sve traje.... ali to je opet prelazak u enku drugu temu...
 
ma iskustvo se moze strekne i sa jednom osobom
zajednickog volenja istrazivanja sta ko zeli , naravno proba se ako obojel zele...

bitan je broj seksova da tako kazem a ne partnera... u ostaolom kad je neko nekim inspirsan zaljubljen voli ima sve preduslove da....praksa cini cuda
mislim da to sa iskustvom zavisi kako se gleda na to...

a i de ces ko mlad da steknes tolko partnera ... bar u moje vrijeme... danas je to drugacije, brze se menjaju krace sve traje.... ali to je opet prelazak u enku drugu temu...
ako je praksa u seksu najbitinija onda su prostitutke u potencijalu najbolje zene
 

Back
Top