Stitna zlezda

Pa, ako smatras da je ok to kako pises generalno o celoj jednoj grupi ljudi, bez obzira kojoj, onda jesi nepristojna i ja sam tada samo izrekao cinjenicu :)
Ako, pak, nisi mislila tako kako je zvucalo, onda nisi nepristojna i sve je u redu. Problem je sto je u pitanju ovaj slucaj iz prve recenice.

Koliko mi je neopisivo drago sto sam uzeo radiologiju.
 
Pa, ako smatras da je ok to kako pises generalno o celoj jednoj grupi ljudi, bez obzira kojoj, onda jesi nepristojna i ja sam tada samo izrekao cinjenicu :)
Ako, pak, nisi mislila tako kako je zvucalo, onda nisi nepristojna i sve je u redu. Problem je sto je u pitanju ovaj slucaj iz prve recenice.

Koliko mi je neopisivo drago sto sam uzeo radiologiju.
Ti si obrazovan covek, pa bi trebalo da ti bude jasno da se to ne odnisi na sve, a to sam i naglasila u prvom postu. Da si malo pazljivije citao video bi i sam.
Moje iskustvo je na moju zalost takvo da sam se srela i sa nezainteresovanim lekarima, koji kao sto rekoh, stavise moj zivot "na kocku", ali i sa onim drugim kojima sam veoma zahvalna sto su takvi kakvi jesu.
Lepo je sto si srecan i sto ces uciti nesto sto volis,,ali mi nije jasni u kom kontekstu si to menu saopstio.
Bas bih volela da mi to razjasnis.
 
Ti si obrazovan covek

Obrazovani su i oni o kojima pricas kao da su zivotinje :)

pa bi trebalo da ti bude jasno da se to ne odnisi na sve

Mislis ono kad si napisala:
Sve ludo. Nezainteresovano.

Na to mislis? :)

Lepo je sto si srecan i sto ces uciti nesto sto volis,,ali mi nije jasni u kom kontekstu si to menu saopstio.
Bas bih volela da mi to razjasnis.

Siguran sam da ti je jasno sta sam mislio pod time.
 
Zbog nemarnog i nezainteresovanog lekara sa vaskularne klinike sam ja mogla ostati bez noge, sta ocekujes da mislim o njemu? Da je divan i savestan? Da li bi tako razmisljao da si ti u pitanju ili neko tvoj licno i branio takve lekare, a znamo da ih ima dosta. Ili ti nisi cuo za takve?
 
Domacica ima problem sa doziranjem tog hormona koji uzima, a to je sve jako komplikovano i nema nikakve veze sa (ne) ljubaznoscu lekara.
U svakom slucaju je ta njena lekarka trebalo da joj kaze da neko vreme uzima recimo 180 umesto 125 mg jer je to doziranje individualno,
ljudi reaguju razlicito. Ocekivati sada od lekara da ti resi induvidualno svaki problem , malo je jel onako:))
 
Pa, ako smatras da je ok to kako pises generalno o celoj jednoj grupi ljudi, bez obzira kojoj, onda jesi nepristojna i ja sam tada samo izrekao cinjenicu :)
Ako, pak, nisi mislila tako kako je zvucalo, onda nisi nepristojna i sve je u redu. Problem je sto je u pitanju ovaj slucaj iz prve recenice.

Koliko mi je neopisivo drago sto sam uzeo radiologiju.

Uzeces i stomatologa kad pocnu zubi da ti ispadaju he he. Nadam se da si decu napravio do sad :zelenko:
 
Pa, ako smatras da je ok to kako pises generalno o celoj jednoj grupi ljudi, bez obzira kojoj, onda jesi nepristojna i ja sam tada samo izrekao cinjenicu :)
Ako, pak, nisi mislila tako kako je zvucalo, onda nisi nepristojna i sve je u redu. Problem je sto je u pitanju ovaj slucaj iz prve recenice.

Koliko mi je neopisivo drago sto sam uzeo radiologiju.
Uci nemacki ( mozes i norveski, al je mnogo tezak)z:lol:
Radiolozi su trazeni, najbolje placeni tako da si dobar "fah" izabrao, a i ne moras da se mlatis sa ljudima,
samo sa nekom masinerijom.
 
Uzeces i stomatologa kad pocnu zubi da ti ispadaju he he. Nadam se da si decu napravio do sad :zelenko:

Evo, otkad sam krenuo, jos se nisam uopste ozracio :) Ne interesuje me interventna radiologija, a na ostalim oblastima lekari su maksimalno zasticeni od svih izvora zracenja.

Uci nemacki ( mozes i norveski, al je mnogo tezak)z:lol:
Radiolozi su trazeni, najbolje placeni tako da si dobar "fah" izabrao, a i ne moras da se mlatis sa ljudima,
samo sa nekom masinerijom.

Ucim, ucim :) Sto je najgore, gramatika norveskog je prelaka, ali me ubija izgovor :)
 
Zdravo svima,
ovo pita moja draga majka :)


ima 51godinu, pusac je, i ima hipertireozu (valjda sam lepo napisala)
-otoci nogu, povecana struma i susenje grla, gubitak telesne tezine (sa 53 na 45kg), znojenje, lupanje srca, gusenje i suv kasalj, opsta slabost. Anemija.
Stitasta zlezda na ultra zvuku nema cvorica, izraslina, receno je da je u pitanju zapaljenski proces.
u tom trenutku
TSH 0.02
Ft4 >100
auto-antitela prema receptorima tsh 21.18
normalna vrednost je 2

Prilikom poseti endokrinologu (u nasem ZC) dobila je th : Selen, Vitamin C, Folan, Heferol, Propranolol !/4 tablete x2, i Thyrozol tabletu 1x1
Prilikom lezanja na odeljenu nakon prvog koriscenja je dobila blago crvenilo dlanova ali je terapija nastavljena .

pred izlazak sa odelenja
tsh 0.01
ft4>79
anti-tela ne rade u nasem ZC

U medjuvremenu na nagovor prijatelja i poznanika otisla je privatno kod endokrinologa koji joj je predlozio pojacanje thyrozol terapije na 2x1, i da doda vitamin D (jednom nedeljno) svojoj predjasnoj terapiji, nakon koriscenja nove terapije dobila je alergijsku reakciju (Koprivnjacu), trenutno prima injekcije protiv te alergije i bez terapije je za hipertireozu, tj ne uzima thyrozol ali i dalje uzima vitamine, gvozdje i folan, kao i propranolol.

Njeno pitanje je : Sta dalje? Sta moze da ocekuje? Koji su lekovi potencijalna zamena za Thyrozol?

prva terapija je trajala 16 dana, pojacana terapija je trajala 4 dana.


Nadam se da cete razumeti ovu moju brljotinu od objacnenja :cheers:
 
...a da ode kod nekog drugog endokrinologa u drzavnoj ustanovi?
...da odradi hormone stitne privatno?
...za taj Thyrazol nisam ni cula, vecimo svi piju ili Letrox ili Eutirox...a koliko to je sad vec razlicito....

...mora pojacati ishranu to je ocigledno, sto vise obroka i jacu hranu da ne gubi na kilazi toliko...

....dalje zaista ne zna sem da pozelim srecu i da bude sve ok, sto pre....
 
Ne pomaže kod hipertireoze jača hrana da se ne bi mršavilo. Ja sam jela kao mećava, a izgledala kao kostur kada mi je dijagnostikovana hipertireoza. Tu moraju hormoni da se dovedu u red, lekovima, da bi to stanje prestalo.

Pretpostavljam da je thyrozol lek koji bi trebalo da dovede rad štitne žlezde u normalu, te smatram da nije dobro što je prestala da ga pije. Svi ostali lekovi koje pije (vitamin C, propranolol, selen, heferol) nisu lekovi za normalizovanje rada štitne žlezde. Ako ima alergiju na thyrozol, mora opet da ode kod endokrinologa da joj promeni terapiju, ali ona mora piti lekove za hipertireozu.

Ja sam kod kuće ostavila dete od godinu dana i legla u bolnicu da počnem sa terapijom za hipertireozu baš zbog moguće alergijske reakcije.
 
Ne pomaže kod hipertireoze jača hrana da se ne bi mršavilo. Ja sam jela kao mećava, a izgledala kao kostur kada mi je dijagnostikovana hipertireoza. Tu moraju hormoni da se dovedu u red, lekovima, da bi to stanje prestalo.

Pretpostavljam da je thyrozol lek koji bi trebalo da dovede rad štitne žlezde u normalu, te smatram da nije dobro što je prestala da ga pije. Svi ostali lekovi koje pije (vitamin C, propranolol, selen, heferol) nisu lekovi za normalizovanje rada štitne žlezde. Ako ima alergiju na thyrozol, mora opet da ode kod endokrinologa da joj promeni terapiju, ali ona mora piti lekove za hipertireozu.

Ja sam kod kuće ostavila dete od godinu dana i legla u bolnicu da počnem sa terapijom za hipertireozu baš zbog moguće alergijske reakcije.

Domacice kako si ti sada? Jesu ti korgovali terapiju?
 
Zdravo svima,
ovo pita moja draga majka :)


ima 51godinu, pusac je, i ima hipertireozu (valjda sam lepo napisala)
-otoci nogu, povecana struma i susenje grla, gubitak telesne tezine (sa 53 na 45kg), znojenje, lupanje srca, gusenje i suv kasalj, opsta slabost. Anemija.
Stitasta zlezda na ultra zvuku nema cvorica, izraslina, receno je da je u pitanju zapaljenski proces.
u tom trenutku
TSH 0.02
Ft4 >100
auto-antitela prema receptorima tsh 21.18
normalna vrednost je 2

Prilikom poseti endokrinologu (u nasem ZC) dobila je th : Selen, Vitamin C, Folan, Heferol, Propranolol !/4 tablete x2, i Thyrozol tabletu 1x1
Prilikom lezanja na odeljenu nakon prvog koriscenja je dobila blago crvenilo dlanova ali je terapija nastavljena .

pred izlazak sa odelenja
tsh 0.01
ft4>79
anti-tela ne rade u nasem ZC

U medjuvremenu na nagovor prijatelja i poznanika otisla je privatno kod endokrinologa koji joj je predlozio pojacanje thyrozol terapije na 2x1, i da doda vitamin D (jednom nedeljno) svojoj predjasnoj terapiji, nakon koriscenja nove terapije dobila je alergijsku reakciju (Koprivnjacu), trenutno prima injekcije protiv te alergije i bez terapije je za hipertireozu, tj ne uzima thyrozol ali i dalje uzima vitamine, gvozdje i folan, kao i propranolol.

Njeno pitanje je : Sta dalje? Sta moze da ocekuje? Koji su lekovi potencijalna zamena za Thyrozol?

prva terapija je trajala 16 dana, pojacana terapija je trajala 4 dana.


Nadam se da cete razumeti ovu moju brljotinu od objacnenja :cheers:
Ona ima dijagnozu, ali ne uzima lek protiv osnovne boelsti?

Ovi lekove koje uzima ( Domacica ti je to lepo objasnila) nemaju veze sa njenom dijagnozom.
Da li ona stvarno dobija alergiju od glavnog leka nije bas sasvim jasno. Mozda bi joj manja doza glavnog leka
pomogla, to sam pacijent mora da ispituje, uzima dve tri nedelje jednu dozu , onda smanjuje ili povecava.
Ima ( verovatno) i zamene za taj lek, ali to mora lekar da odluci.
 
Hvala svima na odgovorima :)
I ona je lezala na odeljenju zbog moguce alergijske reakcije, koja se pojavila ali po recima njenog endokrinologa nije bila ozbiljna, medjutim nakon pojacanog toka terapije koji joj je odredio dr Petakov( trebalo je da pije 4 nedelje 2x1 thyrozol, pa 3nedelje po 1x1 thyrozol) bila je upozorena na mogucu pojavu gusenja ili osipa, i receno joj je da se odmah javi lekarima u privatnoj klinici koju smo posetili. Naravno poslusali smo savet i nakon pojave koprivnjace obavestili lekare koji su joj savetovali odlazak kod lekara opste prakse koji bi trebao da joj prepise anti-alergijsku terapiju za 7 dana, ali tamo su joj prepisali tri injekcije lemod solu i synopen (valjda se dobro secam imena lekova) 3 dana po jedna injekcija.
Trenutno nema osipa osim sto su joj dlanovi i dalje crveni ali je nista ne svrbi i oseca se ok, juce smo posetili njenog lekara opste prakse koji nas je uputio endokrinom hirurgu koji je uz konsultaciju sa njenim endokrinologom i pomocu izvestaja dr Petakova odredio novu terapiju PTU 2x1 koju bi po njihovom misljenju trebala da pije odmah, ali savet lekara iz privatne ordinacije je da pocne da je pije tek nakon radjenja novih analiza TSH, FT4 i lipidne formule i da primi jos koju anti-alergijsku terapiju.

Ja licno vise ne znam koga trebamo da slusamo posto se misljenja razilaze, ali njena je odluka da saceka do petka da vidi da li ce se crvenilo povuci i da uradi te analize i tek onda nastavi sa terapijom. Od trenutka kada je uzimala thyrozol uspela je da se ugoji 2 kilograma, i otoci na nogama su znatno smanjeni (skoro nestali (pu-pu da je ne ureknem)), pa mislim da joj je malo laknulo i da se zbog toga slaze sa privanim lekarom u ovom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Dobar dan svima. Kratko pitanje, imam 26 godina i od 19e dijagnoza mi je hronicni limfocitarni tiroiditis a doktorka mi je na poslednjem pregledu prepisala 1/4 Propranolol ujutro u PMS periodu jer sam postala jako zivcana tada. Interesuje me kakav je to lek zapravo jer mi je doktorka rekla da ne brinem nista a ja sam malo citala o tom leku da se ne bi bas trebao konzumirati po potrebi. Hvala u napred!
 
Ja sam pila propranolol da bi mi se smanjio broj otkucaja srca. Moj dr mi je tada rekao daje to jako dobar lek, da ga studenti piju pred ispite, kada imaju tremu.



Kako misliš da se ne konzumira po potrebi? Nego kada, kada ti nije potreban?
Ja imam jako visok puls ( totalno bez veze jer imam relativno nizak pritisak) i archim taj lek vec godinama,
nit mi smeta ( a ocigledno pomaze).
 
propranolol ublazava lupanje srca osecaj stezanja i gusenja u grudima olaksava rad srcu i neznatno smanjuje pritisak oko 10 prilicno dobro radi .Neko ga dobije od interniste neko od neurologa ili od psihica u zavisnosti od problema...PRILICNO BRZO STVORI ZAVISNOST.Pijem ga vec14 godina i definitivno radi,ali nema preskakanja terapije
 
Poslednja izmena:
Pitanje za sve Hašimotovce i one koje se tako osećaju :lol:

Elem, ima li vajde kljukanje selenom u cilju spuštanja antitela?
I kako se antitela ponašaju kad su jednom detektovana; rastu li bez obzira na terapiju, stagniraju li pod terapijom ili padaju?
Ili su ona tu dok god je i štitasta žlezda tu?

- - - - - - - - - -

Ja sam pila propranolol da bi mi se smanjio broj otkucaja srca. Moj dr mi je tada rekao daje to jako dobar lek, da ga studenti piju pred ispite, kada imaju tremu.



Kako misliš da se ne konzumira po potrebi? Nego kada, kada ti nije potreban?
Meni je kardiolog dao "po potrebi", ali ja sam odlučila da ga ne pijem, jer mi nije bogzna kako potreban.
Inače sam na više mesta čula da se ne sme piti "po potrebi", ali sam isto tako čula da još više mesta da ga daju po potrebi, pa hajd sad nek čovek bude pametan.
 
Pitanje za sve Hašimotovce i one koje se tako osećaju :lol:

Elem, ima li vajde kljukanje selenom u cilju spuštanja antitela?
I kako se antitela ponašaju kad su jednom detektovana; rastu li bez obzira na terapiju, stagniraju li pod terapijom ili padaju?
Ili su ona tu dok god je i štitasta žlezda tu?

- - - - - - - - - -


Meni je kardiolog dao "po potrebi", ali ja sam odlučila da ga ne pijem, jer mi nije bogzna kako potreban.
Inače sam na više mesta čula da se ne sme piti "po potrebi", ali sam isto tako čula da još više mesta da ga daju po potrebi, pa hajd sad nek čovek bude pametan.

Nema, ja sam pokušao sa selenom, pa ništa...međutim, u nekim studijama, ljudi su uspjeli da prilično spuste nivo antitijela, tako što su pili 200 mcg selena, tokom par mjeseci...

Isto tako, pod terapijom, mnogi su smanjili nivo antitijela...sa tim nemam iskustva, jer nisam na nikakvoj terapiji...

inače, bio sam ubjeđen, da će tebe lično nešto slično da te zakači jednog dana, kako, zašto ne pitaj...:cool:
 

Back
Top