Стари добри Windows XP

Samo pokazujes svoj "nivo"bdw iznosenje PP NIJE dozvoljeno koliko ja znam..?A argument "nemas ti pojma "je SMESAN, jadan...a to da nazivas nekog majmunom mozes tati svom da kazes, meni ne..
http://www.unawave.de/windows-7-tipps/32-bit-ram-barrier.html?lang=EN
kao što sam napisao : nemaš ti pojma
nkn3h.jpg

Inače svaki 32 - bitni linux bez problema vidi 8 gb ram memorije
 
za Trandaiflko,
sumatrapdf - samo cita tj. prikazuje pdfove
pdfsam - iseca, spaja rotira.. te operacije mislim da ne moze ni da crtas po pdfovima
k-meleon mnogo manji i brzi (ja sam koristio firefox ali posle par meseci treba mu minut dok se pokrene, posle presao na operu isto njesra...)

za ostale
sto se tice memorije... xp sa tih 3.2GB radi savrseno (mislim desktop i to i nesto specijalizovanog softwera za obradu zvuka i CAD/CAM programi) jos nisamnasao mane (drugo je sto se tice igara tu treba... i opet pitanje kvaliteta tih igara od 50GB... ima odlicnih i od 100MB)

Adobe Photoshop 7.0 - nista losiji od najnovijeg (ne znam stvarno sta su razvijali svih ovih godina)
WINAMP - neprevazidjen (danasnje radio stanice emituju u winamp formatu online a ne u nekom gimp ili...)

poenta je sto meni kompjuter sluzi a ne ja njemu, dakle kada treba nesto da uradim on je uvek tu i radi, a ne kada ja treba nesto da uradim moram da dokupim rama ili diska ili grafile..tj nista se ne uradi...

- - - - - - - - - -

ps. vi nove vindvse ne mozete da izblokirate da salju razne podatke o vama na net, dok xp sa KERIOM itekako da!
 
da me ne shvatiš pogrešno legalno kao legalan softver - ne znači da garancija važi i za njega , garancija važi za laptop kao mašinu a ne važi za softver na njemu počev od windowsa pa preko offica pa do zadnjeg programa koji postoji na njemu , ti kada kupuješ legalan softver znači da kupuješ samo pravo njegovog korišćenja i ništa drugo, proizvođač softvera ne snosi nikakvu odgovornost za ono kako ti koristiš laptop tako da ako ga zaraziš sa virusima i on uništi softver na njemu to je onda tvoj problem a ne njegov

Већ сам писао да ово чудо мало- мало па се аптејдује, па рестартује, чак сам отварао тему у вези тога. Наиме, човек ми рекао да Леново и Виндоус имају неки уговор, где је и одржавање софтвера, па се софтвер сам опоравља... Зато сам и опрезан, рецимо када треба да нешто покупим са сајта "Бесплатни програми" да му не навучем неку заразу.

*
pdfsam - iseca, spaja rotira.. te operacije mislim da ne moze ni da crtas po pdfovima
Значи и даље су најјачи Нитро и Акробат, тамо едитујеш неки део текста и прекуцаш или избришеш нешто. Рецимо, куцаш у Ворду, снимиш пдф и одна схватиш да си негде погрешио, да не би преправљао у Ворду, па поново снимао пдф, едитујеш у пдф.
 
Poslednja izmena:
Deinstaliraj taj Flash sto imas,pa instalitaj poslednju verziju.samo u pretrazi napisi "Flash Player for Mozilla latest verzion free".Otvorice ti se stranica odakle treba da pokrenes skidanje i instalaciju i odmah sa kao Add-ons ubacuje u pretrazivac.Iskljuci Mozillu ,pa pokreni ponovo,pa probaj da vidimo sta ce biti.samo polako bice ti ponudjen AV MCafree,samo destikliraj to i nastavi skidanje i instalaciju.
 
S obzirom da ja za firmu gde radim sastavljam konfiguracije računara koje se kupuju kao i sav softver koji se instalira na njega počev od MS Windowsa pa MS Offica pa do zadnjeg delića softvera na njemu , ja nemam tu informaciju da imaju neki dogovor , pošto za svaki Windows 10 pro se plaća negde oko 28000 din , a oko 30000 din za office 2016 ,znači samo osnovni softver za firmu za 1 računar košta 58000 dinara (ne sme da bude neka Home , Starter ili Student verzija da se ne bi platile kazne).
Postoje verzije koje kupuju velike korporacije od Microsofta ali one kao takve se instaliraju na računare koja prodaje ta korporacija i one su isključivo vezane za tu firmu i njihove proizvode , to je davno nekada započeo Dell , pa su uskoro to prihvatile i ostale kompanije , međutim u globalu računar ili laptop ide bez operativnog sistema u prodaju. a što se update tiče to je sasvim normalna stvar da se dešava , meni nije normalno da neko čeka na pokretanje Offica 45 sekundi , pogotovu ne sa core i7 procesorom i ssd diskom.
 
Значи и даље су најјачи Нитро и Акробат, тамо едитујеш неки део текста и прекуцаш или избришеш нешто. Рецимо, куцаш у Ворду, снимиш пдф и одна схватиш да си негде погрешио, да не би преправљао у Ворду, па поново снимао пдф, едитујеш у пдф.
нисма имао потребе да едитујем пдфове у задње време али пре тога мислим да сам користио фоксит пдф...

znači samo osnovni softver za firmu za 1 računar košta 58000 dinara (ne sme da bude neka Home , Starter ili Student verzija da se ne bi platile kazne).
да се не лажемо ја зарађујем толико да могу да платим и 10х мајкрософт офиса.. из практичних разлога ја користим апач опен офис - јер то једноставно ради и једноставан је. А сада то што не кошта ништа - па још боље.
 
Deinstaliraj taj Flash sto imas,pa instalitaj poslednju verziju.samo u pretrazi napisi "Flash Player for Mozilla latest verzion free".Otvorice ti se stranica odakle treba da pokrenes skidanje i instalaciju i odmah sa kao Add-ons ubacuje u pretrazivac.Iskljuci Mozillu ,pa pokreni ponovo,pa probaj da vidimo sta ce biti.samo polako bice ti ponudjen AV MCafree,samo destikliraj to i nastavi skidanje i instalaciju.

Урадио.
Иначе ми је раније, готово сваке недеље, сам нудио апдејтовање тог Адобе Флеш Плејера. Сећам се да сам се први пут заYебао па прихватио глупи MCafree,.
Међутим, сад испада да тај ФлешПлејер није за сваки претраживач. На Икс-Пе и на седмици је био универзалан.
Него, каква је сад заYебанција: када укључим тај АДОбе Флеш Плејер, заYебе ми боју менија. Види ово. Дречећа боја, раздражујућа.
Када ка искључим, врати на нормалу, плава боја...
Crveni Adobe.jpg


Онда идем на изворну Мозила боју, али чим укључим тај Ад Фл Плејер, опет црвено
Izvorna.jpg


Јесте, има сетинг, ТЕМЕ, али како год окренем, ако је он активан, даје ми црвену боју, дречећу.
 
Poslednja izmena:
Pa onda kaži da koristiš besplatan program umesto MS offica, pa onda me ni ne čudi da ti ga pokreće za 45 sekundi.

Ко каже бесплатан? И он је легалан. Имао сам Фаст Стоне привремено, сад немам серијски број за 7.2.
и још пар ствари са сајта "Бесплатни програми"
не знам да крекујем и нећу да учим.

Пре свега, и Виндоус много спорије стартује него Ис Пе или седмица

- - - - - - - - - -

Ево када гуглам, налазим десетине страница посвећених тој теми - зезања ФлашПлејера на Мозили Реицмо ово
How to unblock Flash content in Mozilla Firefox

ево каже да га укидају
Although Adobe Flash was once one of the most widely used technologies for displaying media rich content on the web, it is now close to being dead. Adobe has scheduled Flash’s end of life for 2020

Problem: Mozilla Firefox does not load Flash Player, and you do not get any message about that

First of all, Mozilla Firefox does not have the Adobe Flash plugin built-in. This means that, unless you manually install Adobe Flash Player, Flash content is not run by the websites you visit. Furthermore, Firefox does not even tell you that you need the Flash plugin to see the entire content of a website that uses it.
 
Још пре 10 година сам ставио флеш у рачунар са Опен Офисе, отворио неки Ворд фајл.
После га отворим код себе и уместо текста добијем ????? ????? ????
Сyебао ми фајл.
од тада бежим од Опен Офисе.
 
Ко каже бесплатан? И он је легалан. Имао сам Фаст Стоне привремено, сад немам серијски број за 7.2.
и још пар ствари са сајта "Бесплатни програми"
не знам да крекујем и нећу да учим.

Пре свега, и Виндоус много спорије стартује него Ис Пе или седмица

- - - - - - - - - -

Ево када гуглам, налазим десетине страница посвећених тој теми - зезања ФлашПлејера на Мозили Реицмо ово
How to unblock Flash content in Mozilla Firefox

ево каже да га укидају
Although Adobe Flash was once one of the most widely used technologies for displaying media rich content on the web, it is now close to being dead. Adobe has scheduled Flash’s end of life for 2020

Problem: Mozilla Firefox does not load Flash Player, and you do not get any message about that

First of all, Mozilla Firefox does not have the Adobe Flash plugin built-in. This means that, unless you manually install Adobe Flash Player, Flash content is not run by the websites you visit. Furthermore, Firefox does not even tell you that you need the Flash plugin to see the entire content of a website that uses it.

Probaj sa Google Chrome,njemu ne treba flash,a klipovi rade super.On je slican Mozilli.
 
Урадио.
Иначе ми је раније, готово сваке недеље, сам нудио апдејтовање тог Адобе Флеш Плејера. Сећам се да сам се први пут заYебао па прихватио глупи MCafree,.
Међутим, сад испада да тај ФлешПлејер није за сваки претраживач. На Икс-Пе и на седмици је био универзалан.
Него, каква је сад заYебанција: када укључим тај АДОбе Флеш Плејер, заYебе ми боју менија. Види ово. Дречећа боја, раздражујућа.
Када ка искључим, врати на нормалу, плава боја...
Pogledajte prilog 492574

Онда идем на изворну Мозила боју, али чим укључим тај Ад Фл Плејер, опет црвено
Pogledajte prilog 492575

Јесте, има сетинг, ТЕМЕ, али како год окренем, ако је он активан, даје ми црвену боју, дречећу.

Sta to kod tebe pravi proble?Idi na desktop pa na prazno polje idi desni klik,pa kad izadje padajuci meni,klikni na personalize.Kada se otvori sledeci prozor ima klizac idi dole do dna i dole imas boju koju zelis za desktop.Idi na onu drugu po redu "Clacic Desktop".Trebalo bi da resi problem.Moze to da se desi da ti je Mozilla starija,a flash noviji pa se ne podudaraju i flash pravi problem.
 
Ко каже бесплатан? И он је легалан. Имао сам Фаст Стоне привремено, сад немам серијски број за 7.2.
и још пар ствари са сајта "Бесплатни програми"
не знам да крекујем и нећу да учим.

Пре свега, и Виндоус много спорије стартује него Ис Пе или седмица

- - - - - - - - - -

Ево када гуглам, налазим десетине страница посвећених тој теми - зезања ФлашПлејера на Мозили Реицмо ово
How to unblock Flash content in Mozilla Firefox

ево каже да га укидају
Although Adobe Flash was once one of the most widely used technologies for displaying media rich content on the web, it is now close to being dead. Adobe has scheduled Flash’s end of life for 2020

Problem: Mozilla Firefox does not load Flash Player, and you do not get any message about that

First of all, Mozilla Firefox does not have the Adobe Flash plugin built-in. This means that, unless you manually install Adobe Flash Player, Flash content is not run by the websites you visit. Furthermore, Firefox does not even tell you that you need the Flash plugin to see the entire content of a website that uses it.
Ti si napisao da te ništa ne košta -prema tome besplatan je

- - - - - - - - - -

не, опен офис се много али много брже учитава! (бесплатни се брже учитава)
aham isprobao sam ga - prvo dok se učita prođe oko minut pa tek onda otvara fajlove- zahebi , ms office otvara se u dve sekunde
 
За ЈОЛЕМИСА
Probaj sa Google Chrome,njemu ne treba flash,a klipovi rade super.On je slican Mozilli.
Рекох да га користим повремено,
само на њему има куцање гласом
али ми овај лаптоп закера, упозорава да је Гuгл Хрoм захтеван, троши батерију итд.
И стално ми намеће Microosoft Edge.
*
А за боје...
једна је ствар Персонализе целог Виндосуса
али овде је реч само о бојама Мозиле када укључим тај Адобe Ф Плејер.
 
Poslednja izmena:
За ЈОЛЕМИСА

Рекох да га користим повремено,
само на њему има куцање гласом
али ми овај лапттоп закера, упозорава д аје Ггл Хорм захтеван, троши батерију итд.
И стално ми намеће Microosoft Edge.
*
А за боје...
једна је ствар Персонализе целог Виндосуса
али овде је реч само о бојама Мозиле када укључим тај Адоба Ф Плејер.

Koja ti je verzija Mozille,da probam da ti nadjem Flash koji odgovara toj verziji,pa ti posaljem odaklke da skines.Nikada nisam imao slicnih problema.Bilo je problema kod nekih starijih verzija Mozille da je sporo otvarala,a kad otfori pocetnu stranu,ona radi super.Meni je sada poslednja verzija 60 i Flash 29 verzija i nemam nikakvih problema.Inace Mozila i Chrome su slicne velicine i nista vise resursa ne oduzima Chrome od Mozille,jer imam i jedan i drugi Browser,Ja koristim Mozillu,a zena navikla Chrome,jer to koristi na poslu,pa nemoze da se snadje u Mozili,a meni je svejedno,mada lisicu koristim poodavno.
 
Верзија 60.0.1 тако пише када одем на Контрол панел- програми.
Колико видим, нема новија од ње.
Мени се не свиђа код ње, (можда мало глупо звучи) тај симбол, лисица која је малтене прогутала планету, али има најбољи мени, команде, најлакше се снађем.
Колико знам, једино она има комплет мени на врху,
Menu Mozila.jpg


да не мораш сваки час ићи овде
menu desno.jpg


- - - - - - - - - -

Мада, сад и ја мало цепидлачим: то што неће да ми отвори неку слику или видеоклип на сајту у неким новинама, и није толико страшан проблем. Ако ми је баш стало, отворим линк на ГуглХроме, ионако тамо често одем због куцања гласом.
 
Imam Mozillu i na Win.7 i na Win.8.1 i nikada nisam imao slicnih problema.Cak i na Ubuntu ide Mozilla,a flafh se sam apdejtuje.Ne mogu da ukapiram sta je tacno kod tebe.Pogledaj u opcije Mozille i vidi da nemas nesto u extenzijama sto nisi instalirao,a Disabluji obrisi.Ili na kraju beinstaliraj Mozillu,pa nadji poslednju verziju i instaliraj ponovo,pa onda instaliraj flash sa te od jednih stranica koje sam ti poslao.Obe Web stranice su ispravne i 100% ciste.Posto ces odmah uraditi instalaciju Mozille nista neces izgubiti iz Bookmarks-a.Sve ostaje.
 
Ne mogu da otvorim tvoj prilog.Sta moze da zahteva.Instalacijom se sam ubaci u Browser.
Замисли, када сам поставио слику, видело се фино.
После се изгубило, само пише "прилог".
Сад сам поново поставио шта ми све тражи, нисам наново него на претходној поруци., али вео и овде

Позз

Sta sve trazi.jpg
Sta sve trazi.jpg
 
Замисли, када сам поставио слику, видело се фино.
После се изгубило, само пише "прилог".
Сад сам поново поставио шта ми све тражи, нисам наново него на претходној поруци., али вео и овде

Позз

Pogledajte prilog 492756Pogledajte prilog 492756

Ma otkazi to gore,samo klikni na ovu komandu Add to Firefox.kada kliknes na otkazi ono ce poceti download i i instalaciju flash-a
 

Back
Top