STARE FOTOGRAFIJE sa naseg podrucja Automobilizam - Saobracaj

Mislio sam na model M.A.N. Ho 750, tako mu je oznaka, prvo su se pojavili kratki pa onda zglobni koji su u to vreme bili pravi hit, a sto se tice Ikarusa oznaka je IK1 i vozili su se do kasnih osamdesetih, svi su imali bele volane, zadnji primerak koji sam video je bio na liniji 73 negde 2003 koji je kasnije povucen iz upotrebe zbog dotrajalosti.Cak sam ga i slikao negde oa cu postaviti kada nadjem.
 
copyofprodavacbenzinayv1.jpg



Na ovoj fotki je bivsi sofer , koji je oslepeo , te su mu ondasnje kolege pomogle i omogucili mu da radi kao prodavac benzina ...
Cuveni Nemacki lekar , koji se nekom prilikom zatekao u Bgd-u , zainteresovao se za njegov slucaj i ubedio ga da besplatno dodje kod njega u Nemacku na operaciju ... Operacija je bila uspesna , covek je progledao , ali se zbog ondasnjih uslova putovanja , pri povratku razboleo (valjda od upale pluca ili tako nesto) i nazalost vrlo brzo nakon puta preminuo ...
 
Na ovoj fotki je bivsi sofer , koji je oslepeo , te su mu ondasnje kolege pomogle i omogucili mu da radi kao prodavac benzina ...
Cuveni Nemacki lekar , koji se nekom prilikom zatekao u Bgd-u , zainteresovao se za njegov slucaj i ubedio ga da besplatno dodje kod njega u Nemacku na operaciju ... Operacija je bila uspesna , covek je progledao , ali se zbog ondasnjih uslova putovanja , pri povratku razboleo (valjda od upale pluca ili tako nesto) i nazalost vrlo brzo nakon puta preminuo ...

A kako je mogao da radi kao prodavac tako slep? Kako zna koliko je natocio?
 
A kako je mogao da radi kao prodavac tako slep? Kako zna koliko je natocio?

Poverenje je tada bilo monogo vece , bilo je manje ljudi , kupci su ga znali , a i on je poznavao vecinu njih . Verovatno je imao i neke zvucne signale ...
Jednom su pokusali da ga pokradu ali su brzom i organizovanom poterom , kolege (iz esnafa - soferi) i gradjani vlo brzo uhvatili lopove ...
(nesto kao mini verzija filma 'halo taxi' :-) )
 
To je samo jedna od bezbroj zanimljivih prica (svedocanstava) iz onog vremena , koje Braca Petkovic ( muzej automobila ) cuva od zaborava . Emisije u kojima je pricao, vremenski su nazalost ogranicene , tako da je isprican samo mali delic iz istorije automobilizma , a i voditelji ga stalno prekidaju povrsnim i glupim pitanjima ...
Valjda ce se neko setiti da napravi serijal emisija od 365 epizoda godisnje ... da upoznamo malo nasu (i svetsku) istoriju automobilizma uz izuzetno zanimljive price ...
Siguran sam da bi vecina ljudi radije gledala to nego ...
 
Na ovoj fotki je bivsi sofer , koji je oslepeo , te su mu ondasnje kolege pomogle i omogucili mu da radi kao prodavac benzina ...
Cuveni Nemacki lekar , koji se nekom prilikom zatekao u Bgd-u , zainteresovao se za njegov slucaj i ubedio ga da besplatno dodje kod njega u Nemacku na operaciju ... Operacija je bila uspesna , covek je progledao , ali se zbog ondasnjih uslova putovanja , pri povratku razboleo (valjda od upale pluca ili tako nesto) i nazalost vrlo brzo nakon puta preminuo ...

sooper je tema............a ša je to zeotin...ako sam dobro pročitao....
 

Back
Top