Star Trek,da li neko prati?

"Zena" je insistirala da vratim svoj stari avatar.

Izgleda je vec pocela da "vlada"...ali neshvata da se Achilees nepokorava nikome ;-)
Samo je rekla "Vuk dlaku menja ali cud nikada"... predpostavljam,zato mi je i nadenula ovaj "nadimak". :-)

Mozda sam trebao da joj kupim mac i stit umesto cveca i torte...na bojnom polju bi mi bila ravna...

Da se vratim na ST.

Ovde ljudi pricaju o Exitu. A sta je novo sa Star Trekom. Gledate li neke serije,igrate li neke igrice.Ljuti me sto skrecemo sa puta...nemojte me pogresno shvatiti,svi ste mi dragi, "gazda" Leko...nedaj da skrenemo sa puta ST-a.
 
@ Tzar

Jeste da ja nisam iz Beograda i da ga ne posecujem mnogo cesto, ali prvi put cujem da ima nekih pecina tamo. Vrlo zanimljivo, bas bih voleo da saznam vise o tome, pa se i ja nadam da ce se desiti to sto ti zelis, da se to malo istrazi.


@ Achileyes

He-he, tako to ide bratac, dok se okrenes vec si asimilovan. Jos ako je takticarka i nema Klingonsku narav, tj. ne zapinje mnogo nego ide Vulkanski (a sama je rekla da joj je to omiljena rasa), bice to divan brak.
Ja to po sebi. Moje zence nikad ne kaze: "Uradi to i to!!!", nego uvek: "A sto ne uradis to i to?". I sta meni ostaje (a i tebi), nego da kazem: "I will make it so". ;) :D ;)
Sta cu kad je volim. :)

Za ovo drugo si u pravu, dosta skrecemo sa glavne teme, ja evo prvi, ali eto, ovde je tako dobro drustvo, pa ako neki put i tracarimo o necem drugom, ja mislim da nije mnogo strasno. Znas kako je, na TV-u nema nista za komentar, nemamo svi snimljene serije, i to je neminovno.

Ali... Mislim da je vazno da smo uglavnom sa manjim pauzama svi tu i da ne gubimo structural integrity. ;)
 
Ljudi, pozdravljam vas, odoh na Exit i na mali odmor :D
Preporucujem vasoj paznji, ako jos niste gledali, SF seriju "Na granici moguceg", ide na B92 a pre se davala na HRT-u u nekom nocnom terminu; zna biti dobrih epizoda, neke su bas osrednje ali ove druge to nadoknade.
P.S. Da ne bude da nisam procitala, a trazila sam, Kneze, dobra analiza, to se trazi :wink:
E, i sto se tice DVD-a, da upotpunim anketu sa svojim imovinskim stanjem: 0! :)
Lepo se provedite, gde god da idete!! I nemoj Ahile da se ljutis, ipak se mi uvek na kraju vratimo na ST, zar ne? :)
 
Lepo...svi odose na taj "Exit" i na odmor. :-(

A sta ja da radim,da prebrojavam postove...Ja radim kao crnac,ali zato ce moj odmor biti kada svi budete radili . :-) ;-)

Upravo sam gledao predloge za ulogu mladok kapetana Kirka.
Pogotovo mi se nedopada onaj Brendon Rut...

Skoro sam gledao "Cleopatra"-u....Rimski senat me je pocetio na Romulanski. :-)
 
@ Achileyes

U pravu si za senat. Veoma je slicno. Ali Romulanci su i "stvoreni" tako da postoji dosta paralela sa Rimskim carstvom (npr. Romulus i Remus). Jedino sam ocekivao neko uzvisenije mesto za Praetor-a, ovako, koliko sam video u Nemezis-u prilicno je "ravnopravan" odnos "poslanika" u senatu. :)

Radis ko crnac... Pa nadam se i da ne zaradjujes ko Kinez. Doduse i oni su razvili dobar biznis, pa mozda... ;)

A kad si se provodio u Star Fleet Headquarters-u ocu reci u Frisku? ;) ;) ;) :D

Ne bih da se mesam u izbor glumaca. Tu je svako kao i za fudbal drugaciji selektor. Jedino se nadam da ce na kraju sve dobro ispasti jer ako Trek dozivi jos jedan jaci udarac, moze se desiti da kazu: Dosta je bilo.
A to niko od nas ne zeli.
 
@Bracko

To sam i ja mislio za Pretora.Trebalo bi da je istaknutiji i odvojeniji od senatora.
Ma Romulanci su zapostavljeni. :-( Steta,a tako zanimljiv narod.

Radim kao crnac ali sam dobro placen...pa...dovoljno za mene.

Videcemo koliko ce biti dovoljno kada deca dodju.Nezelim da mi se deca rode u svetu bez Star Treka.Mozda do tada pronadjem benkice i pelene sa znakom flote. ;-)
 
@Ahil
Pa Ahil se nije pokoravao nikome zaista...ali koliko znam on nije imao zenu, mozda je to zato... :D :D

@Bracko
Kinezi kod nas lepe pare zaradjuju mogu ti reci...bar oni koji vode posao :D
e021.gif




>>Obojica
Sad sam primetio-pa vas dvojica ste ovo pisali pre 8h ujutro? Svaka vam cast,ja obicno u to vreme belu macku ne vidim,kamoli da kuckam... :D

A kad smo vec kod "ogovaranja" zena,omiljene sportske discipline svakog ozenjenog muskarca :D ;-) ...moja je zena nezgodna kombinacija po mom misljenju- zna da bude ratoborna kao Klingonac, lukava kao Romulanac, a i mudra kao Vulkanac...Fatalno! :D ;-)





A sto se "imovinskog stanja", kako Bee rece, po pitanju ST tice, nije mi poenta bila da se hvalim i nabijam na nos sto rece Kapetan Leka :D vec sam imao jednu ideju, koja mi je na umu vec duze, ali posto sam pre 10-tak dana konacno diplomirao (ne znam da li sam se pohvalio?... :mrgreen: ...postao sam prilicno rasejan od tolikog ucenja...? :D ) najzad imam i malo vremena za eventualno ostvarivanje iste...a i red je da castim za diplomu :cool: :mrgreen:
Naime, da krenem od pocetka i predjem na stvar - nesto me bas kopka ovih dana kako da iskombinujem da snabdem sve sa teme sa Star Trekom :mrgreen: ...u zadnje vreme dosta rezem i radim razmene za svakakve serije i sve vise me nekako grize savest sto vecina ljudi sa ove teme , (s kojima sam ja licno najblizi u smislu kontakta preko interneta - vec sam se saziveo sa svima vama prakticno, kao da se znamo ko zna koliko godina a ustvari se nismo ni upoznali :D ...jako neobicno.) nema onu najvecu ST satisfakciju - same serije.

Ideja mi je bila u startu da sam svima narezem,cak sam i ispisao post u vezi toga,ali onda sam se malo presabrao i nisam poslao...nisam smeo da se obavezem na rezanje 300-500 dvd-a koliko lako moze ispasti po nekoj racunici,zavisno ko sta ima...(e zato sam i pitao! :D )

S obzirom da ako ne nameravam da provedem mladost rezuci i odlepim totalno :D jedino sto ostaje je da smislimo neki nacin da se to izvede.

Moj predlog je da ja licno narezem recimo po 2 puta serijal za dvoje dobrovoljaca koji bi se obavezali da narezu dalje u po jos jedan ili dva primerka-i tako u krug...tako mozemo za svaki serijal, a ako ce neko dodatno da da mi olaksa pa da neki serijal ne moram da rezem-odlicno! :D

Ako ne kolabiram od kopiranja, na kraju bih uzeo i da shrinkujem filmove koje imam na originalima, odlicna stvar,vecina na po 2 dvd-a (special edition varijanta) sa gomilom extras materijala.
To sam Leki jos davno obecao i on mi je prvi po redu za filmove :D (no offence please :mrgreen: ) ...sem toga on me je dobrim delom i poducio kako se shrinkuje dok su to jos bila spanska sela za mene, i to sve preko PP...secas se Lex? :D

Nadam se da vam se dopada ideja, ako imate nekih predloga kako bi islo lakse/brze/bolje recite slobodno...

Za one koji su Bg isla bi licno razmena (lepa prilika da se i upoznamo :D),dok bi ostalima moralo preko ptt,rekao bih...sto i nije neki problem.
Jedina vasa obaveza bi bili prazni diskovi,da mi posaljete (ipak ima toga previse da bih castio i njih... :D).

Ja rezem iskljucivo na Verbatim diskovima dvd-r 16x (ali rezem na max. 6x ili 8x da ne bude zabune), ali mogli biste da saljete eventualno i 8x, nije neka razlika u kvalitetu, a jeftiniji su malo.
(Verb 8x ima za oko 26-27 din/kom najnize koliko znam, na pakovanje kad se uzima recimo (25 kom)...Tako da bi troskovi za recimo Voy ili Ds9 koji imaju po 15 dvd-a ispali po oko 400 din. sto je koliko toliko prihvatljiva cena za vecinu...a i ne postoji jeftinija varijanta ja mislim :D)
U sustini najbitnije je meni kod medija da nisu Princo diskovi jer oni nisu sigurni za dugotrajnija resenja...Verb mi je favorit najvise zato sto mi vecinu ostalih diskova rezac reze samo na 4x, bez obzira da li su 8x ili 16x recimo...ne prepoznaje ih dobro.

Tako da kad se izigrate na Exitu (vecina bar :D) javite sta mislite o ideji i ko se slaze...i ko bi bio dobrovoljac za pocetak? :D

Ja sam tu jos nekih 2 nedelje, pa idem na more, dotad mogu da stignem da narezem bar jedan ili dva serijala ako budem imalo kuci :D ...ako se brzo dogovorimo naravno :mrgreen:
Ostalo bi onda nastavili posle, u avgustu ili kad se svi vrate ako se razbezite slucajno :D

Inace, radi licnih racunica da popisem, svega ima:
>>Tos/Tas 7 DVD
>>Tng 14 DVD
>>Ds9 15 DVD
>>Voy 15 DVD
>>Ent 9 DVD
>>+Extras disk (ST e-books,comics,covers) 1 DVD

Ukupno-61 dvd.

Prevod ima samo deo Tng-a,ostalo je ili eng. ili bez titla.

Filmovi (Originali):
1-10 (s tim sto su 1-6 i First Contact (koji je to deo-9.?) special edition izdanja na po 2 dvd-a, jos ih nisam nikad shrinkovao,nadam se da ce dobro ispasti...ima dosta da se kompresuje,svaki disk zauzima po 6-7gb,bas puno toga ima na njima)


P.S.
Priznajte da je ovo jedno prijatno iznenadjenje u svakom slucaju...?
c030.gif
d025.gif
a070.gif
 
@ Bule_busko

Da...ali u tome je problem.Moje ponasanje nije uvek bilo shvaceno...covek koji nervira svog sefa,jer ima alkicu u obrvi,i tako ide na sastanke, jer se nepokoravam standardima...
moj otac me je ucio da budem svoj,ucio me je da se nepokoravam :-) .
Moj otac je bio moj Pretor. :-)

Pokusaj da zivis u tri razlicite zone.Shavatices.A kad smo kod toga...kada sam prvi put kretao na put,od kad sam zaprosio devojku,samo mi je rekla :"A ako samo napravis neku glupost,nece biti kamena pod koji ces se sakriti a da te nenadjem." A sto se tice toga kakva je moja buduca zena slazem se sa tim opisom Bule... :-) Ali mislim da Nefertari ume da me iskulira kao Soval Tripa ! Usavrsila je izvijanje obrva.

Nemoj me z* da za 15 dvd DS9 uzimas 400din....pa...oparices se samo od mene!!!!! :-)
Ili sma ja opet nesto utripovao? Meni nije frka za rezanje ali me stavi na spisak definitivno !
 
Ma ne uzimam ja nista, vi saljete (ili mi dajete u zamenu) diskove,ja samo rezem :D ...ne bih da mesam pare u ovo zaista.(...ali ako nadjes negde 15 praznih Verbatim dvd-r 16x za manje od 430 din javi da uzmem min. 100 kom. :D :D...ja ih placam min. 450din (i to na 100 kom.-30 din/kom) ...ono za 8x je popust za one kojima je puno da uzimaju 16x na koje rezem standardno,oni su malo jeftiniji...toliko o zaradi u ovom slucaju :D )

Kako mislis u 3 razlicite zone, to nisam shvatio?

A ako si takav tip kao sto kazes, a ona takva devojka, mislim da ste savrsen par :D ...ti ne moras uopste da se pokoravas,ali ako nesto zeznes j**o si jeza! :D (...uh sto mi je to nesto poznato! :D)
Nadam se da je tata stigao da upozna buducu snajku, bilo bi steta da nije...verovatno bi se slozio sa ovim?
 
way ahead of you Bule_busko

naime već sam se obavezao da narežem sve Bracku, završih otprilike 30 %

pošto imam sve serije mene interesuje isto što i gazda Leku oni special edition filmovi, neznam šta da ti ponudim imam dosta st igrica i par st enciklopedija na cd

nego za koliko tebi završi rezanje kad ideš na staviš quick copy, zači original u dvd rom a pazan u rezač, meni ide i do 25 min. a kad režem direkno sa harda nareže mi za malo više od 13 min. jel to normalno?
 
Nazalost,moj otac je umro skoro i to prilicno iznenada,buduci da nije bio ni bolestan a ni toliko star.Nije upoznao devojku,ali mislim da bi bio zadovoljan.
Bio je prilicno visok i jak i kao stariji,cinilo mi se da imam pretora u kuci a da smo majka,sestra i ja njegova vojska.Bio sma klinac. :-)

Covek mi je ostavio zavestanje koje je zlata vredno.Kao malom mi je rekao da je Star Trek jedina bajka u koju mogu da verujem da ce se ostvariti.

Mislim da bi mi bilo lakse da ti nadjes diskove jer nemam bas puno vremena da bauljam po gradu za diskovima.Serije mi trebaju kao leba'.Kako god samo javi kada sam na redu.
:-) Videcu dali da uzmemo i Voyager...mogli bi !
 
@ Bule

Bule ja radim od 07:00 i cim zavrsim sa tekucim jutarnjim poslovima u firmi, ja odma' gvirnem na forum u nadi da ima novih postova :)

Tvoja ideja je bas nesebicna, ali u mom slucaju, prvi se setio Knez_srpski, moj andjeo dobrotvor. Prihvatio se da mi sve nareze i vecno cu mu biti zahvalan :)
Sto se kineza tice, oni imaju u radnjama sve i svasta, ali su strasno deficitarni sa lepim kineskinjama. ;)
 
>>Knez
Jeste normalno,zato sto sa harda samo reze, a kad kopiras sa dvd-a prvo prebacuje image pa tek onda narezuje isti.
Meni traje oko 17-18 min, posto nikad ne rezem sa harda (ne drzim na hardu serije) pri 8x rezanju, a 3-4 min. duze pri 6x. (ti verovatno rezes na 4x pa je zato malo duze?)
I to zato sto mi dvd rom nesto sporo cita,kada i prebacujem image i rezem sa rezaca,ide brze malo.
Ali ja ne idem quick copy,ja mislim,nego klasicno copy dvd.

Svaka cast sto si se pre setio, ja nekako nisam hteo da vas razdvajam-ili svi ili niko ;-) :D
Nije problem za originale, sve sto budem rezao, prvo cu da popisem ko ce uzimati pa cu samo odrediti broj kopija...da ne dupliram posao...ili "tripliram" ili... :D
A za razmenu ne brini, ili ces mi narezati nesto ako budes raspolozen ili poslati prazne dvd-e,ok?
Mozes mi poslati katalog ako imas?... jovan.jeftenic@yahoo.co.uk


>>Ahil
Stvarno steta zbog toga :(
Nije problem, mozete sta god hocete, samo ne znam da li cu odmah rezati oba.Pocinjem sa Ds9 sada, za vas dvoje vec znam i sad cekam ko ce jos...ako ne bude mnogo, mogao bih odmah i za Voy da belezim.
Ds9 ce ici prvi tako da ces brzo dobiti, ako ti je lakse tako daces mi lovu koliko ja budem platio prazne (obicno 30-33 din/dvd zavisi kako ulovim, ona jeftinija varijanta je na 100 kom. pa je to malo nezgodno), mada rekoh, ne volim da mesam pare i prijateljske namere :D


Mozda bi najbolje bilo da mi ispisete svi da li bi i sta uzimali...nije problem da li cete odmah ili kasnije, samo da vidim sta biste sigurno uzimali da rezem.
 
Hahaha sub comander-lepo zvuci moram priznati :D
Vazi, nije zurba, mada cu ja rezati u svakom slucaju, pa ako ti je smor ne moras ni slati...filmove cu 90% raditi tek posle odmora, posto su mi serijali na prvom mestu, em je veci posao, em je ono shrinkovanje poprilicno dosadan proces :D
 
@Bule_busko

Cekaj, ja sam prilicno zakasnio...diplomirao si,imas zenu i bebu ?? Cestitam !

Jutros mi je moja curica poslala smesnu poruku.
Umesto dobro jutro,pisalo je da je videla reklamu za kondome na panou dok se vozila na posao..."Trojan". :-) (ostalo necu da pominjem).Bozda bi mogli da naprave i neke sa nazivom ST-a. ?

Eto nasta moja "zena" misli.Svaki dan prati sta se pise na forumu,gleda ali neznam zasto nepise.Mozda ceka neko zensko da nas ogovara.

Po tome da si sub-comander...to mu dodje nesto kao T'Pol ? :-)
 
evo sad videh na drugom forumu, Leka srećan rođendan, sa malim zakašnjenjem


hm trojanci su više puta pre i posle rata opisanog u ilijadi obnavljali svoj grad. Pošto su izumrli, ikako su umeli da grade, verovatno nisu dobro radili nešto drugo. Što bi neko nazvao kondom po njima :)


nešto nema ljudi, verovatno svi pišu molbe i zahteve i šalju ih buletu na pm, a bule pravi listu čekanja :)


pozdrav za buduću gđu. Ahil
 
Pa sto je najinteresantnije-ne, jedino ste mi ti i Ahil i javili dosad...nikom nije do ST izgleda? :D

@Ahil
Pa hvala za 2 od 3, diplomirao sam i imam zenu (relativno "svezu"- od prosle godine ;-) :D ) ali nemamo jos uvek dece, to je Bracko u pitanju - nacinje ga striko! :mrgreen:
A sto se titule tice...pa-nekako mi je blizi Riker :D


>>Lex
Pa da bre, tebi je sad negde rodjendan...znam da si pominjao skoro u nekom postu... SRECAN RODJENDAN nas dragi Commander Lex!
Happy-B-day.gif
e011.gif
p041.gif
 
@ Bule_busko

Pa bravo bar za tih 2 od 3 i to je nesto ! Znam da neko ima sincica ali nisam se setio tacno ko. :-)

Sto se tice serija ST-a,pola njih je na odmoru,necudi me sto nesalju ni poruke.
Eto i kapetana nam nema.

Raiker mi je nekako uvek bio cudan,kao da bi svakog trenutka mogao da napravi neko s*.
Po meni,bolji je Chackotay,ostriji je.

Srecan rodjendan Leko ! :-)
 
Leko srecan rodjendan da si ziv i zdrav bar do Prvog kontakta 2063. 8-)

Mozda si i napisao negde kad je ali eto zaboravilo se.

Meni je 23.07. ali kladim se da se niko nece setiti osim moje zenice.

Uostalom vec sam mator, ko da je to nesto vazno. :)
 
Momci ... :-)

Ne znam kako sam zabasao do ovih slika ali srce mi je stalo. :-)
Pa pogledajte ovu lutku ! :-) Ova druga slika je iz 96'....Sidding je srecnik !

Jedva cekam epizode ST-a !!!!

Ni sam ne znam koliko sam puta citao vesti na oficijalnom sajtu,trazeci neku poruku da je
u razvoju neka serija ili film. :-(
 

Prilozi

  • Nana.jpg
    Nana.jpg
    13,6 KB · Pregleda: 11
  • Nana and Sidding.jpg
    Nana and Sidding.jpg
    20,5 KB · Pregleda: 12

Back
Top