Stalno pričaju o usklađivanju politike Srbije sa EU a šta je sa obrnuto?

Па управо се о томе ради, те земље ЕУ су се развијале пљачкањем ресурса широм свијета и "јањичарским" прикупљањем талената, ако реално погледаш врло мало тих технолошких пројеката потиче из земаља ЕУ, већином су из САД, а опет тамо су то урадили неки други, а врло ријетко "Амери". Осврни се мало на историју, можеш свашта да научиш, многа су царства пропадала, а ово које ти идеализујеш давно је било у зениту.
Ma ne idealizujem ja nikoga i ništa... nego se čudim ljudima kako pričaju o nama kao da smo mi neki faktor i kao da su države stvarno ravnopravne. One to nisu i nikada neće biti.

Što se tiče Evrope, nema tu priče o janjičarima... Većina naučnika u Nemačkoj su Nemci, u Francuskoj Francuzi... msm to svi znaju. Pokušavaš da kažeš kako oni ništa nisu stvorili svojom vrednoćom i pameću, već samo pljačkom, što nije tačno. Usotalom i za pljačku treba pameti... Trebalo je napraviti sve one brodove i krenuti put Amerike ili Indije... mi nismo ni to.
 
Ma ne idealizujem ja nikoga i ništa... nego se čudim ljudima kako pričaju o nama kao da smo mi neki faktor i kao da su države stvarno ravnopravne. One to nisu i nikada neće biti.

Što se tiče Evrope, nema tu priče o janjičarima... Većina naučnika u Nemačkoj su Nemci, u Francuskoj Francuzi... msm to svi znaju. Pokušavaš da kažeš kako oni ništa nisu stvorili svojom vrednoćom i pameću, već samo pljačkom, što nije tačno. Usotalom i za pljačku treba pameti... Trebalo je napraviti sve one brodove i krenuti put Amerike ili Indije... mi nismo ni to.
Нисам рекао да нису ништа створили, већ сам рекао да су ресурсе обезбиједили пљачком, ти си навела примјер Тесле да се школовао у Аустроугарској а патентирао у САД, питање зашто, одговор је прост овдје није имао ни средства ни ресурсе, јер ми нисмо били пљачкаши, већ смо били пљачкани, а навео сам ти Бранка Жежеља као примјер човјека који је живио и радио овдје, који се нашао у уџбеницима многих земаља и његови патенти у архитектури се користе широм свијета.
 
nego se čudim ljudima kako pričaju o nama kao da smo mi neki faktor i kao da su države stvarno ravnopravne. One to nisu i nikada neće biti.
Са овим се у потпуности слажем, нема равноправности у тренутном свјетском поретку у којем влада право јачег и богатијег.
 
Ne dozvoljavam da niko uništava mene, moju decu i moj narod svojim suludim idejama!
Шта то конкретно значи. СНС има око милион и по до два милиона гласача. Како не допушташ да они постоје, да дишу, није ми јасно. Не допушташ да постоји неко ко се политички не изјашњава као ти. То би неки назвали фашизмом, али ти тако називаш друге и то без аргумената. Ово ми заиста није јасно што пишеш. Ако тежиш неким демократским вредностима и кукаш на фашизам, а не допушташ да се неко изјашњава другачије од тебе, онда би добро требао да се погледаш у огледало када неком залепиш етикету фашисте.

Ni najmanje me ne interesira ko kako razmišlja. Dok na Terazijama ne omaste konomac, a dok Andrićev venac ne bude plivao u krvi, isto onako kako je Petrograd u doba Oktobarske revolucije, i dok ne dođe novi Lenjin, neće biti ni pravde ni mira ni napretka ni reda! Možda nas je malo. Ali, mi komunisti to nadoknađujemo moralom i vizijom.
Искрено се надам да тролујеш и спрдаш јер ти је досадно, а да не мислиш ову болештину што пишеш.
 
Nema nikakve slobode. Nema života (normalnog). Nema ljubavi. Nema sreće. Nema samilosti. Ima samo straha, krize, inflacije, kiča, šunda, bede, jadi, gladi, socijalnih i klasnih razlika. Klasično totalitarističko društvo. Uništavanje istorije i kulture je na vrhuncu.
U pravu si, i nema. Hitler je bio milostiv. Lepo popiješ metak i ćao. A ovaj od tebe pravi ćevape u Ritopeku. Još gore je. Tačno. Evo, shvatih nešto novo. Logor smrti ima u Ritopeku, možda i još negde, nisam siguran.

I da, zaboravih da kažem da je dvostruki moral doveden do ivice savršenstva.
Не знам да ли ти знаш шта је фашизам. А није многе ствари које си претходно набројао, посебно што неке које си набројао нема у Србији, или нема само у Србији. Заиста имаш забрињавајуће мисли и идеје.
 

Back
Top