Стаљин је затекао СССР с ралом, а оставио га са атомском бомбом

Da li je, kada i na koji nacin Rusija stala uz nas i spasla nas totalne katastrofe....?"

Sto se tice Staljina, evo jednog podatka vrednog za razmisljanje:

Josif Visarionovič Džugašvili, nekadašnji glavni propovednikmarksizma, postao je simbol savremene Rusije. Tako u svojoj knjizi „MladiStaljin“, tvrdi britanski istoričar Sajmon Sibeg Montefjori. Naravno, nijepropustio priliku da ironise i omalovazava, pa kaze: „Čudovišna jeironija sudbine da se iz običnog gruzijskog bandita izrodio jedan od najvećihruskih ‘careva – simbol vlasti, imperije i pobede." Medjutim, i pored Sajberove istorijske “promucurnosti”nije znao niti slutio da će učesnici velike ankete, koja se odvijalana Internetu, za izbor najznačajnije ličnosti u ruskoj istoriji, svoj glas dati upravo – Staljinu.
Ako se uz to doda podatak da je na drugom mestu pesnik Vladimir Visocki, a trećeplasirani u istojanketi vođa Velike oktobarske revolucije Vladimir Iljič Lenjin, mnogo šta biva jasnije. Rusi na svoju socijalističku prošlost gledaju neuporedivo pozitivnije i drugačije od ostatka sveta. Posebno od žitelja zemalja takozvanog demokratskog Zapada. Sta se onda ovdasnji korisnik trsi i ocenjuje Staljina, a da nikada nije procitao ni jedan ozbiljan tekst, makar i od pola stranice, o Staljinu i komunistickoj ideologiji generalno.

U ovoj temi pitanje Golog otoka i Staljina se nikako ne moze uporedjivati.

Uvek isključivo gledam iz perspektive šta je korisno za moj narod..Kako ga Rusi doživljavaju me uopšte ne zanima niti se ložim na njih kao narod il šta već ne...isto važi i za Romanove a reci da Staljin nema veze s Golim Otokom ..pa sad nisu išli tamo zbog ljubavi prema KPJ..ali neka su, ti staljinisti su ideoloski mnogo vise bili ostrasceni od sledbenika onog proletera s burzoaskim manirima iz Zagorja i mnogo bi vece zlo bili po ovaj narod.
 
Uvek isključivo gledam iz perspektive šta je korisno za moj narod..Kako ga Rusi doživljavaju me uopšte ne zanima niti se ložim na njih kao narod il šta već ne...isto važi i za Romanove a reci da Staljin nema veze s Golim Otokom ..pa sad nisu išli tamo zbog ljubavi prema KPJ..ali neka su, ti staljinisti su ideoloski mnogo vise bili ostrasceni od sledbenika onog proletera s burzoaskim manirima iz Zagorja i mnogo bi vece zlo bili po ovaj narod.

Nezavisno od toga sta ti smatras "korrisnim" za tvoj (i moj) narod, o tome odlucuju Rusi i Amerikanci, a nas bas niko ne pita ni sta mi mislimo. Isto tako, ni Vucic koji je uzurpirao prerogative predsednika vlade i parlamenta, ne pita te sta ti mislis sta bi evenutalno bilo dobro za nas narod, a samim tim i za svakog pojedinca. On putuje svetom, rasprodaje imovinu i drzi dosadne tirade o njegovim mitoloskim pobedama i ocekuje da mu se za to kaze veliko hvala, da je najbolji i najumniji vladar koga je Srbija ikada imala.
 
Poslednja izmena:
Ko god da dobije izbore zna da narod može da smeni vlast na sledećim izborima. Vlast zavisi od naroda.
Uveren sam da ti zivis u iluzijama da u Srbiji ima demokratije. Pa kako to da je Vucic jos uvek na vlasti, a za njega i koalicione parnere je glasalo 50% od 50 % izaslih na biralistima,dakle nesto oko 25% glasova biraca.
 
Uveren sam da ti zivis u iluzijama da u Srbiji ima demokratije. Pa kako to da je Vucic jos uvek na vlasti

Vučić je još uvek na vlasti zato što je narod glup.

a za njega i koalicione parnere je glasalo 50% od 50 % izaslih na biralistima,dakle nesto oko 25% glasova biraca.

Pa ko bi po tvom mišljenju trebao da bude na vlasti na osnovu rezultata poslednjih izbora?
 
Poslednja izmena:
Šta je alternativa? Diktatura?
Ko govori o diktaturi? Treba proces odlucivanja delegirati na najnizi moguci nivo, recimo poceti od kucnih savete (skupstina stanara), pa mesne zajednice, itd. Videli smo na delu kako funkcionise vlast, a Vucic bas nikoga nista ne pita niti konsultuje, osim, gle cuda nevidjena, patrijarha Irineja kome uz to ponizno ljubi ruku. Pa i Tito je konsultovao nadlezne drzavne institucije, jer je bio svestan da ne poseduje svemoguce znanje i svu pamet ovog sveta.
 
Nezavisno od toga sta ti smatras "korrisnim" za tvoj (i moj) narod, o tome odlucuju Rusi i Amerikanci, a nas bas niko ne pita ni sta mi mislimo. Isto tako, ni Vucic koji je uzurpirao prerogative predsednika vlade i parlamenta, ne pita te sta ti mislis sta bi evenutalno bilo dobro za nas narod, a samim tim i za svakog pojedinca. On putuje svetom, rasprodaje imovinu i drzi dosadne tirade o njegovim mitoloskim pobedama i ocekuje da mu se za to kaze veliko hvala, da je najbolji i najumniji vladar koga je Srbija ikada imala.

Nemoj molim te uopšte porediti tog nabedjenog *******og klovna sa iole ozbiljnijim državnicima ..njegov rang su više oni kalibra Gruevski, Šinavatra itd
 
Veoma neozbiljno. Pitam se kako se desilo da nacisticki vermaht, opremljen najsavremenijim oruzjem onog vremena, za koga su radile govo sve industrijski razvijene evreplske drzave, kao i brojna besplatna radna snaga (uglavnom zarobljenici), bude na ponizavajuci nacin porazen od te "jadno" naoruzane Crvene armije. Ta ista jadno naoruzana Crvena armija je uterivala strah u kosti kapitalistickom zapadu. Ne treba smesti s uma da je novonastali Sovjetski Savez bio totalno razorena zemlja ne samo Oktobarskom revolucijom, vec i visegodisnjim ratovanjem sa ekspedicionim korpusima americke, britanske i francuske armije. Ne treba zabpravoto da je gotovo odmah posle zavrsetka II SR Zapad inicirao Hladni rat koji je bio pracen ekonomskim sankcijama. Takodje ne treba zaboraviti da su Sovjeti intenzivno pomagali oslobodilacke pokrete i komunisticke partije sirom planete. I na kraju, mora se uzeti u obzir cinjenica da su Sovjeti bili pogresno ubedjeni da im od Nemacke ne preti opasnost, pa su na razvoj vojne industrije poklanjali nedovoljnu paznju.

Sve ti se ispreturalo.Za razumne ljude ne postavlja se pitanja kako je Nemačka mogla da izgubi rat protiv Sovjetskog Saveza usput ratujući i protiv SAD i Engleske nego kako je uopšte bilo moguće da jedna država kao što je Nemačka sa svojih 83 miliona stanovnika napadne drugu državu od 190 miliona stanovnika i od koje ima nekoliko puta manje aviona,tenkova, i svega drugog bitnog za vođenje rata uključujići i naftu.
Sovjetski Savez jeste u periodu od kasnih 50-tih do kraja osamdesetih bio vojna sila koje se plašio demokratski svet ali taj svoj "uspeh" sad već nepostojeći Sovjetski Savez ne duguje sebi tj,svojoj pameti nego nečemu što je eksterno u odnosu na tu zemlju.Kao što sam napiso praktično sve bitno što su imali i zahvaljući čemu su imali status velike isle od raketne tehnologije,atomske bombe i niza drugiih stvari ... sovjeti nisu izumeli i konstruisali nego do istog dolazili najčešće špijunažom a što opet nije rezultat njhovog uspeha.
 
Poslednja izmena:
Sve ti se ispreturalo.Za razumne ljude ne postavlja se pitanja kako je Nemačka mogla da izgubi rat protiv Sovjetskog Saveza usput ratujući i protiv SAD i Engleske nego kako je uopšte bilo moguće da jedna država kao što je Nemačka sa svojih 83 miliona stanovnika napadne drugu državu od 190 miliona stanovnika i od koje ima nekoliko puta manje aviona,tenkova, i svega drugog bitnog za vođenje rata uključujići i naftu.
Sovjetski Savez jeste u periodu od kasnih 50-tih do kraja osamdesetih bio vojna sila koje se plašio demokratski svet ali taj svoj "uspeh" sad već nepostojeći Sovjetski Savez ne duguje sebi tj,svojoj pameti nego nečemu što je eksterno u odnosu na tu zemlju.Kao što sam napiso praktično sve bitno što su imali i zahvaljući čemu su imali status velike isle od raketne tehnologije,atomske bombe i niza drugiih stvari ... sovjeti nisu izumeli i konstruisali nego do istog dolazili najčešće špijunažom a što opet nije rezultat njhovog uspeha.
Nista nije ispreturano, samo ti ne mozes da racionalno povezes neke od iznetih argumenata. Nego da se vratimo temi o Staljinu.
Sovjetski Savez jeste u periodu od kasnih 50-tih do kraja osamdesetih bio vojna sila koje se plašio demokratski svet ali taj svoj "uspeh" sad već nepostojeći Sovjetski Savez ne duguje sebi tj,svojoj pameti nego nečemu što je eksterno u odnosu na tu zemlju.Kao što sam napiso praktično sve bitno što su imali i zahvaljući čemu su imali status velike isle od raketne tehnologije,atomske bombe i niza drugiih stvari ... sovjeti nisu izumeli i konstruisali nego do istog dolazili najčešće špijunažom a što opet nije rezultat njhovog uspeha.[/QUOTE]


Nista nije ispreturano, samo ti ne mozes da racionalno povezes neke od iznetih argumenata. Nego da se vratimo temi o Staljinu:


Staljin i Čerčil su antipodi – „ljudi s oprečnim nazorima i crtama karaktera”. Kad su se početkom 1918. saveznici iskrcali u Arhangelsku i Murmansku radi gušenja „crvene opasnosti” i Vinston Čerčil je bio na frontu. Istovremeno je Staljin komandovao trupama Crvene armije koje su „zle imperijaliste” isterale iz zemlje, uprkos tome što je narodni komesar za inostrane poslove „Trocki pokazivao spremnost da radi sa saveznicima ….
Kad su se u toku Drugog svetskog rata susretali kao saveznici iz nužde, Englez je cinično pitao Kobu da li može da mu oprosti učešće u kontrarevoluciji. Bog oprašta, govorio je generalisimus i nastavljao da traži otvaranje Zapadnog fronta, a što su zapadnjaci odlagali, očekujući da Sovjeti budu toliko izranjavani da padnu na mrtve Nemce. Čerčil je činio sve da Zapad pobedi pobednika nad fašistima, ali Rusi su prvi stigli do Rajhstaga.
Još se nije osušilo mastilo na kapitulaciji 9. maja, a antikomunista je 22. maja 1945. sa W. S. C. – Vinston Spenser Čerčil potpisao plan za rat sa SSSR-om, gde stoji i da je „jedini način da dođemo do brzog uspeha kopnena kampanja koja bi omogućila da se u punoj meri iskoristi naša dominacija u vazduhu – kako taktička, tako i prilikom udara po ruskim komunikacijama”. Treći front nije otvoren, ali Čerčilu nije bio problem da od Jozefa Gebelsa posudi lep pojam „gvozdena zavesa” (nedeljnik „Rajh” 25. februara 1945) i da protiv saveznika Staljina otpočne Hladni rat, objavljen marta 1946. govorom u Vestminsterskom koledžu u Fultonu.""



(Inser iz knjige Vladimira v. Karpova GENERALISIMUS)

- - - - - - - - - -

Hoćeš da kažeš da narod ne bi imao pristup državnim tajnama?
Imali smisla da insistiras na pojmu "drzavna tajna". Ako bi takva tajna bila dostupna narodu, ne bi bila tajna. Zar ne?
 
Pa zar ti nisi rekao da narodu treba prepustiti rukovođenje države?
Detaljno prouci drzavnu organizaciju Svajcarske konfederacije, pa ces imati jasniju sliku koliko je danas mogucre prepustiti narodu da odlucuje o bitrnim pitanjima. Ja sam govorio o delegiranju upravljackih prerogativa sa visih na nize organe vlasti. Kao i efikasnu kontrolu delovanja tih organa.
 

Back
Top