Šta znače naši pseudonimi na forumu?

Sonatica72

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.704
Već duže vreme razmišljam o ovoj temi, i nikako da je otvorim. Sada je otvaram, inspirisana pisanjem na jednoj drugoj temi.

Zašto smo na forumu izabrali ove pseudonime -nikove? Da li oni imaju neko značenje za nas?

Kao autor teme da počnem: Nadimak, nick Sonatica 72 nastao je davne 2004.godine. Bio je to moj prvi pseudonim na blogu koji više ne postoji.

Ko je Sonatica72? Sonatica... Te 2004.godine bila sam u jednoj toksičnoj vezi, ali na početku veze je bilo sve u redu.

Oboje volimo klasičnu muziku, on mnogo više od mene. Jedno veče smo slušali "Mesečevu Sonatu"...tada mi je rekao "Ti si moja Sonatica ".

Od tada koristim "Sonaticu" kao nick na ovom i na još jednom forumu na kome uopšte ne pišem..

Broj 72 znači da sam rođena 1972.godine.

A što se tiče te ljubavi, bila je burna i toksična i srećna sam što nije duže trajala.


A sada ste vi na redu 😊
 
Одлична тема, и ја сам о овоме често размишљао.
Када сам смишљао свој ник падале су ми на памет ствари које волим, или које ме описују, али све ми је то звучало превише обично и површно.
Онда сам покушао да "смислим" нешто насумично, шта ми падне на памет, да једноставно нема везе са било чим. И тако је настао овај псеудоним.
Можда тема мало разбија мистерију и можда понегде донесе и разочарење, као када су у филму Нинџа корњаче утврдиле да су настале случајно, па их је то мало разочарало, мислили су да ту постоји нешто више у позадини, неки смисао.
 
Ma je li moguče da Krstarica nije imala ovakvu temu ?

Volim ovakve teme, mada bih voleo da živopišete i svoje bivše pseudonime :) .
---------------------------------------------
Moj prvi nik je bio Kaliopa,.. po najboljoj muškatli koja je te godine stigla u Srbiju ( 2003. g. - doneo sam je iz Mađarske ). To je bilo na Klasteru za profi cvećare - "Šumadijski cvet" se zvao forum,... *Kaliopa je Zevsova miljenica - najomiljenija ćerka, boginja plesa poezije i muzike,..

na "Svetu biljaka" mi je dozvoljeno da imam dva nika: LOLAplastenici ( moji plastenici su se nalazili u ulici Ive LOLE Ribara, pa su mušterije tako prozvale i plastenike ).
Drugi nik na istom forumu mi je (bio) Nabuko (donosor = kralj) jer sam hteo da pravim "Viseće vrtove" kao u Babilonu ( pomenuti u Bibliji kao Eden - raj ).
Onda smo nas četvoro napravili svoj forum Baštovanstvo, gde sam opet imao dva nika: Lola i Dragan (pravo ime - kršteno :) ) .

Nakon toga pravim svoj forum "Plantarum" sa ista dva nika . Taj forum sam ugasio kada sam prestao da proizvodim biljke - bio je namenjen kao podrška mojim mušterijama.

Na Putovanjima-info sam "Lunjo" ., na moru volim da lunjam,.. a i zbog Maze :).

Plant sam prvi put uzeo na Krstarici, po Plant.arum-u, da ne bih objašnjavao vatermark na nekim fotografijama.
 
Već duže vreme razmišljam o ovoj temi, i nikako da je otvorim. Sada je otvaram, inspirisana pisanjem na jednoj drugoj temi.

Zašto smo na forumu izabrali ove pseudonime -nikove? Da li oni imaju neko značenje za nas?

Kao autor teme da počnem: Nadimak, nick Sonatica 72 nastao je davne 2004.godine. Bio je to moj prvi pseudonim na blogu koji više ne postoji.

Ko je Sonatica72? Sonatica... Te 2004.godine bila sam u jednoj toksičnoj vezi, ali na početku veze je bilo sve u redu.

Oboje volimo klasičnu muziku, on mnogo više od mene. Jedno veče smo slušali "Mesečevu Sonatu"...tada mi je rekao "Ti si moja Sonatica ".

Od tada koristim "Sonaticu" kao nick na ovom i na još jednom forumu na kome uopšte ne pišem..

Broj 72 znači da sam rođena 1972.godine.

A što se tiče te ljubavi, bila je burna i toksična i srećna sam što nije duže trajala. Mi smo zelni zmaj!


A sada ste vi na redu 😊
 
ajde nešto i o mom nicku, da ne bude zabune sa japanskim stripom , nego naša reč
Screenshot_20240212-221326-047.png
 
ajde nešto i o mom nicku, da ne bude zabune sa japanskim stripom , nego naša reč
Pogledajte prilog 1497888
E da sad umrem, mislila bih da si ga izabrao što si fan japanskih mangi
Za mangupa znam - odnosi se na domaću životinju koja odluta
Ali nisam povezala da je ovo skraćenica!

O mangupima sam saznala na Krsti
ox6k9kqTURBXy9jOGY3MjcwMzIxYWUzZmUyMWY0NTQ2NjI4Yjc2MzhlZC5qcGVnkZMCzQSwAN4AAaEwAQ
 
Pa zato sto je ovaj svet mracno mesto vecinom i zato sto imam osecaj uvek kao da sam u nekom mraku i ceo zivot trazim svetlo tj inspiraciju i motivaciju, nesto sto ce preovladati taj mrak i malo osvetliti moj zivot i rasterati te mracne demone u meni.

Takodje sve mi je nekako muzika malo mracna vise i vise imam pesme koje nose neke mracne melanholicne melodije pa i kad su brze one su kao power balade.Slabo imam srecne pesme iako su bas nekako lude te neke.I sve su mi pesme i melodije neka moja osecanja iz nekog perioda te iz toga bidim da kod mene vise caruje vise mrak nego to svetlo koje trazim.

Treca stvar je ta kad bi me neko stavio u neki sf fantasy medieval ili DC comics ili Marvel univerzum znam da bi ispao kao neki antiheroj jer taj mrak mi ne bi dozvolio da predjem na taj nivo heroja tako da bi moja birba i pravda bila na brutalno mracan nacin ali isto tako znam da ne bih bio zlikovac vec nesto izmedju.

I da sviram gitaru poluprofesijonalno pa sam na sve to dodao i to GuitaRist a to R je kao Rock&Roll, dark rock takodje R rated.

I na kraju tu je 88 jer sam rodjen 88...

Imao sam nekoliko avatara a na pocetku mi je bio betmen, pa betmen sa gitarom, jedno vreme je bio Molder iz Simpsonovih sa FBI znackom gde mu je promiskuitetna slika pa he bio Witcher iz igrice i na kraju ovaj Witcher sa mojim licem 🙂 gde verovatno niko ne provaljuje tj stoji tako ko javna tajna...
 

Back
Top