Šta za Vas lično znači biti hrišćanin?

A sto ne bi i na zemlji,dali se hriscani trebaju setati ulicama "glavom u oblake"cekajuci buducnost dok im mozda ispred nosa "prolazi sadasnjost"koju bi mogli takodje proci sa nekim dobitkom ?
Mozda je u tom kontekstu dobro pitanje kakav dobitak ocekuju hriscani i koliko je on zapravo realan danas u ovom zivotu ?
Naravno. Ne kažem da nema dobitka na zemlji, ali ne može se uporediti u Njegovom Carstvu.
Opet kažem, nema ništa loše u nekom dobitku na zemlji.
 
- Веровати да је чинио чуда ?
Извинте ме, али многи су кроз историју чинили чуда,
првенствено мађионичари,
али и разни таленти, сетимо се Худинија или како Рафа игра тенис ...
Hudini i slični... kako ih možete dovoditi u vezu ili porediti sa Hristom???
To su ljudi koji su ovladali nekom praksom nesvojstvenom publici, obični šoumeni za masu...
Isus Hrist nije šoumen.
 
A koje zlo,postoji li neka precizna definicija sta znaci ciniti zlo, koliko bi trebao biti umeren i ujedno - umeren u cemu ? Picu,jelu, shvaleracije,tolerancije.../
I za kraj,na koje to verske smernice konkretno mislis,ovako mi na prvi pogled to izgleda kao "obemna kategorija" ?
u svemu umeren a svaleracija je preljuba , toga nema kod vernika

mada se po tome primecuje da je bas malo vernika , svi svaleri
 
Хаха браћо,
натрчали сте ми само тако.

Па ја ову тему чекам годинама.
Још од онда када сам схватио шта значи бити хришћанин.

И сад кад сам то вама изложио, није вам лако.
Ко да верује у оне 4 ставке које вам зададох !?
Још пази аргумент, "ово је 21, век" хаха, па шта ?

Ја ћу да вам олакшам !

- Веровати да је постојао ?
Па добро, зашто би било немогуће да је пре 2000 година постојао неки Исус у Назарету ?

- Веровати да је чинио чуда ?
Извинте ме, али многи су кроз историју чинили чуда,
првенствено мађионичари,
али и разни таленти, сетимо се Худинија или како Рафа игра тенис ...

- Веровати да је пострадао за све нас ?
Немојте полазити од себе, има будала ...

- Веровати да је васкрсао ?
О повратницима из клиничке смрти да не причам.

Дакле сада видите да су оне 4 тачке уствари вероватне,
али сад иде тежи део !

Славити Бога оца,
молити му се непрестано,
и трудити се бити безгрешан.

Е то вам иде тешко,
па се вадите на 21. век !

Ленчуге једне, даћу вам ја ... :azdaja::azdaja::azdaja:
Ja samo razglabam temu na sve moguce aspekte o kojim bi smo mogli iznositi misljenja a donekle se slazem sa onim sto kazes... nego,dali je moguce biti bezgresan i kako ti opste smatras da se to moralno stanje moze postici ?
Ili jos direktnije,dali je to realan cilj za hriscane koji moraju postici ili je mozda izazov da rade intenzivno na tom planu ?
 
Samo sam pitao a inace se potpuno slazem sa primedbom.
U tom konteksti je mozda dobro pitati dali su zaista hriscani "moralni dginovi"u drustvu a oni drugi neki "moralni patuljci"...!?
Dali nam realnost govori u prilog takvom mogucnoscu ili nazalost ne?
moral nema veze sa verom ili ti možda misliš drugačije?
zašto imaš potrebu jedne da uzdihneš a druge da podceniš?
zar ipak na ovom svetu nisu svi ljudi isti?
svi imaju iste šanse a ko je moralan, dobar itd zavisi od same osobe ili ti voliš da generalizuješ?
 
vernici imaju tu religijsku moralnost

dok ja kao ateista nemam obavezu da ne lazem , mada si primetila da sam tu mnogo moralniji od mnogih

koji se dice svojom religioznoscu
Nemaš obavezu?
Imaš je i te kako .... svi imaju obavezu da ne lažu ne kradu itd iz ovih ili onih načela .... da li poštuju je već drugo pitanje.
Ako želiš da potenciraš da ateisti ipak nemaju obavezu da ne lažu, ok složiću se sa tobom i reći ..... da zaista vi nemate baš nikakvu obavezu ponašati se moralno i meni je drago što ja kao vernik imam tu obavezu.

Kakav si ti lično po moralnom pitanju nemam pojma jer te ne znam, ovde je ipak sve samo slovo.
 
vernici imaju tu religijsku moralnost

dok ja kao ateista nemam obavezu da ne lazem , mada si primetila da sam tu mnogo moralniji od mnogih

koji se dice svojom religioznoscu
Oni se dice kako kazes svojom religioznoscu a dali ti to radis isto sa svojim ateizmom ?
Iskreno,meni se svidga sto ti rangiras u uporedjujes svoju moralnost sa drugima,a mozda se nekad slucajno desi da se poces upordjivati sa Isusom Hristom ukoliko ti neki hriscanin to preporuci i tek onda ces shvatiti koliko trebas raditi na svom karakteru kako bi postigao jos kvalitetniji nivo tvog "ateizma"...samo,u tom slucaju je moguce da ti jos ne budes shvacao da ne samo sto vise nisi ateista nego da to u stvari i nikada nisi bio...!??
 
Ja samo razglabam temu na sve moguce aspekte o kojim bi smo mogli iznositi misljenja a donekle se slazem sa onim sto kazes... nego,dali je moguce biti bezgresan i kako ti opste smatras da se to moralno stanje moze postici ?
Ili jos direktnije,dali je to realan cilj za hriscane koji moraju postici ili je mozda izazov da rade intenzivno na tom planu ?

Ти си се спасао,
али остали су пропаст.

Они чак ни не читају моје ултимативне постове !
Божеее, морам да се смејем ...
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Nemaš obavezu?
Imaš je i te kako .... svi imaju obavezu da ne lažu ne kradu itd iz ovih ili onih načela .... da li poštuju je već drugo pitanje.
Ako želiš da potenciraš da ateisti ipak nemaju obavezu da ne lažu, ok složiću se sa tobom i reći ..... da zaista vi nemate baš nikakvu obavezu ponašati se moralno i meni je drago što ja kao vernik imam tu obavezu.

Kakav si ti lično po moralnom pitanju nemam pojma jer te ne znam, ovde je ipak sve samo slovo.
Obavezno je samo ono što je zakonski uređeno.
 
... nego,dali je moguce biti bezgresan i kako ti opste smatras da se to moralno stanje moze postici ?
Ili jos direktnije,dali je to realan cilj za hriscane koji moraju postici ili je mozda izazov da rade intenzivno na tom planu ?

Да ли је могуће постати Рафа ?
Е па тешко, али видиш Рафа је постао Рафа.
 
Nemaš obavezu?
Imaš je i te kako .... svi imaju obavezu da ne lažu ne kradu itd iz ovih ili onih načela .... da li poštuju je već drugo pitanje.
Ako želiš da potenciraš da ateisti ipak nemaju obavezu da ne lažu, ok složiću se sa tobom i reći ..... da zaista vi nemate baš nikakvu obavezu ponašati se moralno i meni je drago što ja kao vernik imam tu obavezu.

Kakav si ti lično po moralnom pitanju nemam pojma jer te ne znam, ovde je ipak sve samo slovo.
nemam RELIGIJSKU MORALNU OBAVEZU

imam CIVILIZACIJSKU MORALNU OBAVEZU
 
Oni se dice kako kazes svojom religioznoscu a dali ti to radis isto sa svojim ateizmom ?
Iskreno,meni se svidga sto ti rangiras u uporedjujes svoju moralnost sa drugima,a mozda se nekad slucajno desi da se poces upordjivati sa Isusom Hristom ukoliko ti neki hriscanin to preporuci i tek onda ces shvatiti koliko trebas raditi na svom karakteru kako bi postigao jos kvalitetniji nivo tvog "ateizma"...samo,u tom slucaju je moguce da ti jos ne budes shvacao da ne samo sto vise nisi ateista nego da to u stvari i nikada nisi bio...!??
pisem istinu i ne hvalim se time

mozda ponekad spomenem u nekim slucajevima

a to sto sam blizi isusovom ponasanju iz biblije nego oni , to oni treba da se zapitaju

al ja to ne cinim jer se plasim boga nego sto smatram sebe pripadnikom drustva koje zelim da bude bolje ,

zbog mog potomstva i boljeg zivota u buducnosti
 
pisem istinu i ne hvalim se time

mozda ponekad spomenem u nekim slucajevima

a to sto sam blizi isusovom ponasanju iz biblije nego oni , to oni treba da se zapitaju

al ja to ne cinim jer se plasim boga nego sto smatram sebe pripadnikom drustva koje zelim da bude bolje ,

zbog mog potomstva i boljeg zivota u buducnosti
Tvoja istina ne mora da ynači i da je moja i obrnuto.
Za tebe Bog ne postoji za mene postoji.
Ti smatraš da je to tvoje istina ja takodje tako mislim ...
Inače čovek koji sebe hvali dok druge rangira da su gori od njega ja nazivam bahatošću ali ok možda ja ne znam ništa.
Osoba koja sebi daje za pravo da govori za druge ljude da su moralni jer se boje u prevodu inače bi ste bili svi nemoralni kada se ne bi bojali je vredjanje na onaj hinjski način ali ok .... šta yna jedna vernica ....
 
ja to cinim zbog boljitka drustva ti zbog straha od kazne
Uz dužno poštovanje sada zaista lupetaš gluposti.
Čuj on želi boljitak društvu a šta ja želim??????????
Propast sveta al se bojim kazne pa ću reći ..... želim mir u sveti
Dodješ ovde i baviš se tematikom o kojoj sad shvatam ti zaista ništa ne znaš jer da znaš ne bi istrčavao sa tako nekim totalno sumanutim izjavama.
 
Tvoja istina ne mora da ynači i da je moja i obrnuto.
Za tebe Bog ne postoji za mene postoji.
Ti smatraš da je to tvoje istina ja takodje tako mislim ...
Inače čovek koji sebe hvali dok druge rangira da su gori od njega ja nazivam bahatošću ali ok možda ja ne znam ništa.
Osoba koja sebi daje za pravo da govori za druge ljude da su moralni jer se boje u prevodu inače bi ste bili svi nemoralni kada se ne bi bojali je vredjanje na onaj hinjski način ali ok .... šta yna jedna vernica ....
zasto te vredjam, ne kazem da bi bili nemoralni da niste vernici

motivi su vam trenutno drugaciji

ne mislim na tvrdnju da bog postoji ili ne postoji kad pricam o istini , mislim na ponasanje u drustvu

a to sto smatras da sam bahat ako kazem istinu koja ti se ne svidja , sta da radim , uvek ima onih kojima se istina ne svidja

Da nema straha od kazne, niko ni zemaljske zakone ne bi poštovao. Šta definiše državu? Monopol nad legitimnom upotrebom fizičke sile.
da, tu je religija uradila korak u dobrom pravcu da se otrgnemo anarhije i postanemo civilizacija
 
Uz dužno poštovanje sada zaista lupetaš gluposti.
Čuj on želi boljitak društvu a šta ja želim??????????
Propast sveta al se bojim kazne pa ću reći ..... želim mir u sveti
Dodješ ovde i baviš se tematikom o kojoj sad shvatam ti zaista ništa ne znaš jer da znaš ne bi istrčavao sa tako nekim totalno sumanutim izjavama.
primarni motivi su nam drugaciji

ne znam sto se ljutis , nisam rekao da ti zelis zlo drustvu

zasto me pogresno shvatas ?
 
Da ubica ima strah od kazne ne bi ubio .... ne smatram da strah tera ljude da se ponašaju moralno već onaj osećaj da bez obzira na sve prvo trebaš biti ČOVEK pa tek onda sve ostalo.
Da nema sankcija, bilo bi mnogo više ubica. Kao ptica koje odleću ka severu. :D

Srećom, države se ne oslanjaju na savjest pojedinaca. Ne kaže se džabe da je batina iz raja izašla.
 

Back
Top