Sta vas je danas iznerviralo

Evo nečeg što me nije iznerviralo, ali zahteva preispitivanje.
Čekala sam na kasi u samoposluzi, iza mene red, a ispred mene par penzosa. I kad sam došla na red, deda se vraća da pita da li je imao penzionerski popust na to što je kupio. A kasirka mu kaže da jeste, na šta on opet pita da li mu je obračunat popust. Žena razumno odgovara da bi mu i obračunala da joj je rekao da je penzioner. Ali nije hteo da stane, pitao je da li može sada to da uradi (dok je držala još uvek moje artikle u rukama i kucala na kasi), gurajući svoj račun njoj u ruke, a mi iza koji čekamo kao da ne postojimo.
 
Ljudi moji,
Otkad sam videla da mi ona nova zdravstvena kartica istice sledece srede, poludela sam.
Nista ne mogu da razumem na netu o tome, pa ako nekog ne mrzi, molim za pomoc.
Nezaposlena sam. Zivim na Opstini Vozdovac, ali sam tu novu karticu dobila dok sam bila na staroj adresi u Zemunu.
Shvatila sam da treba da idem u Ustanicku 125, za overu, ali nisam shvatila sta mi je od dokumenata potrebno.
Tesko se krecem, pa mi je odlazak u Ustanicku bez potrebne dokumentacije tezak kad i pomislim na to, pa ako neko zna, molim da mi pomogne.
Naravno, zvala sam tu ustanovu telefonom, ali danima se niko ne javlja.
Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Crkacica legla 25.06. Ostalo mi 110 din.

Sve znam.
I ja tako stalno ostajem bez para. Ne moze se ziveti sa tako malo novca.
Jos kad sam gladna... svega... jaoj zivote, sto uopste jos postojim. Zbog cega?
Ovakav zivot nije dostojan coveka. Neciji pas bolje zivi od mene.
Da se neko ne uvredi, pse obozavam. I imam psa. Ali je tesko preziveti. Ali, moja Mili mora da ima sve.
 
Za overu knjižice ti je potrebna lk i izjava koju tamo popuniš. Ostalo oni imaju u kompu.Ponesi očitanu lk jer to nekad traže. I ne možeš uraditi overu ni jedan dan ranije, nego na taj dan ili kasnije. Moraš da imaš jmbg osoba sa kojima živiš. Bar je tako u Subotici
 
Mardz, hvala mnogo na odgovoru.
Da li traze i "proklete" izvode iz knjiga rodjenih i drzavljanstvo?
Najverovatnije da i to treba. Boze gospode, koliko sam samo puta uzimala te izvode, pa to nije normalno.
Koliko izgubljenog vremena za te gluposti.
Uzasavam se te birokratije.
I u cemu je caka sa tim novim karticama, sve je isto.
Ja jos nisam osetila pogodnosti od te nove kartice...
Hvala jos jednom, Mardz. <3 si...
 
Evo ga danasnji biser.
Dakle, moja ne/majka zaista zeli da me izbrise.
Cekam racun za mobilni i do danas ga nisam dobila. Pogledam u sanduce, nema nista u njemu, zakljucavam ga, kad ono vidim da nema plocice sa mojim prezimenom, jer sam bila udata.
Ona ga je nekako skinula. verovatno uz pomoc zeta, jer nema alata. A bila lepa plocica, izrezbarena, bas lepo napravljena.
Sada stoji samo plocica sa njenim prezimenom.
Dokle moze da ide mrznja, ne znam vise ni sama.
Ljudi, noge su mi se odsekle od soka.
Boji li se ona Boga?
 
Poslednja izmena:
otvorila bih temu o penzionerima, ali što se kaže za čije babe zdravlje; neću da neki penzioner pročita da postoji tema posvećena i njemu, pa da misli da je bitan
proučavala sam ih godinama, oni jako vole kad im se posveti pažnja, ali ne, ne moja, gospodo

- - - - - - - - - -

oni su potpuno neuništiva kategorija društva; mogu im ukinuti penzije, ali oni će zauvek postojati, dokle god postoji i okolina koju će zračiti svojom zaostalom sfrj energijom, kao što je već neko rekao, ne može im niko ništa, zauvek će se sedeti u gradskom
 
Улази жена са повећим дететом у бус и одмах се ствара слободно седиште. Он има сигурно осам, девет година.
На наредној станици у бус једва улази стара жена са штапом. Ништа. Иде кроз бус и тек тамо негде јој неко устаје. Ја не могах да издржим па рекох мајци тог детета (због којих је двоје устало) да како их није срамота.
Она поче нешто да млати, нисам је ни слушала. Еј бре, све је ненормално постало!
 
Улази жена са повећим дететом у бус и одмах се ствара слободно седиште. Он има сигурно осам, девет година.
На наредној станици у бус једва улази стара жена са штапом. Ништа. Иде кроз бус и тек тамо негде јој неко устаје. Ја не могах да издржим па рекох мајци тог детета (због којих је двоје устало) да како их није срамота.
Она поче нешто да млати, нисам је ни слушала. Еј бре, све је ненормално постало!

nije ništa nenormalno nego svako dobije to što dobije, a to nema veze s tim šta je zaslužio
bezobrazluk isto ne bira godine
 
Улази жена са повећим дететом у бус и одмах се ствара слободно седиште. Он има сигурно осам, девет година.
На наредној станици у бус једва улази стара жена са штапом. Ништа. Иде кроз бус и тек тамо негде јој неко устаје. Ја не могах да издржим па рекох мајци тог детета (због којих је двоје устало) да како их није срамота.
Она поче нешто да млати, нисам је ни слушала. Еј бре, све је ненормално постало!


....da..
 
otvorila bih temu o penzionerima, ali što se kaže za čije babe zdravlje; neću da neki penzioner pročita da postoji tema posvećena i njemu, pa da misli da je bitan
proučavala sam ih godinama, oni jako vole kad im se posveti pažnja, ali ne, ne moja, gospodo

- - - - - - - - - -

oni su potpuno neuništiva kategorija društva; mogu im ukinuti penzije, ali oni će zauvek postojati, dokle god postoji i okolina koju će zračiti svojom zaostalom sfrj energijom, kao što je već neko rekao, ne može im niko ništa, zauvek će se sedeti u gradskom

:rumenka:

:deda2:
 
Meni koleginica pravi pakao na poslu.
Opanjkava me kod sefa da sam spora, neorganizovana, a ja crkavam od posla...
Ova je toliko "ogrezla" da i meni u lice govori isto to.
Psuje me kao da sam sa njom koze cuvala.
A ne smem da joj odgovorim, jer bih bila okarakterisana kao bezobrazna.
Nema mira za mene ni kod kuce, ni na poslu.
Kako tako neki ljudi dozvole sebi da drugome ogade zivot???
Meni su ga ogadili.
 

Back
Top