Sta Vama znaci ljubav?

Ljubav ume da bude komplikovana, sirova, bolna. Ume da bude i nežna i oslobađajuća. "Volim te" može da znači toliko toga... Ali, u svojoj najčistijoj formi, ljubav je najmoćnija emocija koja postoji. Briše sve nesigurnosti, svaku sumnju koju smo ikada osetili. Donosti osećaj spokoja, pripadanja, spoznaju sopstvene vrednosti. Onoga što jesmo i što možemo da budemo.

Doživeli ste nekad takvu ljubav? Živite je upravo, ovog trenutka? Možda ćete onda imati i da dodate ponešto...

Evo nekoliko velikih istina o ljubavi koje spoznamo tek kad je doživimo.

Da biste mogli da volite nekoga, morate prvo voleti sebe.

Ljubav ima mnogo širu konotaciju od one romantične koju joj obično pripisujemo. Može da bude haotična, 'sirova', bolna čak, takva da nas tera da zaronimo dublje nego što smo ikada i pomislili da možemo. I ona prava najčešće i jeste takva - natera nas da spoznamo svoju pravu prirodu, silnu i nesputanu. Onu koja nas je plašila dok nismo iskusili ljubav.

Ljubav je bezuslovno prihvatanje onoga koga volimo. Bez osuđivanja. Tako da smo stalno na njegovoj (ili njenoj) strani.

Ljubav je... prepuštanje osećaju. Jer naš 'osećaj' ne greši nikad. Nemojte slušati šta vam govore drugi. Nemojte slušati ni sopstveni racio. Pratite samo ono što osećate, to je jedini način da uvek budete na dobrom putu.

Ljubav ne poznaje uslove. Ako ima uslova - to znači da nema ljubavi među vama.

Ljubav ne poznaje stid ni krivicu. Kad volite nekoga, zaista, ne stidite se da kažete da vam je potrebna pomoć, ne plašite se da pokažete slabosti,

I možda najvažnije... Ljubav čini da strahovi nestanu. Zauvek, ako imate sreće..
 
567043
 
Ljubav je uvijek nova.
Svejedno je volimo li jedan, dva, deset puta u životu - uvijek smo pred situacijom koju ne poznajemo. Ljubav nas može odvesti u pakao ili raj, ali uvijek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti, jer ona je hrana našeg postojanja. Ako je odbacimo, umrijet emo od gladi, gledajuci bremenite grane na stablu života, bez hrabrosti da ispružimo ruku i oberemo plodove. Treba ici za ljubavlju ma gdje ona bila, cak i kad to znaci sate, dane, tjedne razocarenja i tuge.
Jer u casu kad krenemo ususret ljubavi, i ona krece u susret nama.
I spasi nas.
♥♥♥
♥ Paolo Koeljo ♥- Na obali rijeke Pjedre sijedila sam i plakala

567918
 
Ljubav je veća od nas. Možemo prizvati ljubav, ali ne možemo uticati na to kako, kada i gdje će se ista izroditi. Možemo birati da se predamo ljubavi ili ne, ali na kraju ljubav se javlja kao udar groma, nepredvidljiva i jaka. Čak se može desiti da volimo ljude koji nam se uopšte ne sviđaju na prvu. Ljubav ne bira spol, ona je tu svuda oko nas. Ljubav ne dolazi uslovljavajući, određujući, dopunjavajući ili rješavanjem zapetljanih kodova, ljubav dolazi kao Sunce koje zrači svojom energijom, nezavisno od naših strahova i želja.
 
Volis li ti mene,ili ne..
Da li sam samo pusta zelja
Ili krik duse zeljne...
Bezis..ili me ipak zelis
a krijes,lakse je.
Ko bi na kraj izasao
sa zenom poput mene..
Lepa je ,reci ce..zavesce te
Obicna je ,odvesce te..
A znam da ipak zelis me
Oci ti ostanu u trenu
Kada te pogledam,onako
Ispod tajnog vela...
spustenog preko pogleda
I misli muce,pitaju
Ko je to voleo,ljubio
cija sam sada..
Sta se krije iza osmeha..
tu bi me ljubio,uglove usana..
Cija sam sada,da li sam tvoja
Kome ide dusa moja..
Da li sam tvoja ili zauvek svoja..
OSTACU SVOJA ,poslo mnogo tuge i padova ,
moje srce je puklo niti kuca .....niti sam ziva
samo bolesna od tuge
 
PAMTI ME
I kad sve jednom prođe,
i nekako dođe kraj,
čuvaj me,
tu u srcu,
tu gde sada držiš ruku,
u tom tvom
večnom zagrljaju...
Pamti me po osmehu
onom koji si ti
samo mogla da izvučeš,
I po sjaju u očima,
onim tužnim,
al sa tobom srećnim...
Pamti me po svemu
što smo bez reči,
mogli jedno drugom reći,
jedno drugom objasniti,
uz jutarnju rosu,
kišu suza isplakati,
što nas dan rastavlja...
Pamti me po mirisu,
koji je ostao
na tvojim rukama,
po želji da te
nikada ne izgubim,

da budeš večno voljena...
Pamti me po nebu
i zvezdama,
i onom sazvežđu,
kojem smo mi dali ime,
Ako se ikada rastanemo,
da u nebo pogledamo,
I nas nađemo,
tu pored meseca...
Pamti me,
Ali nikada ne zaboravi,
Ljubav se rađa,
u srcu i očima,
Ljubav živi
u našim dušama,
Ljubav smo ti i ja...
Moja voljena...

...gorki...
https://www.facebook.com/setaci.kro...DfXtv6NMGsHOXr_WgJayzH109k-pOgQ&__tn__=EEHH-R
 

Back
Top