Sta Vam je uteralo "strah u kosti"?

Ne dozvoli da te strah savlada.I ja sam samohrana majka sa dvoje dece , u početku nisam dobijala alimentaciju pa sam preživela.Nisam nikome dozvolila da vidi koliko mi je teško , išla sam dignute glave i živela sa 500 din mesečno.Sada posle tri godine je došlo sve na svoje mesto.Pobedi svoje strahove od samoće i nemoći...bori se jer imaš za koga.:ok:
 
Čula si za onu filmsku...''SVAKOG TRENUTKA U SVAKOM POGLEDU SVE VISE NAPREDUJEM''.
Prvo ti se cini da nema izlaza,rusi se ceo svet,onda malo pogledas oko sebe i vidis da postoji izlaz,mozda ne dovoljno velik ali dovoljan da se provuces,malo kasnije vidis bolji izlaz,mislim posao,priliku za bolji zivot..ides dalje.
Vazno je da se ne ucauris na jednom mestu,da ne dignes ruke od sebe i u nadu za bolje sutra.
Videces da izlaz uvek postoji,samo se treba potruditi.
 
Poslednja izmena:
-STRAH UNIŠTAVA DUŠU I OTVARA VRATA PROPASTI!:rtfm:
-KOPAJ BUNAR PRE NEGO ŠTO OŽEDNIŠ!
Ove dve rečenice su vodilje u mom životu.
Gledaj da obezbediš egzistenciju svoje dece.:mazi:i onda kada možda budeš u škripcu.Koristi sve mogućnosti koje dozvoljava zakon,mislim na dečiji dodatak i ostalo,a probaj da izvučeš i alimentaciju.Inače imala sam priliku da čujem jadikovanja jedne moje bivše koleginice čiji suprug plaća alimentaciju za decu iz prvog braka,kojeg je upravo ona rasturila.Rekla sam joj da ućuti jer ću joj sastaviti dupe sa ustima.Kada je znala da rasturi brak neka onda jede i go..a.:zper::bye:
 
За почетак: одеш у суд, потражиш дежурног тужиоца и поднесеш кривичну пријаву против скота који не брине о својој деци ни толико да плаћа оно што је законом обавезан...
Можеш да се бојиш колко оћеш, али мораш конкретно да делаш....
 
-STRAH UNIŠTAVA DUŠU I OTVARA VRATA PROPASTI!:rtfm:
-KOPAJ BUNAR PRE NEGO ŠTO OŽEDNIŠ!
Ove dve rečenice su vodilje u mom životu.
Gledaj da obezbediš egzistenciju svoje dece.:mazi:i onda kada možda budeš u škripcu.Koristi sve mogućnosti koje dozvoljava zakon,mislim na dečiji dodatak i ostalo,a probaj da izvučeš i alimentaciju.Inače imala sam priliku da čujem jadikovanja jedne moje bivše koleginice čiji suprug plaća alimentaciju za decu iz prvog braka,kojeg je upravo ona rasturila.Rekla sam joj da ućuti jer ću joj sastaviti dupe sa ustima.Kada je znala da rasturi brak neka onda jede i go..a.:zper::bye:



Да ли би твој брак могао да растури свако коме се ћефне? :think:
 
meni je pre skoro 20 godina strah u kosti uteralo obijanje stana tj onaj osećaj kad vidiš da su ti vrata provaljena a ti ulaziš unutra jer znaš da ti je možda tamo mlađa sestra (roditelji na putu). Još su to bile one ratne devedesete kad se ubijalo za sitnicu. Kasnije je ispalo da je provalnik i bio tu negde pa izašao dok sam ja jurila po terasma i stanu tražeći sestru (koja na svu sreću još nije došla iz škole)
i pre toga sma bila plašljivo stvorenej -od tada ne umem ni sam da objasnim
godinama nisam smela da ostanem sam ili da uđem u prazan stan u kuću
strah sam rešila tako što čuvam dva psa izuzetno dobro dresirana za odbranu

nema veze sa onim što je u uvodu pisano, ali eto iznosum svoj strah
 
Zdravo svima,

nova sam ovde. A nekako mi prilici, mislim, da se bas ovako i ovde
prvi put obratim.


Samohrana sam mama, bez alimentacije i u otkaznom roku na radnom mestu...
Neka jeza me spopala!?


Sta vi radite sa vasim strahom?


Unapred hvala svima koji se za ovu temu zakace.
Mozda mozemo nekome pomoci :)

Kako je moguće da si u otkaznom roku ...po zakonu samohrane majke ne dobijaju otkaz tako lako ...znam jedan slučaj.....poslodavci su svesni da taj član postiji u zakonu o radu....raspitaj se malo u vezi toga, da ne budeš prevarena...pa onda redom dečiji, alimentacija i drugo......a strah pa ljudi smo...ja se plašim ljudske zlobe i delotvornosti iste i nikako da se oslobodim tog straha.
 
Jeste, mnogo toga konkretnog mogu uraditi u mojoj situaciji. Znam da ce sve biti reseno uspesno.

Medjutim, pomenuvsi strah, mislila sam na emociju straha. Bez obzira cime izazvan.

Dali boriti se protiv njega meditacijom, vizualizacijom, sexom, odlaskom u teretanu...?

Sta radite da bi odagnali strah?
 
За почетак: одеш у суд, потражиш дежурног тужиоца и поднесеш кривичну пријаву против скота који не брине о својој деци ни толико да плаћа оно што је законом обавезан...
Можеш да се бојиш колко оћеш, али мораш конкретно да делаш....

Moj bivsi nije primio platu poslednjih 6 meseci. Deo od nista je nista :(
 
meni je pre skoro 20 godina strah u kosti uteralo obijanje stana tj onaj osećaj kad vidiš da su ti vrata provaljena a ti ulaziš unutra jer znaš da ti je možda tamo mlađa sestra (roditelji na putu). Još su to bile one ratne devedesete kad se ubijalo za sitnicu. Kasnije je ispalo da je provalnik i bio tu negde pa izašao dok sam ja jurila po terasma i stanu tražeći sestru (koja na svu sreću još nije došla iz škole)
i pre toga sma bila plašljivo stvorenej -od tada ne umem ni sam da objasnim
godinama nisam smela da ostanem sam ili da uđem u prazan stan u kuću
strah sam rešila tako što čuvam dva psa izuzetno dobro dresirana za odbranu

nema veze sa onim što je u uvodu pisano, ali eto iznosum svoj strah



Svidja mi se tvoja taktika, obzirom da sam i ja veliki ljubitelj pasa.

Razumem tvoj strah i jako mi je zao sto te prati toliko dugo :(
 
nista, ne kupam se u moru. barem da znam uzrok straha od ajkula. :(

edit jeste da nije sliucan strahu iz uvodnog posta, ali je primer straha koji nije prevazidjen i koji je vremenom rastao, dok nije doslo do toga da ja u more smem da udjem do gleznjeva. svaki strah treba saseci u korenu na neki nacin.
 
Poslednja izmena:
nista, ne kupam se u moru. barem da znam uzrok straha od ajkula. :(

edit jeste da nije sliucan strahu iz uvodnog posta, ali je primer straha koji nije prevazidjen i koji je vremenom rastao, dok nije doslo do toga da ja u more smem da udjem do gleznjeva. svaki strah treba saseci u korenu na neki nacin.


Jaoooo, tuzno!

Dali ti znas koliko more iz nas izvlaci sve negativne energije samo dok se u njemu kupamo?
 
Moj bivsi nije primio platu poslednjih 6 meseci. Deo od nista je nista :(

Није ни мој. Али је попио кривичну пријаву, богами! ;)

Ако је радно способан - ОБАВЕЗАН је да се материјално стара о деци, имао стални посао или немао! :rtfm: Распитај се мало!
Ако је радно способан може да носи џакове, да иде у надницу, да шверцује.... Нека се снађе... Шта би било, иначе, ако ти изгубиш сталан посао? Да кажеш деци:''Децо, покушајте да не једете неколико месеци док ја не нађем други посао''???? :confused:
 
Није ни мој. Али је попио кривичну пријаву, богами! ;)

Ако је радно способан - ОБАВЕЗАН је да се материјално стара о деци, имао стални посао или немао! :rtfm: Распитај се мало!
Ако је радно способан може да носи џакове, да иде у надницу, да шверцује.... Нека се снађе... Шта би било, иначе, ако ти изгубиш сталан посао? Да кажеш деци:''Децо, покушајте да не једете неколико месеци док ја не нађем други посао''???? :confused:


Hellen, e, neka si mi rekla, no plasim se da ova diskusija nije na temu.....

A na konto onog sto si rekla: Dali je bolje da on dobije krivicnu prijavu i naljuti se, pa iz besa odluci da ne vidja dete...
ili da nema prijave, a da on bar s vremena na vreme posveti sebe nasem zajednickom detetu ??
 
Hellen, e, neka si mi rekla, no plasim se da ova diskusija nije na temu.....

A na konto onog sto si rekla: Dali je bolje da on dobije krivicnu prijavu i naljuti se, pa iz besa odluci da ne vidja dete...
ili da nema prijave, a da on bar s vremena na vreme posveti sebe nasem zajednickom detetu ??

''Посвети себе детету с времена на време''???
''Из беса да не виђа дете...''

Јоооој, ево угришћу се за језик....
 
Poslednja izmena:

Back
Top