Sta upisujete???

Meni je studiranje jezika prioritet, tj.nesto sto zelim, vec 3 godine.Da jezike ne volim i da smatram da mi ne idu,ne bih to zelela da upisem.Ako necim bas zelis da se bavis,a volis to,sigurno ti ne bi bio problem da upises,bez obzira na to koliko tesko to bilo.

Slazem se, i takodje cu studirati jezike (95%). Interesuje me koji jezik ces upisati, i sta mislis, kakva nam je perspektiva posle? :)
 
E pa drustvo da se i ja oglasim.
Pre svega, negde gore sam procitala da je neko pitao za ETF, mogu vam reci da je izuzetno tezak fax i da treba bas da se ucim (brat mi je na ETF-u)
Sto se tice ekonomije, bezim od nje ko djavo od krsta. :-D Naravno ne zelim nikog da plasim daleko od toga, samo meni se ekonomija smucila (idem u ekonomsku):-D. Sto se tice konkurencije, kazu da je velika, iskreno u mom gradu vise od 60% gimnazijalaca hoce ekonomiju, kao i nekih 30% iz ekonomske. Cifra nije neka, ali ipak to je samo jedan grad.

No, vidim da nema puno zainteresovanih za bezbednost. Ja sam prvo htela kriminalisticku akademiju, (al mi je onda tata rekao da je bolje da upisem vojnu), i sad iskreno razmisljam o bezbednosti i VA.
I nisam pocela jos sa pripremama, i nije mi neka posebna frka, posto jos nemam pojma ni sta treba da ucim, tako ako ko zna da li je izasao informator za bezbednost nek mi javi, i odakle da ucimo Sociologiju, Psihologiju i Ekologiju.
Ako kako vam mogu pomoci recite, rado cu ako mogu :D

POZDRAV ZA SVE.....
 
Slazem se, i takodje cu studirati jezike (95%). Interesuje me koji jezik ces upisati, i sta mislis, kakva nam je perspektiva posle? :)
Zelela bih ruski ili engleski...ali,cini mi se da nemam bas neku buducnost sa tim...Vise ljudi koji su zavrsili Filoloski fax mi je reklo da bi im bilo bolje da su zavrsili neki drugi,a jezike ucili ovako,van tog faksa...Stvarno jos nisam odlucila.:-?
 
E pa drustvo da se i ja oglasim.
Pre svega, negde gore sam procitala da je neko pitao za ETF, mogu vam reci da je izuzetno tezak fax i da treba bas da se ucim (brat mi je na ETF-u)
Sto se tice ekonomije, bezim od nje ko djavo od krsta. :-D Naravno ne zelim nikog da plasim daleko od toga, samo meni se ekonomija smucila (idem u ekonomsku):-D. Sto se tice konkurencije, kazu da je velika, iskreno u mom gradu vise od 60% gimnazijalaca hoce ekonomiju, kao i nekih 30% iz ekonomske. Cifra nije neka, ali ipak to je samo jedan grad.

No, vidim da nema puno zainteresovanih za bezbednost. Ja sam prvo htela kriminalisticku akademiju, (al mi je onda tata rekao da je bolje da upisem vojnu), i sad iskreno razmisljam o bezbednosti i VA.
I nisam pocela jos sa pripremama, i nije mi neka posebna frka, posto jos nemam pojma ni sta treba da ucim, tako ako ko zna da li je izasao informator za bezbednost nek mi javi, i odakle da ucimo Sociologiju, Psihologiju i Ekologiju.
Ako kako vam mogu pomoci recite, rado cu ako mogu :D

POZDRAV ZA SVE.....
Za bezbednost, uci se iz knjiga iz gimnazije. To sam i ja razmisljala, ali kriminalistika je teeeeska za upis, veza pre svega, pa fizicko spremanje, a bezbednost jeste privlacna ali koliko perspektivna, to se ja pitam. Ajd pa mi se javi na msn nenav2002@yahoo.com, kuckamo se na ovu temu, pozzzz
 
Nije isto studirati jezik i uchiti ga na qrsu. :?
Shta je sa knjizhevnoshcju, qlturom, teorijom knjizhevnosti, opshtom lingvistikom, didaktikom nastave i ostalim znanjima koja se dobijaju na faqltetu?

Glavni problem je u tome sto oni sto su zavrsili kurseve misle da znaju strani jezik, i da im nisu potrebni prevodioci, tumaci... Takva je svijest vecine ljudi.

Da je tako, zasto onda postoje fakulteti na kojima se proucava strani jezik, ako je dovoljan i kurs?
 
E pa drustvo da se i ja oglasim.
Pre svega, negde gore sam procitala da je neko pitao za ETF, mogu vam reci da je izuzetno tezak fax i da treba bas da se ucim (brat mi je na ETF-u)

Ajde reci ti nama lepo koji to fax nije tezak i koji mozes lako da zavrsis, tek onako...
tesko jeste, ne zove se dzabe Extra Tezak Fakultet :D, ali zato kad ga zavrsis na konju si!!! I to kakvom :)
 
a za bezbednost---- juce sam video informator 2007/2008 kod drugarice. Meni se to chini kao jako lep fax(ic). I svi traze vezu za njega, niko ne moze da nauci srpski, sociologiju i psihologiju. :D
Ceo zivot nesto mora da ide preko veze.
 
Ajde reci ti nama lepo koji to fax nije tezak i koji mozes lako da zavrsis, tek onako...
tesko jeste, ne zove se dzabe Extra Tezak Fakultet , ali zato kad ga zavrsis na konju si!!! I to kakvom

Ja se izvinjavam, ne bih da potcenjujem druge fakultete, ali ETF je stvarno jedan od najtezih fakulteta, na to sam mislila, al dobro. Svaki fakultet je tezak definitivno :D
 
a za bezbednost---- juce sam video informator 2007/2008 kod drugarice. Meni se to chini kao jako lep fax(ic). I svi traze vezu za njega, niko ne moze da nauci srpski, sociologiju i psihologiju.
Ceo zivot nesto mora da ide preko veze.

Da li pise u tom informatoru, pitanja za prijemni ili nesto vezano za prijemni odakle uciti, spremati??
I da li zna neko da li je izasao informator za ovu godinu, ako nije kad ce??
Zar se na prijemnom ne polaze SOCIOLOGIJA, PSIHOLOGIJA I EKOLOGIJA, ja tako procitah na njihovom sajtu???
 
Da ,tu si u pravu...:| Moram jos dosta da razmislim o tome.
Ja nisam razmishljala o tome. Mnogo volim ono shto sam upisala, i iako mi je tata rekao da bi on najvishe voleo da upishem pravo ili medicinu, a ne tu opshtu lingvistiq, shta god to bilo :mrgreen: ali je znao da ja sebe ne vidim u tom filmu i eto me sad tu gde sam.
Ne kazhem da ti ne treba da razmislish, treba.
Ali ako volish...
:)
Filoloshki je strashno neorganizovan faqltet, i ako ga upishesh, nerviracje te to shto su ti predavanja iscepkana, shto morash da troshish pare na kafe u rupama izmedju predavanja, jer su suvishe velike da samo izblejish a suvishe male da odesh qcji... dodushe, nekad cjesh morati i po dva-tri puta dnevno da dolazish na fax :roll:. Nerviracje te neobaveshtenost shto studentske sluzhbe, shto sektretara, a shto asistenata i profesora... Nerviracje te kad dobijesh devet a imash bodove za deset, zato shto nastavno osoblje nije obaveshteno da je skala ocenjivanja promenjena pre sedam (!!!) meseci, a pravilnik o tome mozhe da se skine na svakom cjoshq na internetu...

Ali sve je to nishta kad ti ipak odlazish na fax s osmehom jer si upisala ono shto volish, kad se setish da nisi ni na medicini ni na pravima, kad uzhivash dok radish domacji, kad uzhivash na chasu nekih profesora koji su te odushevili na samom pochetq.

Ja se nisam pokajala :)


Glavni problem je u tome sto oni sto su zavrsili kurseve misle da znaju strani jezik, i da im nisu potrebni prevodioci, tumaci... Takva je svijest vecine ljudi.

Da je tako, zasto onda postoje fakulteti na kojima se proucava strani jezik, ako je dovoljan i kurs?

Apsolutno.
 
Evo i ja da kazem koju...ljudi u zivotu mnogo toga vole i ne, ali do ljubavi se ne zivi...moj savet je da upisete ono od cega cete kasnije ziveti! U svakom slucaju, cinjenica je da se vecina ljudi danas bavi poslovima koje ne voli i da od toga zaradjuje, a ono sto zaista voli ostavlja kao hobi...dok se drugi bave totalno necim suprotnim od onoga za sta poseduju diplomu, ali su u manjini...i opet sam toliko zbunjena i uplasena:-? ne znam,procenite sami, ni moja odluka jos uvek nije konacna niti smatram da je najbolja...radi se o privatnom fakultetu manadzmenta za usluzni biznis-Fabus, u Nisu...necu da komentarisem o privatnim i drzavnim, jer sve ima svoje prednosti i mane i to ovde nije tema. Zavrsavam srednju medicinsku, smer kozmeticki tehnicar...divno je baviti se kozmetikom i to mi je jos jedna od varijanti jer sam dobra u tome, ali sam od med. faxa odustala iz razloga sto sam se na praxama nagledala svega i svacega, verujte! U sustini sam svestrana licnost, ali mnogo razmisljam o buducnosti i ne bih zelela da sutra ostanem bez posla ili materjalne sigurnosti. Pra svega, najvise zelim da postanem samostalna! To je moj prioritet i jedino u sta sam sigurna! Tupim mozak kao i svi ostali...:roll: stvarno ne znam sta je najbolje:confused:
 
Ako neshto volish, trudish se da budesh najbolji shto mozhesh biti i da sebi na konto toga osigurash posao i materijalnu sigurnost.

Mislim da se ljudi sa zavrshenim mojim smerom bave svim i svachim. Oni najbolji se bave onim shto su zavrshili, to znam. Prosto.
 
Ja mislim da "koliko jezika znas - toliko vredis", i da se nikad necu pokajati u vezi ucenja bilo kog jezika, ali mislim da je mnogo prakticnije znati jezike, a imati diplomu nekog drugog fakulteta, jer smatram da je priznatije biti npr. pravnik koji govori vise jezika, nego profesor ili prevodilac nekog jezika.
Na fakultetu sigurno sticemo mnooogoooo vece znanje nego na kursevima, ali ja ipak ostajem pri misljenju da je bolja opcija imati diplomu i na kursevima nauciti dovoljno stranog jezika za konverzaciju.

Ja sam definitivno odustala od nemackog, ali nisam nasla drugu opciju... :(
 

Back
Top