Kafana Šta trenutno radiš XIX

Da ne odgovaram pojedinačno.
Hvala svima.
Pio je Prospan skoro tri nedelje jer je iskašljavao. Sad više nema šta, ali je ostao nadražaj na kašalj. Prestala sam da dajem Prospan, a njegova doktorka radi tek u ponedeljak ako bude potrebno da ga vodim. Zato razmišljam o nečemu za smirivanje jer je već malo promukao pošto ga tera da kašlje.
 
Da ne odgovaram pojedinačno.
Hvala svima.
Pio je Prospan skoro tri nedelje jer je iskašljavao. Sad više nema šta, ali je ostao nadražaj na kašalj. Prestala sam da dajem Prospan, a njegova doktorka radi tek u ponedeljak ako bude potrebno da ga vodim. Zato razmišljam o nečemu za smirivanje jer je već malo promukao pošto ga tera da kašlje.
Ono što sam ti pokazala koriste oni moji mali svi i pokazalo se bas dobro za te probleme.
 
  • Podržavam
Reactions: Red
Da ne odgovaram pojedinačno.
Hvala svima.
Pio je Prospan skoro tri nedelje jer je iskašljavao. Sad više nema šta, ali je ostao nadražaj na kašalj. Prestala sam da dajem Prospan, a njegova doktorka radi tek u ponedeljak ako bude potrebno da ga vodim. Zato razmišljam o nečemu za smirivanje jer je već malo promukao pošto ga tera da kašlje.
Јој, Ред, нисам хтела да те плашим, ова моја је кашљала три месеца. Такав је неки вирус био, скоро сва деца тако кад их закачи. Бронхије чисте, нема бактерија, само тај проклети кашаљ, више или мање. Само му јачај имунитет, не знам шта да ти кажем :(
Јави шта вам је рекла докторка, ови наши немају решење...
 
  • Podržavam
Reactions: Red
Da ne odgovaram pojedinačno.
Hvala svima.
Pio je Prospan skoro tri nedelje jer je iskašljavao. Sad više nema šta, ali je ostao nadražaj na kašalj. Prestala sam da dajem Prospan, a njegova doktorka radi tek u ponedeljak ako bude potrebno da ga vodim. Zato razmišljam o nečemu za smirivanje jer je već malo promukao pošto ga tera da kašlje.
To je sad suvi kasalj, nije za one biljke sto rastvaraju sljam tipa slez, bokvica i sl
Za taj nadrazajni, kad golica grlo i dusnik, bas je islanski lisaj, imas sirup i imas pastile za sisanje(isla pastile se zovu)
(sirup smeju deca a za pastile proveri sa apotekarom)
 
  • Podržavam
Reactions: Red
Јој, Ред, нисам хтела да те плашим, ова моја је кашљала три месеца. Такав је неки вирус био, скоро сва деца тако кад их закачи. Бронхије чисте, нема бактерија, само тај проклети кашаљ, више или мање. Само му јачај имунитет, не знам шта да ти кажем :(
Јави шта вам је рекла докторка, ови наши немају решење...
Ume kasalj da traje i po dva tri meseca posle prelezane infekcije, to je normalno
 
Ја сам овде једина немајка :lol:
Ем се не једем због кашља ем очекујем да се и ујутру тушира.
Не знам шта бих ти рекла, није обичан кашаљ. Крене као суви неколико дана, онда продуктивни, искашље све што има и ту би требало да стане. Али не, наставља се у недоглед, свашта ти пада на памет јер предуго траје, а онда схватиш да твоје дете није једино.
И заиста мислим да није нормално.
Ја са својих 55 година нисам имала такав кашаљ, муж није, мала није за 16 година, али ето новине...
 
Видим ја да је докторка мирна, само сам се ја, за промену, успаничила :roll:
A dobro to je normalno da se uplasis, hbg, to ti u opisu posla majke
Ali da znas da nije neobicno da se tako razvlaci, taj suvi, kad golica dusnik....
Ona je velika ona moze isla pastile da sisa, pomazu.
Meni sa astmom kad krene od zaguselja sad zimi od toplana pomazu da manje golica
 
Pa samo neka nastavljaju da se ne vakcinisu....
Vraticemo i polio
Не знам, Метло, мој колега добио туберкулозу, уредно вакцинисан, за шугу нема вакцине.
Лекари сумњају на гардеробу, ко зна како се превози то по контејнерима, какве су наше хигијенске навике, не знам више шта да мислим.
 
Не знам, Метло, мој колега добио туберкулозу, уредно вакцинисан, за шугу нема вакцине.
Лекари сумњају на гардеробу, ко зна како се превози то по контејнерима, какве су наше хигијенске навике, не знам више шта да мислим.
Mnogi na žalost nemaju naviku da operu stvari koje su kupili pre nego što ih obuku. Kao čisto je, novo je i tako, a ono ko zna kad je "proslo" dok je kod nas stiglo. Ne znam da li su gore radnje sa novom odećom koju ko zna sve na sebe navuče ili ona odeca iz sekenhenda. Strasno, ni ne čudi me suda, daleko bilo koleru ćemo dobiti.
 
Da ne odgovaram pojedinačno.
Hvala svima.
Pio je Prospan skoro tri nedelje jer je iskašljavao. Sad više nema šta, ali je ostao nadražaj na kašalj. Prestala sam da dajem Prospan, a njegova doktorka radi tek u ponedeljak ako bude potrebno da ga vodim. Zato razmišljam o nečemu za smirivanje jer je već malo promukao pošto ga tera da kašlje.
Слез за суви кашаљ, боквица за зрео. А чај од зове за плућа. И да гргоће чај од жалфије па пљуне.
 
  • Podržavam
Reactions: Red
Da ne odgovaram pojedinačno.
Hvala svima.
Pio je Prospan skoro tri nedelje jer je iskašljavao. Sad više nema šta, ali je ostao nadražaj na kašalj. Prestala sam da dajem Prospan, a njegova doktorka radi tek u ponedeljak ako bude potrebno da ga vodim. Zato razmišljam o nečemu za smirivanje jer je već malo promukao pošto ga tera da kašlje.
Detence od poznanika je imalo uzasne napade kaslja.
Lijecen berodualom, pulmikortom, dali mu lijek od alergije, sve moguce sirupe i caheve, kreme...znaci sve sta moze da smanji kasalj.
Na kraju nadju nekog starog pedijatra, nije mi bio poznat i covjek izasao uzasno razocaran, pomislio da se pedijatar sali na njihov racun.

Uglavnom, trazio je da prekinu sa lijekovima protiv alergije jer isusuje sluzokozu, da jede dijete hladnu lubenicu (ljeto bilo) jer se sve pastile koje pomazu baziraju na lubenici i da mali jede sladoled.
Sutradan ga je prosao nadrazajni kasalj.
Kasnije mu je od terapije davao samo inhalacije berodualom ili pulmikortom kada je bas alarmantno
 
Sva deca oko nas kašlju mesecima, pa verujem da nije ništa alarmantno. U apoteci mi dali Altiprim da smiri kašalj, mada kaže ako kašlje tipa manje od desetak puta dnevno možda pomogne i čaj i neke bombone, samo da se luči pljuvačka da podmaže. Nudila mi i Levopront, ali nekako mi deluje bolje ovo biljno. Pa videćemo. Grlo ga ne boli, nema temperaturu, normalno se ponaša, ne umara se, sve ok, samo što kašlje.
 
Sva deca oko nas kašlju mesecima, pa verujem da nije ništa alarmantno. U apoteci mi dali Altiprim da smiri kašalj, mada kaže ako kašlje tipa manje od desetak puta dnevno možda pomogne i čaj i neke bombone, samo da se luči pljuvačka da podmaže. Nudila mi i Levopront, ali nekako mi deluje bolje ovo biljno. Pa videćemo. Grlo ga ne boli, nema temperaturu, normalno se ponaša, ne umara se, sve ok, samo što kašlje.
Za smirivanje suvog - beli slez.
Altiprim ima i jagorčevine u sebi ( za iskašljavanje) , ali u manjem procentu pa bi trebalo da je ok.
 
  • Podržavam
Reactions: Red

Back
Top