Kafana Šta trenutno radiš XIX

2010. год. сам кашљала 4 месеца.
Притом сам у то време боравила у три различите државе. Због тога сам искључила алергију.
Болесна била нисам.
На краји сам попила бочицу сирупа Левопронта који је централни блокатор кашља.
Тако је престало.
Та година ми је била јако стресна и претпостављам да је кашаљ био психосоматски.
Levopront je zakon :ok:
ja sam sa drugom koronom kasljala kao magarac taj suvi kasalj dugo, on mi bas skratio muke
Nego ne znam kako ide za decu, smeju li, nije bas pametno da kupe na svoju ruku to, sigirnije da uzmu nesto biljno kad vec kupuju napamet (pricam za red i ostale koji se ovde zale na kasalj kod dece)

Да, постоје таква и око се врло лако прилагођава, за разлику од бифокалних класичних.
Мени је др рекла да размислим о томе кад следећи пут мењам стакла, јер ја носим 2 пара наочара, мало сам се сморила. Али, бифокална нисам хтела, ретко ко се прилагоди.
Видећу колико ће мене коштати, јер ја имам сферу, па неке заштите, па фото греј :roll:
Kako misliš retko ko se prilagodi na bifokalna? Ja ih nikada nisam nosila, sa običnih sam prešla na multifokalna, ali znam baš dosta ljudi koji nose bifokalna sa crtom, i nose ih. Neko se kraće prilagođavao, neko duže, ali su se prilagodili, i nose ih bez problema.

Koštaju još više nego ova moja. Ne bi ja sočiva nema šanse, ne volim da petljam oko očiju.
Multifokalna koštaju od 12 000 naviše. Ne znam koliko koštaju bifoklna.
Tebi sočiva ne bi rešila problem, morala bi da imaš uz njih jedne naočare, jer imaš dve dioptrije. Ja sada imam naočare sa kojima čitam, jer sa sočivima vidim daleko i srednju daljinu. Blizu ne vidim.

Levopront je zakon :ok:
ja sam sa drugom koronom kasljala kao magarac taj suvi kasalj dugo, on mi bas skratio muke
Nego ne znam kako ide za decu, smeju li, nije bas pametno da kupe na svoju ruku to, sigirnije da uzmu nesto biljno kad vec kupuju napamet (pricam za red i ostale koji se ovde zale na kasalj kod dece)
Не, он је за одрасле али има формула и за децу. Мора педијатар да препише.

Да, постоје таква и око се врло лако прилагођава, за разлику од бифокалних класичних.
Мени је др рекла да размислим о томе кад следећи пут мењам стакла, јер ја носим 2 пара наочара, мало сам се сморила. Али, бифокална нисам хтела, ретко ко се прилагоди.
Видећу колико ће мене коштати, јер ја имам сферу, па неке заштите, па фото греј :roll:
Da, cena pokriva te neke zaštite protiv plavog svetla i svega nečega + foto braun.
Živela kreditna kartica.

Kad pomenuste coroskope, kolega se zezne uzme ta neka stakla sa filterima za plavo svetlo i ko zna sta jos
Pa ih lepo stavio i krenuo da razvija slike
Posle par dana ukapirao da je totalno pogresno razvio :rotf:
Ne vidis tacno boje na ekranu, sto jeste korisno kad citas i pises, al nije za rad sa bojama
Pa trcao ponovo kod opticara da menja stakla :rotf:

Multifokalna koštaju od 12 000 naviše. Ne znam koliko koštaju bifoklna.
Tebi sočiva ne bi rešila problem, morala bi da imaš uz njih jedne naočare, jer imaš dve dioptrije. Ja sada imam naočare sa kojima čitam, jer sa sočivima vidim daleko i srednju daljinu. Blizu ne vidim.
Pa da, mnogo su skupa jer će cena po staklu. Ova moja su 7200 jedno, sa crnom, bez crte oko 20.000...kad mi je rekla cenu par minuta sam je gledala kao u šoku.

Kako misliš retko ko se prilagodi na bifokalna? Ja ih nikada nisam nosila, sa običnih sam prešla na multifokalna, ali znam baš dosta ljudi koji nose bifokalna sa crtom, i nose ih. Neko se kraće prilagođavao, neko duže, ali su se prilagodili, i nose ih bez problema.
Моја др није могла, сестра није, колегиница није. Знам само једну особу која их носи без проблема.

Изгледа да ми је окружење такво принцезасто :lol:
Nisam ni ja mogla da se naviknem, skoro 300 e sam ih platila i evo stoje u činiji na stolu.
Kako koraknem tako vrat da polomim, ni po kući nije pomagalo, a plus s njima ne možeš
da gledaš tv iz kreveta, na to me dr upozorila kad sam ih uzela i ja joj nisam verovala. I
nisam princeza. :zplez:
p.s. Uzela u Diopti pre nekih 11 godina.

Nisam ni ja mogla da se naviknem, skoro 300 e sam ih platila i evo stoje u činiji na stolu.
Kako koraknem tako vrat da polomim, ni po kući nije pomagalo, a plus s njima ne možeš
da gledaš tv iz kreveta, na to me dr upozorila kad sam ih uzela i ja joj nisam verovala. I
nisam princeza. :zplez:
p.s. Uzela u Diopti pre nekih 11 godina.
Добро је, ја рекох до мог окружења је :lol:

Screenshot_20231209_191237_Samsung Internet.jpg
Je li gledao neko?

Као и за морбиле.
Ништа чудно да се вакцинисано дете разболи.
То се мени десило па сам запечатила имунитет. Сад имам Ат за извоз.
Исто би било и без вакцине.
А овај сад велики кашаљ о ком причају, раније никад није ни био тестиран. Него се неко одјњдном досетио.
Иначе, колегиницина мала га је сад имала и цео разред вакцинисане деце. И колегиница и муж јој. :lol:
Ne znam bas nikog mladjeg da je prelezao morbile. Samo price starije generacije o zarazi tokom djetinjstva.
Vidim da ima u vrticu vakcinisane djece i od varicele i oni nisu dobili boginjice. Zato sam te onda pitala oko zostera, gledam ima li neka realna prednost vakcinacije, mimo beizostajanja iz kolektiva.

Pravi se dosta nezdrava atmosfera nepovjerenja i razdora.
Ali je meni zanimljiv ugao gledanja. Kako sve moze biti a ne mora.
Kaze nama pedijatar kako je najveci problem vrtic i da nije toga djeca bi bila kao dren zdrava. Evo za vrijeme korone, nama su cekaonice bile prazne. Sva djeca zdrava. I tacno, nista nije slagala.
Slusam ljekara uz instituta za majku i dijete, kaze, izolacija tokom korone je bila najveci problem. Djeca se dug period nisu izlagala virusima i odjednom kada su svi krenuli oni imaju problem sa vrlo teskim oblicima upala i infekcija. Ista stvar, dosta drugaciji zakljucak.

Back