Šta trenutno čitate - utisci i preporuke II

Код женског раја - Емил Зола
Узео код уличног продавца пре неки месец пет или шест Золиних књига за ситну кинту и сад редом читуцкам. Прво Жерминал, па даље. Читао сам нешто и раније. Није ми Зола омиљени, али није ни лош...
 
Susreti sa izuzetnim ljudima, Gurđijev
Gurđijev je zanimljiv lik i upoznao je dosta zanimljivih likova u životu. A relativno lepo i piše. Međutim, neke navodne parapsihološke i natprirodne događaje koje navodi kod mene izazivaju ozbiljnu sumnju. S druge strane, neki saveti koje prenosi a koje je dobio od različitih mudrih ljudi kroz život zavređuju pažnju. Videćemo kako je u nastavku knjige, ako ima šta posebno zanimljivo pišem.
 
Pročitao trilogiju Igre gladi.. onako,nije loša ideja,ali malo tanka izvedba
Takođe i Tinker,tailor,soldier,spy Džona Le Karea,po treći,četvrti put,ali prvi put na srpskom 🙂
Triloogija igre gladi se vodi kao decja literatura bdw. Ne znam, mozda i nije lose...Film je onako, nije los toliko...Ali za knjige ne znam....
 
Прочитах јако добар кримић Загонетка треће миље од Колина Декстера. Он је аутор серијала о инспектору Морсу.
Овде имамо комплексан заплет који сеже дубоко у борбе Другог светског рата и тиче се три брата и још понеког. Универзитеска атмосфера уштогљеног Оксфорда је такође добро приказана.
Књигу сам узео из библиотеке тако што сам случајно налетео на полици а планирам сутра узмем први роман из серијала.
 
Uzeh is biblioteke knjigu koju dve novele Alberta Moravije ("Maskarada, "Bracna ljubav"). Ovo su nesto manje poznata Moravijina dela. U prvom imamo spletke oko predsednika jedne karipske drzave. U drugom opis bracnog zivota iz ugla jednog muza koji voli svoju zenu ali su mu neke stvari kod nje cudne. Oba dela odisu Moravijinim stilom samo nisu mozda toliko znacajna u odnosu na neke druge teme kojima se bavio.
 
Davidova lista - David Menaš

Istinita prica, teška tema ali divna knjiga, pozitivne energije. Preporucujem

19-09-11-davidova_lista-david_menas_v.jpg
 

Back
Top