Šta tražite u drugima

Zelena milja

Iskusan
Poruka
5.642
Koliko ste samokritični ?Koliko strogi prema sebi i drugima ?Šta je to šta tražite u drugoj osobi,bilo da je reč o emotivnoj ili prijateljskoj vezi ?Da li krećete od sebe i osobina koje posedujete ili vas privlači suprotnost ?
Naposletku ,svi imamo nešto šta želimo (neki ideal ),može li nam taj neko nadomestiti tu prazninu ?Može li nas navesti da budemo bolji ili bar ispravimo sopstvene negativnosti ?

Tema se odnosi na sve vrste odnosa.
 
Koliko ste samokritični ?Koliko strogi prema sebi i drugima ?Šta je to šta tražite u drugoj osobi,bilo da je reč o emotivnoj ili prijateljskoj vezi ?Da li krećete od sebe i osobina koje posedujete ili vas privlači suprotnost ?
Naposletku ,svi imamo nešto šta želimo (neki ideal ),može li nam taj neko nadomestiti tu prazninu ?Može li nas navesti da budemo bolji ili bar ispravimo sopstvene negativnosti ?

Tema se odnosi na sve vrste odnosa.
Pamtim samo one sa kojima sam se povezala na neki nacin.razumela.
 
Koliko ste samokritični ?Koliko strogi prema sebi i drugima ?Šta je to šta tražite u drugoj osobi,bilo da je reč o emotivnoj ili prijateljskoj vezi ?Da li krećete od sebe i osobina koje posedujete ili vas privlači suprotnost ?
Naposletku ,svi imamo nešto šta želimo (neki ideal ),može li nam taj neko nadomestiti tu prazninu ?Može li nas navesti da budemo bolji ili bar ispravimo sopstvene negativnosti ?

Tema se odnosi na sve vrste odnosa.

Gravitiram ka ljudima kojima nisam posebno slicna.

Odgovaraju mi jaki, direktni, tvrdoglavi, oni koji nesto malo kao razmisle pa brzo preseku.
Mahom su opozitnih profesija a slicnog vaspitanja.

Imam potrebu da se vezem za neku osobu iako sam sama po prirodi vrlo nestalna. Kroz masu bih da prodjem tiho ali vezujem se u svakoj sferi zivota za jednog coveka koji mi daje sigurnost i toj osobi postajem jako lojalna. Imam svoju prodavacicu, pekara, lekara, zubara i mahom izgradim odnos da nista okolo nije vazno. Uvek jedan na jedan.
Pogubljena sam bez tih veza.

Najmladje dete u familiji, po par godina mladja od najmladjih, pa je mozda povezano i sa tim da su me vise mazili a manje pitali. Vazda sam se krila i provirivala iza nekog koga sam videla kao jaceg i stabilnijeg.
Koliko je to realno dodje drugo pitanje ali meni je potrebno da bih bila mirna. On zna. Ona mi je rekla.
 
По природи сам пуно самокритичан, али пошто сам искуством научио да је то много више штетно а није толико корисно, пуно се трудим да такав не будем, и надам се да ми успева у томе. То само лепо звучи. Строг сам, нажалост, и даље, према себи и другима. Од других тражим пажњу, прихватање и љубав. У неким стварима, у којима не би било неразумевања због супротности, привлачи ме супротност, у осталим стварима сличност, није неко правило. Други могу надоместити нашу празнину, али питање је да ли ћемо упознати такве и стећи блискост с њима. Прво што тражим је неосуђивање и прихватање.
 
Koliko ste samokritični ?Koliko strogi prema sebi i drugima ?Šta je to šta tražite u drugoj osobi,bilo da je reč o emotivnoj ili prijateljskoj vezi ?Da li krećete od sebe i osobina koje posedujete ili vas privlači suprotnost ?
Naposletku ,svi imamo nešto šta želimo (neki ideal ),može li nam taj neko nadomestiti tu prazninu ?Može li nas navesti da budemo bolji ili bar ispravimo sopstvene negativnosti ?

Tema se odnosi na sve vrste odnosa.
Строг према себи, не толико према другима
 
Lojalnost. Pouzdanost.
FB_IMG_16921812013691709.jpg
 
Jednom sam čula rečenicu "Za brak biraj čoveka sa kojim bi išla u rat" . I što sam starija sve je bolje razumem.
Iz ovog ugla mogu da kažem da ni sa 30 nisam znala šta zaista očekujem od muškarca, nego se random zaljubim bez ikakvog kriterijuma.
A onda sam se udala.... :D
Obično sam ja bila ta koja "nosi" vezu, koja je bila oslonac, pouzdana, stabilna, sigurna. Vremenom mi je postalo potrebno da neko drugi bude sve to.
Msm, mogu ja...samo NEĆU više.
 
Koliko ste samokritični ?Koliko strogi prema sebi i drugima ?Šta je to šta tražite u drugoj osobi,bilo da je reč o emotivnoj ili prijateljskoj vezi ?Da li krećete od sebe i osobina koje posedujete ili vas privlači suprotnost ?
Naposletku ,svi imamo nešto šta želimo (neki ideal ),može li nam taj neko nadomestiti tu prazninu ?Može li nas navesti da budemo bolji ili bar ispravimo sopstvene negativnosti ?

Tema se odnosi na sve vrste odnosa.
Мислим да сам самокритична и да оно што замерам другима не толеришем ни код себе и мени баш блиских људи. Нисам у фазону да своме гледам кроз прсте а туђе строго испрозивам. Сматрам себе добронамерном ма како оштра некада била- оно што критикујем код свог детета примећујем и код туђих. Ако ћутим, игноришем, не примећујем значи да сам равнодушна, да ми није стало. Не правим се мртва, него заиста ни не видим.
Очекујем да делимо систем вредности, не могу примити близу себе људе са којима суштински нисам сагласна око битних ствари, сржи филозофије живота. Најближи су ми они за које унапред знам какве ће одлуке донети по себе или околину када су кључне ствари у питању, када ће подићи глас, када ће се испрсити. То нису људи који чекају да виде како се нешто одвија, како ће на њих лично утицати... него иступе па ко пуковник а ко покојник. Не волим кукавице и оне који својим поступцима, личним примером не стоје иза својих речи. Очекујем и да ме ухвате за рамена и протресу ако постанем малодушна, очекујем ”шамар” отрежњења.

Не мислим да нам ико може попунити празнину, морамо бити искрени са собом и радити на себи да се она испуни. Код себе примећујем нетрпељивост према татиним принцезама, можда баш зато што ја ту врсту заштите нисам имала. Нервирају ме та пренемагања, глума како нешто не можеш јер те мрзи а има ко ће за тебе. Уместо да кажем- Види, дивно, како је тетоши. Ја је одмах посматрам као неспособну. То је најизраженија негативност које сам свесна и покушавам је контролисати.
 
kad svi drugi nisu normalni samo ti jesi
zapitaj se ko gresi
То што неко чини већину не мора да значи и да је та већина у праву, људи су по природи ирационални и чопоративни. Ако је неки појединац сматрао да нису у реду злочини које је правила већина у 2. светском рату можда је и био у праву иако је био усамљени појединац.
 

Back
Top