Šta poneti, jesti i pojesti za doručak na poslu?

Pinocchio

Elita
Moderator
Poruka
15.611
Više ideja nemam.

Jela sam dugo ovsene pahuljice (sa dodatkom lana, čia... tandara mandara, cimet, banana ili neko drugo voće) ali mi više ne prijaju jer me nadimaju i počele su da mi smetaju.

Pekara ni slučajno. Sendviče ne mogu, zgadili su mi se. Palo mi je na um da pravim kajganu ujutro (sa povrćem) i ponesem ali ne znam na šta bi ličila.

Dajte neke ideje. Najbolje nešto što mogu da napravim veče ranije.

Palenta je super ali ne mogu svaki dan.
 
Probala ali retko jedem hranu iz konzerve i meni treba barem 2 :mrgreen: jer tu tunjevine najmanje ima pa me onaj kukuruz i pasulj više zamaja nego što me zasiti.

Hm, jedino onaj Vitalis (ili kako se već zove, nešto na "V") hlebić pa med sa koprivom npr. da smućkam.
Vitas hleb!
Može i Tonus.
Tostiran.
Odličan sa maslacem i ajvarom.
 
Više ideja nemam.

Jela sam dugo ovsene pahuljice (sa dodatkom lana, čia... tandara mandara, cimet, banana ili neko drugo voće) ali mi više ne prijaju jer me nadimaju i počele su da mi smetaju.

Pekara ni slučajno. Sendviče ne mogu, zgadili su mi se. Palo mi je na um da pravim kajganu ujutro (sa povrćem) i ponesem ali ne znam na šta bi ličila.

Dajte neke ideje. Najbolje nešto što mogu da napravim veče ranije.

Palenta je super ali ne mogu svaki dan.
Recimo Ruski sendvić? Sigurno ti se neće zgadit.
 
Više ideja nemam.

Jela sam dugo ovsene pahuljice (sa dodatkom lana, čia... tandara mandara, cimet, banana ili neko drugo voće) ali mi više ne prijaju jer me nadimaju i počele su da mi smetaju.

Pekara ni slučajno. Sendviče ne mogu, zgadili su mi se. Palo mi je na um da pravim kajganu ujutro (sa povrćem) i ponesem ali ne znam na šta bi ličila.

Dajte neke ideje. Najbolje nešto što mogu da napravim veče ranije.

Palenta je super ali ne mogu svaki dan.
OuzoPilavaslimitededition.jpg
 
Хељдину кашу. Можеш и да је умешаш са киселим млеком или грчким јогуртом, као и да додаш неко воће, нпр. банане...
А ево и како се спрема:

50 g heljde, sirove ili pečene (sirova je zdravija, pečena ima malo lepši ukus)
150 ml vode (uvek tri puta više vode od količine heljde)
samo prstohvat soli

Heljdu preliti sa 150 ml vode i ostaviti da odstoji, minimum pola sata, maksimum 12 sati. Zatim procediti, dobro isprati. Vratiti u šerpu i naliti sa 100 ml vode, dodati so, kuvati dok ne provri pa smanjiti vatru i kuvati još nekoliko minuta, bez mešanja, dok vode ne uvri.
 
Gde ima i zašto ne kod nas?
Хељдину кашу. Можеш и да је умешаш са киселим млеком или грчким јогуртом, као и да додаш неко воће, нпр. банане...
А ево и како се спрема:

50 g heljde, sirove ili pečene (sirova je zdravija, pečena ima malo lepši ukus)
150 ml vode (uvek tri puta više vode od količine heljde)
samo prstohvat soli

Heljdu preliti sa 150 ml vode i ostaviti da odstoji, minimum pola sata, maksimum 12 sati. Zatim procediti, dobro isprati. Vratiti u šerpu i naliti sa 100 ml vode, dodati so, kuvati dok ne provri pa smanjiti vatru i kuvati još nekoliko minuta, bez mešanja, dok vode ne uvri.
Probala bih ali mi nešto žitarice smetaju pa bih da napravim pauzu. :(
 

Back
Top