sta OVO govori o SPC???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obersturmfuehrer:
covek je prekrsio zapovesti koje bi trebalo da postuje, a onda ga salju u sledecu crkvu?
znaci neko ko krsi svoje sopstvene zakone treba tim zakonima da uci nekoga???
to je licemerje do yaya...

Ја сам ти већ лепо написао да са овим стварима БЛАГЕ ВЕЗЕ НЕМАШ а настављаш да лупеташ.

Прочитај још једном пажљиво шта је одлучио
Црквени суд - па ћеш схватити да тај поп више нема шта да тражи у
СПЦ, мислим схватићеш ако си писмен, али изгледа да ниси.


Питај, ако ти нешто није јасно !
 
Inače, sećam se kad sam bio moderator politike, ja sam zatvaro ovakve teme.
Prvo organizacija rada verskih ustanova (SPC, Baptisti, Evangelisti, Katolici, Stražari, Jehove) se nas ne dotiču.
Oni koji tvrde da se ne sme upirati prstom u one koji svuda upiru prstom kroz tu neku priču svoju - greše.
A onaj koji je postavio ovu temu na pdf Politika - takodje greši.
Tema je za Dom i Porodica jer se priča o muškarcu koji tuče ženu a pritom je u SPC.
 
eremita:
Ја сам ти већ лепо написао да са овим стварима БЛАГЕ ВЕЗЕ НЕМАШ а настављаш да лупеташ.

Прочитај још једном пажљиво шта је одлучио
Црквени суд - па ћеш схватити да тај поп више нема шта да тражи у
СПЦ, мислим схватићеш ако си писмен, али изгледа да ниси.


Питај, ако ти нешто није јасно !

I Jehovini svedoci imaju svoj sud.
Treba se čuvati verskih sudova...
 
Zilot cacanski:
@marlon Pa ne,to j može da pokvari saradnju u parohiji,tal,itd.
Bolje opet ženu

pa ja ti postavio primer kako je isto to u svetu, ako ne i gore... moramo na razvijene da se ugledamo, na koga cemo inače.

svi to znaju sta se radi i se prave ludi i kad kao onaj pastor napusti polozaj kao satro se priseca kroz maglu sta je radio. popovi voleli ih ili ne su ljudi kao svi, znači imaš kolerika i flegmatika.
 
Iron Lord:
Josip je donekle odvojio crkvu od naroda. Najverniji komunisti nisu išli ni po slavski kolač. Drugi su opet redovno išli kako na misu tako po vodicu ali da "svet ne vidi". To nije bitno. Bitno je da je sam imao strah od više sile i to je jednom svom saradniku i rekao prekidajući neumesnu šalu. Pred karj života je pozvao katoličkog sveštenika da mu okaje svoje grehe. Katolički sveštenik je tragično poginuo u saobraćajnoj nesreći u Nemačkoj dok je prelazio ulicu.


Па колико могу да прочитам како пишеш и шта радиш - ТАКО ЋЕШ И ТИ КАО БРОЗ... идеш његовим стопама
:lol: :lol: :lol:
 
eremita:
Па колико могу да прочитам како пишеш и шта радиш - ТАКО ЋЕШ И ТИ КАО БРОЗ... идеш његовим стопама
:lol: :lol: :lol:

Tebe ću pozvati da okajem grehe kad ostim da mi je vreme. Ne brineš ništa. Pazi kako prelaziš ulicu posle :twisted:

Ovde sam u statusu komentatora učesnika pa lupetam šta hoću.
Ne vezuje me urednička funkcija.
Recimo Ober mora da pazi na svom delu ali ovde može da pušta mašti na volju.

Nisam smenjen jer smena zahteva novu osobu na upražnjeno mesto. Kažu - niko nije lud.
 
Zilot cacanski:
Iron ,izvini što pitam jesi li napredovao ili si smenjen?

Па напредовао је, наравно, шта си мислио да је овде укинута негативна селекција... :lol: :lol: :lol: .....али ипак не може да се одвоји са ових
расправа, мало-мало па ето ти њега......хехехе......
 
Kako glupa i zlonamerna tema...
Ja nisam vernik ali ne znam shta je Ober ochekivao da crkva uradi...ma sve su vec pre mene rekli.
Razumeo bih da je crkva preko mlacenja zene preshla pa da se kritikuje ali etiketrati celu organizaciju zbog ponashanja pojedinca koje je sankcionisano je u najmanju ruku smeshno ako ne zlonamerno.Ni pandure ne izbacuju iz sluzbe jer mate zene,a kod njih je to mnogo rasprostranjenija "praksa"kako ovde tako i na zapadu.Ako se na sudu dokaze da je kriv Pop treba da odgovara po zakonu,sve ostalo je samo lichna neobjektivna averzija postavljacha teme spram SPC.
 
Iron Lord:
Pre filmadžija definitivno idu novinari i advokati.

ne bih rekao.... advokati su varalice ali ne i kvarni do srži. novinari su u najvecem broju slucajeva glupaci tako da ta teorija ne pije vodu. :)

sto se tica toga da niko nije lud da bude mod... evo ponudite rajzeru, dzeriju, streli, alergicnoj... bas me zanima kakav bi bio ishod.
 
Enfroz2891.:
Kako glupa i zlonamerna tema...
Ja nisam vernik ali ne znam shta je Ober ochekivao da crkva uradi...ma sve su vec pre mene rekli.
Razumeo bih da je crkva preko mlacenja zene preshla pa da se kritikuje ali etiketrati celu organizaciju zbog ponashanja pojedinca koje je sankcionisano je u najmanju ruku smeshno ako ne zlonamerno.Ni pandure ne izbacuju iz sluzbe jer mate zene,a kod njih je to mnogo rasprostranjenija "praksa"kako ovde tako i na zapadu.Ako se na sudu dokaze da je kriv Pop treba da odgovara po zakonu,sve ostalo je samo lichna neobjektivna averzija postavljacha teme spram SPC.

Problem je što ima često ispada različitih karaktera i svi viču da je to izmišljeno i tendenciozno.
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3936904&postcount=48
PLUS KAMENOVANJE GEJOVA PO ULICI A IŠLI SAMI DA GLEDAJU DOOPETA!

Opet svi vrište kada neko samo zazvoni na vrata da kaže da ga je poslao svevišnji da mu se udeli koja kinta a pritom nije u SPC.

Problem je u glavi.
 
@ Ober

Теби човек мора све да црта, очигледно:

1. Црквени суд Епархије шабачке одузео је парохијску службу свештенику Богдану Симанићу (што значи да не може више ни на једна врата својих
досадашњих парохијана да закуца - тј. остаје без средстава за живот)

2. Поред парохије, свештенику Богдану Симанићу одузето је и право да живи у црквеном стану у улици Цара Душана у Шапцу..(значи избачен је из парохијског
стана на улицу)

3. СПЦ му убудуће неће плаћати социјално и пензионо осигурање.

4. Како сазнајемо, биће премештен у једно село код Лознице, где ће моћи да служи само у цркви. (што значи да можеш бити потпуно сигуран да тај поп сигурно после оних напред изложених казни неће служити ни у цркви код Лознице, јер пише ДА ЋЕ МОЋИ, што сигурно ако нема парохију подразумева да треба да добије од надлежног свештеника и благослов за то)......


5. „Одлука Епархијског суда донета је на основу извештаја полиције и Опште болнице. Црквени суд ће пратити поступак, који је због кривичног дела насиље у породици покренут против Симанића пред Општинским судом у Шапцу, и уколико буде утврђена његова одговорност, предузеће даље мере и покренути кривични поступак у својој надлежности”, каже се у саопштењу за јавност Информативне службе Епархије шабачке.

ДаклеМ, свако нормалан може закључити да је он жестоко кажњен, и да ће бити још горе кажњен ако државни суд утврди и његову кривичну одговорност (а то ће сигурно бити тако)...

И ПИТАМ ШТА БИ ЈОШ ХТЕО - ДА ГА НАТАКНУ НА КОЛАЦ ??????? :evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top