sta OVO govori o SPC???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
prc mileva od teme... aj sad malo za obera da se obrazuje kako se to radi u razvijenom svetu. što bi se reklo pastor crkve st. virgil je rekao da je otprilike voleo da popije i da lema zenu smene pa na uštap. sem toga igaro se pedofilije sa svojom decom ali kaže da mu se malo magli kad se priseća....

http://www.bishop-accountability.org/news2006/01_02/2006_02_10_Wright_PriestAdmits.htm

ako treba ober, ima toga koliko ti duša želi. ima i katoličkih popova koji su bili masovne ubice kao cuveni hans schmidt.... da ne kvarim ovako lep i sunčan dan u divnom beogradu i prelepoj srbiji.
 
Jerry Ropero:
ovo je jos jedna tema gde ateisti , antihristi i nevernici cekaju neki nemili dogadjaj vezan za SPC da na nju izbace sve svoje fekalije.

to pljuvanje po SPC im je opravdanje za njihov bezboznicki nacin zivota . sta drugo i ocekivati od ********* sa novog beograda.

Mladiću,tvoj ton i vaspitanje i duh su isti kao i ovih mladih neprosvećenih ljudi,što dokazuje da nemaš lekara za svoju dušu i naslućuješ istinu ali je ne prepoznaješ...braniš zlo misleći da činiš dobro....
 
MalaKosava:
..........bogme je Josip bio u pravu....odvojio je crkvu od politike........znas ja mislio da samo tu kod nasih katolickih ima..gadosti..(mislim na prodfiliju) ...a ima tamo kod Vas i jos "dodatka"....bit ce da je ipak bolje da se svecenici/svestenici ne zene...kontas

Josip je donekle odvojio crkvu od naroda. Najverniji komunisti nisu išli ni po slavski kolač. Drugi su opet redovno išli kako na misu tako po vodicu ali da "svet ne vidi". To nije bitno. Bitno je da je sam imao strah od više sile i to je jednom svom saradniku i rekao prekidajući neumesnu šalu. Pred karj života je pozvao katoličkog sveštenika da mu okaje svoje grehe. Katolički sveštenik je tragično poginuo u saobraćajnoj nesreći u Nemačkoj dok je prelazio ulicu.
 
nije ok, i ako neko to uradi goni se kao i svako drugo civilno lice, plus ovaj svestenik je kaznjen i od strane svoje crkve najstrozijom kaznom i ja ne znam sta ti vise ocekujes? Da ga nabiju na kolac ? Jel bi tad bio srecan?

I kakvo moralno ili bilo kakvo drugo pravo, ti kao bezboznik imas da trazis bilo cije iskljucenje iz crkve , ciji ne samo da nisi clan, vec protiv koje se i boris?

Pa eto kad crkva ni tebe kao bezboznika nije anatemisala i iskljucila ne znam zasto bi i ovog popa. Greh je svaciji.

Sto rekao gospod Isus Hrist ljudima koji su se skupili da kamenuju bludnicu:

Ko je medju vama bez greha, nek najpre baci kamen na nju

Tako i ti Oberu. Ako si bezgresan baci kamen prvi na ovog popa. Ali ja ipak sve mislim da si mnogo gresniji od njega stoga nemas bilo kakvo pravo da "trazis pravdu" .

Evo za tebe par citata iz Biblije:

1 Ne sudite da vam se ne sudi;


Jezek. 16:52, Lk. 6:37, Rim. 2:1, 1 Kor. 4:3, Jak. 4:11

2 Jer kakvim sudom sudite, onakvim će vam suditi; i kakvom merom merite, onakvom će vam se meriti.


Jer. 34:17, Jezek. 24:8, Mk. 4:24, Lk. 6:38

3 A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš?


Lk. 6:41

4 Ili, kako možeš reći bratu svom: Stani da ti izvadim trun iz oka tvog; a eto brvno u oku tvom?

5 Licemere! Izvadi najpre brvno iz oka svog, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svog.
 
„Одлука Епархијског суда донета је на основу извештаја полиције и Опште болнице. Црквени суд ће пратити поступак, који је због кривичног дела насиље у породици покренут против Симанића пред Општинским судом у Шапцу, и уколико буде утврђена његова одговорност, предузеће даље мере и покренути кривични поступак у својој надлежности”, каже се у саопштењу за јавност Информативне службе Епархије шабачке.
Šta ovde nije jasno? Eparhijski sud je izrekao najtežu kaznu ali ako svetovni sud utvrdi odgovornost preduzeće se dalje mere u okviru nadležnosti Crkve.
Obere pre nego što ospeš mogo bi pažljivo da pročitaš tekst koji postuješ. Pozz
 
Stvarno glupa tema. To sto taj pop lesi zenu je njihova privatna stvar.Ta zena neka ode u policiju i prijavi ga pa ce zakon da deluje. To ti je isto kjao i da si napisao STA OVO GOVORI O SRPSKOJ POLICIJI,VOJSCI,ZDRAVSTVU,SKOLSTVU..... posto i u tim oblastima 100% imas onih koji biju svoje zene.
 
Iron Lord:
Josip je donekle odvojio crkvu od naroda. Najverniji komunisti nisu išli ni po slavski kolač. Drugi su opet redovno išli kako na misu tako po vodicu ali da "svet ne vidi". To nije bitno. Bitno je da je sam imao strah od više sile i to je jednom svom saradniku i rekao prekidajući neumesnu šalu. Pred karj života je pozvao katoličkog sveštenika da mu okaje svoje grehe. Katolički sveštenik je tragično poginuo u saobraćajnoj nesreći u Nemačkoj dok je prelazio ulicu.

a zadnje reči su mu bile... ovo neka teorija zavere kolega?
 
Zilot cacanski:
Mislim da ljudi koji su ne verujući,ustvari stado božije koje treba Hrista...te su njihovi komentari ako su dobronamerni,a ovaj jeste, jer je brata sablaznila popova bjesijada,nasušna potreba....

Ма шта ми наприча, зилоте. Теби би било паметније да добро прочиташ и запамтиш, пре него што наставиш да пишеш овакве небулозе, следеће:

1. Правило 70 Светих апостола,
Правило 1О. и 11. Шестог Васељенског сабора трулског, и
Правило 1. Четвртог Васељенског сабора
 
Obersturmfuehrer:
http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=22779

znaci, sta je bre ovo???
pop izmlati zenu i posalje je u bolnicu, a SPC ga premesti u selo da sluzi u crkvi? sa ce tamo da radi, da otvori skolu borilackih vestina i "kako smiriti bezobraznu zenu?"

Kolega srećno ti bilo! :lol:
http://forum.krstarica.com/threads/141022

Zilot cacanski:
Mislim da ljudi koji su ne verujući,ustvari stado božije koje treba Hrista...te su njihovi komentari ako su dobronamerni,a ovaj jeste, jer je brata sablaznila popova bjesijada,nasušna potreba....

Jes, još kad bi odgovorio onom što te napičio intelektualno rado bih pročitao komentar

Duh Sekire:
А тему би требало затворити или пребацити на Женски кутак или не знам где већ... Религију су затворили.

Sem ako nije reč o spašavanju Kosova (ili bar crkvene imovine)

Jerry Ropero:
ovo je jos jedna tema gde ateisti , antihristi i nevernici cekaju neki nemili dogadjaj vezan za SPC da na nju izbace sve svoje fekalije.

to pljuvanje po SPC im je opravdanje za njihov bezboznicki nacin zivota . sta drugo i ocekivati od ********* sa novog beograda.

Što je više kleveta i laži to je nama SPC miliji i draži.

E sad, nije sve tako crno. U Novom pazaru islamski propovednik je prekršio Kuran pa nikom ništa. Da je negde drugde možda bi ga ražalovali ali pošto je ovo Srbija onda Hrišćanstvo i Islam imaju druga pravila.

Naime, prema Kuranu, onaj koji se razvede od žene mora da uzme takodje razvedenu ili udovicu te još siromašnu. Sad on je uzeo mladu piletinu jer je ugodnije i tako ...
 
eremita:
Ма шта ми наприча, зилоте. Теби би било паметније да добро прочиташ и запамтиш, пре него што наставиш да пишеш овакве небулозе, следеће:

1. Правило 70 Светих апостола,
Правило 1О. и 11. Шестог Васељенског сабора трулског, и
Правило 1. Четвртог Васељенског сабора

A jel po Markovom jevandjelju?
 
aj malo da se smejemo.....




An imam who wrote a book on how to beat your wife without leaving marks on her body has been ordered by a judge in Spain to study the country's constitution.
The judge told Mohamed Kamal Mustafa, imam of a mosque in the southern resort of Fuengirola, to spend six months studying three articles of the constitution and the universal declaration of human rights.

Mr. Mustafa was sentenced to 15 months in jail and fined about $2,600 last year after being found guilty of inciting violence against women.

A judge released him after 22 days in jail on the condition that he undertake a re-education course.

:):):)
 
nj@nj@:
Šta ovde nije jasno? Eparhijski sud je izrekao najtežu kaznu ali ako svetovni sud utvrdi odgovornost preduzeće se dalje mere u okviru nadležnosti Crkve.
Obere pre nego što ospeš mogo bi pažljivo da pročitaš tekst koji postuješ. Pozz

covek je prekrsio zapovesti koje bi trebalo da postuje, a onda ga salju u sledecu crkvu?
znaci neko ko krsi svoje sopstvene zakone treba tim zakonima da uci nekoga???
to je licemerje do yaya...
 
Obersturmfuehrer:
o evo i djerija...
jel i tebi isto ok premlacivanje zena?

ajde, hocu komentar na TO, a ne na mene i na napade na SPC...

Ти мораш да схватиш да се СПЦ битно разликује од твојих партијских састанака, шта си ти сада очекивао од нас, да присуствујемо твом безбожничком мантрању или да се изјашњавамо у фазону "самокритике"... глупости, СПЦ је све рекла, и сваки нормалан верник нема томе више ни шта да дода ни да одузме.

А ако си мислио да сада треба да се тандрче о правима жена или о злостављању у породици - томе није место на овом пдф.
 
Obersturmfuehrer:
covek je prekrsio zapovesti koje bi trebalo da postuje, a onda ga salju u sledecu crkvu?
znaci neko ko krsi svoje sopstvene zakone treba tim zakonima da uci nekoga???
to je licemerje do yaya...

Prebačen je u drugu crkvu, dok se ne dokaže krivica. Svako ima pravo na pravedno suđenje. Dakle kad Opštinski sud dokaže krivicu onda će i Crkva da pokrene postupak i najverovatnije ga raščini.
 
pa s obzirom da se radi o hrishcjanskoj crkvi koja insistira na oprostu, kajanju, i tako nekim stvarima, nije u njihovom duhu da isteruju ljude iz crkve vecj da im oproste i ponude priliku za pokajanje. :)

za sve ostalo, tu je drzhavni sud, a ne crkveni.
usput, zashto si toliko zlonameran?

ako vecj ocjesh da zamerash crkvi neshto, uchini to malo konstruktivnije i bolje.
ovo ti je suvishe nisko, podlo i bezveze....
 
Obersturmfuehrer:
covek je prekrsio zapovesti koje bi trebalo da postuje, a onda ga salju u sledecu crkvu?
znaci neko ko krsi svoje sopstvene zakone treba tim zakonima da uci nekoga???
to je licemerje do yaya...


Dakle za sada imamo sledeći učinak najraširenije verske grupacije:
- djidji midji sa dečacima (jedan oslobodjen zbog čina i veza drugi završio ko poslednji)
- muče decu po školama (podneta krivična prijava, par vernika sumnja da deca lažu i opekotinama ne veruju)
- sada smo saznali da jedan tuče ženu (prema Božjim zapovestima stoji naredba da se muž mora poštovati pa prema tome -dabome. Trebala je da uzme nekog ko se ne drži tih zapovesti ko pijan plota)

Ulaskom u EU pecare moraju da se unište i samim tim mnogi manastiri ostaju bez prodaje alkoholnih opijata. Za vutru nisu ništa rekli, eto ideje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top