Sta ostaje...

Sta ostane nakon ljubavi?
Ostanu uspomene i (o)secanja.
Ljubav ne mora da prodje. Niko nam ne garantuje da moramo biti voljeni, ali mozemo da volimo i kada vise nema nas kao dvojca bez kormilara. :)
 
Je l tebi ikad neko rekao da nemas dusu?
imam dušu samo nije više patetična kao što je bila u mladosti.
do juče smo plakali što nas je ostavio dečko posle mesec dana zabavljanja...
kad bih nekako mogla da joj objasnim ono što ja vidim sa ove distance... ne bi moja mala ljubav nikada suzu pustila za muškarcem.
 
imam dušu samo nije više patetična kao što je bila u mladosti.
do juče smo plakali što nas je ostavio dečko posle mesec dana zabavljanja...
kad bih nekako mogla da joj objasnim ono što ja vidim sa ove distance... ne bi moja mala ljubav nikada suzu pustila za muškarcem.
Suviše zaštitnički. Trebaju deca proći uspone i padove. Golgotu i sreću. Da bi više cenili i postivali sebe i kasnije bolje partnere. Da se bore kada krenu u vezu, da ga za glupost ne izgube.
 
...posle ljubavi?
Praznina? Neke zajednicke navike koje ce polako nestati, i ostace samo one nase. Secanje koje takodje bledi. Ostaje li nesto posle ljubavi??

“ Je li to sve što ostaje posle ljubavi? I šta, uopšte, ostaje posle nje? Telefonski broj koji lagano bledi u pamćenju? Čaše sa ugraviranim monogramima ukradene u "Esplanadi". Posle ljubavi ostaje običaj da se belo vino sipa u te dve čaše, i da crte budu na istoj visini. Posle ljubavi ostaje jedan sto u kafani kod znaka "?" i začuđeni pogled starog kelnera što nas vidi sa drugima. Posle ljubavi ostaje rečenica: "Divno izgledaš, nisi se ništa promenila..." I: "Javi se ponekad, još imaš moj broj telefona." I neki brojevi hotelskih soba u kojima smo spavali ostaju posle ljubavi. Posle ljubavi ostaju tamne ulice kojima smo se vraćali posle ljubavi. Ostaju tajni znaci, ljubavne šifre: "Ako me voliš, započni sutrašnje predavanje sa tri reči koje će imati početna slova mog imena..." Ušao je u amfiteatar i kazao: "U našoj avangardi..." Poslala mu je poljubac. Posle ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da će neko iznenada naići. Klak - spuštena slušalica kada se javi tuđi glas. Hiljadu i jedna laž. Posle ljubavi ostaje rečenica koja luta kao duh po sobi: "Ja ću prva u kupatilo!" - i pitanje: "Zar nećemo zajedno?" Ovaj put, ne. Posle ljubavi ostaju saučesnici: čuvari tajni koje više nisu nikakve tajne. Posle ljubavi ostaje laka uznemirenost kad u prolazu udahnem "Cabochard" na nekoj nepoznatoj, crnomanjastoj devojci. Prepune pepeljare i prazno srce. Navika da se pale dve cigarete, istovremeno, mada nema nikog u blizini. Fotografije snimljene u automatu, taksisti koji nas nikada nisu voleli ( "Hvala što ne pušite!" - a pušili smo), i cvećarke koje jesu. Posle ljubavi ostaje povređena sujeta. Metalni ukus promašenosti na usnama. Posle ljubavi ostaju drugi ljudi i druge žene. Posle ljubavi, ne ostaje ništa. Sranje...”
Momo Kapor - Una
Daj neki sažetak mrzi me čitam.
 
Nekog je teško voleti! Posle takvih, teških ljubavi, ostaju skupo plaćene greške naše pogrešne procene i ubedjenja da će se nešto promeniti. Ostaje izgubljeno vreme, potrošeni nervi, i mnogo još toga.
Ali nastaje olakšanje, osećaj ponovne slobode i disanja punim plućima.

A nekoga je tako lako voleti. Takve ljubavi traju, i samo glupost je može prekinuti. Tad ostaje praznina u nama.

Bas tako👍
 
imam dušu samo nije više patetična kao što je bila u mladosti.
do juče smo plakali što nas je ostavio dečko posle mesec dana zabavljanja...
kad bih nekako mogla da joj objasnim ono što ja vidim sa ove distance... ne bi moja mala ljubav nikada suzu pustila za muškarcem.
Pa pričaj mi malo o patetici... kekeke
Šaim se. Kad bi mladost znala, valjda sve ima svoje, šta znam.
 
patetika je kad te ima ,all over the place, jer si u tečnom stanju uglavnom zbog emocija koje gajiš prema sebi čudeći se kako i drugi nisu naseli a naročito On.
kad shvatiš da te niko ne voli toliko posvećeno i bezuslovno kao što voliš samu sebe pa ti bude još teže
eto to je patetika.
 

Back
Top