Quantcast

Sta ostaje...

DiscoScience

Domaćin
Poruka
4.354
patetika je kad te ima ,all over the place, jer si u tečnom stanju uglavnom zbog emocija koje gajiš prema sebi čudeći se kako i drugi nisu naseli a naročito On.
kad shvatiš da te niko ne voli toliko posvećeno i bezuslovno kao što voliš samu sebe pa ti bude još teže
eto to je patetika.
Ovo "pričaj mi malo o patetici" je iz Balaševićeve pesme, na žalost sam ih instalirala u mladosti. :) A završava se sa "pa pričaj mi malo o tome, ili nemoj."
Balaške, hodajuća patetika. :heart:

DiscoScience

Domaćin
Poruka
4.354
Evo sad sam našla, zove se Branislava

Ko da je za tebe pisao :)

A pricu je moju slusala skepticno
za nju je, naravno
to bilo totalno fals i pateticno
male banalne strasti

Ljubav, ljubomora
ceznja i bol
i tom slicno
uzas pateticno

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
20.362
Ovo "pričaj mi malo o patetici" je iz Balaševićeve pesme, na žalost sam ih instalirala u mladosti. :) A završava se sa "pa pričaj mi malo o tome, ili nemoj."
Balaške, hodajuća patetika. :heart:
uh a ja sam baš volela da slušam baladu o vasi ladačkom.
izvini ako sam ti dala odgovor na pitanje koje nije bilo postavljeno
pisana reč ume nekad da dovede do zbrke :heart:

Esad Dzudo

Iskusan
Banovan
Poruka
5.212
patetika je kad te ima ,all over the place, jer si u tečnom stanju uglavnom zbog emocija koje gajiš prema sebi čudeći se kako i drugi nisu naseli a naročito On.
kad shvatiš da te niko ne voli toliko posvećeno i bezuslovno kao što voliš samu sebe pa ti bude još teže
eto to je patetika.
Narcis. Možda nekom nisi našla "žicu" tj put do srca. To je umeće .

Ja volim samo sebe i jedino sebe....

georgejune

Zaslužan član
Poruka
149.527
...posle ljubavi?
Praznina? Neke zajednicke navike koje ce polako nestati, i ostace samo one nase. Secanje koje takodje bledi. Ostaje li nesto posle ljubavi??

“ Je li to sve što ostaje posle ljubavi? I šta, uopšte, ostaje posle nje? Telefonski broj koji lagano bledi u pamćenju? Čaše sa ugraviranim monogramima ukradene u "Esplanadi". Posle ljubavi ostaje običaj da se belo vino sipa u te dve čaše, i da crte budu na istoj visini. Posle ljubavi ostaje jedan sto u kafani kod znaka "?" i začuđeni pogled starog kelnera što nas vidi sa drugima. Posle ljubavi ostaje rečenica: "Divno izgledaš, nisi se ništa promenila..." I: "Javi se ponekad, još imaš moj broj telefona." I neki brojevi hotelskih soba u kojima smo spavali ostaju posle ljubavi. Posle ljubavi ostaju tamne ulice kojima smo se vraćali posle ljubavi. Ostaju tajni znaci, ljubavne šifre: "Ako me voliš, započni sutrašnje predavanje sa tri reči koje će imati početna slova mog imena..." Ušao je u amfiteatar i kazao: "U našoj avangardi..." Poslala mu je poljubac. Posle ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da će neko iznenada naići. Klak - spuštena slušalica kada se javi tuđi glas. Hiljadu i jedna laž. Posle ljubavi ostaje rečenica koja luta kao duh po sobi: "Ja ću prva u kupatilo!" - i pitanje: "Zar nećemo zajedno?" Ovaj put, ne. Posle ljubavi ostaju saučesnici: čuvari tajni koje više nisu nikakve tajne. Posle ljubavi ostaje laka uznemirenost kad u prolazu udahnem "Cabochard" na nekoj nepoznatoj, crnomanjastoj devojci. Prepune pepeljare i prazno srce. Navika da se pale dve cigarete, istovremeno, mada nema nikog u blizini. Fotografije snimljene u automatu, taksisti koji nas nikada nisu voleli ( "Hvala što ne pušite!" - a pušili smo), i cvećarke koje jesu. Posle ljubavi ostaje povređena sujeta. Metalni ukus promašenosti na usnama. Posle ljubavi ostaju drugi ljudi i druge žene. Posle ljubavi, ne ostaje ništa. Sranje...”
Momo Kapor - Una
Ne ostaje nista ,kao sve drugo sto je proslo nema svrhe gledati unazad i ziveti od uspomena