Sta mislite o radu dr Deretica?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
neznam samo kako Deretic ce ovo da objasni :)
BULGARIA-%20KING%20BORIS%20І

20070630192856!Bulgaria_Samuil_raster.png

bulgaria_simeon_i_893-927.png

bulgariaasseni.jpg

BULGARIA-ASSEN-II.jpg

Second_Bulgarian_Empire_after_1371.png
 
хаха....

Па то могу и ја написати на википедији ако желим

Него и да је тако,знаш ли ти колико има песма у Македонији пре 1000 година за њега.

Неје ни битно то.
Мени је смешно онај део где кажеш Срби католици а у ствари све те писце имам и прочитао сам шта су писали...Нигде нису рекли да су Срби.
Писали су да су Хрвати и да су сви на Балкану староседеоци Словени.

А твој тај Деретич само присваја туџе радове...

Читао сам књигу за Александра од Деретича,има цитат из књиге "Ja sam Aleksandar Srbi"
Ко да је био присутан у то време..хаха

Ovo nije sa Wikipedije-stihovi su identicni..

Tim u njih se još začina
što se u pjesan stavi odavna
od Lehsandra Srbljanina
vrh svijeh cara cara slavna.

http://www.ffzg.hr/infoz/dzs/html/Gunduli1.htm
 
Као прво зашто се меша овај Бугарин на овој теми са мапама које је он правио?

Требало би да се то брише јер није тема.

Друго.
Нигде не пише да је био Словен,само Македонац....
А да ли су ти антички Македонци били Словени по крви?

Моје мишљење је наравно ДА.

Зашто би их грци пљували,проклињали,називали Варвари са севера и нису разумели њохов језик.

mapa su iz wikipedije i nemacke izvore
:mrgreen:


tema je onaj mentol Deretic
i to da srbi su najstariji narod na svetu dosli iz Tibeta
u srbiji ima veci ludaci koji dobiju javnost nego li u FIROM
 
mapa su iz wikipedije i nemacke izvore
:mrgreen:


tema je onaj mentol Deretic
i to da srbi su najstariji narod na svetu dosli iz Tibeta
u srbiji ima veci ludaci koji dobiju javnost nego li u FIROM

Kakav si covek, vidi se o tvom karakterisanju ovog coveka.
On ne tvrdi da su Srbi dosli sa Tibeta, kao sto si ti ironicno predstavio, vec tvrdi da su Srbi starosedeoci Balkana,sto je jako moguce.

Ali kako god da okrenes Srbi su na Balkanu pre Bugara. :per:

I po zvanicnoj teoriji Srbi nisu "iz stepa" vec sa sireg podrucja.
 
Poslednja izmena:
Kakav si covek, vidi se o tvom karakterisanju ovog coveka.
On ne tvrdi da su Srbi dosli sa Tibeta ,kao sto si ti ironicno predstavio, vec tvrdi da su Srbi starosedeoci Balkana,sto je jako moguce.

Ali kako god da okrenes Srbi su na Balkanu pre Bugara. :per:

I po zvanicnoj teoriji Srbi nisu "iz stepa" vec sa sireg podrucja.

sta ako su srbi dosli pre Bugara kad mi smo imali prvu slovensku carevinu i imali smo 6 drzave koji su bili 2 puta veci od vasu najvecu imperiju...

jel znas da i ovi iz firom tvrde da sloveni su starosedioci
sad i vi?
sta je bre moguce?:hahaha:
ma idi treba da si skroz mentol da uopste debatiras za takvo nesto

nije meni jasno
zasto svi slovene se sramu da su slovene
tako i ovi u firom
pa albanci im kazu-ljudi sta se sramite,nije toliko sramota da si sloven


svi hocete da dokazete da ste nesto drugo a ne sloveni
to pretezno kazu juzni sloveni i se sramu od slovenstvo:confused:

i Deretic je rekao -vi rusi ako hocete budete stepski varvari ali mi necemo da budemo stepski varvari-misleci na slovene
 
Poslednja izmena od moderatora:
sta ako su srbi dosli pre Bugara kad mi smo imali prvu slovensku carevinu i imali smo 6 drzave koji su bili 2 puta veci od vasu najvecu imperiju...

jel znas da i ovi iz firom tvrde da sloveni su starosedioci
sad i vi?
sta je bre moguce?:hahaha:
ma idi treba da si skroz mentol da uopste debatiras za takvo nesto

nije meni jasno
zasto svi slovene se sramu da su slovene
tako i ovi u firom
pa albanci im kazu-ljudi sta se sramite,nije toliko sramota da si sloven


svi hocete da dokazete da ste nesto drugo a ne sloveni
to pretezno kazu juzni sloveni i se sramu od slovenstvo:confused:

i Deretic je rekao -vi rusi ako hocete budete stepski varvari ali mi necemo da budemo stepski varvari-misleci na slovene

The ancient Kiev chronicle, erroneously ascribed to the monk Nestor, is the earliest authority quoted for the theory that the original home of the Slavs is to be sought in the region of the Danube. Here in detail is related for the first time how the Slavs spread from the lower Danube to all the countries occupied later by them. The Noricans and Illyrians are declared to be Slavs, and Andronikos and the Apostle Paul are called Apostles to the Slavs because they laboured in Illyria and Pannocia. This view was maintained by the later chroniclers and historical writers of all Slavonic peoples, as the Pole Kadlubek, "Chronika pol." (1206), Boguchwal (d. 1253), Dlugos, Matej Miechowa, Decius, and others. Among the Czechs, this theory was supported by Kozmaz (d. 1125), Dalimir (d.1324), Johann Marignola (1355-1362), Pribik Pulkava (1374), and V. Hajek (1541). The Russians also developed their theories from the statements of their first chronicler, while the Greek Laonikos Harkondilos of the fifteenth century did not commit himself to this view. The southern Slavs have held this theory from the earliest period up to the present time with the evident intention to base on it their claims to the Church Slavonic in the Liturgy. At an early period, in the letter of Pope John X (914-29) to the Croatian Ban Tomislav and the Sachlumian ruler Mihael, there is a reference to the prevalent tradition that St. Jerome invented the Slavonic alphabet. This tradition maintained itself through the succeeding centuries, finding supporters even outside these countries, and was current at Rome itself. Consequently if we were to follow strictly the written historical authorities, of which a number are very trustworthy, we would be obliged to support the theory that the original home of the Slavs is in the countries along the Danube and on the Adriatic coast.
http://www.newadvent.org/cathen/14042a.htm
 
The ancient Kiev chronicle, erroneously ascribed to the monk Nestor, is the earliest authority quoted for the theory that the original home of the Slavs is to be sought in the region of the Danube. Here in detail is related for the first time how the Slavs spread from the lower Danube to all the countries occupied later by them. The Noricans and Illyrians are declared to be Slavs, and Andronikos and the Apostle Paul are called Apostles to the Slavs because they laboured in Illyria and Pannocia. This view was maintained by the later chroniclers and historical writers of all Slavonic peoples, as the Pole Kadlubek, "Chronika pol." (1206), Boguchwal (d. 1253), Dlugos, Matej Miechowa, Decius, and others. Among the Czechs, this theory was supported by Kozmaz (d. 1125), Dalimir (d.1324), Johann Marignola (1355-1362), Pribik Pulkava (1374), and V. Hajek (1541). The Russians also developed their theories from the statements of their first chronicler, while the Greek Laonikos Harkondilos of the fifteenth century did not commit himself to this view. The southern Slavs have held this theory from the earliest period up to the present time with the evident intention to base on it their claims to the Church Slavonic in the Liturgy. At an early period, in the letter of Pope John X (914-29) to the Croatian Ban Tomislav and the Sachlumian ruler Mihael, there is a reference to the prevalent tradition that St. Jerome invented the Slavonic alphabet. This tradition maintained itself through the succeeding centuries, finding supporters even outside these countries, and was current at Rome itself. Consequently if we were to follow strictly the written historical authorities, of which a number are very trustworthy, we would be obliged to support the theory that the original home of the Slavs is in the countries along the Danube and on the Adriatic coast.
http://www.newadvent.org/cathen/14042a.htm




ovo je iz perioda kad sloveni vec su bili na granicu sa Vizantiju , od druge strane Dunava !
dobro je dokumentirano od Vizantijske hronologiste kad su slovenske plemena dosli !
slovene su iz Centralne Azije i naseljavanje slovena -detalnije na balkanu je dobro opisao i Ostrogotski jedan od najvece Vizantologa
 
sta ako su srbi dosli pre Bugara kad mi smo imali prvu slovensku carevinu i imali smo 6 drzave koji su bili 2 puta veci od vasu najvecu imperiju...

jel znas da i ovi iz firom tvrde da sloveni su starosedioci
sad i vi?
sta je bre moguce?:hahaha:
ma idi treba da si skroz mentol da uopste debatiras za takvo nesto

nije meni jasno
zasto svi slovene se sramu da su slovene
tako i ovi u firom
pa albanci im kazu-ljudi sta se sramite,nije toliko sramota da si sloven


svi hocete da dokazete da ste nesto drugo a ne sloveni
to pretezno kazu juzni sloveni i se sramu od slovenstvo:confused:

i Deretic je rekao -vi rusi ako hocete budete stepski varvari ali mi necemo da budemo stepski varvari-misleci na slovene

Ko se srami da bude Sloven ? :eek: Ocigledno da pricas o necemu sta ne poznajes.
A cinjenica jeste da su Srbi na ovim prostorima pre Bugara,ali to nije tema...

Po Dereticu i jos nekim ljudima praspostojbina Slovena je Balkan.
Po njemu Tracani i Iliri (da ne izdvajamo i Dacane) su Sloveni.
Isti su naslednici kulture Vince i lepesnkog vira.. Koja po njemu ima kontinuitet...
Po njemu ta imena su iskvarena imena slovenskog odnosno srpskog imena.

To za "stepske varvare" mi je donekle poznato.
 
Poslednja izmena:
da e vidis
vasa jedina veca imperija,imperija koja je bila zaista imperija e ne neka grad/drzavica kakva ste uvek imali je bila 50% Bugarska :D

To sto je Dusanov otac hebao Bugarku po tebi znaci da je nase carstvo bilo 50% bugarsko. Gadno ste vi turko pleme. Nismo ni mi bas cvecke ali za vas smo uvek bili civilizacija. Mnogo ste bre nekako bljak vi Bugari. Nemate nikakvu kulturu, cenjene ljude, naucnike profesore, muzicare, nemate sportiste... Slusate nase najgore dno od muzike, cak imate i idilopoklonstvo prema takvim "muzicarima"... Uvek ste nam kukavicki zabijali noz u ledja, uvek ste bili kukavice... Ma ljigavi ste...
 
Ko se srami da bude Sloven ? :eek: Ocigledno da pricas o necemu sta ne poznajes.
A cinjenica jeste da su Srbi na ovim prostorima pre Bugara,ali to nije tema...

Po Dereticu i jos nekim ljudima praspostojbina Slovena je Balkan.
Po njemu Tracani i Iliri (da ne izdvajamo i Dacane) su Sloveni.
Isti su naslednici kulture Vince i lepesnkog vira.. Koja po njemu ima kontinuitet...
Po njemu ta imena su iskvarena imena slovenskog odnosno srpskog imena.

To za "stepske varvare" mi je donekle poznato...

vidi ovako
ti debatiras sa onak ''makedonca''
makedonci kazu da nisu sloveni i su makedonce



a ti kao srbin,hrvate,slovence svi trazite neke druge korenja samo da ne budete samo na slovenstvo ...

samo makedonce guraju tu tezu da slovene su bili uvek na balkanu da bi opravdali zahteve na aleksandar veliki i da bi opravdali to sto pricaju na slovenski jezik a ne na grcki kao anticke makedonce!

pa dobro bre Deretic kaze da Svegani su srbi
i da Judejski jezik je dialekat Nemackog
i ti taj covek i njegov rad uzimas kao neki dokaz za neke teze?
 
Poslednja izmena od moderatora:
To sto je Dusanov otac hebao Bugarku po tebi znaci da je nase carstvo bilo 50% bugarsko. Gadno ste vi turko pleme. Nismo ni mi bas cvecke ali za vas smo uvek bili civilizacija. Mnogo ste bre nekako bljak vi Bugari. Nemate nikakvu kulturu, cenjene ljude, naucnike profesore, muzicare, nemate sportiste... Slusate nase najgore dno od muzike, cak imate i idilopoklonstvo prema takvim "muzicarima"... Uvek ste nam kukavicki zabijali noz u ledja, uvek ste bili kukavice... Ma ljigavi ste...

to je njegova majka :)
:hahaha:

da bre nemamo kulturu zato vi imate gradove/drzave a mi velike imperije
i Beograd bio u Bugarsku imperiju nekoliko puta:D
stvarno niste mi konkurencija vi srbi kad pricamo od ko koliko i kako je vladao ;)

naucnike,sportiste?


decko ti sad koristis aparat koji je Bugarin izmislio
Kompjuter
pa sad ti vidi:)


lecite komplekse da smo vam zabijali nos
a ustvari vi ste te koji zabijali
i prvi poceli
1885!
 
to je njegova majka :)
:hahaha:

da bre nemamo kulturu zato vi imate gradove/drzave a mi velike imperije
i Beograd bio u Bugarsku imperiju nekoliko puta:D
stvarno niste mi konkurencija vi srbi kad pricamo od ko koliko i kako je vladao ;)

naucnike,sportiste?


decko ti sad koristis aparat koji je Bugarin izmislio
Kompjuter
pa sad ti vidi:)


lecite komplekse da smo vam zabijali nos
a ustvari vi ste te koji zabijali
i prvi poceli
1885!

Hahaha
Cak i da je tacno da je niki bugarin izmislio kompjuter (u ostalom, jako je glupo trditi da je jedan covek izmislio kompjuter) u sta sumnjam, to ne moze da se meri sa dostignucima nasih naucnika. Bili bi ste jos zatucaniji da nije bilo Sv. Save...
 
Hahaha
Cak i da je tacno da je niki bugarin izmislio kompjuter (u ostalom, jako je glupo trditi da je jedan covek izmislio kompjuter) u sta sumnjam, to ne moze da se meri sa dostignucima nasih naucnika. Bili bi ste jos zatucaniji da nije bilo Sv. Save...

koji bre vasi naucnika osim Tesla?

Sv Sava?

Kliment i Naum Ohridski su prvi koji sireli delo Kirila i Metodij
ako ne mi verujes idi na google John.Atanasoff
 
to je njegova majka :)
:hahaha:

da bre nemamo kulturu zato vi imate gradove/drzave a mi velike imperije
i Beograd bio u Bugarsku imperiju nekoliko puta:D
stvarno niste mi konkurencija vi srbi kad pricamo od ko koliko i kako je vladao ;)

naucnike,sportiste?


decko ti sad koristis aparat koji je Bugarin izmislio
Kompjuter
pa sad ti vidi:)


lecite komplekse da smo vam zabijali nos
a ustvari vi ste te koji zabijali
i prvi poceli
1885!

Nije tema, ali ajde kad trazis!
Jel Abakus, izmislio Bugarin (ako uopste znas sta je to)? :zcepanje::rotf::zcepanje:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top