Sta kupiti-Gripen ili Mig-35

@Svrljig

Mislim da je krajnje vreme da prestanes sa tim pricama kako su Rusi ispred sveta u bilo cemu (a narocito u stvarima koje pominjes). Nemoj da zaboravis da nas ovde ima koji ponesto i znamo o nauci i tehnici.

Komparacija vojnih i civilnih pilota ti, najblaze receno, nije uopste na mestu. Teza o "dobricama" vojnim pilotima i pokvarenim civilnim je, po mom misljenju, neukusna. Kazes da poznajes oba sektora...verovatno bi trebalo da znas da postoji prilican broj vojnih pilota koji se kad-tad prodaju aviokompanijama. O znanju i iskustvu mozda bolje da ne komentarisem mnogo, ali mogu da pomenem uvezbanost ovdasnjih vojnih pilota koji ne verujem da imaju vise od 50-ak sati naleta godisnje ("castio" sam ih) i npr. mojih "klasica" u Ryanairu koji stuku 900 sati vec negde u septembru svake godine...sletanje po 20KTS cross-u sa 35 gusting za njih ide uz kaficu i razgovor telefonom.

O inzenjerima i tehnicarima necu da pricam, ko zna ko bi mi sta rekao...
 
Sta ti je bre,nisam ja oficir pa da znam.
Znam da su im sada rakete jako velikog dometa,ali ne znam da li sada ostvaruju vizuelni kontakt.
I kako bih znao ko pravi bolje radare?

Nisam ja uopste sumnjao u iskrenost tvog pitanja, vec se komentar odnosio na petencijalni flame u odgovorima.

A-A rakete su sada mozda i malo manjeg dometa nego sto su bile pre 30-ak godina, ali su prilicno pouzdanije i "pametnije". Dogfight kao opcija naravno postoji i itekako se uvezbava u ozbiljnim pilotskim skolama (kao NFWS).
 
Ajde prevedi na civilni!

Da prevedem...pa iskarikirao sam, naravno...mada samo kraj. Dao sam proizvoljne podatke za sletanje po bocnom vetru (crosswind) sa udarima (gusting). Brzina vetra se odredjuje u cvorovima (notovi - knots - KTS).
Situacija koju sam naveo je prilicno neprijatna (svaki pilot vise voli najguscu maglu nego vetar, narocito promenljiv). Sada zamisli kako izgleda upravljati punickim avionom koji nije bas mnogo manervabilan (mada jeste mnogo vise nego sto bilo koji putnik-laik moze i da pomisli) u takvim uslovima. Uostalom, evo jedne fotke, pa zamisli kako je bilo kapetanu...samo da znas, pista na koju slece je ono sto vidis u dnu slike skoro pod pravim uglom u odnosu na poduznu osu aviona:

http://www.airliners.net/photo/Untitled-(JAT--/Boeing-737-3H9/0550002/L/
 
neki prosecni nalet nasih vojnih pilota za proslu godinu je bio negde oko 21sat....

Secam se da je ta informacija bila na sajtu vojske,i da su rekli kako je to ogroman progres za RV.
21 sata je smesna cifra !
Da li avioni sa jednim motorom(npr. F-16) trose duplo manje goriva nego ovi sa dva motora(npr. MIG-29),posto tako je rekao jedan lik,ne mogu da se setim kada?
 
Secam se da je ta informacija bila na sajtu vojske,i da su rekli kako je to ogroman progres za RV.
21 sata je smesna cifra !
Da li avioni sa jednim motorom(npr. F-16) trose duplo manje goriva nego ovi sa dva motora(npr. MIG-29),posto tako je rekao jedan lik,ne mogu da se setim kada?

Naravno da ne moze da se kaze da avioni sa jednim motorom trose duplo manje goriva nego oni sa dva...stvar je daleko komplikovanija od prostog brojanja motora.
 
Ljudi potrošnja nije bitna bitne su performanse i svrsishodnost. Ako budemo gledali na potrošnju goriva onda najbolje da uzmemo neke klipne avione

Bas zbog te potrosnje goriva nasi piloti imaju 21 sat naleta godisnje!!!!!!!!
Srpsko vazduhoplovstvo treba da napravi kompromis izmedju kvaliteta i cene!!!Bolje da imamo pilote koji ce da lete 50 sati godisnje na jednomotorcu nego 30 sati na dvomotorcu!!
Ali naravno,koliko para toliko muzike!!
 

Back
Top