Šta kada tinejdžerka zatrudni...?

Што си ти толико љут?
Јел' те неко вређа?

На овој теми углавном нема клинаца, већина нас смо родитељи, а доста нас је у ''средњим годинама''. Питам се колико ли ти то година имаш када са такве висине прозиваш нас као неискусне родитеље и неискусне људе? Мислим, прија ми да неко мисли да сам млада...ето, за некога је и 5. деценија живота - младост! z:)

Него, имам питање за тебе: ако си тако узоран родитељ и супруг - шта ТИ тражиш на нету? Зашто се не посвећујеш породици у то време???

Ko bi mogao od Vas da me naljuti?
Pitao sam otkud VI u srednjim godinama na netu, zar nemate preca posla a pogotovo sta rade u 4 izjutra ove mlade zene i buduce majke. Pa sta ce biti kada dodju u te nase srednje godine.
A sto se tice mog boravka na netu tu sam da pogledam i procitam razmisljanja, pre svega, dokonih dama, jer su mi potrebna njihova razmisljanja i da na jednom mestu vidim kolika je otudjenost u VASIM bracnim i ostalim bitisanjima i pronadjem milion razloga za vase nezadovoljstvo.
Tema, ma koja bila, moze biti povod za dijalog. razmenu misljenja a nikako nametanje svojih. JA nisam nametao svoja vec sam deset puta rekao da je nezamislivo opravdavati seks i radjanje u trinaestoj (tako je bila postavljena tema a ne 18 i 20 godina) ni u proslom, ni u sadasnjem (mnogo naprednijem) niti buducem vremenu. Dete je dete ma kako izgledalo (moze da ima grudi i sve osobine zene) ali u 13 godina mozak ne fukncionise kao u Vasim srednjim. To dete moze samo da se "igra" i nadmece sa drugaricama.
Pozdrav i dosta je bilo. Ako ste shvatili i razumeli (pre svega MENE) OK ako niste bice vremena.:sanke::bob:
 
Hihihi, stvar je u tome što nisam ni nameravala da se udam. O tome i pričam.
Da li sam onda trebala da apstiniram ceo život?
Mm nije prvi čovek kojeg sam volela, ali bi bilo debilno da sam se udala sa 18 godina za čoveka koga volim samo da bismo mogli da stupimo u seksualne odnose. Sa 18 godina nisam bila spremna za brak i porodicu. Želela sam da studiram, da nađem dobar posao, da sazrim kao osoba. Tek posle toga bih pristala da rodim dete o kom trebam da se staram. A udati se nisam morala nikad.
Jel i to iz mene govori neznanje, neiskustvo, dežurstvo kraj kompa ili sam prosto drugačija osoba od tebe?

E, dobro si rekla. Cekala si da sazris. Pa sto se nisi seksala u trinaestoj i jos rodila kada opravdavas to.
JA tebi i ostalim istomisljenicama govorim da govorite na bazi iskustva i da tako ucite mlade, jer oni ovo citaju.
Ti si svoje "pregazila". Prvi, drugi, treci, nisu ti odgovarali, nasla si "pravog". I dobro je imati seksualno iskustvo. Ali to nije kraj. Zrela si kao zena, ili ces to biti za koju godinu (ne zaboravi da zrelost zene dolazi u najboiljim srednjim godinama) a ovde je prica o deci. Mogu ona da budu naprednih shvatanja, "velike" devojke, ali u mozgu su deca i treba im reci da "slatkog" ima i na drugom mestu. Jedan nepromisljen potez, zanesenjastvo ili dokazivanje "i ja sam spavala" , moze da ima strasne posledice, pre svega po psihu. Prespavaj, sacekaj, dobro razmisli. Dete je deteeeeeeeeeeeeeeeeeee. Nikako zena u trinaestoj pa zvali je VI tinejdzerkom ili "velikom" devojkom.Za tebe:poklon: odz:dm5:
 
A sto se tice mog boravka na netu tu sam da pogledam i procitam razmisljanja, pre svega, dokonih dama, jer su mi potrebna njihova razmisljanja i da na jednom mestu vidim kolika je otudjenost u VASIM bracnim i ostalim bitisanjima i pronadjem milion razloga za vase nezadovoljstvo

Сад ћу звучати грубо али морам да те питам: кад већ имаш тако испуњен живот и кад се већ 24 сата дневно посвећујеш породици, зашто трошиш своје време на то да би открио отуђеност у туђим животима, брачним и осталим битисањима и разлозима за туђе животно незадовољство?

Имаш ваљда нешто у свом животу што те испуњава и чини срећним, а не бављење туђом мизеријом?
 
Сад ћу звучати грубо али морам да те питам: кад већ имаш тако испуњен живот и кад се већ 24 сата дневно посвећујеш породици, зашто трошиш своје време на то да би открио отуђеност у туђим животима, брачним и осталим битисањима и разлозима за туђе животно незадовољство?

Имаш ваљда нешто у свом животу што те испуњава и чини срећним, а не бављење туђом мизеријом?
Pa naravno da imam.
I ko je rekao da porodici posvecujem 24 sata dnevno. Svako od nas ima "svoje" vreme i koristi ga prema potrebi.
Komp je realnost, forum takodje a grubo si rekla "mizerija" JA Vase, moje i ostale zivotne radosti i nezadovoljstva ne smatram mizerijom. Svakodnevica je deo nas
a ona je razlicita. Mozemo da razglabamo ali nikako namecemo "svoje".
 
Pitao sam otkud VI u srednjim godinama na netu, zar nemate preca posla

И сад: ти нама натрљаваш нос шта ми радимо на нету и зар немамо преча посла, а ти имаш узвишен разлог за бављење на нету (откривање туђе отуђености у брачним животима и туђх разлога за лично животно незадовољство), и ти имаш право на ''своје време'', а ми немамо?

Бљак!
 
Forum je cudo danasnjice.
Postoji covek koji 20 sati dnevno visi na Religiji ubedjujuci ljude da ne treba da veruju. Postoji i covek koji je vise od godinu redovno na forumu i ubedjuje ostale forumase da je tu da ih posmatra jer oni koji su na forumu imaju isprazne zivote. Ima i devojka na "seks i ljubav" koja je prva na svakoj temi ali samo da napise "fuj, odvratni ste"...
Ne cuditi se nicemu znak je velike pameti ali na zalost moram priznati da mene cudi ova potreba biti sam protiv svih. Zar nije lakse otici tamo gde su tvoji ili barem gde su tebi slicni?
 
E, dobro si rekla. Cekala si da sazris. Pa sto se nisi seksala u trinaestoj i jos rodila kada opravdavas to.
JA tebi i ostalim istomisljenicama govorim da govorite na bazi iskustva i da tako ucite mlade, jer oni ovo citaju.
Ti si svoje "pregazila". Prvi, drugi, treci, nisu ti odgovarali, nasla si "pravog". I dobro je imati seksualno iskustvo. Ali to nije kraj. Zrela si kao zena, ili ces to biti za koju godinu (ne zaboravi da zrelost zene dolazi u najboiljim srednjim godinama) a ovde je prica o deci. Mogu ona da budu naprednih shvatanja, "velike" devojke, ali u mozgu su deca i treba im reci da "slatkog" ima i na drugom mestu. Jedan nepromisljen potez, zanesenjastvo ili dokazivanje "i ja sam spavala" , moze da ima strasne posledice, pre svega po psihu. Prespavaj, sacekaj, dobro razmisli. Dete je deteeeeeeeeeeeeeeeeeee. Nikako zena u trinaestoj pa zvali je VI tinejdzerkom ili "velikom" devojkom.Za tebe:poklon: odz:dm5:

Hvala na lepim željama i uzvraćam istim.
A o opravdanju ovde nije ni bilo govora. Lepo sam ja rekla da ti ništa ne čitaš, nego projektuješ u svojoj glavi....
A to što nas nazivaš dokonima i da "visimo" na forumu, a za sebe govoriš da dolaziš da se informišeš je smešno. Tako pišeš i o ovoj temi. Mi svi nemamo pojma, samo ti imaš iskustva i kompetenciju da deliš savete....
 
Forum je cudo danasnjice.
Postoji covek koji 20 sati dnevno visi na Religiji ubedjujuci ljude da ne treba da veruju. Postoji i covek koji je vise od godinu redovno na forumu i ubedjuje ostale forumase da je tu da ih posmatra jer oni koji su na forumu imaju isprazne zivote. Ima i devojka na "seks i ljubav" koja je prva na svakoj temi ali samo da napise "fuj, odvratni ste"...
Ne cuditi se nicemu znak je velike pameti ali na zalost moram priznati da mene cudi ova potreba biti sam protiv svih. Zar nije lakse otici tamo gde su tvoji ili barem gde su tebi slicni?


Ne pricaj... Ja pojma nemam ko su ti ljudi, a (kao) redovna sam na Krsti! ;)
 
Slucaj?! :eek: :hahaha:
Ja sam se zahvaljivala sto je rasprava gotova, jer ipak ljude niti njihova misljenja ne mozes promeniti, mozes ih samo podstaci na razmisljanje, ali posto ste Vi gdine JOPE, takvi kakvi jeste i vas nista ne moze podstaci ni na sta vise osim rasprave i izigravanja alfa muzjaka, koji se kao pravi da je fin i zeli radost i srecu, a u stvari pljuje i kao seje mudrost po svemu, bolje nadjite temu gde ce vam to lakse poci za rukom... :cao:
 
Ni meni roditelji nisu pričali o sexu, iako to niej bila tabu teba. Videli su da od 12. godine čitam o tome, o zaštiti od trudnoće, SPB, ali i o drogama i mnogim drugim stvarima. Smela sam da izlazim koliko i moje drugarice. A izlazile smo svako veče Imale smo momke. Bile odlične učenice. NI JEDNA, od nas 9, nije zatrudnela kao tinejdžerka, a samo 2 su imale odnose u srednjoj školi, iako ni tada (imam 25 godine, dakle pre 7 godina sam maturirala) nije bilo neobično biti seksualno aktivna u srednjioj školi. Ali nama to nije bilo ok.


Nisam postala ni mama-tinejdžerka, nisam ostala trudna slučajno, nemam traume iz kuće što moji roditelji nisu pričali o seksu sa mnom.

Ali dobro sam zapamtila te retke rečenice mojih roditelja.

Moja mama je oduvek govorila da mi ne bi dozvolila da abortiram ako bih zatrudnela "rano". Tek sa 20 godina sam shvatila da je ona to bukvalno mislila (ja sam tada shvatala da ona ZNA da ja nisam ni imala sex u tinejdžerskim godinamam i da to zato priča, ali mi je tek nedavno priznala koliko je strepelae, jer je MAJKA).

Mislim da najveću ulogu igra kućno vaspitanje, koje podrazumeva i da ZNATE sa kim vam se dete druži, kako provodi vreme...

I nisam pametna šta bih savetovala svoje dete.

Izvinjavam se na opširnmosti, ali i tema i vaše pisanje/prepucavanje navodi na ozbiljno razmišljanje.

Veliki pozdrav!!!
 

Back
Top