Šta je vama bolje?

Pa dobro, za toliko ima svako ko radi.
Nikom nije dovoljna Krstarica za beg, ali svako ima razlog zasto je ovde.
Da li bi iko visio ovde da je sa voljenom osobom ili prijateljima na Tenerifima?
Пааа...
Маса људи пише овде и са одмора, са егзотичних дестинација, са добро плаћених радних места, из срећних породица и односа...
Ово је зараза, болест, зависност. Нема то везе са досадом.
Сви ми овде имамо исту дијагнозу. А неки и још по неку. :lol:
 
Пааа...
Маса људи пише овде и са одмора, са егзотичних дестинација, са добро плаћених радних места, из срећних породица и односа...
Ово је зараза, болест, зависност. Нема то везе са досадом.
Сви ми овде имамо исту дијагнозу. А неки и још по неку. :lol:
Verujem da ih ima, ali sad bas da je tolika masa...
Svaki covek ima potrebu za drugim ljudima. Vecina ljudi se ovde ni ne poznaje, a i ako se poznaje, to "poznavanje" je povrsno. Ali iz ko zna kog razloga takav vid komunikacije opstaje.
 
Verujem da ih ima, ali sad bas da je tolika masa...
Svaki covek ima potrebu za drugim ljudima. Vecina ljudi se ovde ni ne poznaje, a i ako se poznaje, to "poznavanje" je povrsno. Ali iz ko zna kog razloga takav vid komunikacije opstaje.
Mene interesuju ljudi, razne sudbine, razmišljanja, sagledavanje sveta i života iz raznih uglova. Pre interneta sam volela da čitam magazine u kojima su bile ljudske priče iz života, sada tako nešto imamo ovde. I to u interaktivnoj formi.

Prijatelje biramo po nekim kriterijumima i to nam sužava paletu tipova ljudi sa kojima komuniciramo. Ovde je u tom smislu širi izbor. Bolje upoznajemo one koje u realu nikada ne bismo, jer sa takvima obično ostajemo na sasvim površnoj komunikaciji, ili se jednostavno ne bismo nikada nigde ni sreli.
 
Odgovara poslodavcima.
Nekada su radili samo očevi, pa su uspevali da sagrade kuću i školuju decu.
Posle su počele da rade i majke da bi dobile isti rezultat, sagrade sa mužem kuću, školuju decu.
Sada i očevi i majke rade po dva posla, a mogu da kupe telefone i laptopove deci, ali da sagrade kuću, ni u ludilu.
Vratili smo se u 19. vek, mi ovde u Srbiji. Nekada, u 19. veku su u gradovima bili proleteri, koji nisu mogli da
sagrade kuce i da imaju ikakvu imovinu. Radilo se celu nedelju po 12 sati. Mislim da se to vreme vratilo...
 
Mene interesuju ljudi, razne sudbine, razmišljanja, sagledavanje sveta i života iz raznih uglova. Pre interneta sam volela da čitam magazine u kojima su bile ljudske priče iz života, sada tako nešto imamo ovde. I to u interaktivnoj formi.

Prijatelje biramo po nekim kriterijumima i to nam sužava paletu tipova ljudi sa kojima komuniciramo. Ovde je u tom smislu širi izbor. Bolje upoznajemo one koje u realu nikada ne bismo, jer sa takvima obično ostajemo na sasvim površnoj komunikaciji, ili se jednostavno ne bismo nikada nigde ni sreli.
Vidis, ja sam u realnom zivotu uvek licna. Pridjem prva, drzim kontakt ocima, ljubazno, ali oprezno otvaram komunikaciju. Ne volim povrsna ceretanja i bezlicnost. Ili cemo produbljivati to ili ostajemo na javljanju.
 
Vidis, ja sam u realnom zivotu uvek licna. Pridjem prva, drzim kontakt ocima, ljubazno, ali oprezno otvaram komunikaciju. Ne volim povrsna ceretanja i bezlicnost. Ili cemo produbljivati to ili ostajemo na javljanju.
Meni nije problem ostati na površnoj, kulturnoj komunikaciji. Prija mi, neobavezujuće je, a opet je više od samog javljanja.
Retkima dam mogućnost da me upoznaju više od toga.
 
Plata dovoljna za pristojan i uredan život. Stresan posao, kakav imam sada s platom koja i nije nešto, je loša kombinacija. Uz to, na ugovoru sam koji mi uskoro istječe i ne znam što i kako dalje, a nisam više u cvetu mladosti. Pristojna plata i bez stresa je moj izbor.
 
Definitivno vise slobodnog vremena i manja plata. Kako god se okrene, bogat necu biti, radio ili po dva posla ili ne radio skoro nista, pa neka mi slobodno vreme bude bogatstvo, sloboda nema cenu. Mnogi se obogate na faktor srece, sto su se nasli na pravom mestu u pravo vreme, i sto su radili pametnije a ne toliko jer su radili vise, tako da se i ne isplati preterano zrtvovati slobodno vreme. Dodjes na samrt i onda razmisljas gde ti prodje zivot. Posto vecini vise odgovara manje rada i time manja plata, trebalo bi pisati peticije da se skrati puno radno vreme, a onaj ko zeli da radi vise da ima tu mogucnost, time bi se smanjila nezaposlenost a i rasteretili bi se zaposleni.
 
Veca plata, ali...
Uz vecu platu ide neki jadac, fizicki tezi posao, vise odgovornosti i stresa...
Ne bih se bas fizicki satrla za vecu platu pa to "vece" da koristim za lecenje, ali sam svesna da cu neki jadac morati da prihvatim...
U godinama sam kad se naveliko stice, ali ne po svaku cenu. Treba naci sebi nesto sa merom, tako da posao mozes nositi, a da te ne pojede..
coveku zivot nije dat da "stice" vec da zivi. U predvecerje zivota, mnogi prodaju sve sto su sticali decenijama ne bi li uhvatili jos koji dah zivota.
Zalosno je videti penzionere u 7-moj deceniji kako se postapaju po palubama krstarecih brodova po bahamima, maledivima....................a ceo radni vek proveli u 60-casovnim radnim nedeljama , zaradjujuci za stanove, kuce, vile, auta.............Zaplacem kada vidim starca sa 75 godina , sad kad mu ne treba, vozi porse kabriolet , san njegove mladosti, a kada je imao tu mladost i kada mu je porse trebao da zivi punim plucima, vozio je bicikl . Umesto obrnuto.
 
coveku zivot nije dat da "stice" vec da zivi. U predvecerje zivota, mnogi prodaju sve sto su sticali decenijama ne bi li uhvatili jos koji dah zivota.
Zalosno je videti penzionere u 7-moj deceniji kako se postapaju po palubama krstarecih brodova po bahamima, maledivima....................a ceo radni vek proveli u 60-casovnim radnim nedeljama , zaradjujuci za stanove, kuce, vile, auta.............Zaplacem kada vidim starca sa 75 godina , sad kad mu ne treba, vozi porse kabriolet , san njegove mladosti, a kada je imao tu mladost i kada mu je porse trebao da zivi punim plucima, vozio je bicikl . Umesto obrnuto.
Ja nisam za stednju na ustrp znacajnog smanjenja zivota, ali volim da odvojim novac sa strane, koliko da ne trpim i jesam fokusirana na sticanje. Osecam da mogu i nosi me ta energija i zelja.
Nisam nesto za porsee, jer pije novac kao blesav, servis je preskup, ali volim da imam pouzdan auto, nekretninu, da otputujem. Zapravo mi je najzalije sto nisam do sad vise putovala. Kratak mi odmor, a svuda treba stici i videti drage ljude. Meni su i ta vidjanja ljudi para vredna, jer ih vidjam jednom godisnje.
To sto pomenu te stare, to je kultura sa zapada. Kad su mladi, skoluju decu, a kad sve poslove pozavrse, onda se bave sobom, putuju, kupuju dobar auto, lep namestaj. Veruj mi, nisu ni malo tuzni, vec ponosni kad se okrenu iza sebe. To je kultura, koju moze razumeti samo onaj ko zivi na zapadu. Starci uzivaju sve u sest. Starost se postuje. U Srbiji se na to gleda zalostivo.
 
Ja nisam za stednju na ustrp znacajnog smanjenja zivota, ali volim da odvojim novac sa strane, koliko da ne trpim i jesam fokusirana na sticanje. Osecam da mogu i nosi me ta energija i zelja.
Nisam nesto za porsee, jer pije novac kao blesav, servis je preskup, ali volim da imam pouzdan auto, nekretninu, da otputujem. Zapravo mi je najzalije sto nisam do sad vise putovala. Kratak mi odmor, a svuda treba stici i videti drage ljude. Meni su i ta vidjanja ljudi para vredna, jer ih vidjam jednom godisnje.
To sto pomenu te stare, to je kultura sa zapada. Kad su mladi, skoluju decu, a kad sve poslove pozavrse, onda se bave sobom, putuju, kupuju dobar auto, lep namestaj. Veruj mi, nisu ni malo tuzni, vec ponosni kad se okrenu iza sebe. To je kultura, koju moze razumeti samo onaj ko zivi na zapadu. Starci uzivaju sve u sest. Starost se postuje. U Srbiji se na to gleda zalostivo.
jer je nas penzioner sa 300 evra sirotinja, pa ga tako i posmatramo. Na zapadu imaju dovoljno da sebi priuste luksuz, dobar auto, krstarenja........A ta uzivanja u 70-tim, tesko da je to uzivanje, sa svim bolestima koje nosi starost.
Zalosno je kako im zivi omladina. Uglavnom u velikoj bedi, tesko dolaze do posla a i ako ga dobiju, rade za minimalac. I da kazem da mi je uzasno odvratno kada na semaforu vidim matoru drtinu od 8 banki u autu od 100 000 evra , na puta ka velnesu, dok pored njega stoji mlada osoba na biciklu , u patikama, skromno obucena ..........u potrazi za poslom. Na prvi pogled, matorac zasluzio, medjutim, super poznajem zapad i znam kako je matora drtina dosla do penzije od 5000 evra........a ovaj na biciklu, decko 22 godine, posten naivan, idealist........i ako ima posao, jedva da dobije 1500 evra.

Ta nepravda bode oci tamo, a to je verovatno i globalna nepravda. Ja bih mladim osobama odmah na pocetku dao platu od 4000 evra a onda je sgodinama smanjivao tako da u penziju odu sa 2000 evra jer im vise i ne treba. Najpotrebnije im je da u vreme kada treba da zive, raduju se zivotu, stvaraju porodicu, kucu..........da tada imaju dovoljno para jer ce ih tada znati najbolje iskoristiti. Sa 78 godina, dzaba mu i Kapstadt i Maledivi i Porsche i velnes...........nit dobro cije, vidi, razume, ide.........a pun para.........i takav postaje samo lak plen zenama , lovcima na pare i bogatstvo. Dno dna od morala..............za razliku od mlade osobe.
 

Back
Top