Šta je vama bolje?

georgejune

Starosedelac
Poruka
189.871
Ko god radi do 4-5h nista sa ostakom dana ne moze da uradi,dok dodje kuci sredi se,napravi hranu pojede nesto ode dan,umor da ne racunam moze samo da bleji negde,najbolje sto moze je da se subotom ne radi pa da se spaja vikend od petka,ljudi danas rade po vise poslova samo da prezive bez nekog jasnog cilja, neki odu preko da zapnu samo rade da naprave bolji novac,to moze da potraje 5-10 god i ne mora vise da radi,a ko za to vreme iskoriscava vreme za blejanje za te godine nista nije napravio,jos toliko ce raditi za manje para blejati i nista nemati

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.584
Teško pitanje . Najčešće kad imaš pare nemaš vrijeme i obrnuto. Ne bih da crkavam od posla ali ni da imam višak slobodnog vremena koje provedem brinući se kako preživjeti.
Možemo mi da glumimo da smo gadljivi na pare ali kad ih nemaš sve je teže.
Sve neka glumatanja . Svi imaju priliku da manje rade, malo ko se na to odluči.

86bogomoljka

Legenda
Poruka
50.151
Има она фора када Црногорац седи и пеца. Дођу Немци и питају га зашто не узме мрежу, па вишак рибе прода, па скупља и купи чамац, па полако бродић и још некога запосли и онда у миру ужива и пеца.
- Ја и сада уживам и пецам.
Е, тај рад :lol: :heart:

Сви ми можемо да радимо 2-3 посла. И боље зарадимо. Некоме то и одговара. Мени не. Више ми значи време. Да ли ћу купити скупу торбу или неку можда и половну а очувану, свеједно ми је.

86bogomoljka

Legenda
Poruka
50.151
Ovo. Šta mi znači veća plata ako nemam vremena da uživam u njoj. Možda sam hedonista, ali...
Људи су различити...
Без новца се не може. Али нисам ни за то да се њему робује. Треба бити вредан али вредновати и доколицу, она је зачин животу.
Мада, гледам доста људи, мушкарци нарочито, беже од куће на посао. Е, то је тужно.

Poruka
15.631
Има она фора када Црногорац седи и пеца. Дођу Немци и питају га зашто не узме мрежу, па вишак рибе прода, па скупља и купи чамац, па полако бродић и још некога запосли и онда у миру ужива и пеца.
- Ја и сада уживам и пецам.
Е, тај рад :lol: :heart:

Сви ми можемо да радимо 2-3 посла. И боље зарадимо. Некоме то и одговара. Мени не. Више ми значи време. Да ли ћу купити скупу торбу или неку можда и половну а очувану, свеједно ми је.
Odgovara poslodavcima.
Nekada su radili samo očevi, pa su uspevali da sagrade kuću i školuju decu.
Posle su počele da rade i majke da bi dobile isti rezultat, sagrade sa mužem kuću, školuju decu.
Sada i očevi i majke rade po dva posla, a mogu da kupe telefone i laptopove deci, ali da sagrade kuću, ni u ludilu.

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.584
Odgovara poslodavcima.
Nekada su radili samo očevi, pa su uspevali da sagrade kuću i školuju decu.
Posle su počele da rade i majke da bi dobile isti rezultat, sagrade sa mužem kuću, školuju decu.
Sada i očevi i majke rade po dva posla, a mogu da kupe telefone i laptopove deci, ali da sagrade kuću, ni u ludilu.
Nekad su se kuće pravile godinama. Sve lagano i postepeno. Sad sve mora odmah. Strpljenja nema nigdje.
Ljudi su se odricali mnogo čega da izgrade kuću. Sve je bilo drugačije.
Jedan telefon, jedan TV, jedan auto.Kuvalo se, nokti, kosa, obrve, sve su žene radile same. Muškarci su znali i da okreče i da poprave razne stvari po kući. Kola su se prala u dvorištu.
Ne ulazim sad u to šta je ispravnije. Postali smo ljudi koji vrijede onoliko koliko troše bez razmišljanja o sutrašnjem danu.

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
15.684
Najbolje profi kradljivac, spojis lepo i korisno.. :cool:
68dd82ba47d4aa54b0cda1d6dc8dd609.jpg
Diabolik_and_Eva.jpg

LjubicaS

Domaćin
Poruka
3.494
Veca plata, ali...
Uz vecu platu ide neki jadac, fizicki tezi posao, vise odgovornosti i stresa...
Ne bih se bas fizicki satrla za vecu platu pa to "vece" da koristim za lecenje, ali sam svesna da cu neki jadac morati da prihvatim...
U godinama sam kad se naveliko stice, ali ne po svaku cenu. Treba naci sebi nesto sa merom, tako da posao mozes nositi, a da te ne pojede..