Sta je sa emocijama u odnosima u 21 veku?

Ja volim mom detetu kada ga god odvedem u školu da kad odlazi od mene mu kažem da ga volim. On se uvek, ali uvek nasmeje i kaže ili znam ili volim i ja tebe, i sigurna sam da mu to ostaje kao deo samopouzdanja za ceo taj školski dan. Iako je dečak, i drugi je dečak, ja to ne pričam svaki čas, ali kada imaju neki posao da obave, kada je došao sam iz privatne škole, kada je išao sam u školu i sam našao nešto u frižideru da jede, ja mu kažem dečak moj lepi i dobri ili bilo šta a on raste kao cvet svaki put )). Svakako da mu neću govoriti ako jednog dana poraste i vidim da ga smara, a možda ponekad i hoću, tek da čuje i da zna. Kada se ljudi vole onda to ne smeta.
To je bas lepo sto si nezna prema muskom detetu. Koliko god ima sada?
 
Ja volim mom detetu kada ga god odvedem u školu da kad odlazi od mene mu kažem da ga volim. On se uvek, ali uvek nasmeje i kaže ili znam ili volim i ja tebe, i sigurna sam da mu to ostaje kao deo samopouzdanja za ceo taj školski dan. Iako je dečak, i drugi je dečak, ja to ne pričam svaki čas, ali kada imaju neki posao da obave, kada je došao sam iz privatne škole, kada je išao sam u školu i sam našao nešto u frižideru da jede, ja mu kažem dečak moj lepi i dobri ili bilo šta a on raste kao cvet svaki put )). Svakako da mu neću govoriti ako jednog dana poraste i vidim da ga smara, a možda ponekad i hoću, tek da čuje i da zna. Kada se ljudi vole onda to ne smeta.
Može jedno pitanjCe? Čemu naglašavanje na "privatnu školu"? Izvini, malo mi to snobovski.
 
Može jedno pitanjCe? Čemu naglašavanje na "privatnu školu"? Izvini, malo mi to snobovski.
mislila sam kada ide vikendom u drugu školu koja nije obična nego privatna, kao što se ide na treninge... dodatna škola, na to se misli. neka deca idu u priv školu jezika, neka u školu programiranja, dakle nestandardno, ali nije bilo potrebe
 
mislila sam kada ide vikendom u drugu školu koja nije obična nego privatna, kao što se ide na treninge... dodatna škola, na to se misli. neka deca idu u priv školu jezika, neka u školu programiranja, dakle nestandardno, ali nije bilo potrebe
Izvini ti, nisam trebao da pitam. To se mene ne tiče. Više mi spada pod "profesionalnu deformaciju", uvek primetim detalj koji je mogao biti izostavljen i baš za to se "uhvatim".
Ipak, odgovorila si mi i hvala :)
 
Emocije, one tople, ljudske koje povezuju, osećanja ljubavi i silidarnosti, bilo erotske, roditeljske, porodične, širih društvenih zajednica, prema poslu, sportu, prirodi itd... Ima ih. One su kao žar, lako se rasplamsa i pretvori u plamen.
Znas sta je tu zanimljivo meni... Prica se o toj povezanosti izmedju m i z. Naravno da nisu srodni. E sad ako uzmes ljubav prema detetu, ili roditelju. To je ono bezuslovno. Mada i tu ima izuzetaka. Ali rod ti je. Bliski ste i genetski i srasli kroz zivot. Hemija je jasna. Licite, cak i fizicki. E sad sa sup polom..
Sta je to sto stvara osecaj bliskosti. Jer ljubav bi trebalo da je to. Osetis se bliskim sa drugom osobom. To je taj osecaj kao da se znate iz proslog zivota.
E sad sta je to sto to stvara?
Genetika nije.
Zajednicki zivot nije.
Slican sklop licnosti?
Koja je to hebada tek. Vaspitanje, izgradjen karakter, stavovi, temperament, senzibilitet, ludilo.
Pa samo pogledaj po senzibilitetu koliko se ljudi frljaju. Mase se kao dve ispaljene strele od slepih ljudi udaljenih kilometrima. Ajd ajd ajd pa prc, promasaj.
 
Sta je to sto stvara osecaj bliskosti. Jer ljubav bi trebalo da je to. Osetis se bliskim sa drugom osobom. To je taj osecaj kao da se znate iz proslog zivota.
E sad sta je to sto to stvara?
Meni se desavalo ovo naglaseno.... Sednes sa nekim prvi put na kafu a imas utisak da si sa nekim koga znas ceo zivot, samo se niste dugo videli. A ne verujem u reinkarnacije i ostala cuda.
U tome i jeste misterija ljubavi prema partneru kao osecanja koje se pojavi a da nema nekog fizickog objasnjenja. Osim ako nije hemija u pitanju, koju mi osecamo vanculno.
Jednostavno se desi.
 
Meni se desavalo ovo naglaseno.... Sednes sa nekim prvi put na kafu a imas utisak da si sa nekim koga znas ceo zivot, samo se niste dugo videli. A ne verujem u reinkarnacije i ostala cuda.
U tome i jeste misterija ljubavi prema partneru kao osecanja koje se pojavi a da nema nekog fizickog objasnjenja. Osim ako nije hemija u pitanju, koju mi osecamo vanculno.
Jednostavno se desi.
I?
Jeste li se uzeli? Izrodili petoro dece?
 
Meni se desavalo ovo naglaseno.... Sednes sa nekim prvi put na kafu a imas utisak da si sa nekim koga znas ceo zivot, samo se niste dugo videli. A ne verujem u reinkarnacije i ostala cuda.
U tome i jeste misterija ljubavi prema partneru kao osecanja koje se pojavi a da nema nekog fizickog objasnjenja. Osim ako nije hemija u pitanju, koju mi osecamo vanculno.
Jednostavno se desi.
. To je taj osecaj kao da se znate iz proslog zivota.

I meni ..Baš taj osećaj.
 
Osećaj kao da nekoga znaš od ranije , kao da se odavno poznajete?

Može.
Па да. О томе је прича? Не знам како се то зове, није дежа ви, није ни флеш ин фјучур, већ нешто имагинрно што виси као клатно између саговорника.
 
Па да. О томе је прича? Не знам како се то зове, није дежа ви, није ни флеш ин фјучур, већ нешто имагинрно што виси као клатно између саговорника.
Ne znam kako bih to nazvala , ali istina je da može da se oseti ta neka ..bliskost ..
Vrlo retko ..No , meni se desilo .Pri prvom susretu i prvom razgovoru.
 

Back
Top