STA JE LjUBAV

  • Začetnik teme LUDO ROMANTICAN
  • Datum pokretanja
St®ato:

otprilike....to je situacija...pazi ovo....situacija....kada 2/3 vremena koje provodis u budnom stanju (to je oko 66%) ne razmisljas o sebi, vec o nekoj drugoj osobi.... :idea:



To je pocetna opsesija...indeed. Ljubav je kad ne mislis na njega, i dobro i ti je. A kad se vidite, jos bolje. i, kad sa drugaricama na kafici i kolacima , malo malo pa kazes kako oN ima neku divnu osobinu, i kako bi ON to resio, i sta mislis zasto ON, i bla bla....
 
Sta je ljubav...poslusajte pesmu Brajana Adamsa "Have you ever really loved a woman" i....bice vam sve jasno!

"...and when you find yourself lying helpless in her arms,
you know you really love a woman...." :oops:
 
ljubav je postajala samo u doba Adama i Eve!oni su je i izmislili!a ovo sada je neka neshvatljiva pojam koja izaziva i jaca emocije!ljubav je samo izgovor za lepe trenutke i osecanje koje nas ispunjava kraj suprotnog pola :wink:
 
Ivaaaaaaaaaaaaaa:
ljubav je postajala samo u doba Adama i Eve!oni su je i izmislili!a ovo sada je neka neshvatljiva pojam koja izaziva i jaca emocije!ljubav je samo izgovor za lepe trenutke i osecanje koje nas ispunjava kraj suprotnog pola :wink:
Najgluplje objasnjenje ikad.Da li je tebi jasno sta si uopste htela da kazes?
 
Anonymous:
Ivaaaaaaaaaaaaaa:
ljubav je postajala samo u doba Adama i Eve!oni su je i izmislili!a ovo sada je neka neshvatljiva pojam koja izaziva i jaca emocije!ljubav je samo izgovor za lepe trenutke i osecanje koje nas ispunjava kraj suprotnog pola :wink:
Najgluplje objasnjenje ikad.Da li je tebi jasno sta si uopste htela da kazes?
nije joj jasno...zato joj je i lepo...
:twisted: :twisted: :twisted:
 
Betty:
St®ato:

otprilike....to je situacija...pazi ovo....situacija....kada 2/3 vremena koje provodis u budnom stanju (to je oko 66%) ne razmisljas o sebi, vec o nekoj drugoj osobi.... :idea:



To je pocetna opsesija...indeed. Ljubav je kad ne mislis na njega, i dobro i ti je. A kad se vidite, jos bolje. i, kad sa drugaricama na kafici i kolacima , malo malo pa kazes kako oN ima neku divnu osobinu, i kako bi ON to resio, i sta mislis zasto ON, i bla bla....

heh...fina analiza....actually, ono sto sam napisao je citat iz jednog filma kome ne mogu da se setim imena...a tako bih ga ponovo gledao.... :) :oops:
 
sunrise:
[
bravo princeza ljubav i jeste svaki put drugacija poenta i jeste u tome... samo sledeci put nemoj da citas moje reodgovore, nego procitaj sta sam prvo napisala...ajde poz.. :wink:

U tome i jeste stvar... Kontradiktornost... Prvo "hvalis" ljubav a onda joj se smejes. Zato sam ti odgovorila.
 
Ljubav jeste moc i desava se kod svih patnera to je jako tesko opisati ,Ljubav dolazi od srca i to je sasvim nesto prirodno .

Za ljubav se netreba zrtovati ni boriti zato sto telo privlaci ljubav i srce pocinje da vladari nad ljubavlju.

Ljubav moze da nanese veliku bol jednom od patnera ali nikako oboma jer da se oboje vole nebi dolazilo do nekih svadja i raskidanja,zatim isto tako mogu oba patnera da se vole a da dojde do razdvajanja, tada se oboje osecaju tuzni i fizicki optereceni, tada pocinje srce da oba patnera privlaci sve vise i vise i tako se dobija ljubav ali nekada se treba i boriti za ljubav ali samo kada je potrebno. Ljubav je poput neke bolesti poput neke vrste droge bez cega se nemoze a sa cime nije lako.

LJUBAV je tajna skrivena u nasim dusama
i LJUBAV je tajanstvena moc koja pokrece dusu coveka, svet, planetu i kosmos.
Sretni su Oni koji svet oko sebe posmatraju zaljubljenim pogledom ili ocima ljubavi.
Sretni su Oni koji svoju srecu poklanjaju i dele sa drugima.
Uvek postoje "zvezde padalice" i "zvezde radosnice",
ali Vi nemojte dozvoliti da se svetlost ugasi u Vasim ocima.
Zagledajte se u Ljubavno nebo, u osobu koju volite,
u svoju dusu ... i videcete svoj svetlosni put!

eto toliko od mene:)*
 
Sunrise,ne vidim da cu ga manje voleti ako mu skuvam rucak,kada dodje s' posla...
Kao prvo,nije to bauk,ako ga volim,nista mi nije tesko..
Normalno,kad se jede,kuva se...
A kao drugo,imam tu srecu,da moj dragi voli i sam da kuva,tako da se bukvalno prepiremo oko toga...
poz
 
Kada cujem neke da se hvale da im je lepo u ljubavi drago mi je a istovremeno i krivo jer nisu svi srecni,ima onih koji vole a pate.Voleti pogresnu osobu koja ne moze da vas razume samim tim sto vas ne voli dovoljno govori da je LJUBAV patnja.
 
Ljubav je najuzvisenije stanje duha i tela,momenat meren vecnoscu ili samo trenom,svejedno,trenutak kada ste potpuno predati samoj sustini onoga sto je najvrednije u ljudskom rodu...Ljubav je osecanje spremnosti da date svoj zivot za nekoga i saznanje da je neko spreman to za vas da ucini...
 
Ne postoji teskoca, koju dovoljno ljubavi nece pobjediti.Ne postoji bolest koju dovoljno ljubavi nece iscjeliti.Ni vrata koja dovoljno ljubavi nece otvoriti.Ni jaz koji dovoljno ljubavi nece premostiti.Ni zid koji dovoljno ljubavi nece srusiti.Ni grijeh koji dovoljno ljubavi nece iskupiti.
Nije bitno koliko je problem dubok.Koliko je izlaz beznadezan.Koliko je cvor zamrsen.Koliko je greska velika.
Dovoljno razumijevanje ljubavi ce sve to razrijesiti.A ako mozete dovoljno da volite, bicete najsrecniji i najmocniji na svijetu!
 
Biti zaljubljen jeste prelepo stanje, ali iracionalno i prolazno! A ljubav je nesto drugo! Ona uopste nije tako uzbudljiva ! To je kad nekom zelis sve najlepse i zelis da taj neko bude srecan i cinis sve u tom cilju! Ljubav se najbolje dokazuje u teskim trenucima! Ljubav je za mene snaga koja te drzi da ostanes uz nekog ceo svoj zivot kroz dobro i zlo, a tu snagu treba gajiti i odrzavati...
Drugo, ljubav , bre, nije slepa ( zaljubljenost jeste)! Ona sve vidi! I bas zato sto vidi, ona prihvata!
E sad, svi bi da stalno budu u stanju zaljubljenosti, oblacima, pa kad realnost prodre u taj imaginarni svet, ljudi se razocaraju i pobegnu! A to vec nije ljubav! Ljubav je borba , borba da odrzi samu sebe! Eto!
 
ovu definiciju ljubavi sam cuo u jednom filmu, film je neka opustena limunadica, ali ovo mi se svidelo.
neki lik govori o svojoj zeni koja ga je napustila i koliko je voli i daje neku klasicnu, deciju odrednicu ljubavi,
e, a kaze njemu riba:
"MOJ OTAC JE IMAO PSA KOJEG JE MNOGO VOLEO. JEDNOG DANA PAS SE RAZBOLEO. VETERINAR JE REKAO DA IMA NEKE CRVIĆE I CREVIMA I DA ĆE GA USKORO POJESTI IZNUTRA...
UGLAVNOM, ON JE BESPOMOĆAN
OTAC JE DOŠAO KUĆI STAVIO, PSA NA KREVET, ZAVUKAO PSU RUKU U ANUS I VADIO JEDNOG PO JEDNOG CRVIĆA DOK NIJE IZVADIO SVE....
PAS JE NADŽIVEO MOG OCA....
E, TO JE LJUBAV"
 

Back
Top