Šta hoće muslimani od nas?

Никада се такав захтев (за унитарном Босном) није појавио од страна неке званичне институције у Сарајеву од када је дејтонске БиХ. Да су направили по том питању референдум, па се Муслимани изјаснили за унитарну Босну, и да сада Сарајево маше са тим, е то би била друга ствар.
Овако, тема је постављена на лажи и зато је оцењена са *ГРОЗНО*-.

Некада надмашиш самог себе у писању глупости.

Па управо је (Б)Алијино инсистирање на унитарној Беј Ха довело до рата и крвопролића.
 
muslimani su srbi muhamedanske vere. srbin ko srbin. tvrdoglav i bandogalav

samo ti shabaz priznaj srbendama ovde da imas ikonu djeda na tavanu i sve ti je oprosteno :D

Možda su moje djede kadikad imali ikonu što ja ne pamtim. Mi sad želimo biti i ostati muslimani. Neki omjer kaže da smo 8:2 srpskoga porijekla sprama hrvatskoga.
Sad su većina nas Bošnjaci mada se ja deklariram samo kao Musliman kao nekada.
Važno nam je njegovati islam.
 
Pade mi sinoć ovo na pamet, pa rekoh da čujem mišljenja drugih ljudi. Dakle, šta danas, u ovakvim uslovima, žele muslimani od Srba u BiH? Mi imamo Srpsku, koja je etnički gotovo čista teritorija, i potpuno je jasno da na njoj nikad više neće doći do ponovnog i masovnijeg doseljavanja muslimana. Ne zato što mi to branimo, već zato što oni nemaju biološkog potencijala da to nasele, budući da se sele i iz njihovog. Dakle, zarad životnog prostora im ona teritorija ne treba.

Dalje, oni sami to nazivaju šumskom i vukojebinama, iz čega bi se dalo zaključiti da oni i ne bi voleli da žive tamo, kao ni ja što ne bih želeo da živim u mestu za koje mislim da je vukojebina. Hvale se svojim gradovima, pa ako su već zadovoljni time, onda im naše opet ne treba. Moje pitanje zapravo glasi, zašto se muslimani u BiH, ako već ne mogu da naseljavaju srpsku zemlju, ako im se ona i ne sviđa i ako su ekonomski nezavisni od nas, ne otcepe i probaju da žive samostalno? Odnosno, zašto nas koji smo im neprijatelji teraju da živimo sa njima?

Atmosferu srpskog rodoljublja među muslimanima Bosne i Hercegovine, krajem 19. i početkom dvadesetog stoleća, najupečatljivije prikazuje lepa lirska pesma Srbina muslimana Aliverić Tuzlaka, "Amanet od đeda", objavljena u Bosanskoj vili, 1898:

"U dolafu moga đeda
s desne strane u pretincu,
kad još bijah grješno d'jete
viđah malu ikonicu.

Prikradoh se da razgledam,
Kakva li je na njoj slika,
Bješe srebrom optočena
Slika Đurđa mučenika.

Ja to onda nisam znao.
Zazir'o sam od aždaje,
Al' s aždajom ko se bori,
Osjeć'o sam, junak da je.

Samo zato, samo zato,
Ja poljubih tog čovjeka.
Đed uniđe — ja se zbunih —
A on reče: 'Neka, neka!

Istog Đurđa, ljubili su
Naši preci ko svečari,
Pa zar da jađunah ljubnut'
Što ljubljahu naši stari.

Al' ti n'jesi poljubio
Samo hader — ilijaza,
I poljupce si poljubio
Svojih rahmet praotaca'.

Tako đedo, al' on ode
Već odavno s ovog sv'jeta,
A ja čuvam ikonicu
Pored drugih amaneta.

Al' ja zato, Alah-ikber,
Čvrsto s držim svog mezheba,
A mezheb mi ništ' ne smeta
Da srbujem kako treba". :bye:
 
Pade mi sinoć ovo na pamet, pa rekoh da čujem mišljenja drugih ljudi. Dakle, šta danas, u ovakvim uslovima, žele muslimani od Srba u BiH? Mi imamo Srpsku, koja je etnički gotovo čista teritorija, i potpuno je jasno da na njoj nikad više neće doći do ponovnog i masovnijeg doseljavanja muslimana. Ne zato što mi to branimo, već zato što oni nemaju biološkog potencijala da to nasele, budući da se sele i iz njihovog. Dakle, zarad životnog prostora im ona teritorija ne treba.

Dalje, oni sami to nazivaju šumskom i vukojebinama, iz čega bi se dalo zaključiti da oni i ne bi voleli da žive tamo, kao ni ja što ne bih želeo da živim u mestu za koje mislim da je vukojebina. Hvale se svojim gradovima, pa ako su već zadovoljni time, onda im naše opet ne treba. Moje pitanje zapravo glasi, zašto se muslimani u BiH, ako već ne mogu da naseljavaju srpsku zemlju, ako im se ona i ne sviđa i ako su ekonomski nezavisni od nas, ne otcepe i probaju da žive samostalno? Odnosno, zašto nas koji smo im neprijatelji teraju da živimo sa njima?


ne lupaj glavu. zna se sta oce. AMERIKA PREKO NJIH OCE DA SE USELI U SRBIJU
 
Atmosferu srpskog rodoljublja među muslimanima Bosne i Hercegovine, krajem 19. i početkom dvadesetog stoleća, najupečatljivije prikazuje lepa lirska pesma Srbina muslimana Aliverić Tuzlaka, "Amanet od đeda", objavljena u Bosanskoj vili, 1898:

"U dolafu moga đeda
s desne strane u pretincu,
kad još bijah grješno d'jete
viđah malu ikonicu.

Prikradoh se da razgledam,
Kakva li je na njoj slika,
Bješe srebrom optočena
Slika Đurđa mučenika.

Ja to onda nisam znao.
Zazir'o sam od aždaje,
Al' s aždajom ko se bori,
Osjeć'o sam, junak da je.

Samo zato, samo zato,
Ja poljubih tog čovjeka.
Đed uniđe — ja se zbunih —
A on reče: 'Neka, neka!

Istog Đurđa, ljubili su
Naši preci ko svečari,
Pa zar da jađunah ljubnut'
Što ljubljahu naši stari.

Al' ti n'jesi poljubio
Samo hader — ilijaza,
I poljupce si poljubio
Svojih rahmet praotaca'.

Tako đedo, al' on ode
Već odavno s ovog sv'jeta,
A ja čuvam ikonicu
Pored drugih amaneta.

Al' ja zato, Alah-ikber,
Čvrsto s držim svog mezheba,
A mezheb mi ništ' ne smeta
Da srbujem kako treba". :bye:

Dovit komad drva je shirk
 
Turci su Bosnu islamom ukrasili zbog čega smo im vječno zahvalni.

Mi nismo, a sa ovolikom brojnošću pitamo se i o tome.

- - - - - - - - - -

Naših Muslimana ima i u Srbiji.

Odvojeni su od vas sa 150 kilometara srpske teritorije. A i to nema veze sa Srpskom, posebno zbog činjenice da su u celoj Raškoj oblasti koju ti zoveš Sandžak opet Srbi većina, dok vas u Srpskoj nema. Da ne misliš možda da bi se tvoji vratili nazad u Srpsku?
 
Odvojeni su od vas sa 150 kilometara srpske teritorije. A i to nema veze sa Srpskom, posebno zbog činjenice da su u celoj Raškoj oblasti koju ti zoveš Sandžak opet Srbi većina, dok vas u Srpskoj nema. Da ne misliš možda da bi se tvoji vratili nazad u Srpsku?

Svi danima govorite o pravima kršćana u Crnoj Gori a niko ne postavlja pitanje kakva su prava muslimana u Srbiji i Crnoj Gori.
 
Koliko džamija ima gdje bi klanjali namaz ? Nudite nam improvizirane vjerske objekte u stambenim zgradama namjesto džamija.

Što bi rekli tvoji drugari, sukladno brojnosti. Neće na sto muslimana da bude pedeset džamija, previše je to buke i ljudi okolo hoće da mirno spavaju. Zamisli da ti ja izgradim crkvu ispred zgrade i krenem da zvonim svakog sata, od ponoći do ponoći? I to onako kako Bog zapoveda, po dvadeset minuta zvonjave na svaki sat, pet minuta na četvrt sata? Svakog Božijeg dana, a nedeljom duplo?
 
Nerascisceni racuni izmedju dva brata. Pisali sta god nema blizih naroda od Srba i Bosnjaka, Ovde pod muslimanima podrazumevam Bosnjake a ne Rome i Sipotare.Kao sto znate Bosnjaci su narod nastao pod uticajem osmanske drzave i islama, Jedan deo je od bosanskih krstijana presao na Islam a drugi isto toliko veliki je direktno iz Srbije presao u Bosnu ,podrucje Uzica ,Smedereva i Beograda. Naselio pretezno oko Drine i Save.Sada znajuci za ove medjusonbe zlocine u proslosti .bice tu netrpeljivosti ali to ne menja cinjenicu da se u familiji najvise i vole i mrze,
 

Back
Top