Šta hoće muslimani od nas?

Ja razumem muslimane da se bune. Oni su uz Srbe najvece zrtve i, takodje uz Srbe, najveci gubitnici ratova za jugoslovensko nasledje. Zapravo, Srbi i Bosnjaci su jedini gubitnici ratova za jugoslovensko nasledje i, uz zlocine, to ih cini prilicno isfrustriranim. Bosnjaci su isterani iz Podrinja i Posavine, Prijedora i Banjaluke. Srbi su isterani iz Sarajeva, Krajine i sa Kosova. Bosnjaci su izgubili kontrolu nad 48% Bosne, a ono sto je pod njihovom kontrolom dele sa Hrvatima. Srbi su izgubili kontrolu nad Kosovom. Bosnjaci imaju manjinu u drugim drzavama - Srbiji i Crnoj Gori, a Srbi imaju takodje svoj narod u drugim drzavama van Srbije. Bosnjaci su ratovali sa dva protivnika, sto je dovelo do mnogo zlocina nad njima. Srbi su ratovali sa 3 ili 4 protivnika, sto je dovelo do mnogih zlocina nad njima. Medjunarodna zajednica zajebava Bosnjake. Nude im da ce obuzdati RS, cak posvecuju paznju zlocinima nad njih (Srebrenici) ali ih licemerno ostavljaju da tavore u čamotinji Balkana bez ikakvih šansi da udju u Evropu jer sama Evropa to neće, a problem sa RS se koristi samo kao alibi. Zapad je licemeran i prema Srbima. Obecavaju ulazak u EU "samo jos nesto da ispunite". Problem Kosova je odlican alibi Evropi da ne primi Srbiju.
Bosnjaci imaju uticajnog "saveznika" koji ih zajebava, tj. obecava podrsku od koje nema nista. U pitanju je Ankara. Srbi imaju uticajnog "saveznika" koji ih zajebava, tj. obecava podrsku od koje nema nista.

OK, ali šta dalje? Dakle, šta bi to muslimani voleli da mi uradimo i kako bi im to koristilo? Ako je osveta, daj da čujemo, pa da i mi ispostavimo svoje legitimne račune, jer ne ide da je jedan vredan osvete, a drugi ne. Uzgred, prva i osnovna greška njihova je što misle da su izgubili kontrolu nad teritorijom, a nikad je nisu ni imali. Njih je u ukupnom udelu stanovništva bilo pola, a to nije dovoljno da sve proglašavaju svojim. Ili možda misle kako Srbi sa milion i kusur ljudi nemaju prava da traže svoje?

- - - - - - - - - -

Са'ће ти дође
avatar301039_6.gif

и да ти тему оцено "грозно"! :zcepanje:

Već došao, bio među prvima :D
 
Ja razumem muslimane da se bune. Oni su uz Srbe najvece zrtve i, takodje uz Srbe, najveci gubitnici ratova za jugoslovensko nasledje. Zapravo, Srbi i Bosnjaci su jedini gubitnici ratova za jugoslovensko nasledje i, uz zlocine, to ih cini prilicno isfrustriranim. Bosnjaci su isterani iz Podrinja i Posavine, Prijedora i Banjaluke. Srbi su isterani iz Sarajeva, Krajine i sa Kosova. Bosnjaci su izgubili kontrolu nad 48% Bosne, a ono sto je pod njihovom kontrolom dele sa Hrvatima. Srbi su izgubili kontrolu nad Kosovom. Bosnjaci imaju manjinu u drugim drzavama - Srbiji i Crnoj Gori, a Srbi imaju takodje svoj narod u drugim drzavama van Srbije. Bosnjaci su ratovali sa dva protivnika, sto je dovelo do mnogo zlocina nad njima. Srbi su ratovali sa 3 ili 4 protivnika, sto je dovelo do mnogih zlocina nad njima. Medjunarodna zajednica zajebava Bosnjake. Nude im da ce obuzdati RS, cak posvecuju paznju zlocinima nad njih (Srebrenici) ali ih licemerno ostavljaju da tavore u čamotinji Balkana bez ikakvih šansi da udju u Evropu jer sama Evropa to neće, a problem sa RS se koristi samo kao alibi. Zapad je licemeran i prema Srbima. Obecavaju ulazak u EU "samo jos nesto da ispunite". Problem Kosova je odlican alibi Evropi da ne primi Srbiju.
Bosnjaci imaju uticajnog "saveznika" koji ih zajebava, tj. obecava podrsku od koje nema nista. U pitanju je Ankara. Srbi imaju uticajnog "saveznika" koji ih zajebava, tj. obecava podrsku od koje nema nista.

Они су заправо изашли као велики победници из Југославије, јер су добили своју народност и тако право на Беј Ха. Титоизам ет итс бест.
 
Они су заправо изашли као велики победници из Југославије, јер су добили своју народност и тако право на Беј Ха. Титоизам ет итс бест.

Oni imaju djlimicno pravo na Federaciju, i to je to. Dakle moraju se i dalje boriti za Bosnu, da je definitsu, zaokuze medjunarodno, i da to bude drzava samo Bosnjaka. A to nemaju.
 
Oni imaju djlimicno pravo na Federaciju, i to je to. Dakle moraju se i dalje boriti za Bosnu, da je definitsu, zaokuze medjunarodno, i da to bude drzava samo Bosnjaka. A to nemaju.

Управо за то се Алија борио читав рат, унитарну Беј Ха и да Срби буду потлачени Сарајеву и босанџеросима. До последњег дана рата то му је био циљ, стога је и одбијао силне мировне споразуме, јер је сваки залагао поделу.

Међутим, колико му год јаки апетити били, знали су и амери да су два етничка чишћења над истим народом у истом рату ипак превише. Република Српска је остала, одбранила се. Опстаће све док је Срба тамо. А тек када се припоји Србији биће још већи трн у оку босанџеросима.
 
Hoce unitarnu Bosnu kao sto mi zelimo unitarnu Srbiju i sve su to nerealne zelje al te zelje ne cude jer se i mi i oni plasimo separatizma.

Da, ali šta bi radili sa tom unitarnom Bosnom? Odjednom da menjaju u kantonalni sistem? Ili da se vraćaju nazad? Nije valjda da su toliko nesposobni da ne mogu da prežive bez para koje Srpska uplaćuje u zajednički budžet, ne dobijajući pri tome apsolutno ništa nazad jer joj zajedničke institucije ništa ne koriste...
 
Evo, ja lepo pitam šta hoće muslimani od nas, da se izjasne već jednom o svojoj viziji i objasne razloge zbog čega im je to bitno, a ti "grozno". Realno komšo, glup si k'o ***** :neutral:
У уводном post_у изнео си лаж. Зато се цела тема базира на лажи, и зато је оцењена са *ГРОЗНО*. Муслимани не траже Српску.
 
Замена теза. После потписивања Дејтонског споразуме и стварања оваквог, ентитетског устројства државе, потпуно је ирелевантно који су им били ратни циљеви.

Ciljevi su im isti kao i za vreme rata,unitarna Bosna,ne pravi se toša...
 
Pade mi sinoć ovo na pamet, pa rekoh da čujem mišljenja drugih ljudi. Dakle, šta danas, u ovakvim uslovima, žele muslimani od Srba u BiH? Mi imamo Srpsku, koja je etnički gotovo čista teritorija, i potpuno je jasno da na njoj nikad više neće doći do ponovnog i masovnijeg doseljavanja muslimana. Ne zato što mi to branimo, već zato što oni nemaju biološkog potencijala da to nasele, budući da se sele i iz njihovog. Dakle, zarad životnog prostora im ona teritorija ne treba.

Dalje, oni sami to nazivaju šumskom i vukojebinama, iz čega bi se dalo zaključiti da oni i ne bi voleli da žive tamo, kao ni ja što ne bih želeo da živim u mestu za koje mislim da je vukojebina. Hvale se svojim gradovima, pa ako su već zadovoljni time, onda im naše opet ne treba. Moje pitanje zapravo glasi, zašto se muslimani u BiH, ako već ne mogu da naseljavaju srpsku zemlju, ako im se ona i ne sviđa i ako su ekonomski nezavisni od nas, ne otcepe i probaju da žive samostalno? Odnosno, zašto nas koji smo im neprijatelji teraju da živimo sa njima?

muslimani su srbi muhamedanske vere. srbin ko srbin. tvrdoglav i bandogalav
 
Šta znači zahtev za unitarnom Bosnom nego da polažu pravo na Srpsku? A ako oni misle da to ne bi spadalo u sastav unitarne Bosne, potpuno se slažem :hahaha:
Никада се такав захтев (за унитарном Босном) није појавио од стране неке званичне институције у Сарајеву од када је дејтонске БиХ. Да су направили по том питању референдум, па се изјаснили за унитарну Босну, и да сада Сарајево маше са тим, е то би била друга ствар.
Овако, тема је постављена на лажи и зато је оцењена са *ГРОЗНО*.
 

Back
Top