Sta fali Beogradu?

  • Začetnik teme BG vas pita
  • Datum pokretanja
Ja volim Beograd. Puno putujem, ali mi je Bg uvek naj. Stranci koji su bili u NY kazu da je Bg NY u malom. Stvarno jeste. Ljudi su opushteni, ima dosta mladih i zezanje je stvarno strava.
Mrzim gradski prevoz, djubre na ulicama, nizak zivotni standard, male penzije i plate, loshe shkole, veliki kriminal, puno fensera i malo "normalnih" ljudi i malo nocnih klubova gde ce biti -18 i fantastichna muzika. Sve u svemu, OBOZAVAM BEOGRAD!!!!!
 
Beogradu fali normalnih restorana. Previse je pekara, a ko ne voli pekaru nema gde da svrati na normalan rucak (normalan znaci da nije pizza ili pasta, da nije porcija vise od 5-6 eura i da ne cekas vise od 20 min).

Ma koliko moja opaska izgledala banalna, ovo je, verujte mi, glavno zapazanje ljudi koji dodju sa strane, bilo poslom, bilo turisticki.
 
Hmmm... da, fali jeftinih restorana, ali to ne bi trebala da bude zamerka za strance i turiste obzirom da u se vecini zemalja nasi najskuplji restorani mogu smatrati jednim od jeftinijih...

Generalno, ima sasvim finih restorana koje cesto posecujem, i ni cene nisu nesto preterane... recimo Luda Kuca ako ti je do brze ukusne hrane, Indian Palace ako si ljubitelj ljute hrane (i najbolje salate na planeti ;) ), Ikki Bar ako ti je do ribe i japanske kuhinje, Bangkok ako ti je da prodjes jeftino... Ovo su zaista dobri restorani...

'Domacih' restorana ima na tone, ne vredi ih i ni pominjati, i hrana je uglavnom slicnog kvaliteta svuda.

Ono sto Beogradu ZAISTA nedostaje su hoteli/privatni apartmani etc. dostojni coveka. Ovako imamo jedan Hyatt, delimicno Intercontinental, i sve ostalo ruine u kojima nikad stranca ne bih doveo. No o tome sam vec pisao...
 
tina_84:
sta fali Beogradu, ne znam...al meni fali da mi neko opet otvori Barutanu u tom istom Beogradu :(
e sad mi vec fali i klub Kuca
n-17c.gif
 
Incognito:
Pare nisu potrebne... Zaista..

Tako lepo neko baci nesto sto se razgradjuje (papircic recimo) van kante, ti mu udaris 20€ na licu mesta... Neko baci nesto nerazgradivo ili tesko razgradivo (opusak, celofan, zvaku), a ti mu udaris 50€... Neko pljune na ulici, lupis mu 100€... Neko zapali cigaretu na zatvorenom javnom mestu (bolnica, muzej, pozoriste, bioskop...) lupis mu jos 100€... Neko izbaci kesu s' djubretom sa prozora, a ti mu odrapis 200€... itd. itd. da ne pominjem kakve bih kazne udario za uriniranje van WC-a, unistavanje javne imovine (ukljucujuci i gazenje po zelenim povrsinama nepredvidjenim za to, cupanje cveca iz javnih leja, paljenje kontejnera, obaranje spomenika, unistavanje javnog prevoza, grafite...), itd... naravno, bez ikakvog sudskog procesa (jer zna se koliko to traje kod nas), samo direktna naplata!...

Ja se ne bih slozio sa ovim delom,jer nece se oni nauciti redu na taj nacin,vec bi trebalo uvesti drustveno koristan rad,pa za prljanje trotoara i grada uopste propisati satnicu koju bi (pod nadzorom)
morali da odrade cisteci grad,uklanjajuci deponije svakakvih otpadaka i slicno.Pa kada znaju da prljaju,neka i ciste,mislim da bi veoma brzo grad bio na nivou koji mu pripada.
 
kolike god kazne da uvedemo, nista ne vredi jer uvek ima korumpiranih policajaca koji ce naplatiti manje, u svoj dzep.
trebalo bi postaviti kamere, svuda po beogradu, i onda emitovati ljude koji bacaju djubre po ulici , ili vrse nuzdu, unistavaju...i onda te slike emitovati recimo u izlozima radnji sa tehn. opremom.to bi ih naucilo pameti. a moze i neka kamera da prati policajce- mozda bi onda stvarno naplacivali :!: :!: :!:

_________________

zar je moguce da se niko toga nije setio :?:
 
Shrek:
sto? ja bih bas voleo da se nam djubre bude do guse :)) licno uvek bacam papirice i smece kroz prozor...jednom recju mrzim ovaj jbni grad i ovu sugavu drzavu...da su pametni ovi sa zapada da nas sve potruju ko pacove... :evil:

pa to je zato sto si seljak, nijedan pravi Beogradjanin ne baca djubre kroz prozor. Ja cak kartu od prevoza cuvam u dzepu dok ne nadjem kantu...
 
Incognito:
Pare nisu potrebne... Zaista...

Samo treba uvesti drakonske kazne za nekulturu, jer nas narod samo kaznama moze da se popravi - dok ne udaris po dzepu mozes da pricas na sva zvona, niko te nece cuti... A od tog budzeta da se sve ostalo sredi... Tako ubijes 2 muve jednim udarcem: gradjane naucis kulturi, a oronulo sredis parama nakupljenim u tom procesu... Tako su mnoge metropole resile svoj problem (recimo, London je bio jedan od najprljavijih velikih gradova u Evropi pocetkom XX veka, dok je sada jedan od najcistijih)...

Tako lepo neko baci nesto sto se razgradjuje (papircic recimo) van kante, ti mu udaris 20€ na licu mesta... Neko baci nesto nerazgradivo ili tesko razgradivo (opusak, celofan, zvaku), a ti mu udaris 50€... Neko pljune na ulici, lupis mu 100€... Neko zapali cigaretu na zatvorenom javnom mestu (bolnica, muzej, pozoriste, bioskop...) lupis mu jos 100€... Neko izbaci kesu s' djubretom sa prozora, a ti mu odrapis 200€... itd. itd. da ne pominjem kakve bih kazne udario za uriniranje van WC-a, unistavanje javne imovine (ukljucujuci i gazenje po zelenim povrsinama nepredvidjenim za to, cupanje cveca iz javnih leja, paljenje kontejnera, obaranje spomenika, unistavanje javnog prevoza, grafite...), itd... naravno, bez ikakvog sudskog procesa (jer zna se koliko to traje kod nas), samo direktna naplata!...

E sa takvim jednim sistemom, za godinu dana bi se slilo sasvim dovoljno para da se kompletna putna infrastruktura Beograda uradi od pocetka (umesto da se krpe rupe tu-i-tamo), da se naprave biciklisticke staze kroz ceo Beograd (nalik svakom vecem evropskom gradu), da se obnove ruinirane fasade, da se ona rugla preostala od bombardovanja sruse i ociste, itd. itd. a usput bi to imalo dosta drugih pozitivnih efekata:

- narod bi se naucio (makar pod prisilom) kulturi
- zagadjenje bi se smanjilo ukoliko bi recimo ljudi povremeno koristili bicikl umesto kola (sada izlazenje na beogradske ulice biciklom komotno mozemo smatrati potencijalnim samoubistvom) - a i redovi u domovima zdravlja bi se smanjili jer fizicka aktivnost moze samo da pomogne
- ne bi me bilo sramota da prodjem sa nekim strancem kroz Kneza Milosa i da mu pokusavam objasniti zasto to jos nije rascisceno, kad ni sam ne znam odgovor
- ne bi Beograd bio isaran auto-lakom, ne bi bilo djubreta na svakom koraku...
- Od novca ubranog na osnovu kulturizacije Beograda stvorilo bi se dosta privremenih radnih mesta na rekonstrukciji grada, a samim tim deo tog novca bi se opet vracao u budzet grada za dalje projekte...

A od ostalih stvari, Beogradu hitno treba kompletna obilaznica - kroz najprometniju ulicu na Balkanu (Radnicka, ona pored sajma) ide i celokupan Tranzit, cime se stvaraju neopisive guzve na tim mestima, i samim tim delovi grada poput Senjaka (manje-vise), B. Brda, Cukarice, Vidikovca, Zarkova, Zeleznika, Ceraka itd. bivaju totalno odseceni od grada... Beogradu i trebaju hoteli... Ono je bruka kakvi su nam hoteli! Ako izuzmemo Hayat i Interkontinental, i u manjoj meri Moskvu, Palas i Slaviju Lux, nema ni jednog normalnog smestaja! A to je oko 2000 soba/apartmana koji su gotovo redovno popunjeni... Beogradu je i potrebna rekonstrukcija aerodroma (doduse na tome se manje-vise radi) jer je isuvise 'trom' sistem za danasnje vrednosti... Beogradu je potrebno da ocisti nelegalne taksiste (opet drakonske kazne, tipa oduzimanje vozila + debela novcana ili zatvorska kazna) jer oni ostavljaju Beograd na losem glasu - a njih je lako naci - na zeleznickoj i autobuskoj stanici, kao i kod aerodroma imas 80% taksija bez taksimetra, bez dozvole, bez icega - pitam se samo zasto niko ne reaguje na to...

Ma Beogradu je potrebno jedno sveopste kulturolosko kupanje i ciscenje od malicioznih i gangrenoznih tkiva i struktura!
Potpuno tachno!!!! svaka chast! I azil za nesrecne pse lutalice da se napravi!!!! I bar josh tri mosta...
 
volela bih da postoje male radnje da ih veliki trzni centri ne pojedu
i da ima kioska malo vishe na nekim mestima
i kikirikija na kilo
i da ne nestanu pijace
i da postoji obuka za lutalice
i ne bih dirala grafite...ovo nije zapad..i uvek ce ih biti
i ne bih imala stroge kazne...ne znam
i ne bih gradila trzne centre gde nije potrebno (rusenje staklenca??)
 
jagodica:
volela bih da postoje male radnje da ih veliki trzni centri ne pojedu
i da ima kioska malo vishe na nekim mestima
i kikirikija na kilo
i da ne nestanu pijace
i da postoji obuka za lutalice
i ne bih dirala grafite...ovo nije zapad..i uvek ce ih biti
i ne bih imala stroge kazne...ne znam
i ne bih gradila trzne centre gde nije potrebno (rusenje staklenca??)

I zivela bi u Zemunu s' kraja devedesetih, a? ... Posto je to tako bilo tamo...
 
Najezim se na ideju da se u Beogradu deca bacaju sa mostova.Znam da je to danak svih prethodnih godina, neminovnost. Jedino sto zelim jeste jedna jaka cenzura na za medije i javnost uopste za sva nasilja,golotinju,igre na srecu.Pozelim prosto da se Grad prisili na 3 dana pritiska stvarima od dobrog ukusa,pa ko prezivi - pricace. Sve mi se cini da ljudima,narocito mladim nije godinama data prilika da vide nesto sto stvarno oplemenjuje.Mislim u sirem smislu.Uvek postoji krug dobro obavestenih i generacijski odnegovanih.Kad pomislim na druge velike gradove,evo Budimpesta je primer,najblizi,cini mi se svaki cosak u gradu trazi da stvarate lepe i ugodne stvari. I one se tamo umnozavaju.Klinci su bez motiva ,ne znaju sta je to dobro,sta lose,imaju pred sobom nesnadjene roditelje i nestimulativnu skolu.Nemam nerealne snove,ali zar nebi mogla da se osnuja neka Liga Dzentlmena,kultuloroskih zastitinika Beograda.Iako me hvata strah od sprovodilaca zakona i njihovih kriterijuma.Svakako ocaj.Volela bih da ovde procitam nesto opstimisticno,volim ovaj grad. :oops:
 
ama ne opravdavam nasilje i nisam ljut :), samo hocu da kazem da je to stvar koja se desavala i koja ce se desavati, uvek i svuda...kao i da se sada preko svega prelazi prilicno olako, kao ah to je zato sto smo lose ziveli, milosevic trte mrte...sva krivica se prebacuje na to osim na same ljude...e pa vise nije tako i sada treba da posmatramo sebe danas i da delamo na osnovu toga....
 
rastamann:
I proterivanje polovine stanovnika na obode Shar-Planine


Sar planina je jedno od najlepsih mesta na svetu.Istina sad tamo nije bezbedno,narocito za Srblje *kao i nigde za iste* .Cini mi se da bih radije ostavila nepodobne primerke ovde , ja se izmakla blize suncu. Ulepsajte sebi dan,potrazite neke slike Sare.I odhodajte je bar jednom u zivotu.
 
Obersturmfuehrer:
ama ne opravdavam nasilje i nisam ljut :), samo hocu da kazem da je to stvar koja se desavala i koja ce se desavati, uvek i svuda...kao i da se sada preko svega prelazi prilicno olako, kao ah to je zato sto smo lose ziveli, milosevic trte mrte...sva krivica se prebacuje na to osim na same ljude...e pa vise nije tako i sada treba da posmatramo sebe danas i da delamo na osnovu toga....
Ej slazem se da se vreme ne moze kriviti za sve i da pojedine biljke rastu samo na ponekoj zemlji.Volim u nemoci da se pravim pametna i psihologiziram.Svi moji dosadasnji pokusaji za popravljanje sveta su zavrsili na pojedinacnim uspesima.Trudim se da se time zadovoljim.Jako se trudim :shock:
 
Znas sta mu fali da glupe trole i trandze idu brze, i da naprave jos jedno 50 garaza da mogu konacno da parkiram svoj auto.

Sa Liona koji je udaljen 4km od Trga stizem sa jedne relacije na drugu prevozom za 40 minuta, a pesice mi treba 45 minuta pa ti vidi, a imam ortaka predzadnja stanica 704-ke koja ide za Munze polje i on stigne do zelenjaka za 40min, iako je udaljen sigurno 25km (negov kraj se ne nalazi na karti Beograda).

I sta jos da dodam, da pobiti sponzorushe kao pobesnele pse
 

Back
Top