Sta danas znaci biti sponzorusa?

CakiCoka:
Znate onaj film sa Robertom Redfordom i Demi Mur? Nepristojna ponuda se zove.
Razmisljala sam bas na tu temu dosta posle gledanja tog filma. Znas, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim sta sam sve u stanju u zivotu da uradim, pod nekim ekstremnim okolnostima. Ali ovakva kakva sam, kakva sam uvek bila do sada, nikad ne bih mogla da spavam sa nekim iz materijalne koristi.
Ne bih mogla da zivim sama sa sobom i saznanjem kako sam dosla do tih para. Nije tu samo sex u pitanju. U pitanju je psiholoski momenat prevlasti nad drugim bicem, samo zato sto si platio za to.
Mozda sam ja previse zadrta po tim pitanjima, ali zaista u svakom odnosu tezim ka maksimalnoj ravnopravnosti, u smislu da ne volim da dugujem nikome nista, da se ne osecam potkupljeno ni u jednom trenutku.

Ovde pricamo o sponzorusama. Nismo razmatrali sitaciju kad bi mi zivot bio u pitanju ili jos gore zivot onih koje volim.
izvini,dok ne dodjes sa iskustvom iz zivota ja ne mogu da ti verujem u to...ili dajes seksu previse znacaja.ali ne verujem,niko ne daje seksu bas toliko znacaja
mozda ne bi mogla da spavas za 100€,ili za 1000€ ali da te vidim kad bi se neko ponudio da ti resi zivotnu situaciju,cemu onda griza savesti ako se ponudio(nisi ga ti nesto zeznula) kako si se snasla?kako si mogla u datom momentu.
mislim da devojke citaju previse ljubavnih romana,ili se boje da priznaju sebi
rekla sam da prodavanje ne mora da bude za novac,ima drugih situacija,koje indirektno spasavaju zivot
ali nebitno,bar ovde svi mozemo da budemo 173cm i 55kg bez strija sa fakultetima udate ili slobodne po potrebi :lol:
 
alya:
I ja sam gledala taj film....i uvek se ga setim kad krene prica o sponzorusama itd....nebi ona prihvatila ponudu da on nije bio dobar tip...privlacan sa namazanim jezikom...da je bio neki debeo, mali ruzan....mozda bi pristala ali bi se vratila....
Ali nekako se ne secam sta je bilo na kraju....jel se vratila ili je ostala sa bogatasem...

Ni ja nekako ne mogu da sesetim bas, ali zar nije ljigavac u tom filmu bas njen dragi koji od nje trazi da izmiri njegove dugove i spasi njegovo dupe iz procepa??? U tom slucaju navijam za sponzora, i nadam se da je na kraju ostala sa njim!!! :lol:
 
Evo vam jedna super pesmica....koja odlicno opisuje sponzoruse....
a014.gif
...Juhej..tralalalal


Necu da sam napicena kao druge sve
necu silikone, guzicu od plastike
necu usne kao da sam pavijanu rod
necu da te volim zato sto si pun k'o brod


Necu da me colici na ribu naprave
necu da me Filgud skroji radi zabave
necu da mi broje koje pivo mi je to
necu da me 30 kila bude s krevetom
necu, necu Boga mi

Necu da mi zivot kroje novine, TV
necu da me vode oni gluplji od mene
necu da ti budem kao tvoja mati znaj
necu da se smorim da bih otisla u raj

Necu da mi ova zemlja bude robija
da se lakse sida nego viza dobija
necu da me krade svako kome digne se
necu da je zvezda svaka koja skine se
necu, necu Boga mi

Necu da mi nepismeni pisu pravila
necu da me dziber kao lutku navija
necu da mi glume neke ljude poslovne
oni koji nemaju ni cet'ri osnovne

Necu da mi valjaju stvari kradene
necu da mi Italiju Kinom zamene
necu da mi pare u dekolte trpaju
oni sto sirotinji od usta drpaju
necu, necu Bo
 
CakiCoka:
Mozda sam ja previse zadrta po tim pitanjima, ali zaista u svakom odnosu tezim ka maksimalnoj ravnopravnosti, u smislu da ne volim da dugujem nikome nista, da se ne osecam potkupljeno ni u jednom trenutku.

Cekaj Coko, zar ti iskreno tako gledas na ljubav i seks?
Mislim hajde da okrenemo onda stvari. Sto bi on tebe morao da potkupi za seks? Zasto je nemoguce da ti njega potkupis?

Mene je moj ucitelj ucio jednoj narodnoj "Ljubav za ljubav a sir za pare". I mislim da se zaista ljubav i novac ne mesaju. I taj tvoj stav je sasvim u redu u svakodnevnom zivotu i ophodjenju prema drugim ljudima. Ali kad je neko koga volis u pitanju, kako mozes da mu budes duzna i obrnuto ako je to ucinjeno iz ljubavi?
 
CakiCoka:
Ja ne zelim da se dobro udam :D
Zelim da se udam za muskarca koji je normalan, normalno ambiciozan, radi normalan posao, ne mora da bude astronaut ili da poseduje lanac restorana, fabrike i slicno.
Ne bih se ni osecala prijatno kad bi on bio u svemu iznad mene, mora da postoji neka ravnoteza.
Ne kao on princ, a ona Pepeljuga. To su bajke. Ok, moze da se desi, ali tesko je da to opstane pri danasnjem tempu zivota.

Pa dobro, kud ces bolje? Samo te osobine koje si nabrojala su osobine muskarca za kog bih se udala... A sve ostalo je plus.
 
nanuska:
Mislim da je zivot previse kratak da bi se to pitala, to znaci da ti mnogo znaci sta drugi misle, a oni ce da misle pa da misle bila ti ovakva ili onakva. ali verujem da godine donose tu vrstu zrelosti i vremenom, sto si stariji, odbacujemo neka "zivotna" pitanja shvativsi da to vise nije bitno, da ima mnogo bitnijih stvari. Ako radis nesto od srca onda nastavi da radis i ne mozes pogresiti
Prosto, sve si rekla sto bih i ja, godine i iskustvo ti donose (ili ne donose) zrelost. Nazalost, ipak ima odredjeni procenat ljudi koji ni sa 55 nisu sazreli, vec i dalje zele da budu ona deca od 20 godina, zeljna provoda i ludovanja!
Pa dobro, narode, neka nas ima raznih, inace bi nam bilo sve monotono! ;)
 
hanibal77:
izvini,dok ne dodjes sa iskustvom iz zivota ja ne mogu da ti verujem u to...ili dajes seksu previse znacaja.ali ne verujem,niko ne daje seksu bas toliko znacaja
mozda ne bi mogla da spavas za 100€,ili za 1000€ ali da te vidim kad bi se neko ponudio da ti resi zivotnu situaciju,cemu onda griza savesti ako se ponudio(nisi ga ti nesto zeznula) kako si se snasla?kako si mogla u datom momentu.
mislim da devojke citaju previse ljubavnih romana,ili se boje da priznaju sebi
rekla sam da prodavanje ne mora da bude za novac,ima drugih situacija,koje indirektno spasavaju zivot
ali nebitno,bar ovde svi mozemo da budemo 173cm i 55kg bez strija sa fakultetima udate ili slobodne po potrebi

Ozbiljno ti kazem sad, ali ne moras da mi verujes:)
Ja ne pridajem toliko znacaja novcu, da bih pristala da mi neko resi situaciju. Ni milioni, ni milijarde mi ne bi znacili nista, zato sto zelim normalan i obican zivot, ali samo po tim materijalnim pitanjima, ne emotivnim...
Evo priznajem, da kad bih time mogla da spasim zivot (sad pricamo o nekim hipotetickim stvarima, koje se bas ne desavaju realno i normalno), sestri, muzu, detetu... spavala bih ne sa jednim... Kad bih bila u situaciji da nemam sta da jedem, da nikako ne mogu da zaradim, verovatno bih i krala, ako moram. Ne verujem, nadam se bar, da niko od nas nije bio u takvim nekim uzasnim okolnostima.
Priznajem da bih se i prostituisala, kad ne bi imala nijedan drugi izlaz za svoju porodicu, a verujem da ima izlaza, da se moze nekako preziveti, ako imas ruke i noge i sposobnost da radis.
Hocu da kazem da ne zelim da moralisem, nisi me shvatila.
Hocu da kazem da se ne bih prodala ni za sta samo zarad licne udobnosti, obezbedjenog lagodnog zivota i materijalnih vrednosti. Ne bih dopustila da me neko sponzorise, da me neko na bilo koji nacin potkupi sve dok mogu da radim bilo sta. Siromastva se ne bojim i teskog rada. Bojim se malo smrti i bojim se malo vise bolesti.
 
alya:
Da se nisi ti osetila prozvanom mozda.... :D naravno da su pamet i obrazovanje dva razlicita pojma....i napisah da nisam srela nijednu pametnu a kamoli obrazovanu sponzorusu...doduse na grublji nacin....
Uostalom svako ima pravo da izrazi svoje misljenje...jbga ne podnosim sponzoruse....i njihov nacin razmisljanja mi je fuj...sto ne znaci da ja nekome nesta branim....stvar pojedinca sta ce da radi..

Ma ne, nisam se osetila prozvanom. Samo ne volim kada se po odredjenim kategorijama na taj nacin ppljuje. I sad, mozda si ti dijametralno suprotna od njih, kada se na taj nacin izrazavas, ne ispadas nista bolja.
alya:
I nikada nebih mogla da budem sa njima u drustvu a kamoli da se vodam sa njima pod ruku....biram drustvo...malo je ali odbrano ;)

Moje reci nisu bila bas bukvalne, ali ako ti to tako shvatas, onda u redu.
[/QUOTE]
P.s. sta mene briga kakvog tipa si ti sebi nasla... :roll: nemam problema da nadjem muskarca i ne treba mi magare ni konj....ti samo izvoli...[/QUOTE]
O boze, sto si se sad uvredila... Ja ti lepo ukazem na to da ti je izbor reci bio tragican, a ti se sad tu ljutis. Nisam tebi direktno rekla vec je neko pre tebe pitao gde su ti normalni muskarci. I ja sam odgovorila. Dobro, priznajem bilo je trapavo s moje strane sto nisam citirala, ali nadala sam se da ces shvatiti.
I nisam ulazila u to sta tebi treba.... :roll:
 
mishka:
Cekaj Coko, zar ti iskreno tako gledas na ljubav i seks?
Mislim hajde da okrenemo onda stvari. Sto bi on tebe morao da potkupi za seks? Zasto je nemoguce da ti njega potkupis?

Mene je moj ucitelj ucio jednoj narodnoj "Ljubav za ljubav a sir za pare". I mislim da se zaista ljubav i novac ne mesaju. I taj tvoj stav je sasvim u redu u svakodnevnom zivotu i ophodjenju prema drugim ljudima. Ali kad je neko koga volis u pitanju, kako mozes da mu budes duzna i obrnuto ako je to ucinjeno iz ljubavi?

Slazem se s tim Ljubav za ljubav, sir za pare, time se i ja vodim. Moguce je da ja njega potkupim, ali to bi mi bilo jako tuzno da moram da ga potkupljujem. Pa ne pricamo ovde o meni, nego o sponzorusama. Njima je u redu da budu sa nekim ko ima moc nad njima, ima lovu, ja ne bih volela da se nadjem u takvoj vezi i to je to.
 
mishka:
Ma ne, nisam se osetila prozvanom. Samo ne volim kada se po odredjenim kategorijama na taj nacin ppljuje. I sad, mozda si ti dijametralno suprotna od njih, kada se na taj nacin izrazavas, ne ispadas nista bolja.

Gle ja nisam licemerna i nikada ne amilujem...jasno kazem sta mi se ne svidja...jbga kad nisam srela nijednu pametnu sponzorusu....uostalom muka mi je od ljudi koji se kao fino izrazavaju a kad se okrenu druga prica...a u Srbiji ima toga na tone....kao i tih sponozorusa..i svaki put kad dodjem u Srbiju i vidim te sponzoruse ne mogu da ne pomislim kako su glupe....to je jednostavno moje misljenje..

[/QUOTE]O boze, sto si se sad uvredila... Ja ti lepo ukazem na to da ti je izbor reci bio tragican, a ti se sad tu ljutis. Nisam tebi direktno rekla vec je neko pre tebe pitao gde su ti normalni muskarci. I ja sam odgovorila. Dobro, priznajem bilo je trapavo s moje strane sto nisam citirala, ali nadala sam se da ces shvatiti.
I nisam ulazila u to sta tebi treba.... :roll:[/QUOTE]

Jaooo..bre...ne budi smesna...sta ja imam da se ljutim..ovo je forum...nego nisam videla kakve veze ima to sto si me citirala sa tvojom izjavom kakvog si muskarca sebi nasla.. :D

P.s. uostalom ovo je forum...ne prihvataj sve tako ozbiljno...ko prati moje komentare zna kako se izrazavam...
 
boko-boko:
Ne slazem se da je bas sve tako sablonski, pa kao uobicajen vid funkcionisanja musko-zenskog trzista! Svugde ima i dobrih momaka i devojka i slazem se sa Cokom kad kaze o iskrivljenim vrednostima naseg drustva i zasto mnogo muskaraca pristaje da kupuje neciju ljubav poklonima, umesto da ne pristaje ni na sta osim prave ljubavi! Ali to je opet njihov problem i to moraju da rese sa sobom!
Da, vrlo je šablonski. Štaviše, to je bio naširoko društveno prihvaćen vid muško - ženskih odnosa. Čuli ste, valjda, za te priče: provodadžije ošacuju momka i devojku, pa povežu roditelje, pa se roditelji dogovaraju, pa se vrši simbolična i konkretna trgovina (tipa miraz, davanje devojci poklona), pa on njoj, kad se venčaju, pruža materijalnu i svaku drugu sigurnost, a ona njemu seks, naslednike i toplu hranu. Vid' sponzorstva!
 
Keva icale ti nisu sponzori u tom smislu.A sponzoruse su sve iste sa ove ili one strane zemaljske kugle.Cute i trpe neke za vise,neke za manje para.Posle se lepo udaju za neku blesu i lepo prozive zivot,lepse se udaju od dobrih "devojcica"...Ali sve je to zivot!
 
Uopšte ne preterujem. Tako je bilo, samo što je bilo društveno prihvaćeno, pa malo zamuti percepciju. U svakom slučaju, obe strane su pružale određene usluge i kontrausluge. Malo ko se venčavao iz ljubavi, u najvećem broju slučajeva, motivacija je bila sasvim drugačija.
 
Jbt., znam devojku kojoj su "slucajno" svi momci neki butikasi, paratori, ovi-oni, ne bi ta sigurno bila sa nekim skromnim studentom sto mu keva i cale odredjuju dzeparac, a svima bi roditelji dali SVE da mogu! E to mene nervira, i posle mi dodje tako neka fufa da mi prosipa pamet!
Bila je sa njih koliko hoces, kilometara i kilometara prosla, a glumi nevidjeno nevinasce! Ne mogu biti ravnodusna prema tome nikako, nije fer!!!!
 

Back
Top