Sta danas znaci biti sponzorusa?

trinny:
Jedno moras da shvatis, muskarci su tako "napravljeni" da idu linijom manjeg otpora! Njima je lakse da nadju neku "takvu" koja im nista nece prigovarati i koja nece imati onaj gram mozga koji je potreban da stvoris neku normalnu konverzaciju izmedju dvoje ljudi, nego da se "bave" sa devojkama/zenama koje drze do sebe!
Valjda vidis koliko se danas devojaka "pati" da nadje sebi prikladnog muskarca, jer cim neki naidje, cim mu se malo otvoris, on bezi ko muva bez glave.
Zato su se i "izrodile" sponzoruse, ipak treba "nahraniti" sve te silne nazovi muskarce!

Moje je misljenje obrnuto. Da se upravo zbog velikog broja, nazovimo ih ovde sponzorusama, muski mozak promenio i poceo da razmislja u stilu "sto ja da pricam s njom i sto da se maltretiram, kad ionako necu nista ozbiljno, dovoljno mi je samo da je strpam u krevet". I onda proceni da mu je lakse, jeftinije i brze da "plati" sponzorusu. Onda, niti se on oseca kao da je platio kurvu niti se ona oseca kao *****.

Kad vec neko pomenu politicku ekonomiju.... Ovde se na radi o prostoj razmeni dobara za novac. Ovde je vrlo bitan subjektivan osecaj i jedne i druge strane. To sto smo mi tu razmenu razgolitili i sveli na prosto sex za novac, to je vise od toga.

I jos jedna samo stvar (da ne bude ko ce ovo da cita) kod ponude i traznje.. Sto je ponuda veca to je cena niza. Takoreci, kad se poceo pojavljivati veci broj sponzorusa, snizila se njihova cena, pa imate fenomen gde devojke idu u krevet za jedno pice na malo boljem mestu, naravno nadajuci se da ce sledeci put izvuci neku vecu korist.
 
alya:
To su kes ******....nisam dosad srela nijednu pametnu...sve supljare, proste, naivne ribice.....to su ti ribe koje kazu da je slikanje za Playboj umetnost.... :lol: :lol: :lol: ...jadni umetnici kako ih sramote ribice bez mozga... :roll:

s takvim recnikom mozes s njima pod ruku.

Pamet odnosno inteligencija i obrazovanje su dva razlicita pojma.

Uostalom, svako ima svoje afinitete u zivotu. Ako je njoj uspeh u zivotu da "se dobro uda" i srecna je s tim, samo napred. Bitno je da su svi zadovoljni. I cike s parama i seke s lepim oblinama.

E da smatram da je svaki muskarac noramalan (dobro bar 70%), samo ga treba sresti u pravom trenutku. Svi prolaze kroz razne faze pa i oni......

Ja sam sebi normalnog nasla.... E sad, devojke, koja nije, malo bolje birajte kad budete birale i nacice se neko magare i za vas.
 
boko-boko:
avesic:
verovatno sam ja totalno nebitan lik u ovoj priči ,,
ali ne postoji cifra za koju bi dala sebe ,,,

Posteno, svako cast! Na stranu sad lazno moralisanje i finoca, ali stvarno i ja tako mislim. Gde bre, pa ako sam sebe ne volis i ne cenis, kako ocekujes da te drugi postuju?
Pa normalno je da zelim da se dobro udam, kao i svako. Necu sigurno uspeti da zivim samo od ljubavi, i da pritom budem zadovoljna i srecna. jer svako nezadovoljstvo povlaci stres, stres povlaci neku od milion oboljenja, i za to trebaju, sta...? Pa pare! Jer ti dok danas odes jedno 16 puta u dom zdravlja, pre ces zaraditi jos neu bolestinu, nego sto cete neko stvarno izleciti na tim mestima strave i uzasa!
Ali, stvarno ne bih mogla da zivim sama sa sobom kada bih se prodala iskljucivo za pare i "visoku nogu".
 
Naravno, svima nam trebaju pare! Ali ne po svaku cenu! I Svi mi zelimo da se dobro udamo, neces sam sebe gurati u propast, ali cekaj malo, necemo preterivati u tome i ici posto poto, samo da je tako! I zena treba sebi da stvori uslove za normalan zivot i da bude nezavisna, bez obzira koliko joj je partner dobar! A samo od ljubavi se sigurno ne moze ziveti, nema sanse! Mozda prva dva dana, treci bi se vec potukli, gladni:-)
Znate za onu?- Ljubav je kao puna kanta go*ana i na vrhu med. Kad polizes odozgo taj med, dole ostaju samo go*vna, sve veca i veca! Pa ti vidi kako ces lizati taj med na pocetku:-D
 
no imagination:
nijedna od tih devojaka ne brine da li ce sutra imati za cigarete, prevoz isl.
Ne znam kako da se pomirim sa tim, Nisam vise plavusa, al' turbo gotivim, Turbo lampice skinem tanga gacice, Crna kao ganci uzmem bele shtiklice, Shto ih zabijam u zid dok je haljina na podu, Moram da ih nosim i kad nemam garderobu

Sutra ce te opet dr.kati manikir, Pare sto si stekovala uzece pedikir, Zasto fali uvek para kad si fensi rava, Izdrogirana krava sto ne zna za lekara, Zato imenik broj pun plasticnih drugara, Sto pricali su pricu...
 
Hellen:
А што? Је л' тебе то нечим угрожава?

Мислим, шта те брига ко се секса са какавим изговором?

Mora li da me licno ugrozava da bih bila protiv necega? Mislim da ne mora. Jednostavno mi se ne svidja da se tako uvijaju u oblande neke stvari. To govori o iskrivljenim vrednostima u nasem drustvu, kad je toliko devojaka pocelo da se sponzorise. Verujem da ih ima dosta, kad se vec toliko prica o tome. Da je nase drustvo malo naprednije i bogatije trenutno, mislim bogatije ne samo materijalno, ne bi bilo toliko sponzorusa, ni sponzora.
U pravu si, Hellen, za to sto kazes da potrebna i druga strana.
Opet me to vraca na lose vrednosti, kad toliko dobrostojecih muskaraca pristaje da kupuje ljubav poklonima, umesto da ne pristaje ni na sta manje od prave ljubavi.
 
To govori da je to postao najlaksi nacin za jednu devojku da dodje do mobilnog telefona, letovanja, krpica. A na drugoj strani, je covek koji ce pre da plati za ono sto mu treba, nego da pod stare dane, i posle verovatno jednog ili vise (propalih) brakova, ponovo prolazi kroz sve to. Postena trgovina, pa ko voli nek izvoli.
 
hanibal77:
ma daj coko,da li poznajes sebe kad mozes tako dterminisano da pises?ti kao ne bi legla za milion eura?e pa tesko ko ne bi,bio musko ili zensko

Znate onaj film sa Robertom Redfordom i Demi Mur? Nepristojna ponuda se zove.
Razmisljala sam bas na tu temu dosta posle gledanja tog filma. Znas, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim sta sam sve u stanju u zivotu da uradim, pod nekim ekstremnim okolnostima. Ali ovakva kakva sam, kakva sam uvek bila do sada, nikad ne bih mogla da spavam sa nekim iz materijalne koristi.
Ne bih mogla da zivim sama sa sobom i saznanjem kako sam dosla do tih para. Nije tu samo sex u pitanju. U pitanju je psiholoski momenat prevlasti nad drugim bicem, samo zato sto si platio za to.
Mozda sam ja previse zadrta po tim pitanjima, ali zaista u svakom odnosu tezim ka maksimalnoj ravnopravnosti, u smislu da ne volim da dugujem nikome nista, da se ne osecam potkupljeno ni u jednom trenutku.

Ovde pricamo o sponzorusama. Nismo razmatrali sitaciju kad bi mi zivot bio u pitanju ili jos gore zivot onih koje volim.
 
Ne slazem se da je bas sve tako sablonski, pa kao uobicajen vid funkcionisanja musko-zenskog trzista! Svugde ima i dobrih momaka i devojka i slazem se sa Cokom kad kaze o iskrivljenim vrednostima naseg drustva i zasto mnogo muskaraca pristaje da kupuje neciju ljubav poklonima, umesto da ne pristaje ni na sta osim prave ljubavi! Ali to je opet njihov problem i to moraju da rese sa sobom!
 
Ja ne zelim da se dobro udam :D
Zelim da se udam za muskarca koji je normalan, normalno ambiciozan, radi normalan posao, ne mora da bude astronaut ili da poseduje lanac restorana, fabrike i slicno.
Ne bih se ni osecala prijatno kad bi on bio u svemu iznad mene, mora da postoji neka ravnoteza.
Ne kao on princ, a ona Pepeljuga. To su bajke. Ok, moze da se desi, ali tesko je da to opstane pri danasnjem tempu zivota.
 
no imagination:
To govori da je to postao najlaksi nacin za jednu devojku da dodje do mobilnog telefona, letovanja, krpica. A na drugoj strani, je covek koji ce pre da plati za ono sto mu treba, nego da pod stare dane, i posle verovatno jednog ili vise (propalih) brakova, ponovo prolazi kroz sve to. Postena trgovina, pa ko voli nek izvoli.

Ok, sve je to tacno! Ali sta posle toga?! Kao i sve druga, ne traje ni to vecno! Ta mlada i lepa devojka ce jednom pozeleti da sredi svoj zivot, da ima porodicu, a pitanje je da li ce naci nekoga(mislim dobrog muza) koji ce je prihvatiti takvu i nece vecno biti mlada i recimo lepa! A i taj covek-sponzor je svakako na gubitku i nije srecan duboko u sebi, samo se zavarava!
 
boko-boko:
Sta mislite da li se sponzorusom smatra i ona devojka, koja trazi da ima pored sebe osobu makar za jedan stepenik bolju od sebe ili u najgorem slucaju ravnu sebi?
Postoji li prava ljubav izmedju dosta starijeg, i slucajno dobro situiranog paratora, i recimo neke sasvim obicne i jednostavne devojke, koja nije postigla nista znacajno u zivotu, probija se kroz dosadnu svakodnevnicu kako kod zna i eto naleti na tog "pravog"? 8)
Mislim da je zivot previse kratak da bi se to pitala, to znaci da ti mnogo znaci sta drugi misle, a oni ce da misle pa da misle bila ti ovakva ili onakva. ali verujem da godine donose tu vrstu zrelosti i vremenom, sto si stariji, odbacujemo neka "zivotna" pitanja shvativsi da to vise nije bitno, da ima mnogo bitnijih stvari. Ako radis nesto od srca onda nastavi da radis i ne mozes pogresiti
 
boko-boko:
Ok, sve je to tacno! Ali sta posle toga?! Kao i sve druga, ne traje ni to vecno! Ta mlada i lepa devojka ce jednom pozeleti da sredi svoj zivot, da ima porodicu, a pitanje je da li ce naci nekoga(mislim dobrog muza) koji ce je prihvatiti takvu i nece vecno biti mlada i recimo lepa! A i taj covek-sponzor je svakako na gubitku i nije srecan duboko u sebi, samo se zavarava!

Mislim da to ne ide bas tako, i da je to stvar zivotnog opredeljenja. Ako je ona sa 20 navikla na takav zivot, cisto sumnjam da ce sa 35, da joj nesto kvrcne u glavi, i da ce odjednom da postane skromna zena, uzorna, postena, verna, koja ce da rinta za minimalac da ishrani svoju decu. Isto tako, mislim da je taj sponzor zadovoljan takvom situacijom, i da on ni ne trazi dobru, finu, vernu...zenicu, koja ce da mu pere, cisti, kuva i cuva nejaku decicu. Niti mislim da bilo koja od ove dve strane razmislja unapred.
 
mishka:
s takvim recnikom mozes s njima pod ruku.

Pamet odnosno inteligencija i obrazovanje su dva razlicita pojma.

Uostalom, svako ima svoje afinitete u zivotu. Ako je njoj uspeh u zivotu da "se dobro uda" i srecna je s tim, samo napred. Bitno je da su svi zadovoljni. I cike s parama i seke s lepim oblinama.

E da smatram da je svaki muskarac noramalan (dobro bar 70%), samo ga treba sresti u pravom trenutku. Svi prolaze kroz razne faze pa i oni......

Ja sam sebi normalnog nasla.... E sad, devojke, koja nije, malo bolje birajte kad budete birale i nacice se neko magare i za vas.

Da se nisi ti osetila prozvanom mozda.... :D naravno da su pamet i obrazovanje dva razlicita pojma....i napisah da nisam srela nijednu pametnu a kamoli obrazovanu sponzorusu...doduse na grublji nacin....
Uostalom svako ima pravo da izrazi svoje misljenje...jbga ne podnosim sponzoruse....i njihov nacin razmisljanja mi je fuj...sto ne znaci da ja nekome nesta branim....stvar pojedinca sta ce da radi..

I nikada nebih mogla da budem sa njima u drustvu a kamoli da se vodam sa njima pod ruku....biram drustvo...malo je ali odbrano ;)

P.s. sta mene briga kakvog tipa si ti sebi nasla... :roll: nemam problema da nadjem muskarca i ne treba mi magare ni konj....ti samo izvoli...
 
CakiCoka:
Znate onaj film sa Robertom Redfordom i Demi Mur? Nepristojna ponuda se zove.
Razmisljala sam bas na tu temu dosta posle gledanja tog filma. Znas, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim sta sam sve u stanju u zivotu da uradim, pod nekim ekstremnim okolnostima. Ali ovakva kakva sam, kakva sam uvek bila do sada, nikad ne bih mogla da spavam sa nekim iz materijalne koristi.
Ne bih mogla da zivim sama sa sobom i saznanjem kako sam dosla do tih para. Nije tu samo sex u pitanju. U pitanju je psiholoski momenat prevlasti nad drugim bicem, samo zato sto si platio za to.
Mozda sam ja previse zadrta po tim pitanjima, ali zaista u svakom odnosu tezim ka maksimalnoj ravnopravnosti, u smislu da ne volim da dugujem nikome nista, da se ne osecam potkupljeno ni u jednom trenutku.

Ovde pricamo o sponzorusama. Nismo razmatrali sitaciju kad bi mi zivot bio u pitanju ili jos gore zivot onih koje volim.

I ja sam gledala taj film....i uvek se ga setim kad krene prica o sponzorusama itd....nebi ona prihvatila ponudu da on nije bio dobar tip...privlacan sa namazanim jezikom...da je bio neki debeo, mali ruzan....mozda bi pristala ali bi se vratila....
Ali nekako se ne secam sta je bilo na kraju....jel se vratila ili je ostala sa bogatasem...
 

Back
Top