Sta da treniram ???

...sto se samoodbrane tice...predlazem ljudima da krenu na krav magu...
web: www.krav-maga.org.yu
...ako vas zanima sport, koji je dosta fizicki zahtevan, a obuhvata sve (i udaracke tehnike i parter), onda predlazem shooto fight

...nas klub se nalazi u prostorijama KK Kinder, NBgd, Otona Zupancica 46...svi ste dobrodosli da pogledate trening i da pitate trenera sve sto vas zanima i sto je vezano za km i shooto
 
gnjec poseti sam vas sajt iz razloga da malo prosirim vidike, posto o ovom sportu ne znam nista.
Vidim da se koristi kao samoodbrana. E sad!Da li se slazes da ako u trenutku nisi priseban i ne razmisljas pravilno i brzo, mozes dobiti po nosu?Tj. mozes trenirati-vezbati bilo kakvu samoodbrambenu tehniku, ali ako nemas petlje da je iskoristis...dzaba sve to.To vazi i za taekwon do,krav-magu,aikido... Da li se slazes?
TKD_Mare ne napada, cini ti se. On samo propagira svoju vestinu kao i ti. Malo si pogresno protumacio.
 
gnjec:
jel ti slusas sebe sta pricas? bavis se samo takewondom i tu propagiras neko borenje? ajde mi reci jednog tkd borca koji je dobio neki uf sampionat? ajde ne lupaj gluposti..

na tvoju zalost bavim se borilackim vestinama vise od 20 godina, trenirao sam i druge borilacke vestine izmedju ostalog imam 1 dan i u karateu u ostalima nemam danove ali sam instruktor za samoodbranu,malo i dzudo,djiu djicu, tako da mislim da mogu da kazem sta se sve sklopilo u ITF Taekwondo kad sam ga pronasaoa sto se osvajanja turnira tice pa Mirko Filipovic je trenirao Taekwondo, ali sve nastranu UF kao i vecina borilackih sportova je pojedinacna tako da se neradi samo o vestini koju neko trenira vec i o coveku samom neke stvari zavise i od fizickih predispozicija genetike psihofizickog sklopa,itd naravno i od veoma dobre fiizicke spreme borca , ja samo pomazem decku koji je postavio pitanje sta da trenira ja sam dosta toga probao pa se vecina toga nalazi u Taekwondou, a pa ti dodji i probaj da trenirash nekoliko godina i sam cesh uvideti prednosti taekwondoa,nelupam gluposti znam sta pricam
 
nisam nikoga omalovazavao gde si to nashao a pogotovu Krav magu verovatno ni ti nisi bash najbolje upoznat sa ITF Taekwondoom kao sto nisam ni ja bio, a u sklopu taekwondoa uci se i samoodbrana,nikog ne omalovazavam samo govorim da se u Taekwondou uci sve pa je jednostavnije doci na Taekwondo nego posebno treirati tri ili vishe borilackih vestina, ali naravno sve je to na izboru pojedinca tako da ce on ipak sam da odluci i da se nadje u nekom sportu,U SVAKOM SLUCAJU BOLJE JE TRENIRATI BILO SHTA NEGO NISHTA, uopshte se neljutim na tebe gnjec(tolerancija brate), lepo je razmeniti razna mishljenja pishi pozdrav
 
naravno da nema bash sve u taekwondou,nema palica nunchaka maceva itd, ali Taekwon do u prevodu znaci veshtina (do) Pete (Tae) i Pesnice (kwon) znaci da se covek moze odbraniti sa onim stom ima uvek uz sebe ruke i noge (ma ko danas nosi sa sobom mac ili nun chake) naravno reci ce neko pa i npr dzuoom moze covek da se brani naravno da moze ali u dzudou imash samo bacanja udaraca nema uTaekwondou ima i jedno i drugo,mozda nisam nasao dobar primer(svaka cast dzudistima, ok je kao sport nezelim nikoga da vredjam) ali to je tako,
 
Nema vestine koja je kompletna, iako se stalno tezi ka tome: sistem, shooto, vale tudo.....Uvek nesto nedostaje. Da postoji vestina koja je najkompletnija svi bi je trenirali.Naravno problem je i u ljudima, nekima odgovara valjanje po podu, dobijanje po nosu i tako...(ja sam jedan od tih), bez muke nema nauke :D, a takodje postoje ljudi koji hoce da malim prstom bacaju ljude i jos tako neke nebuloze.Pre nego sto me zaskoci TKD drustvo :D samo da kazem da se bavim Realnim Aikido-om 8god i da znam sta su demonstracione tehnike koje se koriste da vestina izgleda atraktivno.Sto se tice prave samoodbrane ja sam pre za MMA(shooto, vale tudo, krav maga) mozda nisu totalno kompletne vestine ali su za sada najbolje za samoodbranu ali i za napad.

Poz za Gnjec-a :D :D :D
 
Inspector:
E ovako imam 15 godina i sve zivo sam probao da treniram i sve me smorilo ! Nisam se nasao ni ujednom sportu ! Jel mozete da mi kazete neki lep sport koji prima pocetnike mojih godina ? E da i samo da ti sportovi nisu FUDBAL, KOSARKA, ODBOJKA, RUKOMET !!! Hvala unapred za svaki dobar predlog !
Evo ja predlazem CAPOEIRU (kapueru). Ako zanima tebe ili jos nekoga, evo i sajta... www.capoeirabelgrade.com
 
...ajde da zavrsimo ovu raspravu...

tkd_mare...nema samo tkd udarce i bacanja, ja ti kazem..ako cemo o samoodbrani bolja je krav maga..razvijana je u 20-tom veku u izraelu...gde je stalno neka frka...tako da su tehnike veoma ne atraktivne i izgledaju veoma zanimljivo..ali to ih cinim realno primenljivim

ti kazes da si se bavio malo jj i judo-om...i da imas 1 dan iz karate-a...ok...super...pohvalno...

ali da bi znao parter...ne treba malo da se bavis jj ili judo-om...trebalo bi da radis parterne vestine duze vreme...i da nastavis da ih praktikujes da bi mogao da ih primenis

des mateja :) poz...kad ces svrnes? :)
 
gnjec:
...ajde da zavrsimo ovu raspravu...

tkd_mare...nema samo tkd udarce i bacanja, ja ti kazem..ako cemo o samoodbrani bolja je krav maga..razvijana je u 20-tom veku u izraelu...gde je stalno neka frka...tako da su tehnike veoma ne atraktivne i izgledaju veoma zanimljivo..ali to ih cinim realno primenljivim

ti kazes da si se bavio malo jj i judo-om...i da imas 1 dan iz karate-a...ok...super...pohvalno...

ali da bi znao parter...ne treba malo da se bavis jj ili judo-om...trebalo bi da radis parterne vestine duze vreme...i da nastavis da ih praktikujes da bi mogao da ih primenis

des mateja :) poz...kad ces svrnes? :)
Ok zavrsicemo raspravu, znam da nema samo tkd udarce i bacanja ali i tkd je nastao u 20 veku na bazi dve stare vestine u koreji u vreme kad su i tamo bila prilicna sranja (rat), prvo su ga koristili samo u vojsci a kasnije je prosiren i na civilnu populaciju.ali ok zam da je krav maga nastala u izraelu citao sam i gledao neke slicice,nisam josh probao (a baš bih voleo), da vidim sta je kad je toliko hvalish steta sto nisam blize BG, ali mozda ako jednom budem dolazio javicu se, trenutno imam previshe treninga ,prpreme za takmicenja, pa za svetsko prvenstvo pa nemogu da stignem ,ali ok jednog dana... pozdrav
 
Vidi ovog gnjecka sto se nalozio na tu kravu. A ti decko s pocetka sve ove price, pokusaj vise sportova pa sta ti se svidi. Ja ti predlazem streljastvo ako bas nisi za lopte i pesnice. Lep sport, razvija izmedju ostalog i koncentraciju. A i mnogo delotvorniji od svih onih "samo" disciplina. Tesko da neko moze da se samoobrani od metka. Hehehe!

Pozz TKD Maretu, Leprosy i Ja i samo ja!
Pozdravljam ih jer su dvojica treneri moje cerke koja sa svojih 12 godina ima crni pojas I DAN, preko 50 medalja i raznih pehara sa brojnih takmicenja iz inostranstva. Izdvojicu samo jednu titulu, pionirska prvakinja na Evropskom kupu u Madjarskoj 2003.godine.

Toliko od mene.
 
Kje godine je djevojcica bila prva? Da li je to onaj kup u Siofoku? To je super takmicenje. Jedino, mozda grijesim, jel se bavi karateom?

Karate je solidan sport cak i kada ga pocnes sa 15 godina, ali necu puno o tome jer se decko sa pocetka price, koliko kapiram nijednom nije pojavio na ovoj temi.
 

Back
Top