Sta da izaberem?

apache

Ističe se
Poruka
2.012
Nikada nisam isla u teretanu, kada sam bila klinka isprobavala sam se u raznim sportovima ali nista ozbiljno.
Visoka sam 164, a imam 50 kg, pa ne bih zelela da smrsam nego da se zategnem, pa se pitam na sta bi mi najvise odgovaralo da idem pilates,joga, fitnes...
Inace nisam nesto fizicki aktivna, imam astmu pa mi to umanjuje broj mogucnosti za rekreaciju
 
Pa ne da smrsam nesto mnogo, 2 kilograma, a prvenstveno da se zategnem, i malo aktiviram fizicki. Ne kapiram kakve veze imaju godine sa tim? Nisam glupava tinejdzerka koja zeli da bude anoreksicna , za slucaj da si to pomislio.
 
Godine (i pol) su vrlo bitne ne samo za računanje preporučene kilaže, nego i za izbor sporta. Ja sam visoka 164 i znam kako izgledam i kako se osećam i sa 49 kila i sa 59 kila. Sad sam na 53-54. Ali zima je. Možda na leto odlučim da smršam :) :) :) Inače...
Kad imam zdravstvenih problema UVEK idem ISKLJUČIVO u tertanu, jer tamo sama određujem tempo i intenzitet vežbi u skladu sa stanjem svog organizma. Naravno to ne bih savetovala nekom od 62 godine :) :)
Još uvek mi nije jasno odakle ideja o mršavljenju u sred zime sa tom kilažom :) :) Al dobro tvoja je privatna stvar kako hoćeš da izgledaš i koliko da budeš zdrava, pa poštujem to :) :)
 
Duso, definitivno, pilates.Vezbanje je upravo prilagodjeno tvom zdravstvenom problemu, a to je pravilno disanje i nezamaranje.Vezbas lagano, pa pojacavas tempo,koliko ti odgovara.Probaj,bices zadovoljna, pogotovo, sto nisi neki "talenat"za teretanu...pilates ne "skida" brzo kilograme ali, vremenom, telo postaje gipkije i cvrsce! Sa srecom, pa javni kako napredujes! U Bgd imas nekoliko dobrih centara za pilates! :D
 
Zavisi od konstitucije, neko moje visine moze da ima 5 kg vise od mene a da mu je to bolje rasporedjeno.
Ne pravim neku razliku da li je zima ili leto, ja se u oba slucaja vidim u ogledalu, a za druge me nije preterano briga. Naravno da zelim da budem zdrava, ne vidim cemu to "koliko hoces da budes zdrava", da ne zelim verovatno bih sedela po ceo dan kuci i jela, a osim u ekstremnim slucajevima broj kilograma ne pretstavlja merilo za zdravlje.
Sto se teretane tice, ja posto u tome nemam iskustva ne bih znala sebi da odredim tempo i intenzitet vezbi, a za licnog trenera nemam novca, pa sam zato i postavila ovu temu.
 
Astrodita:
Duso, definitivno, pilates.Vezbanje je upravo prilagodjeno tvom zdravstvenom problemu, a to je pravilno disanje i nezamaranje.Vezbas lagano, pa pojacavas tempo,koliko ti odgovara.Probaj,bices zadovoljna, pogotovo, sto nisi neki "talenat"za teretanu...pilates ne "skida" brzo kilograme ali, vremenom, telo postaje gipkije i cvrsce! Sa srecom, pa javni kako napredujes! U Bgd imas nekoliko dobrih centara za pilates! :D
Posto moj jadni studentski budzet nije sjajan, mislila sam da krenem u Eclyps kod beogradjanke, cene su 600-1200din, a cula sa da su im higijenski uslovi zadovoljavajuci.
 
"Zavisi od konstitucije, neko moje visine moze da ima 5 kg vise od mene a da mu je to bolje rasporedjeno"
Zato sam i rekla da je to tvoja privatna stvar. Jer ja u stvari mislim da ti imaš manjak kilograma i da bi mogla da nabaciš neku kilicu. Al kao što rekoh poštujem tvoje mišljenje. :) A svima koji hoće da smršaju glavni savet je samo da potroše više nego što pojedu. Isto kao i oni koji hoće da se ugoje moraju da pojedu više kalorija nego što potroše. Isprobano milion puta. Zato sam ti i preporučila teretanu. Lepo nabaciš malo mišića, tempom koji ti prija. A o treninzima možeš naučiti na internetu sve što treba za početnika. Mene pilates mnogo smara. Dosadno je. Moguće da ove instruktorke kod kojih sam bila nisu dobre, pa sam prestala da to upražnjavam. Al i to je individualno. :) Puno sreće sa pilatesom. :) Nadam se da će tvoja iskustva biti bolja. :)
 
Jos jedno pitanje... Posto sam cituckala po netu o pilatesu, i izgleda da ce mi odgovarati(hvala popmare & borise), a ovih dana planiram da krenem, zanima me koji se rezultati postizu. Obzirom da iako nisam preterano fizicki aktivna, a ipak sam zategnutija nego mnogi koji jesu (pretpostavljam da je za to zasluzan genetski faktor) tako da pretpostavimo da imam dobru osnovu, koliko ce vremena trebati da se pokazu rezultati. Vec sam napisala koliko imam kilograma...
 
apache:
Jos jedno pitanje... Posto sam cituckala po netu o pilatesu, i izgleda da ce mi odgovarati(hvala popmare & borise), a ovih dana planiram da krenem, zanima me koji se rezultati postizu. Obzirom da iako nisam preterano fizicki aktivna, a ipak sam zategnutija nego mnogi koji jesu (pretpostavljam da je za to zasluzan genetski faktor) tako da pretpostavimo da imam dobru osnovu, koliko ce vremena trebati da se pokazu rezultati. Vec sam napisala koliko imam kilograma...

I jesi li krenula na pilates?
Kakvi su efekti?
 
Joj, nikako... Oduzio mi se ispitni rok i nikakao da krenem, samu sebe mrzim zbog toga.
mada je moguce da cu krenuti na aerobik zato sto su mi suvise daleko sve teretane u kojma ima pilates, ili su preskupe, a na 10 min hoda imam teretanu u kojoj ima aerobik, pa sam mislila da probam tamo.
 
Ja sam u stvari htela step aerobik, cula sam da je to jako efektno za noge i guzu, ali mi termin nikako ne odgovara.Ovde nije toliko skupo, oko 35 eu za 10 termina, a tih 10 termina se razvlaci na 2 i po meseca (trening je samo jednom nedeljno), to je malo bezveze.zato kombinujem jos nesto sa tim tako da bar 2 puta nedeljno vezbam.
 

Back
Top