Šta bi zapravo uništilo internet?

Šta je to sto bi uništilo Internet i da li se Internet može uništiti ?

Razmisljala sam o tome i nisam dosla do odgovora ..jedino mi hakeri padaju na pamet
Konceptualno gledano internet je pocetno zamisljen kao informacioni sistem koji moze da prezivi nuklearni rat.

Istina je diskutabilna. Imam smesnih primera iz prakse. Ali ima ljudi koji se ovim ozbiljno maju.

Hakeri gotovo da nisu bitni. Virusi su kao i na svakom drugom sistemu, pojavljuju se i bivaju izleceni.

Stvari na internetu su tehnicki napravljene po nivoima. Znaci mozemo da postavimo niz pitanja u zavisnosti od nivoa. Fizicki i logicki gledano imamo tacke i veze. Mogu da padnu neke tacke, mogu da padnu neke veze..

Ono sto ja vidim je da je trnutno najveca opasnost internetu ljudska vrsta kad se politicki zapetlja. Vec vise godina ide rasprava na temu da se Internet razbije na vise manjih interneta. Problem je pravno-vlasnicki sa sirim posledicama.

Zasad je mala verovatnoca da to moze da se desi - da internet prestane da radi - previse savremene civilizacije ima suprotni interes - da zadrzi internet funkcionalnim.
 
Донекле је у праву господин Јолемиса.
Мада,заправо мислим да би неки огроман вирус(не знам како да га опишем) можда могао уништити интернет.
Internet je neuništiv osim da cela zemlja ne bude sravnjana od komete ili nuklearke :D
 

Back
Top