Šta bi zapravo uništilo internet?

Šta je to sto bi uništilo Internet i da li se Internet može uništiti ?

Razmisljala sam o tome i nisam dosla do odgovora ..jedino mi hakeri padaju na pamet
https://nultatacka.rs/ove-zemlje-imaju-prekidac-za-gasenje-interneta-i-to-ne-kriju/

Na ovo mislis ili na komplet brisanje bazi podataka? Ako mislis na brisanje bazi podataka, jedino neka zaista velika prirodna katastrofa. Prakticno, planeta bez ljudi ili neki novi izum koji ce ga zameniti. Svet zivi na internetu u svakom smislu. Od novca do komuninkacije. Nema dakle razloga da se sece grana na kojoj se sedi.
 
https://nultatacka.rs/ove-zemlje-imaju-prekidac-za-gasenje-interneta-i-to-ne-kriju/

Na ovo mislis ili na komplet brisanje bazi podataka? Ako mislis na brisanje bazi podataka, jedino neka zaista velika prirodna katastrofa. Prakticno, planeta bez ljudi ili neki novi izum koji ce ga zameniti. Svet zivi na internetu u svakom smislu. Od novca do komuninkacije. Nema dakle razloga da se sece grana na kojoj se sedi.
na to sam mislila.da ga jednostavno vise nema..mada mislim da je to nemoguce
 
Razmisljala sam o tome i nisam dosla do odgovora ..jedino mi hakeri padaju na pamet
U kom smislu bi hakeri uništili internet? Zašto bi hakeri to učinili na prvom mestu kada oni bukvalno provode godine usavršavajući se za rad na računarima? To bi bilo pucanje u nogu.

Internet neće biti uništen jer je stvoren sa ciljem da se ljudi masovno špijuniraju, da se manipuliše njihovim odlukama itd. Internet može biti koristan, ali samo 10 procenata.
 
Joj, nije zbog toga, prvobitna namena mu je bila razmena informacija kod akademske zajednice :P
Ne slažem se. Ljudima je globalno dodeljen internet sa veoma maliciozni svrhom. Telefoni isto. Gledao juče čoveka koji je veštak na sudu za digitalnu forezniku. Objasnio je da privatnost ne postoji sa telefonom, da je nemoguće sakriti bilo šta.

Bio je na takmičenju gde im je dato 5 minuta da pronađu kako se zove covek kome pripada telefon, ko mu je žena, a ko ljubavnica. Minut mu je trebao.
 
Ne slažem se. Ljudima je globalno dodeljen internet sa veoma maliciozni svrhom. Telefoni isto. Gledao juče čoveka koji je veštak na sudu za digitalnu forezniku. Objasnio je da privatnost ne postoji sa telefonom, da je nemoguće sakriti bilo šta.

Bio je na takmičenju gde im je dato 5 minuta da pronađu kako se zove covek kome pripada telefon, ko mu je žena, a ko ljubavnica. Minut mu je trebao.
U pocetku internet je bio dostupan samo univerzitetima, servisi su bili komplikovani za koriscenje... www i pretrazivaci su nastali mnogo kasnije...
 
Internet bi uništila otvorena kontrola i cenzura. Volimo internet baš zato što mislimo da smo anonimni i slobodni. Takođe pogubna bi bila i nemogućnost ove prividne socijalizacije. Šta bismo radili na internetu bez foruma i društvenih mreža, razmene mišljena i sadržaja, bez tema i lajkova?
 
mislim da se on sam guši u samospamovima
šta god da otkucaš dobiješ 97% treša i da bi "uzeo" svoje podatke moraš da se daviš u svemu i svačemu
raznim rialiti podacima na 2/3 ekrana ono monstruozno razapinjanje mike aleksića koji ako je uopšte kriv
nikada neće moći da se oporavi od tolike antikampanje
jeste da banke i ostali vitalni korisnici imaju dobre zaštite ali nisam siguran da će im to pomoći
evo pre par godina je ono neko sa feisbuka skino lične podatke, ali zakenberg je uporan kad sam plaćao neku reklamu
bata mi skino podatke sa kartice da skida po potrebi neku kintu baš bezobrazno,
jednom sam platio i od mene će dobiti samo:nono3:👎🤞🖕
 
Ne slažem se. Ljudima je globalno dodeljen internet sa veoma maliciozni svrhom. Telefoni isto. Gledao juče čoveka koji je veštak na sudu za digitalnu forezniku. Objasnio je da privatnost ne postoji sa telefonom, da je nemoguće sakriti bilo šta.

Bio je na takmičenju gde im je dato 5 minuta da pronađu kako se zove covek kome pripada telefon, ko mu je žena, a ko ljubavnica. Minut mu je trebao.
Ако извадиш батерију из телефона, не могу да те шпијунирају.
 

Back
Top