Šta bi ste uradili da..

Baldwin IV

Aktivan član
Poruka
1.561
Se nalazite u avionu gde postoji 49 padobrana, a vas je 50 u avionu koji se ruši. Vi ste jedan muškarac sa 49 žena. Da li bi ste se izborili da spasite svoju glavu ili bi ste sledili nepisano pravilo da prvo spasiti žene i decu, pa muškarci?

A za scenarijo žena je obratno. 49 muškaraca i vi jedna. Da li bi se bilo koji muškarac žrtvovao za vas i dao vam svoj padobran?
 
Neće ti se ljudi naodgovarati na ovoj temi, jer niko neće da takne svoj kult "jako gotivne i divne osobe" koji se gradi ovde, dobrim delom.

Bez razmišljanja bih uzeo padobran sebi, jer ne vidim zašto bih lično osećao veću emociju i voleo tuđi život od svog, naročito kad nisu u pitanju neka mala deca i slično.

Dakle, treba da biram između toga da se moj život završi i da pati cela moja porodica i nekoga koga ne znam uopšte i nije malo dete? Bez razmišljanja.
 
Neće ti se ljudi naodgovarati na ovoj temi, jer niko neće da takne svoj kult "jako gotivne i divne osobe" koji se gradi ovde, dobrim delom.

Bez razmišljanja bih uzeo padobran sebi, jer ne vidim zašto bih lično osećao veću emociju i voleo tuđi život od svog, naročito kad nisu u pitanju neka mala deca i slično.

Dakle, treba da biram između toga da se moj život završi i da pati cela moja porodica i nekoga koga ne znam uopšte i nije malo dete? Bez razmišljanja.
Došlo bi do žestokog konflikta. Žene bi nasrnule na tebe kako se usuđuješ pre bilo koje od njih.
 
Pa šta znam pokušala bih da šarmiram nekog od muškaraca i uzmem mu padobran. Kad može Kejt Vinslet mogu i ja. 🤷‍♀️
Šta ako hoće on nešto konkretnije, više od običnog šarmiranja? :per:
Žene i muškarci su ravnopravni, tako valjda beše? Izvlačili bi slamčice pa kome se padne najkraća nadrljao je. ;)
Matematička verovatnoća je tebi naklonjena. :D
 
Ako bih recimo i spasao glavu na takav nacin, pitam se da li bi i ostalih 48 zena osecale identicnu dozu grize savesti i psiholoske agonije do kraja zivota kao i ja? :think: Ili bi ta krivica bila eksplicitno rezervisana samo za mene .
Isto se pitam i u obrnutoj situaciji.
 
Pa šta znam pokušala bih da šarmiram nekog od muškaraca i uzmem mu padobran. Kad može Kejt Vinslet mogu i ja. 🤷‍♀️
Moto : 'bolje umeti nego imati' ovde ne važi, ti bi umela i imala :lol:


Nakacio bi se na najmrsaviju tako da mozemo slobodno da ateriramo :mrgreen:
Uvek se nađe rešenje.
U padobranstvu su popularni 'tandem skokovi'.
 
Se nalazite u avionu gde postoji 49 padobrana, a vas je 50 u avionu koji se ruši. Vi ste jedan muškarac sa 49 žena. Da li bi ste se izborili da spasite svoju glavu ili bi ste sledili nepisano pravilo da prvo spasiti žene i decu, pa muškarci?

A za scenarijo žena je obratno. 49 muškaraca i vi jedna. Da li bi se bilo koji muškarac žrtvovao za vas i dao vam svoj padobran?
Дао би један стјуардеси, узео један себи, остале бих побацао, узео пепси из фрижидера и скочио.

200.gif
 

Back
Top