Šta bi se desilo da je Draža pobedio u WW2, i da se vratio stari poredak u Srbiju?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nov sam ovde ali sam stigao da pogledam nekakvu ne-republiku..To je valjda neka vrsta nove drzave i novod mozda poredka i sistemskog uredjnjenja? Nov sam pa molim da mi neko pojasni sta je to ne-republika? Znam za masone ali ko su reptili?

Ako do sada nisi cuo za reptile onda ce to stvarno biti novost za tebe. Na prvi pogled ta teza je apsurdna, ali ako se povezu mnoge stvari ona postaje vise nego verovatna. Na ovoj temi imas lepo objasnjeno o cemu se radi. (Obrati paznju na prve stranice ..posle njih krenulo je spamovanje kao po obicaju.)
http://forum.krstarica.com/threads/311939&highlight=reptili

Masoni imaju itekako a kad bi se za trenutak odmorio od opsesivne teznje da kontrirash svemu shto dolazi iz Ozijevog ugla uvideo bi da je poenta onog posta u predposlednjoj i poslednjoj rechenici.

Da se u literaturi pronaci i mishljenje da Degol nikad nije posetio tita bash iz razloga jer je bio ogorchen zbog Drazine sudbine.
Za tvoju i informaciju shire publike Sharl i Dragoljub su drugari
Nije tad bash lako bilo zadobiti saveznichke ordene :think::per:

Razmishjajte o tome.
http://forum.krstarica.com/threads/284957&page=5

Masone i mogu priznati, ali reptile -ne.
Bas me interesuje da li ti Buudala verujes u reptile?
Mislim, "povezivanjem" raznih stvari mozemo dokazati i da tegle ajvara iz friza upravljaju masonima....

Drugo, naravno da cu kontrirati, kad isti samo gleda da ismejava i ponizava sve ovde koji se ne slazu sa njim :)

Pa cak Milicu i Alex...a pre im je pesme pisao... :):):)

Ni gravitaciju nisam vido pa na osnovu njenih manifestacija verujem da postoji.

Shto vishe chitam i gledam joutubove, sve mi se vishe chini da povezujem stvari ali mi smeta to shto sam u svemu prepoznao i neku nit koja se bori protiv bele rase i pripisuje rasisticki arijskim i semitskim narodima ulogu reptilo-humanoida a jadnim ostalima ulogu zrtve.
Da tonije sasvim tako i savim lako definisati, govore i deshavanja iz istorije koja kazhu da se u svim rasama i narodima pojave i pripadnici koji se svojim bezdushnim ponashanjem diferenciraju od ostatka pa neretko jedu pripadnike sopstvenog naroda.
Previshe cu se rasplinuti ako nastavim da objashnjavam a i nisam siguran da je ovo moje razmishljanje ispravno.
Narochito, da je pogodno za raspravu na ovom pdf u.

Ne znam koliko je prikladno da se ubacujem u diskusiju zato sto sam klinac i nisam ziveo u vreme Tita, ali ipak evo mog misljenja... :P

Mislim da bi bilo mnogo gore nego za vreme Tita, to pretpostavljam na osnovu rudnika u Boru, odakle sam ja...

Za vreme kraljevine Jugoslavije rudnik je bio neupotrebiv zbog tehnoloske nerazvijenosti pa je kolonizovan od strane Francuza, sto je, jel, katastrofa... Kada su komunisti dosli na vlast i preuzeli ga rudnik je nenormalno napredovao! Ubrzo postao 2. rudnik bakra u Evropi, a ako se ne varam 5. u svetu, sto dovoljno govori o ovoj temi...

Toliko od mene... ;)

Ne znam koliko je prikladno da se ubacujem u diskusiju zato sto sam klinac i nisam ziveo u vreme Tita, ali ipak evo mog misljenja... :P

Mislim da bi bilo mnogo gore nego za vreme Tita, to pretpostavljam na osnovu rudnika u Boru, odakle sam ja...

Za vreme kraljevine Jugoslavije rudnik je bio neupotrebiv zbog tehnoloske nerazvijenosti pa je kolonizovan od strane Francuza, sto je, jel, katastrofa... Kada su komunisti dosli na vlast i preuzeli ga rudnik je nenormalno napredovao! Ubrzo postao 2. rudnik bakra u Evropi, a ako se ne varam 5. u svetu, sto dovoljno govori o ovoj temi...

Toliko od mene... ;)

Dobro zapazanje.
Ono sta previdja je to da je istog momenta kad je Broz odapnuo opet postao rudnik na istom mestu u svetu gde je bio i pre.

U vreme Broza, mnoge stvari su silovane ka uspehu zarad naslovnica u Vecernjim Novostima i Politici koje su slavile uspeh za uspehom... i sve tako u krug. Slicno uspesima u sovjetskim kolhozima i sovhozima... bicevanjem do uspeha.

U vreme Kraljevine Srbije, niko nije imao tehnologiju da vadi rudu na ekonomski nacin pa je logicno da se to iznajmi nekome ko ima (sasvim razlicito od kolonizovanja).

Svejedno, za vreme kraljevine nije bilo nikog da ga iskoristi... To je poenta...

Evo bas iz osnova ekonomije ucim privredni razvoj Jugoslavije posle 2. svetskog rata... Jugoslavija je tada bila medju vodecim zemljama, imali smo jedan od najbrzih oporavaka posle WW2 i ekstremno dobru organizaciju sto se radnih akcija tice, pa drzava nije imala nekih vecih troskova na radnu snagu. Veliku zaslugu imaju i uzeti krediti, ali mnogi izostavljaju to da nam je vecina kredita, ako ne i svi iz tog perioda oprostena...

Svejedno, za vreme kraljevine nije bilo nikog da ga iskoristi... To je poenta...

Evo bas iz osnova ekonomije ucim privredni razvoj Jugoslavije posle 2. svetskog rata... Jugoslavija je tada bila medju vodecim zemljama, imali smo jedan od najbrzih oporavaka posle WW2 i ekstremno dobru organizaciju sto se radnih akcija tice, pa drzava nije imala nekih vecih troskova na radnu snagu. Veliku zaslugu imaju i uzeti krediti, ali mnogi izostavljaju to da nam je vecina kredita, ako ne i svi iz tog perioda oprostena...

Ne bih rekao da je poenta u tome. U vreme Broza, diktaturi je bilo potrebno da se distancira i poredi kao znatno bolja od prethodnih vlasti pa su, ponavljam, silovali napredak. Dobar primer je zelezara u Smederevu (ekonomsko samoubistvo) a ako malo proguglas, primera silovanja ekonomije u vreme Broza naci ces na pretek.

No sustina je da to kako ti osecas (u tvom prvom postu) nije primer da nam ne bi bilo bolje da Broz nije zaveo diktaturu.

Ne smeta Broz svima. U Srbiji jos uvek ima vise pristalica nego bilo gde drugde u SFRJ.

I ne, nije svima bilo dobro u njegovo vreme. Vecini je bilo lepo jer nisu znali za tamnu stranu. Ponovicu: vecini je bilo lepo, pravda ipak nije postojala.

Sta je falilo ljudima u vreme Broza?
Pitaj one koji su bili proganjani politicki, etnicki ili bilo kako proganjani a mozes i one kojima je oduzimana imovina jer su je jednostavn imali.

Ovime zavrsavam na temu Broza, prelazi u offtopic

Sloboda govora? ;)
Sto se slobode govora tice, danas mozes da pljujes po svakom politicaru, ali sta ti to vredi kada nemas sta da jedes?!

Ne smeta Broz svima. U Srbiji jos uvek ima vise pristalica nego bilo gde drugde u SFRJ.

I ne, nije svima bilo dobro u njegovo vreme. Vecini je bilo lepo jer nisu znali za tamnu stranu. Ponovicu: vecini je bilo lepo, pravda ipak nije postojala.

Sta je falilo ljudima u vreme Broza?
Pitaj one koji su bili proganjani politicki, etnicki ili bilo kako proganjani a mozes i one kojima je oduzimana imovina jer su je jednostavn imali.

Ovime zavrsavam na temu Broza, prelazi u offtopic
Oduzimanje imovine i slanje na goli otok je stvarno gnusan cin koji se ne moze opravdati, ali nemojte vise kriviti komuniste za oduzetu imovinu, zato sto je u svim normalnim zemljama posle odlazka komunizma imovina vracena, a nasi mangasi su je preprodali Miskovicu i njemu slicnima... Opet ponavljam, imam samo 17 godina, i ne bih da se prepucavam ni sa kim jer mislim da nisam dovoljno kompetentan, barem sto se ove teme tice, ja samo zelim da iznesem svoje misljenje...

A lepo bi bilo da onda uvazish i mishljenja nas koji smo imali priliku da uzivamo u njegovo vreme ili da bar razmislish o tome zashto danas vishe Srba zhivi van Srbije nego u Srbiji.
Od silne lepote zacelo.
Broz se prema narodu ponashao bash onako kako se i ostali njegovi rodjaci (ne mislim na kumrovacku rodbinu)ponashaju prema stoci raji poslushne je nagradjivao i decu im slao na shkolovanja po svetskom centrima i danas ih gledamo kao preobuchene u demokratsku odoru.Raji je davao ,bash kao shto i danas vladari daju ,hleba i igara.
Nazalost mnogi Srbin i danas nostalgichno pominje punu kantu Brozovih pomija ,ne obracajuci nimalo paznju na svinjokolj koji se desio prilikom raspada tople kochine Jugoslavije.
Raji daj loptu i pun stomak ,poshtovace te ko verno pseto.
Retke pojedince koji su opstali neukaljani komunizmom i njihovu decu uspeli su da ukaljaju uvlachenjem u pseudodemokratske stranke.
Morash mladi chovece da znash da potomci njegovih neprijatelja , pa chak i unutarpartijskih nisu imali chemu da se nadaju u pogledu karijere pa chak i gole egzistencije.
O svemu ovom prichati na NPIM je po mom dubokom uverenju pogreshno i oslikava razmere manipulacije .

Raji je davao ,bash kao shto i danas vladari daju ,hleba i igara.
Nazalost mnogi Srbin i danas nostalgichno pominje punu kantu Brozovih pomija ,ne obracajuci nimalo paznju na svinjokolj koji se desio prilikom raspada tople kochine Jugoslavije.
Bilo bi glupo da se raspravljam sa tobom, uvazavam tvoje misljenje, ali se ne slazem oko ove 2 stvari.

1. Mi danas imamo igara (EXIT, Gucha i ostala opstenarodna veselja), ali hleba nemamo!

2. Jugoslavija se raspala zbog poremecenih iskompleksiranih ljudi koji su se docepali fotelja, pa su sirili govor mrznje i slali decu mojeg godista u rat kako bi dobili parce svoje zemlje... Juga je mogla da funkcionise i funkcionisala je... A debila ima svugde, zao mi je samo sto su je rastrurili pre nego sto sam ja dosao na ovaj svet... :)

Druga stvar je i chinjenica da je i Draza bio deo iste te masonske zavere ,i to nas vraca na teren NPIM po kojoj je jedan izuzetan mlad oficir uvuchen u masonsku klackalicu kojoj je cilj i bio podeliti Srbe na ekstremno suprotstavljene frakcije .Do te mere surovo da su sami Srbi svoju krvnu rodbinu autocenzurisali i likvidirali nebili se umilili gazdama.
Ne, nije ovo politicka shkolica ,ako te stvarno zanima istina o svemu, moracesh mnogo vremena da provedesh ucheci.Ja nemam volje da jednom po jednom poborniku titoizma slikam sliku Dorijana Greja, shto je po mom skromnom mishljenju Jugoslavija bila.
Ne ponovilo se nikad.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back